BlackTeaTrader
Member
![]()
Leger gaat voor 1,7 miljard euro wapens en munitie kopen bij FN Herstal | VRT NWS Nieuws
Het leger gaat voor 1,7 miljard euro aan wapens en munitie kopen bij FN Herstal, de grootste wapenproducent van ons land. Door wapens in eigen land te kopen wil de regering de Belgische wapenindustrie sterker maken en minder afhankelijk zijn van andere landen. Het leger koopt vandaag het...www.vrt.be
Op zich vind ik dit een positief verhaal. Maar. 1.7 Miljard aan bestellingen (+ onderhoudscontracten) toekennen aan één enkel bedrijf? Hoe gaat dit niet door iemand voor Europa worden getrokken als onwettelijke staatssteun?
1.7 miljard over de volgende 20 jaar, geen idee hoeveel dat is vergeleken met het totaalbudget voor wapens en munitie.
Ik vind het alleszins positief dat ze dit doen, hoe kan je nu als leger de grote meerderheid van je aankopen in het buitenland doen als er zo'n fabriek in de achtertuin ligt? Waarom al dat geld naar het buitenland laten vloeien als je dat gewoon ook in eigen land kan houden en daarmee de tewerkstelling versterken?
De EU zou beter haar defensie-industrie verder intern ontwikkelen, we hebben hier toch vele state-of-the-art bedrijven zoals Dassault, Rheinmetall en FN Herstal. Maar nee, we gaan blijkbaar 85% van onze wapens buiten de EU aankopen, nieuwe F35's in de USA, etc.
FN Herstal is wel in handen van de Waalse overheid, zal wel commentaar op komen dat die verdoken transfers zijn van Vlaanderen naar Wallonië

, ken een lokale zelfstandige die daar een paar schoon facturen heeft mogen binnenbrengen voor hulp bij verbouwingen. 
