Welk boek heb je gekocht/gekregen?

Nog eentje gekregen voor mijn verjaardag: Imperium van Ryszard Kapuscinski, een legendarisch werk van een Poolse verslaggever die duizenden kilometers reisde door een uiteenvallend USSR tussen 1989 en 1991. Literaire non-fictie. Misschien wel gekend door @Général Zantas ?
ze hadden je beter de trein naar het imperium van maja Wolny cadeau gedaan..
 
Nu bezig in het tweede boek van de '3 body problem' reeks, 'het donkere woud'. Ik lees in het Nederlands omdat enkel die in bib beschikbaar is, al is de vertaling bij momenten erg slordig gedaan.
Na tweehonderd pagina's sukkelen heb ik eindelijk al die chinese namen onder de knie... en dan springen ze 100 jaar vooruit en zijn het allemaal nieuwe personage's :cry:
 
Mark Schaevers, De levens van Claus.

De befaamde biografie van Hugo Claus dus. Net in begonnen en meteen gefascineerd door de manier waarop Claus van zijn leven een mythe maakte, met leugens en verdraaiingen hier en daar. Tussen die leugens door probeert Schaevers toch de leugens te doorprikken en ze ook een plaats te geven. Zijn we niet allemaal een beetje mythomaan? Stukken uit onze jeugd romantiseren en zodanig vervormen dat ze een stuk fictie zijn geworden in plaats van een getrouwe weergave van de waarheid?

Nu '40-'45, waaruit blijkt dat hij toch sterker betrokken was in de collaboratie dan hij achteraf wou toegeven.

Ik zoek trouwens nog tips over de veldtocht van mei 1940, zowel fictie als non-fictie. België en Frankrijk. De spiegel van ons verdriet van Pierre Lemaitre heb ik wel op het oog, dat zich afspeelt in Frankrijk tussen 6 april en 13 juni 1940.
 
Games with the Orc By: Kathryn Moon
Children of Earth and Sky By: Guy Gavriel Kay
The Library at Mount Char By: Scott Hawkins
Dawn of Eve By: Pam Godwin
A Drink Before the War By: Dennis Lehane
A Memory Called Empire By: Arkady Martine
Rules of Redemption By: T.A. White
Night Shift By: Stephen King
Blood of Eve By: Pam Godwin
Under the Whispering Door By: TJ Klune
Golden Son By: Pierce Brown
In Cold Blood By: Truman Capote
The Lions of Al-Rassan By: Guy Gavriel Kay
Sea of Ruin By: Pam Godwin
What Moves The Dead By: T. Kingfisher
The Queen's Line By: Kathryn Moon
 
Fantasy:
Adrian Tchaikovsky - Empire in Black and Gold (Shadows of the Apt #1)
Brandon Sanderson - The Way of Kings (Stormlight Archive #1)
Brandon Sanderson - Words of Radiance (Stormlight Archive #2)
David Gemmell - Legend (Drenai #1)
Joe Abercrombie - Before They Are Hanged (First Law #2)
Joe Abercrombie - Last Argument of Kings (First Law #3)
KJ Parker - Saevus Corax Deals with the Dead (Corax Trilogy #1)
RJ Barker - Gods of the Wyrdwood (Forsaken Trilogy #1)
Sebastien de Castell - Knight's Shadow (The Greatcoats #2)
Vaughn Roycroft - The Severing Son (Sundered Nation #1)

Historical Fiction:
David Benioff - City of Thieves

Science Fiction:
Alastair Reynolds - Revelation Space
John Scalzi - Redshirts
Peter F Hamilton - The Reality Dysfunction (Nights Dawn #1)
Robert A Heinlein - Starship Troopers

Literary Fiction:
David Mitchell - Cloud Atlas

16 euro via Amazon.
 
Om terug te proberen meer te lezen heb ik mij eens een beetje laten gaan in een tweedehandsboekenafdeling:

Heilige Voor Halve Dagen - Peter ten Hoopen (autobiografisch, spiritualiteit, filosofie)
Peter ten Hoopen is 24 jaar als hij na lange omzwervingen aankomt in India om er 'zijn ziel terug te vinden'. Met de energie en het montere enthousiasme van een jonge hond begint hij zijn zoektocht naar spirituele vrijheid, een zoektocht die 993 dagen zal duren.

