Archief - photoshop tutorial schrijvers

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Saro Verhees

Legacy Member
Beste mensen,

Wij, photoshop-leren.eu, zoeken nog enkele enthousiaste en (liefst) ervaren photoshoppers die graag kennis doorgeven aan beginners of andere gevorderden. Sinds onze website getransformeerd is van een meer informatiewebsite naar een blog zoeken wij enthousiaste blogposters! De inhoud van de artikels gaat natuurlijk over Photoshop. Zo kan je tutorials, reviews, collecties, wat je ook maar kan verzinnen in een post zetten. Ikzelf schrijf wekelijks minimaal 1 post, maar dat mogen er natuurlijk een stuk meer zijn!

Wij hebben al een gezellig moderatorteam waar we heel tevreden over zijn. Jij kan hier deel van uitmaken als je de persoon bent die wij nog missen. Wij zoeken nog een écht ervaren photoshopper die ons team wil versterken.

Hoe?
Contacteer me via PM op dit forum of het forum van Photoshop Leren ~ Photoshop Leer je het best hier! ~ Photoshop cursussen, Photoshop community, Photoshop Forum,... en laat me iets weten. Je kan eventueel even dit vragenlijstje al invullen zodat we wat meer over je weten.
Naam:
Leeftijd:
Photoshop versie:
Photoshop ervaring:
Schrijf ervaring?:

Jouw taak:
Per week liefst minimaal 1 artikel schrijven over Photoshop. Als voorbeeldje van een photoshop blog kan je Photoshop Tutorials - PSDTUTS nemen. Als je wilt en geschikt bent kan je ook moderator worden, maar dan heb je wel meer werk:

Als moderator zal je alles in goede banen leiden. Je zal erop toezien dat leden zich aan de regels houden. Indien ze een overtreding begaan zal je op een objectieve manier reageren en de regels toepassen. Je moet objectief kunnen blijven en dus mag je humeur je gedrag niet beïnvloeden. Je houdt ervan om originele initiatieven te nemen die aansluiten bij het forumonderwerp. Als ervaren photoshopper vind je het leuk om vragen van andere leden te beantwoorden. Een leuke sfeer behouden is je motto!

Jouw verdiensten:
Je doet leuke ervaringen (in teamverband) op en krijgt de controle over een nog steeds groeiende website. Uit eigen ervaring weet ik dat je nog heel veel ervaring opdoe met PS vanwege de rechearch die je doet bij artikels. Je krijgt natuurlijk ook de redacteur-rang met een eigen @photoshop-leren.be é-mailadres.

Wij hopen dat je ons contacteert als jij de persoon bent die wij zoeken!

Met vriendelijke groeten,
Het PSL-team.
info[at]photoshop-leren.be
Photoshop Leren ~ Photoshop Leer je het best hier! ~ Photoshop cursussen, Photoshop community, Photoshop Forum,...

Floyd

Legacy Member
Ik vrees dat het geen "job" is als er geen financiële vergoeding achter staat...

Saro Verhees

Legacy Member
Bedankt :), ik zal het job-gedeelte weglaten dan. Excuses daarvoor, zoals je ziet ben ik 'brand new' hier.

Groetjes

LunchBox

Legacy Member
als je een eigen forum hebt zal je best weten dat het altijd best is de huisregels even door te nemen vooraleer je een thread opstart: https://www.beyondgaming.be/forums je doet er goed aan dat nu nog te lezen natuurlijk, want volgende keer gaan we ervanuit dat je op de hoogte bent. (en kan er dus al eens een slotje op komen)
--
ik ben een felle voorstander van "delen van kennis", maar dat schept ook een bepaald verwachtingspatroon waarbij de dingen best correct worden aangeleerd. zo bijvoorbeeld in je tutorial over de "pen-tool" hou je geen rekening met de hoek waarin je de beide bezier-handles trekt. wanneer je boven begint en vervolgens rechts (90° verder) moeten de handles daar namelijk vertikaal lopen. een volgende fout die je maakt is hem daar in te korten door de alt-click en vervolgens lukraak onderaan verder te gaan. hierdoor breek je de curve-continuïteit en krijg je een oneffenheid in je cirkel. dit zal je niet hebben wanneer je de punten strategisch neerplant (je hebt er minstens 2 nodig), en vooral de handles steeds evenlang uittrekt.

je kan diezelfde cirkel ook tekenen met 36 punten, maar opnieuw zijn dezelfde regels van toepassing.. en daar zal de hoek waarin je de handles uittrekt altijd 10° moeten zijn tov het vorige punt (360°/36) en de onderlinge afstand gelijk. (perfectie is nu eenmaal wiskunde)

circledrawing.gif


dezelfde fout maak je bij het "rivier"-patroon iets verder in het filmpje. je trekt twee punten die op ongeveer eenzelfde lijn ondereen liggen, maar trekt je handle niet in het verlengde daarvan door. de handle moet daar evenwijdig blijven lopen in de richting waar je naartoe gaat en voor betere controle niet persé voor/na de curve (zoals je beschrijft), maar voor/in/na de curve geplaatst worden - waardoor je niet met de twee buitenpunten moet bepalen hoe de curve binnenin loopt. (daarvoor dient dan het punt binnenin)

riverdrawing.gif


enfin tis maar een vaststelling die ik deed bij het bekijken van een eerste tutorial daar, je bedoelt het wellicht heel goed - maar daar zou het nóg beter zijn moest het vrijwel foutloos worden aangeleerd in je tutorial.. waarin je naar eigen zeggen de "Pen Tool gemeesterd bent".

Ik beweer trouwens niet dat alles altijd perfect moet zijn, maar door de juiste strategische planning van de plaatsing van je punten (en de hoek/lengte van je handles) ga je veel nauwkeurigere vector-tekeningen bekomen. (de meest voorkomende fout is dat alt-clicken, om dan het volgende ankerpunt zover uit te trekken totdat de ronding "ongeveer" aansluit met de vorige - als je zo'n situatie voorhebt heb je de ankerpunten op een verkeerde plaats gezet)

DieselPower

Legacy Member
Ik volg normaal wel de niet-geintresseerd-niet-reageren filosofie maar dit is gewoon belachelijk. Als bv Viniman een (losse) tutorial schrijft krijgt hij er 100 USD voor. Als ge mensen hun expertise en tijd wilt mag er gerust over deftige verloning gesproken worden imo.

FreakyLeash

Legacy Member
Lunchbox, als je het zo gaat uitleggen gaan veel mensen het niet snappen,
waaronder ik :)

Saro Verhees

Legacy Member
@LunchBox: Ten eerste zeg ik niet dat ik de pentool gemeesterd heb, maar ik kan iig wel elke vorm maken die ik wil. Wat je zegt klopt 100%, maar ik zoals ik zei kan je maximaal 90° draaien, maar ik doe er misschien maar 85°. Dat betekend ook meteen dat de handles niet verticaal moeten staan. Het is een beetje belachelijk om dat allemaal te gaan berekenen om hetzelfde effect te bekomen.

Ik heb trouwens de regels doorgenomen, om te kijken of ik het mocht plaatsen. Ik dacht niet zoveel fout te doen met de topicnaam. Sorry ^

@DieselPower: De website is vooral voor leerdoeleinde, ik verdien 0 komma 0 aan mijn site. Ik maak zelfs verlies. Daarbij is PSDtuts van Envato, een miljoenenbusiness, en maken ze aan PSDTuts ook forse winst. Als ik ook zoveel geld maak met de site, wat toch nooit zal gebeuren vanwege de kleine doelgroep, ben ik ook heel erg bereid er geld voor neer te leggen hoor.

Groetjes

dendaak

Legacy Member
Saro, het gaat er wel om dat je de mensen iets leert, dat je ze het correct leert. En dat wil Lunchbox zeggen, wat niet meer als normaal is. Teken maar eens een vorm na zoals dit met een pentool op jouw manier:

76c2b19886ecb198c0a910a95814442b.png

(NAGD zal deze uiteraard kennen).

Wat ik wil aantonen is dat zonder te doen wat Lunchbox zei, je een zeer lelijke figuur gaat bekomen als je er strokes opzet in het appearance panel (illustrator).

Dus beter toch 100% correct aanleren.

Saro Verhees

Legacy Member
De enige fout die ik kan horen is dat ik zeg "Dit is 90°", wat zou moeten zijn "Dit is ongeveer 90°". Maargoed, ik hoop dat ik toch wat mensen heb geholpen.

@Wardkennes: Ik heb dit gemaakt met de pentool op 'mijn manier':
Notethatbook_by_SaroGFX.jpg

Saro Verhees

Legacy Member
Ik heb trouwens niet alleen tutorialschrijvers nodig, maar ook artikeltjes ^. Dus de titel klopt nog niet helemaal.

Curahee Q

Legacy Member
@Lunchbox:

Ben nog maar een beginner in photoshop, maar hoe doe je dan precies 90°? Grid aanzetten en op die manier kijken of ...?

Hoor het graag.

vincentvc

Legacy Member
Dat is geen goed voorbeeld wat je geeft, Saro.
How to Digitally Illustrate a Camera with Light Streaks - PSDTUTS

Ik heb ook eerst gratis tutorials op een photoshopblog geschreven. Maar dat was omdat ik niet wist dat je er geld met kon verdienen. Van zodra dat je artikel -en tutorialschrijvers dat wel weten, zullen ze je website haast meteen verlaten. Je spreekt ook een veel te klein publiek aan doordat je heel de site in het Nederlands wilt maken. Voor een community & site levende te houden zal je wel geld moeten uitgeven, en dan ook verdienen.

Voor een deftige tutorial of artikel kan je in de TUTS-groep $150 verdienen...

Saro Verhees

Legacy Member
PSDtuts is zowat de enige site die echt een groot bedrag geeft, maar ze hebben ook wel heel hoge criteria.

Trouwens, dat voorbeeldje dat ik gaf. Ik heb dat ook op mijn dA staan, ik ben geen ripper :D. Kijk maar: Notethatbook by ~SaroGFX on deviantART


Maar oke, ik doe het gewoon voor de lol, ik verdien er niets aan. Je mag me vertellen hoe ik er geld aan kan verdienen met het kleine publiek, want ik geef al mijn inkomsten (als die er al zijn) terug uit aan de site.

Ik denk niet dat ik hier geïnteresseerde ga vinden ^.

LunchBox

Legacy Member
Saro Verhees zei:
Ik heb trouwens de regels doorgenomen, om te kijken of ik het mocht plaatsen. Ik dacht niet zoveel fout te doen met de topicnaam. Sorry ^

Dah's ok.. al moet ik er wel op wijzen dat het soms tricky (lees: tegen onze algemene forum-policy) is om mensen te ronselen voor een eigen forum - dus ik hou het vooral op de tutorialschrijvers. Ook omdat ik je initiatief toejuich, vandaar dat ik ook ff moeite steek om je iets duidelijk te maken - ik wil je daarin niet afbreken ofzo. (kben gewoon van het principe mensen best niet iets fout aan te leren)

--
Saro Verhees zei:
@LunchBox: Ten eerste zeg ik niet dat ik de pentool gemeesterd heb, maar ik kan iig wel elke vorm maken die ik wil.

gemeesterd.gif


Je zegt het niet, je schrijft het.. en dus zeg je't ook. Ik geloof best dat je elke vorm kan maken, maar wanneer je een vorm "na-maakt" kan het beter dus probeer ik nog enkele tips mee te geven.. want zoals in het filmpje doe je't verkeerd. (waardoor oneffenheden gaan optreden die niet wenselijk zijn.. zeker niet wanneer het om complexere vormen gaat met vele ankerpunten)

Saro Verhees zei:
Wat je zegt klopt 100%, maar ik zoals ik zei kan je maximaal 90° draaien, maar ik doe er misschien maar 85°. Dat betekend ook meteen dat de handles niet verticaal moeten staan. Het is een beetje belachelijk om dat allemaal te gaan berekenen om hetzelfde effect te bekomen.

Correct, je zet je punt op 86% terwijl je 90° zegt (want je werkt "op het zicht", om zowat de moeilijkste vorm na te maken die er is - een perfecte cirkel) MAAR je bovenste punt heeft ook een afwijking van 2° tov het middelpunt dus zit je op 88° en daarvoor is je handle nog veel te schuin.. en bovendien alt-click je erop omdat, en ik quote: "je al geluk moet hebben dat de volgende lijn goedzit" (wanneer je het niet doet)

De reden dat je volgende curve niet goedzit is omdat je de handles van het vorige ankerpunt te ver hebt uitgetrokken, niet meer niet minder. Als je'm daarenboven gaat loskoppelen volgt de volgende curve bijna nooit de vorige en ben je de controle over het punt dus ook kwijt. (ik zeg dit om je iets bij te leren, precies dezelfde reden waarom je die tutorial zelf hebt gemaakt dus)

circledrawing2.gif


Oh en nog een foutje in de uitleg: je kan niet maximaal bogen tekenen van 90°. Je kan zelfs bovenaan een punt zetten en onderaan pas het volgende.. punt is dat je daar te weinig controle overhoudt - dus daar ga je dan weer mijn stelling moeten volgen.. maar het is dus zeker mogelijk.

circledrawing_2points.gif

Saro Verhees

Legacy Member
Respect voor jou kennis van de Pen Tool :P. En bedankt voor de hulp, ik zal inderdaad wat meer met handles werken en minder met de ALT knop. Ik hoop dat ik toch een paar mensen heb voortgeholpen, want er zijn veel mensen die vast blijven zitten aan het feit dat als ze het volgende anchor point maken hun lijn totaal fout zit en niet weten hoe ze dit kunnen aanpassen of goed doen. Bedankt voor het me, en andere, duidelijk te maken. Ik kan best wel tegen een partijtje kritiek, anders kan je beter niets met Photoshop doen ^.

@Xoliul en ViniMan: Daar zit dan weer een ander verhaal achter. Ik had de afbeelding gemaakt op basis van de tutorial. En toen werd er me gevraagd er een tutorial van te maken. Uit eerlijkheidshalve zal ik een linkje naar de PSDtuts zetten.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan