Archief - 13-jarig meisje wil alleen rond de wereld zeilen

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Vindt u het verantwoord dat een meisje van 13 jaar alleen een zeiltocht rond de werel


  • Totaal aantal stemmers
    312
  • Opiniepeiling gesloten.

BlueSkyraider

Legacy Member
Laura Dekker is dertien en maakt zich op voor een niet-alledaagse onderneming. In september vertrekt ze voor een zeiltocht rond de wereld die twee jaar zal duren. Met haar reis kan ze de jongste zeiler zijn die ooit rond de wereld reisde. Het huidige record staat op naam van een 17-jarige Amerikaan.

Dekker heeft al heel wat ervaring in het zeilen, want ze begon er al mee op haar zesde levensjaar. Het is de bedoeling dat ze tijdens haar reis rond de wereld zelfstandig studeert en haar huiswerk per mail verstuurt. Met een satelliettelefoon zal ze contact onderhouden met het thuisfront.
In Nederland is er intussen heel wat kritiek op de reis en de beslissing van haar ouders om haar zomaar de wereld rond te laten reizen. Volgens haar ouders krijgt hun dochter op die manier een veel betere voorbereiding op de maatschappij dan dat ze die op school zou krijgen.

Laura Dekker zelf laat het niet aan haar hart komen. "De mensen weten niet waarover ze het hebben."

Ok, misschien is de discussie niet wereldbelangrijk maar dit gedoe houdt mij toch bezig.

Ik vraag mij af waarom er zoveel tegenstand is om dit meisje de wereld te laten rondzeilen?
Ze is geboren (letterlijk) en opgegroeid op een zeilboot. Ze heeft reeds op haar eentje het Kanaal overgezeild. Is toen ook eerst tegengehouden geweest, maar haar vader heeft haar toch alleen laten gaan. (bron)
Het enige wat men er kan tegen hebben is dat ze leerplichtig is. Maar dit kan probleemloos opgelost worden. En wordt ook toegepast bij andere -18 jarigen die mee op wereldreis zijn of voor langere tijd in het buitenland moeten zitten.

Vindt het vrij merkwaardig dat externe mensen - die zeker en vast nog nooit een voet op een zeilboot hebben gezet - gaan bepalen of iemand de skills niet heeft om alleen een boot rond de wereld te sturen.
Het is trouwens ook niet zo dat dat meisje aan haar lot overgelaten wordt. Uiteraard zal hier wel een goede voorbereiding aan vast hangen van minstens een jaar en er zijn communicatiemiddelen genoeg.

In hoeverre mogen instanties zich moeien met zulke beslissingen?

De poll op de VRT geeft 25% voor en 75% tegen. Ik stemde voor.

Ik heb even een poll toegevoegd omdat ik wel eens wil weten hoe de stemming onder de 9-livers gaat verlopen :)

YaMo

Legacy Member
Of ze nu de skills heeft of niet, 13-jarige meisjes moeten naar school gaan in september.

Gentille

Legacy Member
De wereld rondzeilen is toch wel andere koek dan het kanaal oversteken. Maar het lijkt me toch wel gevaarlijk voor een minderjarige om zich alleen aan zo een avontuur te wagen. Ik zou opteren voor een neen. Maar anderzijds heb je dan wel degelijke communicatie middelen om ze ten alle tijde te volgen en dan neig ik weer naar een ja :p.

Ze moet dan ook instaan voor zichzelf het is niet enkel zeilen. Ze moet eten maken ook en als je lange tijd alleen op een boot zit, ik denk dat dit ook wel aan je gaat vreten. En dan ergens in een vreemd land aan wal gaan :s

Bluto

Legacy Member
Ze moet normaal met haar boot langs Somalië varen. Als op dat moment de situatie te gevaarlijk zou lijken, gaan ze haar een omwegje langs de kaap laten maken.

stinkdierke

Legacy Member
Die reis zou 2 jaar duren. Het kanaal oversteken duurt mss 3uur ...

Ik heb deze vakantie nu ook 3 weken alleen geslapen op nen camping (voor m'n werk, plopsaland...) en dat was ruim genoeg, het zou me verbazen of die da 2 jaar uit zou kunnen houden.

denkimi

Legacy Member
dit is imo een geval van kindermishandeling. het is wel duidelijk dat het hier over sensatiegeile ouders gaat die hun kind misbruiken om hun eigen dromen waar te maken.

BlueSkyraider

Legacy Member
YaMo zei:
Of ze nu de skills heeft of niet, 13-jarige meisjes moeten naar school gaan in september.

correctie, 13-jarige meisjes moeten onderwezen worden. Dit kan perfect via (interactieve) digitale weg.
NB: Tijdens een wereldreis is er tijd zat om te studeren e.d. Veel meer tijd dan bij wie dan ook. Het belangrijkste dat een solozeiler meeneemt zijn heel veel boeken. Anders hou je het niet uit van verveling en eenzaamheid.

stinkdierke zei:
Die reis zou 2 jaar duren. Het kanaal oversteken duurt mss 3uur ...
Ik heb er 2 jaar geleden vanuit Oostende naar Ramsgate 14u over gedaan. Wind tegen (6 à 7 Bft, stroming ook 1 etmaal tegen)
Om er slechts 3 uur over te doen met een zeilboot moeten alle elementen al ideaal zitten hoor (windsterkte, windrichting, stroming)

Onderschat het Kanaal oversteken nu ook weer niet, het is toch één van de gevaarlijkere zeeën in de wereld. Vanwege het heel drukke verkeer (je moet oa 2 shipping lanes oversteken tussen de UK en het EU-vasteland. De vele zandbanken en sterke stromingen.

dee

Legacy Member
Zo'n reis is gevaarlijk en ik vind niet dat je een kind in zo'n situatie mag plaatsen. Dat noem ik al moedwillig in gevaar brengen.

Gentille

Legacy Member
Wat is de motivatie van de Ja-stemmers? Ik lees hier vooral nee-stemmers :p

Lifen

Legacy Member
En wat als er een storm komt? Golven van 8 meter hoog?
Die valt toch direct overboord...
En communicatie gaat haar niet helpen als ze in het water ligt te verdrinken eh.

LSDsmurf

Legacy Member
Langs de ene kant zeg ik ga ervoor, maar langs de andere kant is 13 natuurlijk wel erg jong. Op die leeftijd zou ik mijn dochter niet laten uitgaan, laat staan op haar eentje gans de wereld laten rond zeilen :p.

Avondland

Legacy Member
Verantwoord is relatief. Vandaag de dag is dat niet zo evident meer met alle rechten en beperkingen door de overheden of internationale akkoorden. Maar puur principieel vind ik dat het wel moet kunnen. Er zijn genoeg culturen geweest die kinderen vanaf een bepaalde leeftijd voor een tijdlang alleen lieten overleven in de natuur om zo geïnitieerd te worden in het volwassendom. Natuurlijk mag dit niet zo eenvoudigweg vergeleken worden met een zeiltocht langs de zeven zeeën. Is de tocht gevaarlijk? Ja. Misschien dat er wel een schip moet volgen om het kind in het oog te houden, maar als zij de reis overleeft zal zij heel wat meer levenservaring hebben dan haar gemiddelde leeftijdsgenoten.

BlueSkyraider

Legacy Member
Lifen zei:
En wat als er een storm komt? Golven van 8 meter hoog?
Die valt toch direct overboord...
En communicatie gaat haar niet helpen als ze in het water ligt te verdrinken eh.

8 meter hoge golven houden geen rekening met het gewicht, ouderdom of sterkte van een persoon. En een storm zit je uit. Stormzeiltje op om je boot in balans te houden. En voor de rest de kajuit in.
Een goede voorbereiding is alles, grote stormen kunnen voorspeld worden.
ALS ze overboord zou gaan of de boot zinkt ben je als solozeiler zeker en vast voorzien van een noodseinboei die automatisch afgaat.

Daarbij, solozeilen is gewoon alleen je boot besturen, meeste (solo)wereldzeilers vertrekken in groep op een voor hun meest gunstig gepland moment. Dus als je wil hoef je het niet zo heel erg solo te doen.

Ik zal het al een hele prestatie vinden als ze al solo tot op haar echte vertrekpunt geraakt. De Canarische eilanden. (waar het trouwens vol Europese vertrekkers/Atlantische overstekers ligt)

dee

Legacy Member
Avondland zei:
Verantwoord is relatief. Vandaag de dag is dat niet zo evident meer met alle rechten en beperkingen door de overheden of internationale akkoorden. Maar puur principieel vind ik dat het wel moet kunnen. Er zijn genoeg culturen geweest die kinderen vanaf een bepaalde leeftijd voor een tijdlang alleen lieten overleven in de natuur om zo geïnitieerd te worden in het volwassendom. Natuurlijk mag dit niet zo eenvoudigweg vergeleken worden met een zeiltocht langs de zeven zeeën. Is de tocht gevaarlijk? Ja. Misschien dat er wel een schip moet volgen om het kind in het oog te houden, maar als zij de reis overleeft zal zij heel wat meer levenservaring hebben dan haar gemiddelde leeftijdsgenoten.

Levenservaring? Ik zie niet hoe iemand die 2 jaar geisoleerd op een boot zit meer relevante levenservaring zou opdoen dan iemand die 2 jaar in de samenleving blijft. Ze zit nog altijd op een boot heel de tijd, het is niet dat ze rondtrekt in andere culturen ofzo.
Ik zou juist denken dat ze op sociaal gebied achteruit gaat door het isolement.

Avondland

Legacy Member
Twee jaar isolement kan een mens veel leren over zichzelf. En ze beschikt over communicatiemiddelen om in contact te blijven met de buitenwereld. Dat is natuurlijk niet het échte ding, maar ik zie niet in waarom iedereen noodzakelijk zo negatief hoeft aan te kijken tegen deze kwestie. Twee jaar is natuurlijk wel enorm lang, dat zal ik niet ontkennen. Maar het is niet dat dat kind na twee jaar rondzeilen niet meer in de maatschappij zal passen. Ik zou gewoon zeggen: doen, en wanneer het niet meer lukt gewoon ermee stoppen. Het gevaar moet ze er dan bij pakken, want voor hetzelfde geld kan ze gewoon omvergereden worden door een auto aan haar school.

Soulless

Legacy Member
Moreel gezien zou ik neen zeg, maar toch heb ik ja gevote.

Het is haar keuze en als haar ouders dom genoeg zijn om er volledig achter te staan, tja...

Maar dan moeten ze zeker niet komen janken of om schadevergoedingen vragen als het misloopt...

Consequent zijn is de boodschap bij het nemen van zulke beslissingen.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan