Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Klopt volledig. Vriendin heeft al in een rolstoel gezeten en met krukken rondgelopen. Gelukkig met de juiste medicatie nu is dat niet meer het geval. Er wordt door de artsen ook vermoedt dat er nog iets anders speelt, helaas heeft men geen idee wat.Bechterew is één van de aandoeningen die onder de zware aandoeningen voor kinégoedkeuringen valt. Maar als het dan over uitkeringsgerechtigdheid dan gaat, doen ze moeilijk om je op mutualiteit te houden. Terwijl het een progressieve ziekte is. Dieptriest gewoon.
Ze kan niet lopen of fietsen. Wandelen lukt wel maar ook enkel maar voor een blokje om. Zwemmen op zich is al te zwaar voor de gewrichten. Jacuzzi is iets wat veel wonderen doet omdat het een verzachtend effect heeft op de gewrichten en het ontspant de spieren ook nog eens.Krachttraining voor iemand met een auto-immuunziekte zoals reuma of Bechterew. Denk het niet. Blijven bewegen is inderdaad belangrijk maar dan meer wandelen, fietsen of zwemmen.
Een zelfstandige activiteit opstarten met een inschrijving van 20 uur MET goedkeuring van de controlerende arts. Er zijn best wel wat voorwaarden die moeten voldaan worden.Dus een zelfstandige activiteit opstarten en lijken of het aanslaat combineren met een ziekte-uitkering?
Dat neemt het risico van ondernemen ook wel deels weg![]()
Ja dacht ik ook. Maar als die meerdere medische verslagen kan inzien, kan zijn oordeel veel genuanceerder zijn. Dat 'niet correct' vinden was wat een foute uitspraak van me.Yo-Han, de arts van de mutualiteit gaat in kader van arbeidsongeschiktheid geen ziekte erkennen of niet. Die moet louter oordelen naar de wetgeving of mensen het werk (eigen werk binnen de 6m of ander werk daarna) kunnen hervatten.
Het is zoals @Falafel zegt. Het gaat er niet om om de ziekte te erkennen of niet.@Madeen
Hoe doet m'n moeilijk op die controles? De bechterew niet erkennen ofzo? Vind dit niet correct.
Ik zou een sterk medisch dossier opbouwen met attesten en verslagen van artsen waar ze bij ging of gaat.
Ik vind zelf je dagen kiezen ook wel gans anders dan een werkgever die zegt: ach veel pijn vandaag? Sorry je moet er zijn ... of je bent te onberekenbaar en ontslag ->vicieuze cirkel ...
En om wat? Iemand heeft een aandoening die pijnlijk is, het normaal leven (inclusief prive oa hobbys en plezier!) compleet verstoord, en je zou van de mutualiteit vliegen daarvoor? Terwijl er fakers rondlopen die ondertussen hun verbouwing afwerken en tuin onderhoud gaan doen (anekdotische voorbeelden hier gepost)
Dat is wat m'n net moet vermijden, echt zieken nog dieper in de shit duwen. Gooi de profiteurs eruit en spendeer meer tijd aan mensen als uw vriendin met begeleiding, of werk samen met haar artsen tot een goed besluit.
Ik had een bericht van ziekenfonds deze week via e-mut. Vooral info over begeldeing van terug naar werk: deeltijds, zelfstandig, geleidelijk, aangepast etc. Solidaris bij me. Zeker ook die situatie voorleggen aan ziekenfonds en begeleiding vragen naar opties toe.
Het was dus nog niets dwingend voor me, maar ik ban al 5 jaar op invaliditeit en het gaat terug even niet goed de laatste 2 jaar.
Terugkeer naar werk tijdens arbeidsongeschiktheid | RIZIV
www.riziv.fgov.be
Net na corona was ik wat beter na 3 jaar zware miserie en heb ik zelf info gevraagd voor terug naar wat werk of thuiswerk
Toen was het antwoord:
-controle arts geeft zijn okay 'je mag werken'
-voor de rest zoek je zelf maar werk
Tjah met mijn beperkingen en leeftijd en extra hulp bijna onbegonnen werk.
Een zelfstandige activiteit opstarten met een inschrijving van 20 uur MET goedkeuring van de controlerende arts. Er zijn best wel wat voorwaarden die moeten voldaan worden.
Voor de duidelijkheid, eigenlijk hoeft ze helemaal niks op te starten, ze wil dit zelf omdat ze schrik heeft om van de mutualiteit afgesmeten te worden wat in deze huidige tijd best wel een reële vrees is.
Ook wel niet vergeten dat ze voor die 20u per week geen uitkering meer krijgt, als ze dan enkele weken helemaal niets kan doen, heeft ze ook geen inkomen meer uit die zelfstandige activiteit.Geen aanval op jouw of je vriendin want voor haar zijn ze weinig andere opties helaas, maar zo'n systeem is te makkelijk om te misbruiken
Goedkeuring voor 20uren, variabel waarschijnlijk? Aangezien ze niet op voorhand weet welke dagen ze goed is.
Maw perfect te misbruiken bij slechte wil want als je je 2 weken goed voelt kan je 2weken full-time werken zonder dat het te controleren valt.
Zij heeft nu nog haar eigen startup, ik wil het aantal personen niet te eten geven dat zo enkele uren (variabel) mag helpen in de zaak van de partner als meewerkend echtenoot en in werkelijkheid full-time meedraait met behoud van uitkering en niet te controleren is.
Maar again, geen aanval op jouw of je vriendin, gewoon een kanttekening over ons systeem
Ze is geen werknemer. Ze is officieel werkloos.Geen aanval op jouw of je vriendin want voor haar zijn ze weinig andere opties helaas, maar zo'n systeem is te makkelijk om te misbruiken
Goedkeuring voor 20uren, variabel waarschijnlijk? Aangezien ze niet op voorhand weet welke dagen ze goed is.
Maw perfect te misbruiken bij slechte wil want als je je 2 weken goed voelt kan je 2weken full-time werken zonder dat het te controleren valt.
Zij heeft nu nog haar eigen startup, ik wil het aantal personen niet te eten geven dat zo enkele uren (variabel) mag helpen in de zaak van de partner als meewerkend echtenoot en in werkelijkheid full-time meedraait met behoud van uitkering en niet te controleren is.
Maar again, geen aanval op jouw of je vriendin, gewoon een kanttekening over ons systeem
Ze is geen werknemer. Ze is officieel werkloos.
Door haar ziekte heeft ze het vangnet van de mutualiteit. Valt dat weg, zit ze in hetzelfde straatje als de rest op die werkloosheidsuitkering met de nieuwe wetgeving. Na x aantal tijd geen uitkering meer en trek je plan.
Die zaak uit de grond stampen is meer dan 20 uren per week dat die daarmee bezig is. Afhankelijk van hoe goed ze zich voelt per dag kan dat gaan van 25 tot zelfs 50 uren per week. Ze hoeft ook geen verantwoording af te leggen voor hoeveel uren ze doet. Het is voor haarzelf.
Haar uitkering is nu zowiezo een stuk minder omdat ze nu effectief bij mij woont en verliest ze een stuk uitkering. Hopelijk kunnen ze haar nu wat meer met rust laten. Ondertussen al naar reumatoloog en kinesist geweest, afspraken voor MRI's en dergelijke scans gemaakt en we zijn ocharme 2 maanden ver.
Eigenlijk komt het erop neer dat ze voor 20u per week geen uitkering krijgt. Het kost de mutualiteit ook niks meer of ze nu 25 of 50 uren per week werkt want het is voor haarzelf. Het is uiteindelijk ook een webshop dus je kan ook enkel maar iets verdienen als je iets verkoopt. Deze is nog steeds in volle ontwikkeling dus lijkt me ook wel logisch dat je dan wel wat probeert door te doen.