Archief - Taal - Letterkunde vs TEW (Studiekeuze)

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Hpfreakje

Legacy Member
Hey allemaal,

Ik begin normaal gezien eind september aan mijn universitaire studies. Klein probleem: ik heb me nog niet ingeschreven, eeuwige twijfelaar als ik ben.

Nu zijn mijn twee keuzes, zoals de titel al zegt, TEW en Taal- Letterkunde.

Ik ben een student Moderne Talen - Wetenschappen, met een grote talenknobbel, 4 uur wiskunde (waar ik gemiddeld 50 procent op had).

De vraag is dus: welke richting ligt mij het best, en waarmee haal ik later het meeste succes.

Logisch gezien zou ik TL studeren, aangezien ik goed ben on talen en minder in wiskunde. Eerdere threads leren me echter dat TL een job is waarbij je blijkbaar bijna gegarandeerd leerkracht of werkloos wordt.

Toch lijkt het mij dat TEW juist een zeer succesvolle job is, met een zekere toekomst (wat ik toch erg belangrijk vind).

Ik hoop dus dat ik hier wat advies kan krijgen,

Alvast bedankt :).

Orchidee

Legacy Member
Hpfreakje zei:
Logisch gezien zou ik TL studeren, aangezien ik goed ben en talen en minder in wiskunde. Eerdere threads leren me echter dat TL een job is waarbij je blijkbaar bijna gegarandeerd leerkracht of werkloos wordt.

Toch lijkt het mij dat TEW juist een zeer succesvolle job is, met een zekere toekomst (wat ik toch erg belangrijk vindt).
:p


Voor de rest: Veel succes met je keuze!:)

Th1x4nG

Legacy Member
Ik was van plan me in te schrijven voor Spaans-Frans tot ik begin september toch maar TEW heb gekozen. Ook om de reden dat er weinig toekomst inzit, als ge journalist wilt worden is T&L nog steeds niet interessant, ge hebt van niks kennis om 'over te schrijven'. Bovendien wou ik vooral de taal leren beheersen waarbij cultuur en literatuur me gestolen konden worden. Toegepaste Taalkunde is ook nog een optie, da's een van de moeilijkere richtingen aan de hogeschool, en daar ligt de focus vooral op het spreken, de woordenschat en de grammatica.

Het is een keuze die alleen gij kunt maken, laat de vooropleiding wiskunde u niet tegenhouden want het is niet onmogelijk. Zelf kom ik uit 3 uur en het is gelukt, maar ik heb er wel het hardst voor moeten werken van alle vakken. Mensen die 6 uur gedaan hebben, hebben een gigantische voorsprong, maar zij zullen dan ook weer eerder voor HIR kiezen.

Anyway, kies niet zomaar de richting TEW zoals zovelen, om toch maar iets algemeens te kiezen als ge er u eigenlijk niet in interesseert.

Als ge vragen hebt, stel ze maar. Ik duik nu best m'n bed in want morgen herexamen.

PS: 'ik vindt' gaan ze niet grappig vinden in T&L :D (Orchidee is mij voor)

Hpfreakje

Legacy Member
:) Mja, 't is nacht voor iets, ne mens kan ook fouten maken hé!

Mij interesseert de cultuur wel, maar ik weet niet of ik er wel iets praktisch mee kan doen... Leerkracht worden zie ik echt niet zitten, aangezien ik best verlegen kan zijn (hoewel dat bij studenten op de lagere school helemaal weg valt).

Waar ik vooral op doel is eigenlijk in een bedrijf de communicatie te werken, hetzij telefonisch, mail, als PR... Maar ook een combinatie van talen- economie lijkt me interessant.

Ik heb vooral schrik voor de wiskunde: ik heb 4 uur gehad, waardoor ik verschillende meningen heb gehoord over mijn slaagkansen in TEW. Ook weet ik niet 100 procent of het mij ligt,economie is wel interessant, maar heb er tot nu toe niet veel ervaring mee.
Mijn enige vraag is dan: wat was voor jou 'harder studeren voor wiskunde' in uren :)?

