nafte zei:
Heb het forum al eens afgezocht, maar ik vind zoveel verschillende antwoorden
Het zit dus zo:
1) Ik werk van 16 juli tot 14 augustus = 22 dagen (verdien ongeveer 1750 euro brutto)
2) Ik werk van 24 augustus tot 18 augustus = 20 dagen (verdien ongeveer 1600 euro brutto)
Ik vraag mij nu af of ik in de problemen kom ivm men kindergeld (ouders zijn gescheiden). En ik vraag me af wanneer ik dan werkstudent wordt, vanaf dat ik die 23 dagen gedaan heb of voor beide periodes?
Met vriendelijke groeten en dank bij voorbaat!
1. Wat betreft je kindergeld: Dit staat volledig los van het aantal dagen dat je werkt, maar heeft alles te maken met het bedrag dat je verdient op jaarbasis, en dit heet de NettoBestaansMiddelen
Deze kan je als volgt berekenen:
Code:
xxxxxxxxx = Brutoloon
- 13,07%,2,5% of 4,5% = RSZ-bijdrage of solidariteitsbijdrage
(=) xxxxxxxxx = Bruto Belastbaar Loon (T op je loonfiche)
+ vergoeding ww = woon-werkverkeer dat je werkgever betaalde
(=) xxxxxxxxx = Bruto Belastbaar Loon (T op je loonfiche)
+ vergoeding ww = woon-werkverkeer dat je werkgever betaalde
- 2.250 Vrijstelling, vrijgesteld bedrag (Zie voorbeeld hieronder)
(=) xxxxxxxxx = (deel van het loon*)
- 20 % = Aftrek Forfaitaire Beroepsonkosten
(met een minimum van € 380, of je reële beroepsonkosten wat af te raden is)
(=) xxxxxxxxx = (deel van het loon)
+ (Totaal aan alimentatiegelden - € 2.700) x 80%**
(=) xxxxxxxxx = jouw NettoBestaansMiddelen (NBM)
Wanneer je NettoBestaansMiddelen hoger zijn dan € 2.830 of € 4.080 als kind van een alleenstaande ouder (in jou geval dus), dan ben je niet meer ten laste van je ouders, wat betekent dat je ouders geen belastingsvoordeel meer zullen hebben door je ten laste te kunnen zetten, én dat ze ook geen kinderbijslag meer zullen ontvangen voor jou.
Wat je vraag omtrent de 23 dagen betreft, staan er hier veel zaken, die half of soms zelfs niet correct zijn. Het verschil in betekenis tussen een werkstudent en een jobstudent is echt miniem, en vaak is het inderdaad zo dat de interimsector dit compleet verkeerd gebruikt. Eigenlijk wil men met die benamingen het verschil duidelijker maken tussen een student die werkt tijdens het schooljaar (in de weekends bijvoorbeeld) en een student die werkt in de vakanties. Maar in feite zijn het allemaal gewoon jobstudenten.
Jobstudenten die in de grote vakantie (juli, aug & sept) werken, zullen echter maar 2,5% solidariteitsbijdrage afgehouden worden, terwijl jobstudenten tijdens het schooljaar 4,5% solidariteitsbijdrage afgehouden worden. En daar stopt het verschil. Zo simpel is het.
Nu, wat betreft die 23 dagen: Vooral het ogenblik dat je over die 23 dagen gaat is van énorm groot belang. Eerst en vooral, wat er gebeurt als je over de 23 dagen gaat, dat is dat je meer zal afgehouden worden dan de solidariteitsbijdrage, namelijk de volledige RSZ-bijdrage (13,07%). Dit gebeurt op het moment dat je over de 23 dagen gaat, én voor de volledige duur van het contract bij de werkgever waar je op dat moment werkt, alle volgende werkgevers die je vanaf dan nog zal hebben gedurende dat jaar, en ook voor contracten die je in dat jaar in het verleden misschien al bij die werkgever gehad hebt.
Concreet voor jou wil dat zeggen dat wanneer die 2e periode onder een andere werkgever valt dan die eerste, je voor de eerste periode 2,5 % zal afgehouden worden, en voor de 2e periode 13,07 %. Zijn alletwee de periodes echter bij dezelfde werkgever, dan zal je voor beide periodes ook 13,07% afgehouden worden.
Enneuh, moest je je afvragen waar ik dat allemaal uithaal,... ik ben 7 jaar lang dag in dag uit beroepshalve bezig geweest met wetgeving en nog veel meer rond jobstudenten, dus ik kan je verzekeren dat m'n uitleg klopt
