Archief - Barbecue: gas of houtskool?

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Bokskangoeroe

Legacy Member
Op 1juli kan ik samen met de vriendin ons huis in trekken, aangezien dit recht in de zomer is ben ik stilaan aan het uitkijken naar onze eerste barbecue... Ik twijfel tussen gas of houtskool. Aangezien een gas barbecue direct op te starten is, denk ik dat de drempel veel lager is om te bbq'en tegenover één op houtskool. Dit zorgt dan weer dat je vaker Andersom zou houtskool het vlees een speciale smaak geven, maar wat is hier van aan? Smaakt vlees van een gas bbq dan zoveel anders?

Op gas
+ Direct warm
+ Temperatuur regelbaar
+ Makkelijk in onderhoud
- Duur!


Op houtskool
+ Typische bbq geur/smaak
+ Stuk goedkoper
- Meer werk om aan te krijgen

Wat is jullie mening? Hoe bbq'en jullie?

Tonerider

Legacy Member
de smaak is toch wel duidelijk verschillend imo. Wil je echt de typische bbq smaak (en geur) moet je sowieso voor houtskool gaan. Je hebt tegenwoordig ook briquetten van kokosnoot. Die branden bijna volledig op, dus je hebt weinig last, maar ook hier vind ik persoonlijk dat je het merkt in smaak.
Gasbbq vind ik niet veel aan. 't is gemakkelijk dat wel, maar je kan het evengoed in de pan smijten. Het zal vooral afhangen van je kruiden en marinades. Wat bij houtskool ook wel bepalend is, maar niet persé hoeft, imo.
Ipv gasbbq zou ik dan eerlijk gezegd zelf eerder voor zo'n raclette gaan, dan zit iedereen ten minste samen en moet er niet een iemand steeds bij de bbq blijven.

Jack-DEStratics

Legacy Member
Een houtskool barbecue aansteken hoeft niet veel werk te zijn, gebruik een BBQ Starter in combinatie met briketten.

SilentSpring

Legacy Member
Hier hebben we beiden, al kan ik de tijd niet meer zeggen dat we nog eens met houtskool gewerkt hebben.

Een gasbarbecue moet imo zeker niet onderdoen voor eentje met houtskool qua smaak, al heb je bij die laatste nog net dat klein tikje extra smaak door uw houtskool.
Voordeel van gas is dat je uw barbecue maar hoeft buiten te halen als je goesting hebt en 5min later kun je beginnen, tussendoor kun je hem ook gerust eventjes uit doen als je wat pauze wil.
Het enige minpuntje eraan is dat je met die fles gas in je (tuin)huis/garage staat, persoonlijk vind ik dat aankoppelen/afkoppelen van die fles gas ook al iets riskanter dan uw houtskool.

Door deze thread krijg ik er alweer goesting in, dat het maar rap barbecueweer is:love:

Vordesh

Legacy Member
Het was perfect weer voor nen winter bbq paar dagen geleden.. :)

Den Deze

Legacy Member
Houtskool!
De houtskool geeft de 'extra' smaak aan uw vlees en het duurt met zo'n bbq starter helemaal niet lang vooraleer je kan beginnen met bakken :)
Heb er mij afgelopen zomer zo eentje aangeschaft van Weber (icm Weber-bbq) en ging heel vlotjes :)

Mr. SLASH

Legacy Member
houtskool : het is gewoon veel gezelliger, zeker als je het met een groepje vrienden doet.
opt gemakske de bbq aansteken, pintje derbij, bbq-kruiden opgooien om de buren wat jaloers te maken :D
en gewoon voor de smaak en alles wat er bij komt, alsook het nadien lang rond de bbq zitten, waarna de bbq dikwijls word omgetoverd tot open haard :D

Lorim

Legacy Member
Ik vind bbq op gas dus niets aan eerlijk gezegd... Dan kunt ge even goed gewoon koken, bij bbq gaat het hem voor mij net om die extra smaak die houtskool aan uw eten geeft. Enige voordeel voor gasbbq is dus voor mij het gemak, maar zo'n houtskool bbq aankrijgen heeft natuurlijk ook zijn charme :). Die echte bbq-geur is er ook enkel bij houtskool.

En dan op het smeulende houtskool achteraf nog desserten maken :drool:

sir oinksalot

Legacy Member
ik geef vaak barbecue demonstraties in winkels en doe dit voornamelijk met (weber)gas barbecues, imo heeft zo'n gasbarbecue als enige nadeel dat je niet de "gezelligheid" van een traditionele barbecue hebt, verder heb je enkel voordelen, doordat je met een gesloten deksel werkt blijft je vlees bovendien ook een stuk malser

als ik met houtskool barbecues werk, dan neem ik er ook altijd een met een gesloten deksel (bv de weber one touch reeks) ook omwille van de betere smaak

verder toch nog even benadrukken dat ik echt geen fan ben van barbecook, het is belgische makelij en ze zijn hier ook marktleider, maar kwalitatief gezien stellen ze naar mijn mening echt teleur

Tonerider

Legacy Member
een bbq hoeft niet kwalitatief te zijn. gewoon een ijzeren ton met een rooster erop is genoeg.

Jack-in-the-box

Legacy Member
Hebben hier beide, op gas en houtskool.
Houtskool geeft inderdaad de typische gezelligheid, maar gas is toch fijner te regelen en perfect om braadstukken te bakken.
Nadeel is wel dat je er aardig wat werk aan hebt om hem proper te krijgen en te houden. Een houtskool moet je gewoon 't rooster eens afkuisen en ge zijt terug vertrokken. Bij gas heb je meer werk, maar 't juiste (sterke) product voor inox doet soms echt al wonderen.
Gas heeft ook 't voordeel dat je hem altijd kan uithalen, ook al is het maar om 3 stukjes vlees te bakken.

Wat ook handig is, een plaat inox kan je perfect gebruiken als braadplaat in zo'n gasbarbecue. Heerlijk als ge uw hamburgers bakt in wat varkensvet :drool:

Edit: qua prijs, kijk eens op eBay of 2dehands.be, hebben er daar ook al 2 voor een goeie € 300 kunnen kopen.
Weber is inderdaad kwaliteit, maar duur.

Den Deze

Legacy Member
Weber is inderdaad vrij duur, maar wij hebben de onze gekocht in promotie.
Scheelde wel redelijk wat geld en je kreeg er nog zo'n wokplaat bij ook :)

TooChé

Legacy Member
Nen gasBBQ zal me al niet smaken, puur uit principe :p
Binnen een jaar (nu in verbouwingen) komt er ook een BBQ bij mij thuis en dan zal dat een Oaklahoma worden. :drool:

slash

Legacy Member
Houtskool is gezelliger. Gas is makkelijker.
Gas vind ik ook makkelijker om schoon te maken. Gewoon brander 10min vol open en erna over de rooster met een staalborstel.

St0wned

Legacy Member
Houtskool voor mij. Elk jaar hebben ze ook in de Aldi van die zakjes houtskool die ge gewoon in de BBQ kunt leggen en met zak en al in brand kan steken. die branden echt goed en rap

Polle32

Legacy Member
Houtskool. Ik gebruik een Weber met een snelstarter: je kan na een half uurtje al beginnen grillen, deksel erop, indirect grillen, de as wordt proper opgevangen... En een hoes erover en hij blijft de ganse zomer gewoon buiten staan...

Lemme

Legacy Member
Ik zou voor houtskool gaan. Ge kunt zo een ijzer kopen dat ge in het stopcontact steekt en dan in uw kolen. Heb da eens aan ne maat cadeau gedaan en binnen de 10 minuten kunt ge beginnen bakken. Ik vind wel nergens meer op internet hoe da juist heet. :(

Degene die het voor mij kan vinden, krijgt een virtueel lekje!
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan