Nesjamag
Well-known member
Is nog altijd goedkoop.ondertussen nog geen hoogtevrees met Solvay dat maar blijft stijgen?
Moest ik geld hebben ik zou ook gekocht hebben.
Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Is nog altijd goedkoop.ondertussen nog geen hoogtevrees met Solvay dat maar blijft stijgen?
Wat is conservatief geschatte waarde volgens u?
In de US niet.Is cross inside info eigenlijk strafbaar ?
Uit sympathie een kleine positie genomen aan 135.Alle deftige "peers" van Illumina (Agilent, Thermo, Biorad, ...; niet de 1bln startups die cash bloeden zoals Sophia of 23andMe of Twist) hebben ongeveer hetzelfde profiel. Profitable, weinig schulden, operating margin 23-27%, sterke cashflow generatie, omzet groei van 6-7-8-9% per jaar en leveraged winst generation. Dus dat maakt het gemakkelijk om te valueren adhv de peers.
Als we bij Illumina gewoon Grail blackhole aftrekken en alle nonsens van voorbije jaar eraan gerelateerd (legal fees, afboekingen, internal revenue aan bradeerprijzen (Grail die sequencet en er niet voor betaalt) etc), komen we aan 1.6bln operating profit. Als we de situatie van 2021 nemen, zelfs ~1.8bln.
Aan 20x operating profit valueren, 36bln of 230 USD per aandeel. De peers zitten beetje hoger dan die 20, maar is natuurlijk moeilijk in te schatten, want het is aan het beteren, 2022 was minder dan covid-2021. 2023 suckt, dus hoe worden de peers gevalueerd. Maar 20x lijkt me conservatieve en redelijk accurate conservatieve schatting.
2023 is voor de meeste pwapwa, maar er is licht aan het einde van de tunnel. Illumina heeft nu nieuw leadership, zal wel opnieuw focussen op de core ipv Grail exotische stuff. De groei zal wel terugkomen als de sector verder recoveret.
Illumina nu beter dan PACB?Tip van het huis long-term.
PacBio (PACB) is een buy buy buy. Ze hebben met hun ONSO een machine dat superieur is aan Illumina hun machines. Lagere error rate. Met hun long-read machines hebben ze ook een volledigere solution dan Illumina.
Ondertussen ligt Illumina intern te vechten na hun Grail fiasco...
Al onze interne projecten die kanker sequencing moeten commoditizen zijn ondertussen op ONSO. Denk dat 50% van de klanten ondertussen weg wil van Illumina naar MGI en PacBio.
Totaal geen kwantitatieve analyze, maar puur market dynamics. Illumina is 25bln, was ook 50bln+. Pacbio is 2-3bln momenteel. Daar zit wel wat rek op.
Verder is sequencing highly technical en patentgedreven. De Illumina patenten zijn allemaal expired, PacBio zit safe voor de komende ~10y. (En die verpissen geen geld aan GRAIL gedoe...)
In de US niet.
Maar dat kan veranderen.
SEC heeft in 2021 geprobeerd om shadow trading te vervolgen, voor de eerste keer ooit.
Supreme court moet er komend jaar over beslissen.
Maar dat gaat zelfs over een geval van de insider zelf die aandelen koopt in de concurrent.
Hier bij Alfen is dit zelfs niet het geval.
En België is notoir laks in vergelijking met de SEC inzake insider trading, dus ik zou er in dit geval totaal niet van wakker liggen.
Ik zou als controller nu wel niet rechtstreeks sms'en gaan sturen met 'hé, het volgende is insider info'.
Maar al de rest is volgens mij totaal oncontroleerbaar.
Insider info was trouwens de manier waarop veel van die hedge funds in de jaren 80 de markt zogezegd klopten.
Als je gewoon op café afspreekt zonder communicatietrail, en geen rechtstreekse familie- of werkband hebt, is dat gewoon onmogelijk te bewijzen voor de toezichthouder.
Illumina nu beter dan PACB?
Bedoel je dat PacBio nooit zijn ATH terughaald of Illumina?Investeren in het ene of het andere is geen waarde oordeel over het bedrijf.
Ik wil best in ultieme prut investeren als het aan 3 cent staat terwijl het 1 euro waard is (niet dat Illumina prut is).
PacBio lijkt me nog altijd een goeie deal. Illumina aan <100 zeker. Ik denk niet dat Illumina nooit ooit zijn ATH terug ziet, PacBio mogelijks wel.
Illumina bedoelt hijBedoel je dat PacBio nooit zijn ATH terughaald of Illumina?
Deal stopgezet wegens regulatory gezever. Enig oordeel hierover? (zie net dat er 1 miljard termination fee aan Figma betaald moet worden)Adobe gaat eventjes 50x 2022 ARR betalen voor Figma, dat zijn 2021 multiples.Competitive threat moest heel groot zijn geweest.
(400M ARR in 2022, 20B $ acquisitie kost, omzetgroei +-100% en positieve OCF)
Deal stopgezet wegens regulatory gezever. Enig oordeel hierover? (zie net dat er 1 miljard termination fee aan Figma betaald moet worden)

Bedoel je dat PacBio nooit zijn ATH terughaald of Illumina?
Ik heb hetzelfde gedaan, als 2 van de anciens hier positief zijn kan ik niet anders dan volgenUit sympathie een kleine positie genomen aan 135.
Bij goed resultaat zal ik een durum feta doorschuiven naar jou aangezien ik er te dik van word de laatste maanden.

Deal stopgezet wegens regulatory gezever. Enig oordeel hierover? (zie net dat er 1 miljard termination fee aan Figma betaald moet worden)

Ik voel de FOMO tot hier, los door uw schermHeb een medium positie in BRKB maar dat beweegt amper (+15% op 2 jaar). Ik overweeg om te verkopen en te springen op wat aandelen die hier gepost zijn...BRKB kan nog 15% hoger maar kan lang duren in vergelijking met de tips hier op het forum
(Brkb is natuurlijk wel 'veiliger')


Idd, sommige dingen die hier passeren zijn nogal verleidelijk maar de slechte resultaten post niemandIk voel de FOMO tot hier, los door uw scherm
- 'het aandeel beweegt amper' is nooit of te nooit een reden om te verkopen
- 15% op 2 jaar is wat je kan verwachten van iets index-like.
- vele vermeldingen hier resulteren uiteindelijk in een -50% of lager en daar hoor je dan achteraf geen fluit meer over, of de verkoop werd toevallig niet gemeld.
- en als iedereen ogenschijnlijk easy money aan het verdienen is, is het doorgaans niet het moment om zot te beginnen doen![]()


Kun je dat argumenteren waarom 360 niet cheap is en 300 een no brainer?BRKB aan 360 is nu ook niet cheap natuurlijk... Aan 300 was het een nobrainer.
Graag een klein applaus voor mijn uitstekende timing: zowat de toptick van de hele dag, pre market inbegrepen!Uit sympathie een kleine positie genomen aan 135.
Bij goed resultaat zal ik een durum feta doorschuiven naar jou aangezien ik er te dik van word de laatste maanden.