Werkloosheid beperking in tijd komt eraan: wat zal het effect zijn?

Stopzetting werkloosheid: effect?

  • Meerderheid gaat werken

  • Meerderheid voor het ocmw


De resultaten zijn alleen zichtbaar na stemmen.
Jullie zijn hier nu wel ook aan het discussiëren over een anekdote. Fabke schrijft hier wat hij zou gehoord hebben van een garagist, die zelf aan een klant een reden moet opgeven voor iemand op leercontract die niet is gebleven. Zout, iemand?
 
Jullie zijn hier nu wel ook aan het discussiëren over een anekdote. Fabke schrijft hier wat hij zou gehoord hebben van een garagist, die zelf aan een klant een reden moet opgeven voor iemand op leercontract die niet is gebleven. Zout, iemand?

Tuurlijk, die garagist kan gelogen of overdreven hebben, bruto en netto kunnen omgewisseld zijn... maar feitelijk doet die anekdote er niet toe voor te reageren op de typische verzuurde "boomer" opmerking dat sommigen vroeger gestart zijn met te gaan werken voor 10 fr. per uur...

Mijn eerste loon lag zonder correctie voor inflatie ook onder wat nu het minimumloon is, dat is echter géén eerlijke vergelijking.
Horeca lonen zijn tout court ook géén eerlijke maatstaf voor anderen, want andere lonen worden doorgaans niet aangevuld/verdubbeld met een zwarte envelop voor de "overuren".

Bovendien over de "koopkrach" van de jeugd van tegenwoordig (waar ik mezelf niet meer bijreken voor de duidelijkheid) kan je ook discussiëren: fijn dat electronica (de huidige RAM-piek buiten beschouwing) vele malen krachtiger én goedkoper geworden zijn, maar levensnoodzakelijkheden die net je vermogen opbouwen zoals je woning zijn een pak duurder geworden. De factuur van héél wat voordelen uit het verleden werd doorgeschoven en de brug voor de toegang ertoe werd opgehaald.

Dus niets mis met de jeugd die een hoger salaris verwacht, integendeel.
 
3K netto te veel voor iemand die uit een leercontract komt waarbij die toen extreem weinig verdiende en tijdens het weliswaar vrijwillig leerproces al werkend financieel werd uitgebuit door het systeem?
Om dan aan een schamel kruimelloon zijn carrière op te starten met 2 x niks.

Op welke planeet leven jullie eigenlijk? Inflatie happened en jullie hebben het niet eens door, zoals de meerderheid van de bevolking.

2200 netto als startersloon is iets van 15 jaar geleden. 15 jaar inflatie waarbij lonen niet deftig gestegen zijn, waar prijzen van voeding en woningen wel quasi verdubbeld zijn. Mijn 100K woning is nu 200K, een pint op café €6-8, brood €4+.

2200 netto startersloon van 15 jaar geleden moet tegenwoordig eigenlijk 4400 zijn.

De overheid speelt het spelletje van uitbuiting gretig mee samen met de belanghebbenden.
De loontrekkenden hier, die comfortabel genoeg leven worden zelf ook gepluimd dankzij inflatie, zonder het echt te beseffen, en laat dit net het doel zijn van de overheid en belanghebbenden: de werkende bevolking met net voldoende laten overleven, dat ze niet klagen/protesteren.

Misschien moeten we maar nog eens in Brussel gaan protesteren, als 2K vandaag nog altijd het minimum startersloon is van 15 jaar geleden (ook al.was het toen misschien 1.6K).

Ik leef op een planeet waar toen ik startte met een masterdiploma (en een paar extra + certificaten) mijn loon 1250€ netto was. Zonder maaltijdcheques, zonder andere extralegale voordelen. Dit onder de noemer van geen ervaring... we moeten u toch nog alles aanleren. En dat was toen rond de 2200€ bruto als ik mij nog goed herinner. Als je geluk had, zat je aan 2.4k BRUTO.

Ik heb dan ook geen enkel idee hoe jij komt aan bedragen zoals 2200€ netto is een normaal startersloon 15 jaar geleden. Ik ken niemand die dat had met de uitzondering van booreilanden of... zwart geld.

Je mag dat zeker en vast "hevig" vinden, maar ik vind het 'redelijker' dan een loon onder het minimumloon, of nipt erover zoals jij voorstelt.
Vind tegenwoordig maar eens een goede garagist, ik zou het allemaal niet kunnen...
€ 2200 (+ maaltijdcheques) vind ik effectief al een uitknijploon in deze tijden ja. Maaltijdcheques/nettovergoeding erbovenop tot € 2600 lijkt er al héél wat meer op...

Werkgevers moeten ook eens leren gewoon meer te betalen voor zeldzame/gegeerde profielen (en/of zware jobs) in plaats van het een 'knelpuntberoep' te noemen, maar verder vooral naar de overheid te kijken en/of te klagen dat 'de jeugd niet meer wilt werken' maar er zelf te weinig tegenover stellen.

Opslag bij garagisten? Hoe (on)realistisch is dat?
Technische beroepen zijn toch veel vaker een veel meer vlakke carrière denk ik dan.
Je kapper kan na X aantal jaren ervaring ook geen opslag vragen, dat blijft één tarief.
Ik verwacht van een jonge garagist een even goed onderhoud of herstelling, als van een oudere, aan eenzelfde "correcte" prijs.
Bij "speciale" problemen zou je nog kunnen zeggen dat ervaring er inderdaad wél toe doet, maar ook daar: hoe belangrijk is die factor ervaring/anciënniteit daar?

If anything vind ik de factor ervaring/anciënniteit in andere jobs/sectoren zwaar overroepen in dit land, en een kooi die mensen vasthoudt in hun huidige jobs.

Ik heb het voorbeeld van leerkrachten al eens gegeven in andere threads: in Vlaanderen 25 à 36 jaar vooraleer je aan het "plafond" van je schaal zit... in Nederland? 12 jaar. 12 jaar ervaring lijkt mij een stevige meerwaarde ten opzichte van een beginneling... het verschil tussen 12 en 24? Tja, ... opletten dat het net geen nadeel wordt denk ik dan.

Ik heb gewoon begrip voor het feit dat een verloning van iemand die pas komt piepen nu eenmaal niet op het niveau zit van mensen die veel meer ervaring en kennis hebben. Je kan niet verwachten dat een persoon van 19j die zojuist zijn leercontract heeft beëindigd direct hetzelfde loon verdient als de meestergaragist die 20 jaar ervaring heeft in allerhande werken aan de wagen. Naast het feit dat het gewoon niet redelijk is.

We moeten ook eerlijk zijn, uw voorstelling is niet correct. Die persoon die aan uw wagen werkt is niet de eindverantwoordelijk. Dat is gewoon iemand waar een andere persoon de zaken nog even overloopt om te dubbelchecken om zeker te zijn dat alles goed is verlopen of desnoods zelfs herdoet. In die eerste jaren is het perfect mogelijk dat als die persoon iets heeft vervangen, dat de eindverantwoordelijke toch nog iets opmerkt en het werk eventueel zelfs opnieuw moet doen, op zijn kosten (of waar die meerkost ingerekend zit in uw factuur onder de forfait want geen beter personeel...). In dat laatste geval volgt die persoon met minder ervaring dan deze aanpassingen mee zodanig dat hij dit weet voor de volgende keer. Waarbij die weer dezelfde fout kan maken.

Uw verwachting is correct dat je dezelfde service mag verwachten voor die nieuwe garagist dan voor die oude rot in het vak. Maar de realiteit is dat die verwachting irrealistisch is en dan ook opgevangen wordt op een andere manier. Uiteindelijk is dat niet veel anders dan dat als je een advocaat inhuurt voor iets dat je verwacht dat je deftig bijgestaan wordt maar als een junior het werk doet een medior of senior dat werk nakijkt en bijstuurt zodanig dat die junior leert maar anderzijds ook om de kwaliteit te garanderen die jij verwacht als klant. Goed wetende dat de andere reden ook is om de kostprijs te beperken. Ik kan u eerlijk zeggen als ALLE uren van een junior doorgerekend worden 1 op 1 aan het senior tarief dan ga je verschieten.
Laat mij echter eerlijk zijn, ervaring heeft in veel technische beroepen een significante impact. Net zoals dit ook het geval is voor andere items.

Ik heb niet noodzakelijk een probleem met de wijze hoe anciënniteit verloopt. Ik begrijp dat de reden hiervoor voor een stuk ook komt uit de wens van de mens. Het feit dat we iets willen om naartoe te werken. Dat is dan voor een stuk ook een gouden gevangenis zoals je stelt. Maar de ervaring die je hebt opgedaan is nu niet noodzakelijk inwisselbaar voor de volle 100% ergens anders. En dit is dan ook een wijze voor de werkgever van retentie van zijn personeel. Persoonlijk vind ik het wel leuk dat zelfs nu nog, mijn loon elk jaar ietsje stijgt. Het probleem van uw idee van 12 jaar is dat dit problemen gaat geven dat er dan geen opslagen meer zijn. Naast het feit dat als je lonen meer frontended maakt dat de kosten dan ook meer front end lopen. Dat is een keuze. Maar ik zie wel nog het nut in van die keuzes.
 
Ik herinner mij nog back in the day dat mijn eerste netto loontje 1380€ was als interimmer op Ford (wel 20j geleden), als ge dan hoort wat sommigen tegenwoordig verwachten als ze afstuderen daar zakt mijn broek vanaf..

Ik verdien makkelijk nu 3500-4000 euro per maand maar ik ben VEEL weg en met onregelmatige uren.

Ik ben enorm fan van een samenleving waarin, wanneer je werkt, het goed hebt..

Een werkeloosheidsuitkering zou er mijn inziens ook enkel mogen zijn als je zonder werk valt omdat je bedrijf sluit of als je ernstig ziek wordt en je even niet kan werken.

Ik heb genoeg voorbeelden die ik kan geven van mensen die ik effectief ken die t systeem uitpersen tot de laatste cent (bijvoorbeeld scheiden zodat de vrouw die werkloos thuis zit een hogere dop kan krijgen door de kinderen “ten laste” te nemen terwijl de vent lekker int zwart gaat werken)..
 
3K netto te veel voor iemand die uit een leercontract komt waarbij die toen extreem weinig verdiende en tijdens het weliswaar vrijwillig leerproces al werkend financieel werd uitgebuit door het systeem?
Om dan aan een schamel kruimelloon zijn carrière op te starten met 2 x niks.

Op welke planeet leven jullie eigenlijk? Inflatie happened en jullie hebben het niet eens door, zoals de meerderheid van de bevolking.

2200 netto als startersloon is iets van 15 jaar geleden. 15 jaar inflatie waarbij lonen niet deftig gestegen zijn, waar prijzen van voeding en woningen wel quasi verdubbeld zijn. Mijn 100K woning is nu 200K, een pint op café €6-8, brood €4+.

2200 netto startersloon van 15 jaar geleden moet tegenwoordig eigenlijk 4400 zijn.

De overheid speelt het spelletje van uitbuiting gretig mee samen met de belanghebbenden.
De loontrekkenden hier, die comfortabel genoeg leven worden zelf ook gepluimd dankzij inflatie, zonder het echt te beseffen, en laat dit net het doel zijn van de overheid en belanghebbenden: de werkende bevolking met net voldoende laten overleven, dat ze niet klagen/protesteren.

Misschien moeten we maar nog eens in Brussel gaan protesteren, als 2K vandaag nog altijd het minimum startersloon is van 15 jaar geleden (ook al.was het toen misschien 1.6K).

15 jaar geleden zou je +- 1.800 netto (alleenstaand, geen kinderen ten laste) gekregen hebben als universitair bij de overheid als starter zonder ervaring. En de overheid is nogal royaal met startlonen.

Dat zou dan inflatie gecorrigeerd 2.600 netto(alleenstaand, geen kinderen ten laste) moeten zijn in 2025. (Wat ongeveer uitkomt en nu hebben ze maaltijdcheques.)
 
Laatst bewerkt:
Je mag dat zeker en vast "hevig" vinden, maar ik vind het 'redelijker' dan een loon onder het minimumloon, of nipt erover zoals jij voorstelt.
Vind tegenwoordig maar eens een goede garagist, ik zou het allemaal niet kunnen...
€ 2200 (+ maaltijdcheques) vind ik effectief al een uitknijploon in deze tijden ja. Maaltijdcheques/nettovergoeding erbovenop tot € 2600 lijkt er al héél wat meer op...

Werkgevers moeten ook eens leren gewoon meer te betalen voor zeldzame/gegeerde profielen (en/of zware jobs) in plaats van het een 'knelpuntberoep' te noemen, maar verder vooral naar de overheid te kijken en/of te klagen dat 'de jeugd niet meer wilt werken' maar er zelf te weinig tegenover stellen.

Opslag bij garagisten? Hoe (on)realistisch is dat?
Technische beroepen zijn toch veel vaker een veel meer vlakke carrière denk ik dan.
Je kapper kan na X aantal jaren ervaring ook geen opslag vragen, dat blijft één tarief.
Ik verwacht van een jonge garagist een even goed onderhoud of herstelling, als van een oudere, aan eenzelfde "correcte" prijs.
Bij "speciale" problemen zou je nog kunnen zeggen dat ervaring er inderdaad wél toe doet, maar ook daar: hoe belangrijk is die factor ervaring/anciënniteit daar?

If anything vind ik de factor ervaring/anciënniteit in andere jobs/sectoren zwaar overroepen in dit land, en een kooi die mensen vasthoudt in hun huidige jobs.

Ik heb het voorbeeld van leerkrachten al eens gegeven in andere threads: in Vlaanderen 25 à 36 jaar vooraleer je aan het "plafond" van je schaal zit... in Nederland? 12 jaar. 12 jaar ervaring lijkt mij een stevige meerwaarde ten opzichte van een beginneling... het verschil tussen 12 en 24? Tja, ... opletten dat het net geen nadeel wordt denk ik dan.

Mijn kapster (barbier) is de afgelopen 5 jaar toch al zeker 10€ per beurt opgeslaan, steeds in stapjes van 1 a 2€.
 
Het begrip inflatie is precies nog niet goed ingeburgerd. Lonen van 15+ jaar geleden vermelden zonder correctie naar huidige bedragen is gewoon een stok zoeken om te slaan.
 
Ik leef op een planeet waar toen ik startte met een masterdiploma (en een paar extra + certificaten) mijn loon 1250€ netto was. Zonder maaltijdcheques, zonder andere extralegale voordelen. Dit onder de noemer van geen ervaring... we moeten u toch nog alles aanleren. En dat was toen rond de 2200€ bruto als ik mij nog goed herinner. Als je geluk had, zat je aan 2.4k BRUTO.

Ik heb dan ook geen enkel idee hoe jij komt aan bedragen zoals 2200€ netto is een normaal startersloon 15 jaar geleden. Ik ken niemand die dat had met de uitzondering van booreilanden of... zwart geld.

Je bedoelt zoals de vorige reactie hier met € 1125 voor weekendwerk en 10h-werkdagen begin 2000, in de horeca? Tactisch zwijgen over zwart geld.

Ik heb gewoon begrip voor het feit dat een verloning van iemand die pas komt piepen nu eenmaal niet op het niveau zit van mensen die veel meer ervaring en kennis hebben. Je kan niet verwachten dat een persoon van 19j die zojuist zijn leercontract heeft beëindigd direct hetzelfde loon verdient als de meestergaragist die 20 jaar ervaring heeft in allerhande werken aan de wagen. Naast het feit dat het gewoon niet redelijk is.