Th1x4nG

Legacy Member
Laat ons zeggen dat ik voor wiskunde in een semester even veel heb gedaan als voor de andere vakken van dat semester samen. (zo ben ik er wel ni gekomen voor micro-economie en macro-economie, ook geen eitjes)
Eerst en vooral gezwoegd tijdens de werkcolleges in het jaar en altijd aanwezig zijn. Bij het kerstexamen heb ik 5 dagen stevig oefeningen gemaakt in de blok, in juni wou ik zeker voor wiskunde erdoor geraken omdat ge anders uitgesloten wordt van zowat de helft van de vakken in 2e bach. Zelfs dat is niet gelukt, maar ik heb wel een tolereerbaar cijfer en daar neem ik genoegen mee.

Wiskunde was hard voor mij, omdat ik gewoon echt ni goe ben in de abstractere dingen (bewijs dit, bewijs dat... zelfs opgeloste dingen leken net Chinees), en in het middelbaar zelfs nooit een integraal had opgelost... dingen als ln, e zag ik echt waar voor de eerste keer. Enfin, anderen lachen zich erdoor eigenlijk, hangt er vanaf hoe miserabel uw vooropleiding was. 4 uur klinkt beter dan mijn 3, en er zaten mensen bij mij in het werkcollege die minder gehandicapt waren met hun 3 uur en wel al een basis hadden gelegd.

Nu, TEW is ook zeker ni de zwaarste richting als ge wat discipline kunt opbrengen... Maar ja, ik en discipline :sop:

Feignasse

Legacy Member
Kies vooral iets dat u interesseert, niets zo moeilijk als iets tegen uw zin moeten blokken. Al heb je natuurlijk in elke richting vakken die tegensteken.

Er zijn trouwens heel wat T&L'ers die na hun master nog een totaal andere master volgen. Management en iets met economie behoorden tot de mogelijkheden, geloof ik.

Hpfreakje

Legacy Member
Mja ik ken het gevoel :). Ik weet nie of ik het wel ga aankunnen om elke dag zoveel te studeren voor wiskunde.. Maar ja, 't kan nie altijd makkelijk zijn!

Weet gij toevallig iets over de richting meertalige communicatie? Das een master voor zowel letter-taalkunde als TEW... Een soort kruising tussen economie en talen als ik 't goed begrijp.

waffel

Legacy Member
Hpfreakje zei:
Mja ik ken het gevoel :). Ik weet nie of ik het wel ga aankunnen om elke dag zoveel te studeren voor wiskunde.. Maar ja, 't kan nie altijd makkelijk zijn!

Weet gij toevallig iets over de richting meertalige communicatie? Das een master voor zowel letter-taalkunde als TEW... Een soort kruising tussen economie en talen als ik 't goed begrijp.

Mijn vriendin is afgestudeerd als vertaler tolk, en doet nu meertalige communicatie. Heeft weinig te maken met economie voor zover ik haar boeken zag.

Ik raad het je trouwens niet aan, ze beklaagde het haar al direct, maja ze had relatief goeie punten. Men beste maat is nu afgestudeerd in T&L, en die kerel leeft daar echt voor, want anders kan je jezelf moeilijk motiveren.

Hpfreakje

Legacy Member
Heb 't net opgezocht via de site van UA. Heeft blijkbaar vooral te maken met beginselen van bedrijfskunde, zodat je een basis aan economie mee hebt.

Voor TEW'ers is er dan weer een talenuitbreiding...

:) Pff, makkelijk is het nie. Ik denk dat ik, wanneer ik een keuze heb genomen, toch nog enkele lessen ga meepikken van de andere richting, kwestie van te zien of die nu interessanter is.

Furiez

Legacy Member
Misschien handelswetenschappen overwegen? De wiskunde is makkelijker en het is niet dat het diploma veel moet onderdoen aan TEW.

MarG

Legacy Member
Hpfreakje zei:
Mja ik ken het gevoel :). Ik weet nie of ik het wel ga aankunnen om elke dag zoveel te studeren voor wiskunde.. Maar ja, 't kan nie altijd makkelijk zijn!

Weet gij toevallig iets over de richting meertalige communicatie? Das een master voor zowel letter-taalkunde als TEW... Een soort kruising tussen economie en talen als ik 't goed begrijp.

