Black
Legacy Member
Silmarunya zei:Een ananas kan je niet in België kweken - haal ze dan maar uit Costa Rica (liefst per boot wel)! Maar boontjes uit België zijn op geen enkel punt minder goed dan die uit Kenia - misschien wat duurder, maar dat is het zowat. Waarom ze dan importeren? En laten we eerlijk zijn: veel groenten hebben buiten het seizoen 0,0 smaak en kopen we alleen uit pure gewoonte.
De auto nemen kan je soms niet vermijden - uiteraard. Ik wil geen auto's verbieden! Het enige waarop ik hoop is dat
1) De prijzen van autorijden eindelijk eens de kosten voor staat en maatschappij dekken
2) Dat je op zijn minst eerst eens nadenkt 'kan ik de trein nemen'? Vaak is het antwoord 'neen', maar ik ken haast niemand die niet in de helft van de gevallen 'ja' kan antwoorden.
3) Zuiniger wagens eindelijk correct geprijsd worden tegenover vervuilende zware SUV's of stokoude dieselstoven.
Ik spreek nergens over verbieden, wel over nadenken en matigen. Heel veel vervuiling wordt onnadenkend, haast per ongeluk gemaakt: mensen die eten dat een dag over tijd is weggooien, die een smakeloze tomaat buiten het seizoen kopen, die elke dag vlees moeten eten, die de auto nemen zonder zelfs maar na te denken of het wel nodig is.
Als elke mens een stilstaat bij de kleine veranderingen die hij in zijn leven kan maken, kan je zonder veel inboeten aan luxe een enorme milieu-impact hebben.
Verandering begint niet bij revolutie, verandering begint bij nadenken en de dingen die je al je hele leven klakkeloos aanvaardt in vraag stellen - en dat geldt huis niet alleen voor milieuproblemen. Veel dingen die je eerst als 'inboeten' en 'betuttelen' ziet, zijn bij nader inzien echt niet zo erg.
En je merkt overigens terecht op dat ik over enorm veel dingen tegelijk bezig ben, gaande van vervoer tot dieet. Even duidelijk stellen dat ik niet verwacht dat iedereen alles doet (ik ook niet). Zie het eerder als een breed spectrum van ingrepen, waar iedereen er voor zichzelf enkele kan uitkiezen - gaande van kinderloos zijn tot minder vlees eten tot de auto aan de kant zetten of zijn huis beter isoleren.
Wat ge zegt allemaal vrij correct, maar kan toch allemaal worden herleid naar 1 grote oorzaak; overbevolking.
Dus zoals mac bc zei, waarom dan niet geboortebeperking doen overal, ipv die kleine omslachtige wetten en regels.
)! Maar boontjes uit België zijn op geen enkel punt minder goed dan die uit Kenia - misschien wat duurder, maar dat is het zowat. Waarom ze dan importeren? En laten we eerlijk zijn: veel groenten hebben buiten het seizoen 0,0 smaak en kopen we alleen uit pure gewoonte.
ad: