Archief - CD&V-N-VA: totaal rookverbod horeca

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

wat vind je van een algemeen horeca rookverbod


  • Totaal aantal stemmers
    405
  • Opiniepeiling gesloten.

russian

Legacy Member
CD&V-N-VA wil volledig rookverbod in horeca

CD&V-N-VA komt met een wetsvoorstel op de proppen om in de horeca een algemeen rookverbod in te voeren. Nu geldt dat verbod alleen tot restaurants. Dat leidt tot onduidelijkheid, vindt CD&V-N-VA. Ook op de werkvloer zou niet meer gerookt mogen worden.


http://destandaard.be/Artikel/Detail.aspx?artikelId=DMF01022008_065

De huidige wetgeving is mossel noch vis. Of m.a.w. typisch Belgisch :p. Sommigen houden daarvan.

Ik ben dan ook voorstander van een meer rechtlijnig beleid. We lopen bovendien achter op naburige landen die reeds langer zo'n totaalverbod kennen.

Ik ben verder een tegenstander van roken op café omwille van de (i) stank (haar en kleren moeten meermaals gewassen worden), (ii) gezondheid (voor klant en personeel) en (iii) geen concurrentievervalsing meer.

Wat denken jullie? Een goed voorstel? Kan het erdoor komen in België?

En mag er gerookt worden in buskottekes? Ik stoor mij daar mateloos aan.

Anarchist12911

Legacy Member
Natuurlijk is dat een goed voorstel. Ik denk niet dat je veel mensen zal vinden die er tegen zijn. :p

Cin

Legacy Member
Bravo aan CD&V NVA.

Een degelijk voorstel wat voor een beetje gerechtigheid zorgt binnen de horeca.

Bovendien is het nog eens gezond ook. :applause:

Aeckz

Legacy Member
Roken op het werk ma al lang niet meer hoor, tenzij in overleg in aparte kamer.
Ik vind het een goed voorstel, datje rookt is je eigen probleem. Maar andere mensen hoeven daar niet de last mee dragen.

Dit voorstel heeft mijn stem :D

zweebee

Legacy Member
Absoluut voor. Heb 4 maanden geleefd in een stad waar nergens binnen gerookt mocht worden en dat is echt fantastisch;)

TiB0

Legacy Member
Zelf rook ik niet (nooit gedaan), maar ik vind echt dat er op café gerookt zou mogen worden. Als je niet tegen wat smoor kan moet je maar niet op café gaan, dat hoort er nu eenmaal bij.

Een café waar niet gerookt mag worden is volgens mij geen café. Straks mogen er al geen alcoholische dranken meer ingeschonken worden ook, ofzo :sop: (stinkt trouwens ook, en is trouwens ook ongezond -> VERBIEDEN DIE HANDEL! ;))

Draagt volgens mij bij tot de gezelligheid. Met z'n allen samengepropt aan een klein tafeltje, kaars, stomende kop koffie, sigaret, wat kletsen.

Slecht voor de gezondheid: loop tijdens het spitsuur eens rond in een stad en je krijgt gegarandeerd veel meer ongezonde stoffen binnen; zou men auto's daarom ook meteen moeten verbieden? Allen op de tram en zo (ik ben voor).

Als ik mijn haar en kleren één keer was is dat voor mij wel voldoende hoor :unsure:

De keuze zou aan de uitbater van de zaak moeten zijn; ik kan me mijn favoriete plekjes echt niet voorstellen met een rookverbod. Zou kut zijn.

vishnusixclix

Legacy Member
Prima. Aan alle rokers die zich gediscrimineerd voelen: Zo heb ik jarenlang als niet-roker gevoeld. Breng je eigen gezondheid in gevaar, niet die van anderen. Gerechtigheid.

russian

Legacy Member
TiB0 zei:
Zelf rook ik niet (nooit gedaan), maar ik vind echt dat er op café gerookt zou mogen worden. Als je niet tegen wat smoor kan moet je maar niet op café gaan, dat hoort er nu eenmaal bij, en anders zouden m'n vrienden (en velen anderen) om het kwartier 5 minuten buiten moeten gaan staan om een saf op te steken.

Een café waar niet gerookt mag worden is volgens mij geen café. Straks mogen er al geen alcoholische dranken meer ingeschonken worden ook, ofzo :sop:.

Draagt volgens mij bij tot de gezelligheid. Met z'n allen samengepropt aan een klein tafeltje, kaars, stomende kop koffie, sigaret, wat kletsen.

Slecht voor de gezondheid: loop tijdens het spitsuur eens rond in een stad en je krijgt gegarandeerd veel meer ongezondere stoffen binnen; zou men auto's daarom ook meteen moeten verbieden? Allen op de tram en zo (ik ben voor).

Het verschil is dat verkeer een noodzakelijk kwaad is (heeft een maatschappelijk nut). Dat kan je minder van de sigaret zeggen. Bovendien is het geen argument (iets slecht niet afschaffen omdat er nog slechtere dingen wel bestaan).


TiB0 zei:
Als ik mijn haar en kleren één keer was is dat voor mij wel voldoende hoor :unsure:

Je hebt wellicht kort haar. Ik heb er met kort haar minder last van dan met lang haar (dan is twee keer wassen een minimum).

TiB0

Legacy Member
russian zei:
Het verschil is dat verkeer een noodzakelijk kwaad is (heeft een maatschappelijk nut). Dat kan je minder van de sigaret zeggen. Bovendien is het geen argument (iets slecht niet afschaffen omdat er nog slechtere dingen wel bestaan).

Ik vind rokers dom! Zo dom om er met te beginnen. Maar niet mogen roken op café is zo... Bah. Volgens mij gaat de horeca zo héél veel klanten verliezen. Héél veel. Mensen gaan dan liever naar een nachtwinkel ofzo om op hun kot / buiten te drinken waar ze dan ook rustig kunnen roken tegelijkertijd. (En het merendeel van de cafébezoekers rookt, volgens mij)

Je hebt wellicht kort haar. Ik heb er met kort haar minder last van dan met lang haar (dan is twee keer wassen een minimum).

Ik heb weldegelijk relatief lang (zelfs krullend) haar :p Ligt misschien aan de shampoo. Je moet natuurlijk ook niet boven de asbak hangen.
Vroeger vond ik die geur die in m'n kleren en haar zit ook verschrikkelijk, maar de laatste tijd ondervind ik er eigenlijk echt geen last van.

Epyon

Legacy Member
Was er niet al eerder een verbod op roken op het werk? Afaik moest iedereen buiten of in een aparte kamer gaan staan.

Iig pro verbod. Argumenten in de trend van 'als je er niet tegen kan, blijf weg' vind ik overigens nogal kortzichtig, kinderachtig en asociaal. Ik denk niet dat het een grote dosis objectiviteit en realiteitszin vereist om te zien wie en wat er het probleem is.

thondermonst

Legacy Member
Jongens, jongens, wat een betutteling toch.

@russian: niemand dwingt je in de rook te gaan zitten, zoek een café met een deftig niet-rokersgedeelte. Ze bestaan hoor.

Deus ex Machina

Legacy Member
feit, kunde nie tegen de rook, ga nie op café.

als ik geshockeerd ben door blote tetten ga ik ook nie naar een stripclub.

coillie

Legacy Member
ik ben voor, makkelijk als je geen roker bent, op café is de enige plaats waar ik twijfel voel tegen een volmondige voor (deze wet). het argument tegen alcohol is een beetje uit verband getrokken. je kan perfect alcohol gebruiken zonder verslaafd te zijn of ongezond te doen, roken is altijd ongezond (zowel passief als actief) en er zijn bitterweinig rokers die niet verslaafd zijn als je't mij vraagt. alcohol stinkt trouwens niet dat een ander er hinder van heeft of je moet al echt zwaar zat zijn en of met je dranken beginnen gieten ;). of het gezonder is dan luchtvervuiling in't algemeen kan ik moeilijk een objectief antwoord op geven, wel weet ik als je longen ziet van iemand die 5j rookt dat het verre van gezond kan zijn, dus ik heb mijn twijfels of roken gezonder is dan smog.

edit: het valt wel op dat de meesten hier een café bijna zien als een rokerstent en als je tegen roken of rook bent moet je maar niet op café gaan. je kan toch ook rustig een pint drinken zonder die rook, is even gezellig. probleem is gewoon dat rokers dan zowat uitgesloten worden uit de maatschappij wat een nogal overdreven harde maatregel is... dus café's zijn een vage zone of het wel of niet kan voor mij

Avondland

Legacy Member
Noch voor, noch tegen. Ik ben geen roker, maar vind het ook niet echt gepast voor bruine kroegen om een algemeen rookverbod in te lassen. Dat men dat in restaurants doet, tot daar aantoe. Maar een bruine kroeg? Komaan, ook niet té kinderachtig doen over rokers. Maar om eerlijk te zijn ben ik natuurlijk geen grote tegenstander van zo'n rookverbod. Dan kan ik de trui die ik op café aanhad de dag erna nog eens aantrekken zonder dat ik ervan omverval van de rookstank.

russian

Legacy Member
Epyon zei:
Was er niet al eerder een verbod op roken op het werk? Afaik moest iedereen buiten of in een aparte kamer gaan staan.

Niet helemaal. Wat dacht je van een dienster in een café bv

Deus ex Machina zei:
als ik geshockeerd ben door blote tetten ga ik ook nie naar een stripclub.

Je argument houdt m.i. geen steek. Het doel van een stripclub is een stripact (waar blote borsten onderdeel van zijn), terwijl het doel van een café niet in de rook gaan staan is. Ik zou akkoord gaan mocht je zeggen: als je niet in de rook wenst te zitten, moet je niet naar een rokerskamer gaan. Dat zou wel steek houden. Belangrijke nuance toch.

TiB0

Legacy Member
Aangezien sommige café's meer, en anderen net minder bezoekers zouden krijgen na zo'n nationaal horeca-rookverbod, vind ik het dan ook helemaal aan de uitbater om onafhankelijk die beslissing te maken.

Het is uiteindelijk hun inkomen dat aan banden zou worden gelegd met zo'n wet.

Op een restaurant vind ik een volledig rookverbod niet meer dan normaal, is helemaal niet smakelijk tijdens het eten, maar gewoon op café..; don't care.

Trouwens; er mag dan nog zo'n verbod komen, uiteindelijk blijft men toch gewoon overal roken ;) Ik zie in bijna elk café dat ik binnenkom een niet-roken plakkaatje staan, en toch staat het er steeds vol met asbakken en rokers :p

De boete die men de zaak dan zou opleggen zou volgens mij nog steeds minder dramatisch zijn voor hun inkomsten dan alle rokers gewoon weren.

russian

Legacy Member
In het buitenland heeft de horeca doorgaans geen aantoonbare schade geleden na het rookverbod. Bovendien hoef je geen dure filters meer te plaatsen, je gordijnen niet om de paar maand te vervangen, je plafonds niet te schilderen om het jaar, ...

Piejie

Legacy Member
Deus ex Machina zei:
feit, kunde nie tegen de rook, ga nie op café.

als ik geshockeerd ben door blote tetten ga ik ook nie naar een stripclub.
Een café kan gerust zonder het element rook. In jouw voorbeeld van een stripclub niet.

Slechte vergelijking dus.

EDIT: Wat Russian dus al zei. Zie het nu pas.

russian

Legacy Member
Piejie zei:
Een café kan gerust zonder het element rook. In jouw voorbeeld van een stripclub niet.

Slechte vergelijking dus.

Ik haalde het reeds aan. Piejie, we zijn het eens met elkaar :wtf:. Is het je broertje achter de pc :lol::p. Of had je m'n post nog niet gezien.

edit: laatste wellicht :p:p:p

Piejie

Legacy Member
Bwa, ik had je de openingspost toch gelezen waar jouw mening al duidelijk was omtrent dit onderwerp (enkel die laatste post had ik blijkbaar gemist) :p

Soit, ben het inderdaad volledig met je eens :p
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan