iTrader9 zei:
Geen enkele pc kan in zulke hoge resoluties zoals 2560x1600 een deftige fps geven laat staan de enkele spellen die deze resoluties ondersteunen.
Ik weet niet waar je gelezen heb dat ik dat zou hebben beweerd... Die resolutie haalde ik aan als ik het had over de pixeldichtheid (en daarmee de scherpte van het beeld).
Persoonlijk kan ik me inbeelden dat zulke grote computerschermen handig zijn voor o.m. CAD en strategy-games (waar fps makkelijker te halen zijn). Voor actie-games lijkt zo'n scherm me minder interessant.
iTrader9 zei:
1920x1080 16:9 en 1920x1200 16:10 is nu eenmaal een hoge huidige standaard en meer dan voldoende.
Een zogenaamde kutresolutie van 1360x768 op een 32" tv geeft al een "wauw!" reactie bij andere mensen.
Van een afstand zal dat het geval zijn (dan doet de resolutie er trouwens veel minder toe: op 5m zal je trouwens amper verschil merken tussen een Full HD scherm en een HD Ready scherm all-other-things-equal). Als je er echter achter zit zoals achter een normale computer, dan ziet een 37" FullHD er zeker niet zo scherp meer uit.
iTrader9 zei:
nog maar eens; "intensiteit van backlight" en dynamische veranderingen etc. problemen ben ik nog niet tegengekomen of hebben me nooit gestoord.
Persoonlijk dus, maar het bestaat wel. Een LCD TV heeft zo'n functie die je gewoonlijk niet kan uitschakelen. Een typische computermonitor heeft dat niet (of je kan het afzetten).
iTrader9 zei:
Overscan/pixelmapping whatever. Alle huidige videokaarten met HDtv/HDMI compatible logo zijn volledig compatibel om DVI2HDMI aan te sluiten zonder enig probleem.
Klopt, maar overscan heeft NIETS te zien met DVI of HDMI. Het is de TV die overscan toepast op het beeld; m.a.w. het rekent erop dat er overscan moet worden toegepast op de beeldinformatie die binnenkomt. Daartoe zoomt het in op het middenstuk van het beeld en laat het zo de randen van het beeld vallen.
Overscan dateert van de tijd van CRT-TV's. Dat soort TV's had een beeldbuis die sterke vervormingen veroorzaakte aan de randen van het beeld. Die randen werden daarom verstopt onder het frame van de TV (dat is de reden waarom CRT's dikke randen hebben). Een deel van het beeld verdween dan achter deze brede randen en om dat te compenseren werd die "overscan" mee in de standaard voor TV-signalen opgenomen (TV zenders leveren daarom beelden af waarvan ze weten dat de randen afgeknipt werden).
Tegenwoordig is overscan niet meer noodzakelijk; zeker niet voor LCD's of plasma's (maar eigenlijk ook niet meer voor CRT's met multisync-mogelijkheden). De standaarden voor TV signalen (PAL, NTSC, ...) zijn echter niet aangepast en moderne TV's moeten daarom nog steeds overscan toepassen.
Op de beelden van een computer moet echter geen overscan toegepast worden: alle pixels die doorgegeven worden moeten getoond worden. Als je wel overscan toepast, verlies je dus pixels van je beeld...
Bepaalde computers houden er rekening mee dat er overscan op het beeld zal toegepast worden en voegen daarom zelf een extra zwarte rand aan het beeld toe vóór het naar het scherm gestuurd wordt. Zodoende zal de TV de zwarte randen weghalen en heb je toch een mooi beeld.
Via D-Sub kan je wel je PC aansluiten zonder dat er overscan toegepast wordt. De reden is dat D-Sub enkel voor computers gebruikt wordt en de overscan-circuits dan simpelweg uitgeschakeld kunnen worden. DVI/HDMI (wat trouwens hetzelfde is voor het beeldmateriaal) kan gebruikt worden voor computers maar ook voor andere toestellen: daarom moet er wel overscan toegepast kunnen worden. Om te besparen, passen veel fabrikanten altijd overscan toe... Vandaar het probleem dus!
iTrader9 zei:
Ik zit al anderhalf jaar op m'n 32" LCD tv in 1360x768 en ik zou van z'n leven het niet willen ruilen voor een LCD 24" met een resolutie van 1920x1200.
Dat moet jij weten uiteraard! Misschien speel je voornamelijk games en/of zit je voldoende ver van je TV-scherm af. Misschien is het normale desktop-werk voor jou van ondergeschikt belang. In dat soort situaties is een LCD-TV best bruikbaar. Voor het normalere computerwerk is een LCD-TV echter een stuk zwakker dan een computerscherm.
iTrader9 zei:
Ik heb dit topic gestart omdat ik graag had geweten of er een beter alternatief was dan de LG6000 met mijn budget.
Okee, maar je zei wel het volgende in je startpost:
iTrader9 zei:
Skoebiedoe zei:
Gelijk ge zegt zal deze op standaard resolutie wel een deftig beeld kunnen neerzetten maar hoe gaat dat dan met niet standaard resolutie's.
Geen enkele LCD kan daar echt goed mee overweg. Allen passen ze upscaling toe om pixels aan het beeld toe te voegen en zo het beeld over het hele oppervlak van het scherm te tonen. Dat zorgt altijd voor "artifacts" en kwaliteitsverlies. Door de hogere pixeldichtheid merk je dat iets minder snel op een LCD computerscherm dan op een LCD TV als je er op dezelfde afstand vanaf zit (voor zover beiden dezelfde resolutie hebben; maar dus een verschillend beelddiagonaal).
Maar om op je vraag te antwoorden: zowel LCD TV's als LCD computerschermen kunnen upscaling toepassen.
Skoebiedoe zei:
Heo zou dat zijn op een lcd die standaard 1920X1080 ondersteunt.(op een crt tv trekt het op nietveel in ieder geval)
Wel, een CRT die multisync ondersteunt (= zowat alle CRT TV's/schermen die je nog zal vinden) voert geen upscaling uit en zou dus geen verlies aan beeldkwaliteit mogen opleveren als je beelden met een lagere resolutie toont.
Het tonen van beelden van een hogere resolutie op een CRT gaat gepaard met downsampling en zorgt al zeker voor onleesbare tekst. Een CRT TV heeft, bij ons, meestal een resolutie van 720x576 (= PAL) ongeacht de beelddiagonaal. Je kan je best inbeelden dat zo'n lage resolutie er niet goed uit kan zien van kortbij?!