Ik heb wel maar gespeeld tot voor New Frontiers dus de vernieuwde pvp area's en systemen zijn mij vreemd.
Verschillen DAoC vs WoW.
* Levellen:
Het levellen bij DAoC was eerder bepaalde spots (Catacombs, AC, clerks, of gewoon necro PL) (je kon op een weekend een lvl 50 character hebben, en 1 uiterst vermoeide PL'er). WoW kun je wel mobs killen voor exp, maar de exp van Quests is ook niet te onderschatten, + de items die je ervan krijgt zijn soms beter dan wat je kunt vinden.
*Items:
Ook bij WoW draait alles eigenlijk een beetje om de items. Er zijn enkele heel goeie items in het spel, en die plaatsen worden gecamped (heb ik wel van horen zeggen, of gelezen op fora, want dat is meestal voor higher level items). Maar eens je die items hebt moet je niet verder dat item liggen exp'en zoals met de artifacts in DAoC.
Verder ken ik niet genoeg van de elite items om vergelijkingen te kunnen maken.
*Craften:
Of tradeskills, momenteel in WoW wel aanwezig, ik heb er al enkele gehad (alchemy, herbalism, tailoring en enchanting) en dat vind ik persoonlijk iets beter dan in DAoC. Al denk ik dat de game momenteel nog betere items laat droppen, of die je kunt krijgen als questrewards, toch vind ik het systeem makkelijker dan DAoC (elke oranje gekleurde items die je maakt geeft je altijd een punt, elke geel bijna altijd een punt, groen soms een punt, en grijs niets). Je hebt ook nooit faileds, of ingredient loss.
Voor Blizzard is het makkelijker om enkele recepies bij in het spel te gooien, dan dat het is voor DAoC om Jewelery making te implementeren ofzo (hoe lang ik daar op gewacht heb..)
Beter ook is dat je, indien je wil stijgen in level (journeyman, expert, artisan..) je ook in character level moet stijgen. Het is dus niet zoals in DAoC, op je BB account een hele reeks level 1 (of /level) 20 mannekes maken, en die dan LGM's maken (al dan niet met of zonder een macro cheat

)
*Mentaliteit
Buiten die enkelingen, die als de 'pvp-rulers' van DAoC gelden, en die dus geen vriendelijk woord konden uitbrengen naar non pvp-rulers, was de mentaliteit op de DAoC servers wel volwassener dan op WoW. Ook hier kan ik niet zeggen of dat in de toekomst zo gaat zijn, aangezien ook dit een betalende MMORPG is, maar ik momenteel nog in de beta's speel, en de eerste maand zowiezo gratis zal zijn. Denk dat dat af te wachten is.
*Cheats
DAoC had cheats, crafthack, speedhack, radar, weetikveelwatnogallemaal... maar om eerlijk te zijn, buiten die vreselijk vervelende groepen in PvP die gebruik maakte van radar, had ik persoonlijk daar weinig last van. Bugabusers, iets meer, maar dat bleef nog binnen de perken..
Voor WoW heb ik iets meer schrik, aangezien mijn Diablo2 verleden, en de grote naam van Blizzard, het enorme succes ervan, en de leeftijd van de spelers (meestal hoe jonger, hoe meer ze geneigd zijn om te cheaten imo - wat natuurlijk niet de regel is)
*Quests
Al eerder besproken bij levellen, maar toch nog even vermelden, dat ik na 3 maanden al moeilijkheden heb, om enkele verhaallijnen van DAoC te herinneren, (buiten de epic armor quests - die ik trouwens wel goed gevonden waren, eens level 50 wist je dat je een goed armor had (voor de uitbreidingen)) terwijl in WoW de verhaallijnen schitterend gevonden zijn. Het is echt de moeite om even te lezen wat die NPC's allemaal zeggen, en je betrokkenheid is ook groter.
--
Kzal maar afronden nu. Ben waarschijnlijk veel vergeten, en de vergelijking met DAoC is moeilijk, omdat ik daar eerder met lvl 50'ers speelde en dus meer endgame gericht was, en hier nog maar bezig ben geweest met enkel het levellen van een character.