Voor info over meertalige professionele communicatie aan UA, zie https://www.beyondgaming.be/archive/werk-studie.130/master-halen-na-professionele-bachelor.799792

@ TS: Sowieso TEW of handelswetenschappen (als je echt vreest voor wiskunde). Die diploma's zijn gewoon veel meer waard dan een diploma T&L. :)

Utred

Legacy Member
Ik ben dit jaar begonnen in de TEW, en overgeschakeld naar Engels-Nederlands. Vertrokken in de economie omdat gans die attitude daar om van te kotsen is. Voor dat wereldje bedank ik.
De wiskunde is te doen. Ik deed ook 4 uur wiskunde, maar was er daar wel met gemak door, en vond de wiskunde niet zo ongelooflijk moeilijk in de economie. Als je moest zwoegen voor die 50% in het secundair ga je het redelijk moeilijk hebben, maar met genoeg inzet lukt dat wel.
Als je talen doet moet je zeker bereid zijn om veel compleet nutteloze dingen in je hoofd te stampen. Het is een beetje een wereldvreemde plaats, doordat alles zo praktisch nutteloos is maar die proffen er toch zo veel belang aan hechten. Er zijn zeer interessante vakken(geschiedenis van de germaanse talen bv bij mij, over hoe het indogermaans is geëvolueerd tot de germaanse talen nu), maar de taalbeschouwing en geschiedenis is dan zo doorgedreven dat het niet meer leuk is. Bij de literatuur mag je je ook verwachten aan zeer gedetailleerde analyses; elk aspect van het boek wordt gedeconstrueerd.
Op dat werkaanbod moet je je niet fixeren; er zijn meer dan genoeg jobs zoals diegene die je opnoemt waar je een master nodig hebt en waar je gewoon jezelf moet bewijzen. En als je dan toch meer economisch gericht wil zijn, er zijn inderdaad veel T&L'ers die nog iets economisch bijdoen zoals die meertalige bedrijfscommunicatie.
Doe wat je interesseert, als je niet vol gemotiveerd bent voor TEW gaat de alomtegenwoordige wiskunde een gigantische afknapper zijn, maar bij de T&L moet je ook wel bereid zijn om redelijk wat compleet idiote dingen te studeren.
Ik ga nu weer iets anders doen, ik kan me er niet over zetten dat zo goed als alles dat ik leer compleet nutteloos is. Als je vragen hebt over de richting, of over een vak in het specifiek, vraag gerust.

NotoriousP

Legacy Member
MarG zei:
@ TS: Sowieso TEW of handelswetenschappen (als je echt vreest voor wiskunde). Die diploma's zijn gewoon veel meer waard dan een diploma T&L. :)

²

iamhollywood

Legacy Member
Doe datgene dat u het meeste interesseert :). Een vriendin twijfelde ook tussen beide richtingen, uiteindelijk voor TEW gekozen omwille van de toekomstperspectieven. Al heeft ze zich met tegenzin door de richting gesleurd. Afgestudeerd met grote onderscheiding (prijs voor thesis gewonnen etc) maar geen zin om met het diploma iets aan te vangen omdat haar interesses nog steeds binnen taal en letterkunde liggen. Toekomstperspectieven zijn enkel mooi als ge er u ook zelf goed bij voelt ;).

€M!€|

Legacy Member
Ik zit ook nog te twijfelen, dan wel niet tussen TEW en T&L, maar ik vraag me af wat je allemaal kan doen met je diploma T&L of vb. Engels/Nederlands.. Grootste deel daarvan wordt toch leerkracht dan?
Of vertaler/tolk, en welke masters kan je er daarna nog bij doen die nuttig zijn en voor een degelijk diploma zorgen?

Genious

Legacy Member
Wel, de wiskunde is zeker niet simpeler dan in het middelbaar. ;)
Maar ge kunt natuurlijk ook handelswetenschappen overwegen als ge echt met de wiskunde inzit.

Arkaine

Legacy Member
€M!€| zei:
Ik zit ook nog te twijfelen, dan wel niet tussen TEW en T&L, maar ik vraag me af wat je allemaal kan doen met je diploma T&L of vb. Engels/Nederlands.. Grootste deel daarvan wordt toch leerkracht dan?
Of vertaler/tolk, en welke masters kan je er daarna nog bij doen die nuttig zijn en voor een degelijk diploma zorgen?
Germanisten worden over het algemeen geen vertaler, al zijn er wel.
Tolk worden ze nooit tenzij er bij gestudeerd wordt.

Vertalen en tolken is iets verschillends

Hpfreakje

Legacy Member
evil_konijn zei:
Ik ben dit jaar begonnen in de TEW, en overgeschakeld naar Engels-Nederlands. Vertrokken in de economie omdat gans die attitude daar om van te kotsen is. Voor dat wereldje bedank ik.
De wiskunde is te doen. Ik deed ook 4 uur wiskunde, maar was er daar wel met gemak door, en vond de wiskunde niet zo ongelooflijk moeilijk in de economie. Als je moest zwoegen voor die 50% in het secundair ga je het redelijk moeilijk hebben, maar met genoeg inzet lukt dat wel.
Als je talen doet moet je zeker bereid zijn om veel compleet nutteloze dingen in je hoofd te stampen. Het is een beetje een wereldvreemde plaats, doordat alles zo praktisch nutteloos is maar die proffen er toch zo veel belang aan hechten. Er zijn zeer interessante vakken(geschiedenis van de germaanse talen bv bij mij, over hoe het indogermaans is geëvolueerd tot de germaanse talen nu), maar de taalbeschouwing en geschiedenis is dan zo doorgedreven dat het niet meer leuk is. Bij de literatuur mag je je ook verwachten aan zeer gedetailleerde analyses; elk aspect van het boek wordt gedeconstrueerd.
Op dat werkaanbod moet je je niet fixeren; er zijn meer dan genoeg jobs zoals diegene die je opnoemt waar je een master nodig hebt en waar je gewoon jezelf moet bewijzen. En als je dan toch meer economisch gericht wil zijn, er zijn inderdaad veel T&L'ers die nog iets economisch bijdoen zoals die meertalige bedrijfscommunicatie.
Doe wat je interesseert, als je niet vol gemotiveerd bent voor TEW gaat de alomtegenwoordige wiskunde een gigantische afknapper zijn, maar bij de T&L moet je ook wel bereid zijn om redelijk wat compleet idiote dingen te studeren.
Ik ga nu weer iets anders doen, ik kan me er niet over zetten dat zo goed als alles dat ik leer compleet nutteloos is. Als je vragen hebt over de richting, of over een vak in het specifiek, vraag gerust.

Welja, ik heb toch enkele vragen :). Heb jij enig idee voor welke jobs een student T&L in een bedrijf gevraagd kan worden? Dat is namelijk nog steeds mijn "droombeeld": in een bedrijf werken, iets met communicatie waar mogelijk. Iedereen zegt wel dat ik uiteindelijk een job zal vinden, maar als dit als leerkracht is, zie ik het niet echt goed zitten: de stagairs op mijn school waren niet echt het beste voorbeeld (te weinig karakter enz).

Als ik meer lees over de richting Meertalige Communicatie, dan lijkt me dit dus een mengeling van economie en talen, maar heeft dit wel degelijk een nut? Tegenwoordig letten bedrijven bij CV's meer op een diploma dan de echte capaciteiten van een mens, als ik toch zo hoor van oudere vrienden/kennissen...

Ik geloof ook dat TEW nog onderverdeeld is in kleinere categorieën, bedrijfskunde enz... Kan jij me daar wat meer info over geven (ik vind de uitleg op de site van UA niet altijd even duidelijk).

En de sfeer in TEW, is die dan echt zo negatief? Ik heb wel gehoord dat ze nogal zakelijk zijn en soms puur voor de winst gaan, maar ik kan me moeilijk inbeelden dat ze allemaal zo zijn :)...

Utred

Legacy Member
Qua jobs is het eigenlijk al gezegd. T&L'ers (en zeker germanisten) komen overal terecht. Van mijn ma haar vriendengroep uit de richting zijn er 2 leerkracht, iemand woordvoerder van Base, iemand met 1 of andere hoge functie bij Lannoo, iemand die iets met communicatie doet bij microsoft, ook een redelijk hoge functie,...
Over die meertalige bedrijfscommunicatie weet ik niet veel, maar ik weet dat het populair is en wel degelijk zijn waarde heeft als diploma. Dat werkgevers meer op diploma dan op capaciteiten letten is voor zover ik weet niet waar. Een sollicitatiegesprek zegt meestal veel meer dan een diploma. Voor veel jobs leer je toch een groot deel van het werk bij het bedrijf zelf.
Over TEW in UA weet ik niets, zelf in Gent gezeten.
In de TEW zit echt bijna iedereen puur voor het geld en de mooie jobs, vaak fils a papa's die toch het bedrijf van de papa gaan overnemen en voor de show dan maar een diploma proberen halen. Mensen die daadwerkelijk in economie geïnteresseerd zijn vind je daar weinig.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan