GodWillsIt
Active member
Werkloosheid bij Amerikanen met leeftijd 20-24 zakt van 9 naar 7% op een jaar tijd.
AgeOfAI alweer volledig in shambles
AgeOfAI alweer volledig in shambles
Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Mooie cherrypick dat niks zegt. Zeker zonder bronvermelding...Werkloosheid bij Amerikanen met leeftijd 20-24 zakt van 9 naar 7% op een jaar tijd.
AgeOfAI alweer volledig in shambles
Werkloosheid bij Amerikanen met leeftijd 20-24 zakt van 9 naar 7% op een jaar tijd.
AgeOfAI alweer volledig in shambles
Juni 2025 ( 8,2) naar juni 2026 ( 7,1) is -1,1% dus point proven?
CEO van Anthropic zei mei 2025:1-5 jaar gaan we naar 50% werkloosheid voor entry level jobs.Is het nog niet te vroeg om al massale shifts te zien als gevolg van AI, los van een aantal multinationals die nu een hoop volk buiten gooien waarbij AI soms ook gewoon een excuus is en niet de oorzaak?
Onderschat ook niet dat (volgens AI) ca. 60% van die leeftijdsgroep in de VS enkel een middelbaar diploma heeft, dus veel hiervan zijn zeer uitvoerende jobs in retail, horeca, logistiek,... dus niet het soort administratieve jobs dat snel door AI vervangen wordt.
Nog steeds cherrypick. Zo kan ik ook cherrypicken en stellen dat het nog sneller gestegen is, namelijk op 3maand met 0,7% van maart tot juni. Of wacht! Op 1 maand +1,2% van maart op aprilJuni 2025 ( 8,2) naar juni 2026 ( 7,1) is -1,1% dus point proven?
En inderdaad je hebt gelijk, de werkloosheid is nog sneller aan het dalen, het is op 10 maanden van 9,2 naar 7,1.
Narrative is dat entrylevel jobs verdwijnen, wat bij deze dus ontkracht is met data.

Ok bro, zeg jij dan op welke periode we moeten kijken om iets af te leiden?Nog steeds cherrypick. Zo kan ik ook cherrypicken en stellen dat het nog sneller gestegen is, namelijk op 3maand met 0,7% van maart tot juni. Of wacht! Op 1 maand +1,2% van maart op april
En dat dat de narative was kon ik niet afleiden uit je post die je gewoon ff dropte in de thread wat niet volgt op de eerdere discussie; zonder quote of iets van duiding of bronvermelding.
...
CEO van Anthropic zei mei 2025:1-5 jaar gaan we naar 50% werkloosheid voor entry level jobs.
Voorlopig spreekt de data dit dus tegen.



Iedereen die rights voor stock dividends heeft ontvangen afgelopen half jaar bij Saxo, zeker het meerwaardebelasting tapje checken, want bij mij hebben ze alvast dikke fouten gemaakt met als resultaat 500 euro meer belating betalen op geld dat ik nooit gehad heb.
En als ze zeggen dat het opgelost toch nog eens nachecken, want er wordt al eens gelogen door de klantendienst daar![]()
De formulering is wat ongelukkig (baanverlies klinkt hard, terwijl het eigenlijk gaat over het oplossen van de personeelstekorten door de vergrijzing). Maar inhoudelijk volg ik je wel. De krimpende beroepsbevolking gaat de komende jaren blijven aanhouden en een enorme rem zetten op de groei. Als AI routinetaken kan overnemen, komen er dus handen vrij voor de echte probleemsectoren.Imo gaan we echt wel jobverlies aan AI nodig heben willen we de problemen mbt vergrijzing teniet doen. Hopelijk kunnen we ofwel AI gebruiken in probleemsectoren ofwel moeten we volk genoeg kunnen omscholen.
Ik gebruik eigenlijk gewoon de term jobverlies omdat dat altijd als iets negatief van AI voorgesteld wordt. Terwijl we door de vergrijzing gewoon veel minder werkenden zullen beschikbaar hebben. Daar lijken ook verkloosheidscijfers in de toekomst voor mij minder waarde te krijgen. Onlangs een discusdie gehad met een klant van mij die stelde dat het in bepaalde sectoren zelfs nooit meer "slecht" ging gaan omwille van de tekorten op de arbeidsmarkt. Iets wat je in sectoren als technieken, hvac en wegenbouw al begint te zien.De formulering is wat ongelukkig (baanverlies klinkt hard, terwijl het eigenlijk gaat over het oplossen van de personeelstekorten door de vergrijzing). Maar inhoudelijk volg ik je wel. De krimpende beroepsbevolking gaat de komende jaren blijven aanhouden en een enorme rem zetten op de groei. Als AI routinetaken kan overnemen, komen er dus handen vrij voor de echte probleemsectoren.
Zal iedereen daarna direct weer aan de bak kunnen? Waarschijnlijk niet, maar ik denk wel dat dit iets is wat we al vaker hebben meegemaakt in het verleden (handgedraaid -> stoom; paard -> kar). Zulke transities verlopen nooit zonder problemen, maar tot nu toe kwamen er ook altijd weer nieuwe, (productievere) banen voor in de plaats. De sleutel ligt wss bij die omscholing.
Meta gisteren +10% intra-day na release van hun AI coding & AI image generation tool, die evenwaardig is aan de huidige leading tools!Meta +9% op nieuws van Bloomberg dat ze een cloud-divisie zouden lanceren.