Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.

dit maakt me STERK argwanend. Op zich is minder papier natuurlijk goed, maar bevrijdende bronheffingen én geen aanslag, dat lijkt erop te wijzen dat je echt PER inkomen een vrijstelling zou hebben, wat betekent dat je gewoon genoeg verschillende jobs moet doen om géén belasting te betalen, beetje het systeem zoals met die 500 euro/maand inkomen. Dat maakt natuurlijk je inkomstenbron voor de overheid totaal kapot. Want ja, dan werk ik vanaf morgen voor 6 verschillende werkgevers.Open VLD zei:BELASTINGEN ZONDER
ROMPSLOMP
48. We maken komaf met aangifte, aanslag
en uitbetaling en gaan maximaal voor
bevrijdende bronheffingen. Zo maken we
een groot deel van de fiscale administraties
met hun vele papierwerk en formulieren
overbodig
Conradus zei:Je houdt toch geen rekening met rsz en kostenforfait?

bassie, je vergeet de belastingsvrije som (waardoor de eerste schijf 0 wordt. Ik heb even de berekening gedaan INCLUSIEF (volle maand) eindejaarspremie en vakantiegeld. Dan kom ik op een belastingstarief van 27,8%, ofwel 12.779,16 euro belastingen op een inkomen van 45936 euro bruto. (inclusief gemeentebelastingen)bassie82 zei:gemiddeld brutomaandloon 3300€
huidige belastingen zonder aftrekposten
0-11070 = 25%
11070-12720 = 30%
12720-21190 = 40%
21190-38830 = 45%
+38830 = 50%
3300*12 = 39600€
schijf 1 = 2767,50€
schijf 2 = 495€
schijf 3 = 3388€
schijf 4 = 7938€
schijf 5 = 385€
totaal : 14973,50€
het gemiddelde dat ik gaf was 23%, niet 28%. Komt van deze gegevens: http://statbel.fgov.be/nl/binaries/fisc2014_B_1_NL_tcm325-281399.xlsbassie82 zei:39600*28%(JPV) = 11088€
Enkel om aan die 28% te geraken moet je kosten maken met als hoofdkost hypothecaire lening.
Als je de belastingsvrijstelling per inkomen zo laag zet zoals bijna niet anders kan bij gelijke vrijstellingen, zullen ze méér betalen dan nu.Bassie82 zei:Ook niet vergeten JPV dat de lagere inkomens waar jij zo bang bent dat ze veel te veel zullen betalen ook geen hypothecaire lening kunnen aangaan, geen dienstencheques kunnen betalen, met moeite pensioensparen ..........

JPV zei:is het wel een vlaktaks? Daarvoor lijkt me het percentage véél te hoog. De gemiddelde aanslagvoet in de personenbelasting is momenteel immers 23% en dat is NA een hoop maatregelen die het belastbaar inkomen sterk verlagen. Ik denk niet dat Open VLD voorstander is van een algemene belastingsverhoging van zo'n 28%
Iemand die de volledige visietekst hierover kan opdissen?
Bassie, die 45936 is het brutobedrag, niet het belastbaar bedrag. men zal de 30% slechts heffen over het belastbaar bedrag. Op het belastbaar bedrag, als alle mogelijke aftrekposten afgeschaft worden, zou dat ene belasting van 11979,65 euro betekenen (30% op 45936-13,07% RSZ)bassie82 zei:@jpv : ik had eerst 23% maar verkeerd je post herlezen van de 28%
m'n post aangepost
als je vlaktaks toepast op je voorbeeld.
'bassie, je vergeet de belastingsvrije som (waardoor de eerste schijf 0 wordt. Ik heb even de berekening gedaan INCLUSIEF (volle maand) eindejaarspremie en vakantiegeld. Dan kom ik op een belastingstarief van 27,8%, ofwel 12.779,16 euro belastingen op een inkomen van 45936 euro bruto. (inclusief gemeentebelastingen)'
Dan is 45936€ * 30% = 13780,8€.
ik kan je garanderen dat de hypothecaire lening me effectief geld opbrengt, maar da's een andere discussie.bassie82 zei:Waar jij verschil in maakt zijn je aftrekposten : zoals ik al eerder aangaf om aan je lager 23% te komen moet je geld uitgeven zijnde hypothecaire lening aangaan, pensioensparen, dienstencheques etc.
Is het dan nog een besparing? Je krijgt nooit je volledig bedrag terug.
tuurlijk en die zouden zwaar last hebben van die vlaktaks van 30%, afhankelijk van de grootte van de belastingsvrije som.bassie82 zei:Ook zitten in je 23% mensen met werkloosheidsuitkeringen, invaliditeitsuitkering, pensioenen etc.
moeilijk om een exact cijfer op te plakken, maar zeker meer dan 1000 uitgerekendbassie82 zei:JPV je bent denk ik financieel goed op de hoogte van veel dingen. Heb je al veel belastingsaangiften gezien of uitgerekend?
.cijfers, zie stat's, spreken dit tegen. ENKEL: het probleem is dat een groot stuk van het inkomen niet bij het belastbaar gerekend wordt (onkostenvergoedingen,bassie82 zei:In mijn tijd genoeg moeten doen en grootste conclusie daaruit is : hoe meer geld je hebt hoe minder belastingen je betaald. PROCENTUEEL gezien hé, ja het lijkt veel meer dat de ene 25000€ moet betalen terwijl jij maar aan 12.000 zit. Alleen je % ligt veel hoger.
klopt, maar dan spreek je al over de grote bedragen. Constructies zet een simpele ziel niet op, zelfs al verdient hij mooi. De mensen die het meest belastingen betalen, zowel in procenten als vaak in bedragen, zijn arbeiders die voltijds werken en veel overuren doen. Die houden zich vaak niet bezig met aftrekposten en krijgen weinig extralegale voordelen.bassie82 zei:Doordat je meer geld hebt kan je meer gebruik maken van de aftrekposten en constructies opzetten om minder te betalen.
"echte bijdragers" betalen nu véél minder dan wat de hoogste percentages doen uitschijnen omdat een groot stuk van hun inkomen niet eens de belastingsbrief haalt (en dus zelfs al geen aftrekpost op de belastingen moet zijn). Hun theoretisch percentage is hoger dan hun werkelijk.A-res zei:De gemiddelde aanslagvoet op netto belastbaar is 23%; daar mag dan nog eens 13,07% bovenop aan RSZ.
Bovendien is die 23% gemiddeld op netto belastbaar gerekend over iedereen. Als je gaat kijken naar je top 10% verdieners die 46% van je belastingen ophoesten, dan zit je daar al aan een gemiddelde aanslagvoet van 33,7% en als je gaat kijken naar je top 3% verdieners die op hun eentje al 23% van de belastingen ophoesten, dan stijgt dat zelfs naar 36%.
Kijk je naar je top 30% verdieners die zowat 80% van de belastingen ophoesten, dan is de aanslagvoet 30%. Voor je echte bijdragers, is er dus wel degelijk sprake van een reductie, en dat valt alleen maar toe te juichen.
die 30% heeft ook een 0% tax voor de eerste X inkomens. Zo zou je dus wel aan een gemiddelde van 23% kunnen komen uiteindelijk.A-res zei:Nog beter zou uiteraard zijn om je flat rate naar die 23% te halen. Er is geen reden om de fiscale inkomsten met 14 miljard extra te laten stijgen, tenzij dan om gedurende 2à5 jaar een structurele ingreep te doen in de afbouw van je schuldgraad.
klopt, maar ik zie het probleem eerlijk gezegd daarmee nietEpyon zei:Klopt, maar met premies heb ik twee problemen:
- Afaik moet je BTW betalen op het totale bedrag, inclusief het stuk dat met een premie 'gedempt' wordt (correct, JPV?). Je geeft dus meteen 21% terug aan de staat.
. Ook in de personenbelasting zou het zo zijn. Premies buiten de personenbelasting hebben als nadeel dat je die niet afhankelijk kan maken van het verdiende inkomen van dat jaar. Daarmee bedoel ik zeker niet dat je méér premie moet geven als het inkomen groter is, wel dat je kan zeggen: vanaf bedrag X/Y is het voordeel een stuk minder of zelfs totaal afwezig. Of je kan het totaal aantal premies beter begrenzen (bvb: je kan niet meer dan 5000 euro fiscaal voordelige maatregelen per jaar doen).bassie82 zei:Premies kan je buiten de personenbelasting ook doen. Zelfs beter volgens mij omdat je dan als overheid ten eerste beter kan sturen en zeer gericht. Budgetair gezien kan je het beter vastleggen.
Als belastingsbetaler zie je dan ook effectief welke premie je hebt ontvangen ipv een groter teruggave of minder betalen.
JPV zei:"echte bijdragers" betalen nu véél minder dan wat de hoogste percentages doen uitschijnen omdat een groot stuk van hun inkomen niet eens de belastingsbrief haalt (en dus zelfs al geen aftrekpost op de belastingen moet zijn). Hun theoretisch percentage is hoger dan hun werkelijk.
die 30% heeft ook een 0% tax voor de eerste X inkomens. Zo zou je dus wel aan een gemiddelde van 23% kunnen komen uiteindelijk.