We moeten ook eerlijk zijn, uw voorstelling is niet correct. Die persoon die aan uw wagen werkt is niet de eindverantwoordelijk. Dat is gewoon iemand waar een andere persoon de zaken nog even overloopt om te dubbelchecken om zeker te zijn dat alles goed is verlopen of desnoods zelfs herdoet. In die eerste jaren is het perfect mogelijk dat als die persoon iets heeft vervangen, dat de eindverantwoordelijke toch nog iets opmerkt en het werk eventueel zelfs opnieuw moet doen, op zijn kosten (of waar die meerkost ingerekend zit in uw factuur onder de forfait want geen beter personeel...). In dat laatste geval volgt die persoon met minder ervaring dan deze aanpassingen mee zodanig dat hij dit weet voor de volgende keer. Waarbij die weer dezelfde fout kan maken.

Uw verwachting is correct dat je dezelfde service mag verwachten voor die nieuwe garagist dan voor die oude rot in het vak. Maar de realiteit is dat die verwachting irrealistisch is en dan ook opgevangen wordt op een andere manier. Uiteindelijk is dat niet veel anders dan dat als je een advocaat inhuurt voor iets dat je verwacht dat je deftig bijgestaan wordt maar als een junior het werk doet een medior of senior dat werk nakijkt en bijstuurt zodanig dat die junior leert maar anderzijds ook om de kwaliteit te garanderen die jij verwacht als klant. Goed wetende dat de andere reden ook is om de kostprijs te beperken. Ik kan u eerlijk zeggen als ALLE uren van een junior doorgerekend worden 1 op 1 aan het senior tarief dan ga je verschieten.
Laat mij echter eerlijk zijn, ervaring heeft in veel technische beroepen een significante impact. Net zoals dit ook het geval is voor andere items.

Dat is een redelijke correctie inderdaad, maar de groei is niet per se even stevig in elke sector.

Ik heb niet noodzakelijk een probleem met de wijze hoe anciënniteit verloopt. Ik begrijp dat de reden hiervoor voor een stuk ook komt uit de wens van de mens. Het feit dat we iets willen om naartoe te werken. Dat is dan voor een stuk ook een gouden gevangenis zoals je stelt. Maar de ervaring die je hebt opgedaan is nu niet noodzakelijk inwisselbaar voor de volle 100% ergens anders. En dit is dan ook een wijze voor de werkgever van retentie van zijn personeel. Persoonlijk vind ik het wel leuk dat zelfs nu nog, mijn loon elk jaar ietsje stijgt. Het probleem van uw idee van 12 jaar is dat dit problemen gaat geven dat er dan geen opslagen meer zijn. Naast het feit dat als je lonen meer frontended maakt dat de kosten dan ook meer front end lopen. Dat is een keuze. Maar ik zie wel nog het nut in van die keuzes.

Daarom dat ik expliciet een vergelijkbare job (leerkracht) contrasteer tussen ons land/regio en een buurland. Als die 12 jaar daar "werkt" (met bovendien nog doorgroeimogelijkheden erbovenop die hier er niet zijn) dan kan het hier ook werken.

Ja de kost wordt meer "front-loaded", guess what? De kosten in het leven zijn dat ook: huisvesting, kinderen... oops.

Overigens ook genoeg jobs waar de anciënniteitsgroei praktisch nihil is.
 
Mijn kapster (barbier) is de afgelopen 5 jaar toch al zeker 10€ per beurt opgeslaan, steeds in stapjes van 1 a 2€.

En hoeveel is jouw loon verhoudingsgewijs gestegen?
  1. 1Inflatie, € 10 op zichzelf betekent niets, moet afgezet worden tegen het basistarief.
  2. Vraag & aanbod, mijn kapper(s) hebben klanten te over, dus verhoogden ze de prijs wanneer ze wouden werken, zolang de agenda nog volgeraakte... want ze kunnen dat zich permitteren. Waarom mag dat voor gasten in loondienst met een veelgevraagde specialisatie als autotechniek niet gelden?
    Er werd vrij direct gesuggereerd dat die gast onder leercontract niet wou werken... de realiteit was dat hij niet wou werken aan die voorwaarden, en nergens was enig bewijs dat hij elders niet beter voorwaarden gevonden heeft.
  3. Mijn kapper heeft de inflatie van 2022 met een stevige vertraging en dan nog niet eens volledig doorgerekend.
 
Ik leef op een planeet waar toen ik startte met een masterdiploma (en een paar extra + certificaten) mijn loon 1250€ netto was. Zonder maaltijdcheques, zonder andere extralegale voordelen. Dit onder de noemer van geen ervaring... we moeten u toch nog alles aanleren. En dat was toen rond de 2200€ bruto als ik mij nog goed herinner. Als je geluk had, zat je aan 2.4k BRUTO.

Ik heb dan ook geen enkel idee hoe jij komt aan bedragen zoals 2200€ netto is een normaal startersloon 15 jaar geleden. Ik ken niemand die dat had met de uitzondering van booreilanden of... zwart geld.



Ik heb gewoon begrip voor het feit dat een verloning van iemand die pas komt piepen nu eenmaal niet op het niveau zit van mensen die veel meer ervaring en kennis hebben. Je kan niet verwachten dat een persoon van 19j die zojuist zijn leercontract heeft beëindigd direct hetzelfde loon verdient als de meestergaragist die 20 jaar ervaring heeft in allerhande werken aan de wagen. Naast het feit dat het gewoon niet redelijk is.

We moeten ook eerlijk zijn, uw voorstelling is niet correct. Die persoon die aan uw wagen werkt is niet de eindverantwoordelijk. Dat is gewoon iemand waar een andere persoon de zaken nog even overloopt om te dubbelchecken om zeker te zijn dat alles goed is verlopen of desnoods zelfs herdoet. In die eerste jaren is het perfect mogelijk dat als die persoon iets heeft vervangen, dat de eindverantwoordelijke toch nog iets opmerkt en het werk eventueel zelfs opnieuw moet doen, op zijn kosten (of waar die meerkost ingerekend zit in uw factuur onder de forfait want geen beter personeel...). In dat laatste geval volgt die persoon met minder ervaring dan deze aanpassingen mee zodanig dat hij dit weet voor de volgende keer. Waarbij die weer dezelfde fout kan maken.

Uw verwachting is correct dat je dezelfde service mag verwachten voor die nieuwe garagist dan voor die oude rot in het vak. Maar de realiteit is dat die verwachting irrealistisch is en dan ook opgevangen wordt op een andere manier. Uiteindelijk is dat niet veel anders dan dat als je een advocaat inhuurt voor iets dat je verwacht dat je deftig bijgestaan wordt maar als een junior het werk doet een medior of senior dat werk nakijkt en bijstuurt zodanig dat die junior leert maar anderzijds ook om de kwaliteit te garanderen die jij verwacht als klant. Goed wetende dat de andere reden ook is om de kostprijs te beperken. Ik kan u eerlijk zeggen als ALLE uren van een junior doorgerekend worden 1 op 1 aan het senior tarief dan ga je verschieten.
Laat mij echter eerlijk zijn, ervaring heeft in veel technische beroepen een significante impact. Net zoals dit ook het geval is voor andere items.

Ik heb niet noodzakelijk een probleem met de wijze hoe anciënniteit verloopt. Ik begrijp dat de reden hiervoor voor een stuk ook komt uit de wens van de mens. Het feit dat we iets willen om naartoe te werken. Dat is dan voor een stuk ook een gouden gevangenis zoals je stelt. Maar de ervaring die je hebt opgedaan is nu niet noodzakelijk inwisselbaar voor de volle 100% ergens anders. En dit is dan ook een wijze voor de werkgever van retentie van zijn personeel. Persoonlijk vind ik het wel leuk dat zelfs nu nog, mijn loon elk jaar ietsje stijgt. Het probleem van uw idee van 12 jaar is dat dit problemen gaat geven dat er dan geen opslagen meer zijn. Naast het feit dat als je lonen meer frontended maakt dat de kosten dan ook meer front end lopen. Dat is een keuze. Maar ik zie wel nog het nut in van die keuzes.
Volledig akkoord met de "junior", "medior", "senior" redenering.
De systeemfout die er op plaatsen waar zo'n termen niet gebruikt worden echter aanwezig is, is dat anciënniteit niet per definitie samenhangt met meer kennis. Dat is persoonlijk mijn grootste kritiek op dergelijk systemen waar ongeacht de performance het loon maar blijft stijgen (bovenop de index).

We belonen mensen niet op basis van prestaties, maar puur op basis van ouderdom.

In de context van een garage: Dat iemand 20 jaar ervaring heeft met carburateurs afstellen, zal weinig helpen in een huidige context.
 
En jou eerste loon .. wat heeft dit ermee te maken?
Dat ik
Jouw €1125 toen zou nu al snel gerekend € 2042 zijn, nauwelijks/niet eens het minimumloon (maar in de horeca ongetwijfeld 'aangevuld' met zwart geld).
Voor mij was het 1125 euro. (Incl zwart geld). Ik vond dat ik niet mocht klagen, want was mijn eerste werk en wist dat m'n loon ook wel wat zou stijgen na x aantal maanden gewerkt te hebben (als ze tevreden zijn over m'n werk en altitude)
 
Laatst bewerkt:
Dat ik

Voor mij was het 1125 euro. (Incl zwart geld). Ik vond dat ik niet mocht klagen, want was ln eerste werk en wist dat mn loon ook wel wat zou stijgen na x aantal maanden gewerkt te hebben (als ze tevreden zijn over mn werk en altitude)

Geloof ik persoonlijk niet en als het wél klopt heb je dus én meer dan voltijds gewerkt aan een loon dat mogelijks minder was dan het minimumloon (= fraude door je toenmalige werkgever), afhankelijk hoeveel van die € 1125 zwart geld was (bruto minimumloon was toen € 1095) én heb je zelf ook nog verder gefraudeerd via zwart geld...

Niet bepaald een positie om van daaruit anderen de les te lezen over voor hoeveel ze wél of niet zouden moeten gaan werken.

Mensen die geschoold zijn, zeker in een technische stiel als garagist verdienen een deftig loon voor voltijdse arbeid, en na een leercontract weet een werkgever wat voor vlees die in de kuip heeft qua attitude.

Dat dat loon € 3000 netto moet zijn wil ik niet eens gezegd hebben, want dat is al een mooi bedrag (had ik tot 1,5 à 2 jaar geleden zelf niet), zeker voor een starter, maar daartegenover staat: gegeerd profiel, zware job en een duurder leven, afkomen met een loon van 26 jaar geleden niet gecorrigeerd voor inflatie is dan ronduit beledigend voor de persoon die dat werk zou moeten doen.
 
Waarom schreven afgelopen najaar meer dan 12.700 extra werklozen zich in voor opleiding tot knelpuntberoep? “Roept ernstige vragen op”, vindt N-VA


Zou het ook niet kunnen dat ze effectief een opleiding willen volgen om aan de slag te kunnen omdat het anders sowieso einde verhaal is, nva?
 
Waarom schreven afgelopen najaar meer dan 12.700 extra werklozen zich in voor opleiding tot knelpuntberoep? “Roept ernstige vragen op”, vindt N-VA


Zou het ook niet kunnen dat ze effectief een opleiding willen volgen om aan de slag te kunnen omdat het anders sowieso einde verhaal is, nva?
NVA being NVA. Elke keer weer me die *Surprised Pikachu*-meme reactie over *insert werkelijk ieder onderwerp hier*.
Het is duidelijk dat ze aan hun verkiezingscampagne begonnen zijn.
 
Ik herinner mij nog back in the day dat mijn eerste netto loontje 1380€ was als interimmer op Ford (wel 20j geleden), als ge dan hoort wat sommigen tegenwoordig verwachten als ze afstuderen daar zakt mijn broek vanaf..

Ik verdien makkelijk nu 3500-4000 euro per maand maar ik ben VEEL weg en met onregelmatige uren.

Ik ben enorm fan van een samenleving waarin, wanneer je werkt, het goed hebt..

Een werkeloosheidsuitkering zou er mijn inziens ook enkel mogen zijn als je zonder werk valt omdat je bedrijf sluit of als je ernstig ziek wordt en je even niet kan werken.

Ik heb genoeg voorbeelden die ik kan geven van mensen die ik effectief ken die t systeem uitpersen tot de laatste cent (bijvoorbeeld scheiden zodat de vrouw die werkloos thuis zit een hogere dop kan krijgen door de kinderen “ten laste” te nemen terwijl de vent lekker int zwart gaat werken)..
Tgoch

Ik ben anno 2010 beginnen met werken als IT'er, ik had toen netto 1500 euro per maand.

Ik ga nu 1 cijfer geven waar 24 jarigen maar van kunnen dromen: Ik betaalde 290euro voor mijn studio in Gent gelegen op wandelafstand van de korenmarkt. Dat wil zeggen: eigen bureau/living, slaapkamer en douche.

Het was zeker geen grote luxe, maar... het was wel top leefbaar als single 25 jarige.

Dus... 1400 euro is tegenwoordig eigenlijk niet genoeg, je betaalt er amper je onderdak, rekeningen van gas en water en voedsel mee. En ik overdrijf amper. En diezelfde studio is tegenwoordig... meer.
 
Tgoch

Ik ben anno 2010 beginnen met werken als IT'er, ik had toen netto 1500 euro per maand.

Ik ga nu 1 cijfer geven waar 24 jarigen maar van kunnen dromen: Ik betaalde 290euro voor mijn studio in Gent gelegen op wandelafstand van de korenmarkt. Dat wil zeggen: eigen bureau/living, slaapkamer en douche.

Het was zeker geen grote luxe, maar... het was wel top leefbaar als single 25 jarige.

Dus... 1400 euro is tegenwoordig eigenlijk niet genoeg, je betaalt er amper je onderdak, rekeningen van gas en water en voedsel mee. En ik overdrijf amper. En diezelfde studio is tegenwoordig... meer.
Ik vraag me af hoe vaak mensen op dit forum inflatie (her)ontdekken.

Dat loon zou puur op inflatie nu al x1.5 gegaan zijn (voor de gemakkelijk geen rekening gehouden met fiscaliteit) en het minimumloon ligt uiteraard ook een pak boven 1400 EUR.
 
Ik vraag me af hoe vaak mensen op dit forum inflatie (her)ontdekken.

Dat loon zou puur op inflatie nu al x1.5 gegaan zijn (voor de gemakkelijk geen rekening gehouden met fiscaliteit) en het minimumloon ligt uiteraard ook een pak boven 1400 EUR.
Inderdaad. En als ik zie hoe alles waanzinnig duurder en duurder wordt, vraag ik me af hoe sommigen hier dat soort zaken kunnen posten en alleen naar de absolute cijfers kijken.

Om dan mijn leeftijd te tonen: in mijne jonge tijd was een pintje (of nen cola, ik was nog te jong) 20 frank.

All joking aside: mijn vader zegt regelmatig dat sinds de euro alles zo duur geworden is. En omdat de mensen een beetje de feeling kwijt raakten dat allemaal juist was, viel het minder op. Ik hoor nog net net bij de generatie die bij de wissel nog rekende "hoeveel frank was da?"

Dat was anno 2000 ofzo, de stijging die we de laatste 5-6 jaar gezien is andere kost als toen als ik eerlijk mag zijn.
 
Ik heb genoeg voorbeelden die ik kan geven van mensen die ik effectief ken die t systeem uitpersen tot de laatste cent (bijvoorbeeld scheiden zodat de vrouw die werkloos thuis zit een hogere dop kan krijgen door de kinderen “ten laste” te nemen terwijl de vent lekker int zwart gaat werken)..
altijd grappig om te zien hoe mensen verhalen uitvinden maar door details door de mand vallen.

Het feit dat je scheidt levert je geen euro extra dop op. Er zal dus ook niemand gaan scheiden hiervoor, dus de kans dat je verhaal echt is, is heel klein, of het gaat ver zo'n kleine uitzondering dat het totaal niet relevant is als voorbeeld van massale fraude.

Hier ontbreekt trouwens de verantwoordelijkheid van de werkgever die in het zwart tewerkstelt.
 
Terug
Bovenaan