Vol humor en zelfspot beschrijft de auteur hoe hij soms alleen, soms samen met zijn vriend Ewald door het enorme land trekt. Hij ontmoet halve en hele goeroes en geestdriftig volgt hij de door hen voorgeschreven rituelen als yoga-meditatie en het roken van de chilam. Het veroveren van innerlijke wijsheid heeft absoluut zijn prettige kanten. Maar niet elke goeroe brengt verlichting en ook onder geestelijke leidsmannen schuilen soms bedriegers.

Heilige voor halve dagen is een autobiografisch reisverslag, een beschrijving van een innerlijke zoektocht naar vrede en wijsheid, en niet in de laatste plaats een gids voor wie zelf zoekt naar het spirituele.

Het india van de jaren zestig wordt in krachtige en zintuiglijke beelden opgeroepen. Ten Hoopen slaagt erin om de zuiverheid van de oosterse spiritualiteit weer te geven zonder zijn kritische en ironische houding te verliezen en daarmee onderscheidt hij zich van vele anderen die het pad naar verlichting bewandelden en erover schreven.

Een Stille Verdwijning - Jacqui Lofthouse (mysterie, thriller)
Op een dag meent Kate in de metro haar kunstzinnige vriendin Carrie te herkennen, die al jarenlang vermist wordt. De speurtocht naar haar vroegere vriendin brengt Kate weer in contact met haar oude grote liefde Seth. Langzaam maar zeker achterhaalt Kate de schokkende toedracht rond Carries mysterieuze verdwijning. Haar heftige gevoelens voor Seth zetten intussen haar eigen leven op losse schroeven. Zal zij haar man en kind verlaten voor een onzeker bestaan met haar jeugdliefde?Net als in de bestseller Een perfecte glimlach slaagt Jacqui Lofthouse erin een spannend en intrigerend verhaal te vertellen, vol raadsels en geheimen, en ook nog belangrijke levensvragen aan te snijden over ambities, vriendschap, huwelijk, moederschap en overspel.

De Zwangere Weduwe - Martin Amis (roman, literatuur)
Het is de lange, hete zomer van 1970. In een kasteel in Italië beleeft een groep jonge mensen de seksuele revolutie. De meisjes gedragen zich als jongens; de jongens ook. De student Engelse letterkunde Keith Naring probeert de tijdgeest naar zijn hand te zetten – maar dertig jaar later komt hij erachter dat de seksuele revolutie weliswaar van fluweel was (in tenminste twee betekenissen), maar dat er wel degelijk slachtoffers zijn gevallen. De zwangere weduwe is een zedenschets maar ook een nachtmerrie – in elk geval een roman die zich in alle opzichten kan meten met het recente werk van Ian McEwan of Philip Roth, de grote romanciers van onze tijd, die ons werkelijk iets te vertellen hebben over waar we vandaan komen.

Stille Mensen - Esther J. Ending (roman)
Als de jonge, dakloze Nicky bij toeval terechtkomt in het enorme kraakpand Pandemonium, lijkt het leven haar eindelijk toe te lachen. Ze voelt zich onmiddellijk thuis in de schilderachtige vertrekken en monumentale binnentuin en maakt kennis met de bewonersgroepen die samen een micromaatschappij vormen: hippies, corpsballen, punkers, artiesten en intellectuelen. Hun betrekkelijk vreedzame samenleving wordt ruw verstoord wanneer een feest eindigt in een slooppartij door een groep neonazis. Onder leiding van de charismatische Harm wordt het pand in zijn oude luister hersteld. Als echter een aantal bewoners onder verdachte omstandigheden besluit een groep vermeende junkies uit te zetten, beseft Nicky dat er geheime agendas op na worden gehouden met verstrekkende gevolgen. Het Pandemonium is een menselijke bom geworden die op het punt van ontploffen staat. Stille mensen is een uitzonderlijke roman over de bedwelming van groepseuforie en het einde van het individuele denken. Esther J. Ending bewijst zich definitief met deze huiveringwekkende en tegelijk zinderende en sfeerrijke roman.

Hopelijk trekken de vertalingen op iets. :unsure: (Ik ben niet goed in in andere talen lezen.)

EDIT: letter vergeten
 
Laatst bewerkt:
Blitzscaling door Hoffman en Yeh.
3 eur bij de kringloopwinkel.

:unsure: kan van pas komen als ik ooit zelfstandige word.
 
Fantasy:
Alexander Darwin - The Combat Codes
Anthony Ryan - The Pariah (Covenant of Steel #1)
Brandon Sanderson - Oathbringer (Stormlight Archive #3)
Brian McClellan - Sins of Empire (Gods of Blood and Powder #1)
Chris Wooding - The Shadow Casket (Darkwater Legacy #2)
Fritz Leiber - Swords and Devilry (Fafhrd and the Gray Mouser #1)
Guy Gavriel Kay - Sailing to Sarantium (Sarantine Mosaic #1)
Hannah Kaner - Godkiller (Fallen Gods #1)
James Islington - The Will of the Many (Hierarchy #1)
John Gwynne - Malice (Faithful and the Fallen #1)
John Gwynne - The Shadow of the Gods (Bloodsworn Trilogy #1)
John Gwynne - The Hunger of the Gods (Bloodsworn Trilogy #2)
Philip Pullman - His Dark Materials
RF Kuang - Babel
Robert Jordan - The Eye of the World (Wheel of Time #1)
R Scott Bakker - The Judging Eye (Aspect-Emperor #1)
R Scott Bakker - The White-Luck Warrior (Aspect-Emperor #2)
R Scott Bakker - The Great Ordeal (Aspect-Emperor #3)
Sebastien de Castell - Saint's Blood (Greatcoats #3)
Sebastien de Castell - Tyrant's Throne (Greatcoats #4)
Terry Pratchett - Sourcery
Trudi Canavan - Magician's Guild (Black Magician #1)

Historical Fiction:
Ben Kane - Sands of the Arena
Bernard Cornwell - The Grail Quest trilogy
Christian Cameron - Tyrant (Tyrant #1)
Christian Cameron - The Ill-Made Knight (Chivalry #1)
Christian Cameron - The Great King (The Long War #4)
Christian Cameron - Salamis (The Long War #5)
Christian Cameron - Rage of Ares (The Long War #6)
DV Bishop - Ritual of Fire (Cesare Aldo 3#)
Edward Rutherford - China
Ian Ross - Battle Song
James A Michener - Alaska
James A Michener - Chesapeake
James A Michener - Centennial
Jan Guillou - The Road to Jerusalem (Crusades Trilogy #1)
Ken Follett - A Column of Fire (Kingsbridge #3)
Pearl S. Buck - The Good Earth trilogy
Simon Scarrow - The Wellington and Napoleon Quartet

Science Fiction:
Adrian Tchaikovsky - Children of Time (Children of Time #1)
Adrian Tchaikovsky - The Doors of Eden
Adrian Tchaikovsky - Shards of Earth (Final Architecture #1)
Adrian Tchaikovsky - Lords of Uncreation (Final Architecture #3)
Alastair Reynolds - Redemption Ark
Arkady Martine - A Memory Called Empire (Teixcalaan #1)
Arthur C Clarke - Rendezvous with Rama
Blake Crouch - Dark Matter
Emily St John Mandel - Station Eleven
John Scalzi - Old Man's War
Pierce Brown - Dark Age (Red Rising #5)
Robert Silverberg - Lord Valentine's Castle (Majipoor Cycle #1)

Literary Fiction:
Steve Cavanagh - Thirteen

Heb het in spoilertags moeten zetten want het zijn er zoveel. 50+ boeken gekocht via Amazon.de en Amazon.com in de afgelopen 2 maanden. En op een uitzondering na, waren die allemaal maar 1 of 2 euro per boek. En zelfs die uitzonderingen waren maximum 5 euro.

Desalniettemin, denk ik dat ik een probleem heb :laugh:
 
Fantasy:
Alexander Darwin - The Combat Codes
Anthony Ryan - The Pariah (Covenant of Steel #1)
Brandon Sanderson - Oathbringer (Stormlight Archive #3)
Brian McClellan - Sins of Empire (Gods of Blood and Powder #1)
Chris Wooding - The Shadow Casket (Darkwater Legacy #2)
Fritz Leiber - Swords and Devilry (Fafhrd and the Gray Mouser #1)
Guy Gavriel Kay - Sailing to Sarantium (Sarantine Mosaic #1)
Hannah Kaner - Godkiller (Fallen Gods #1)
James Islington - The Will of the Many (Hierarchy #1)
John Gwynne - Malice (Faithful and the Fallen #1)
John Gwynne - The Shadow of the Gods (Bloodsworn Trilogy #1)
John Gwynne - The Hunger of the Gods (Bloodsworn Trilogy #2)
Philip Pullman - His Dark Materials
RF Kuang - Babel
Robert Jordan - The Eye of the World (Wheel of Time #1)
R Scott Bakker - The Judging Eye (Aspect-Emperor #1)
R Scott Bakker - The White-Luck Warrior (Aspect-Emperor #2)
R Scott Bakker - The Great Ordeal (Aspect-Emperor #3)
Sebastien de Castell - Saint's Blood (Greatcoats #3)
Sebastien de Castell - Tyrant's Throne (Greatcoats #4)
Terry Pratchett - Sourcery
Trudi Canavan - Magician's Guild (Black Magician #1)

Historical Fiction:
Ben Kane - Sands of the Arena
Bernard Cornwell - The Grail Quest trilogy
Christian Cameron - Tyrant (Tyrant #1)
Christian Cameron - The Ill-Made Knight (Chivalry #1)
Christian Cameron - The Great King (The Long War #4)
Christian Cameron - Salamis (The Long War #5)
Christian Cameron - Rage of Ares (The Long War #6)
DV Bishop - Ritual of Fire (Cesare Aldo 3#)
Edward Rutherford - China
Ian Ross - Battle Song
James A Michener - Alaska
James A Michener - Chesapeake
James A Michener - Centennial
Jan Guillou - The Road to Jerusalem (Crusades Trilogy #1)
Ken Follett - A Column of Fire (Kingsbridge #3)
Pearl S. Buck - The Good Earth trilogy
Simon Scarrow - The Wellington and Napoleon Quartet

Science Fiction:
Adrian Tchaikovsky - Children of Time (Children of Time #1)
Adrian Tchaikovsky - The Doors of Eden
Adrian Tchaikovsky - Shards of Earth (Final Architecture #1)
Adrian Tchaikovsky - Lords of Uncreation (Final Architecture #3)
Alastair Reynolds - Redemption Ark
Arkady Martine - A Memory Called Empire (Teixcalaan #1)
Arthur C Clarke - Rendezvous with Rama
Blake Crouch - Dark Matter
Emily St John Mandel - Station Eleven
John Scalzi - Old Man's War
Pierce Brown - Dark Age (Red Rising #5)
Robert Silverberg - Lord Valentine's Castle (Majipoor Cycle #1)

Literary Fiction:
Steve Cavanagh - Thirteen

Heb het in spoilertags moeten zetten want het zijn er zoveel. 50+ boeken gekocht via Amazon.de en Amazon.com in de afgelopen 2 maanden. En op een uitzondering na, waren die allemaal maar 1 of 2 euro per boek. En zelfs die uitzonderingen waren maximum 5 euro.

Desalniettemin, denk ik dat ik een probleem heb :laugh:
Goh ja, koop u een paar games en je zit daar al over qua prijs hé. 🤷‍♀️
 
Science Fiction:
Adrian Tchaikovsky - Children of Time (Children of Time #1)
Adrian Tchaikovsky - Shards of Earth (Final Architecture #1)
Adrian Tchaikovsky - Lords of Uncreation (Final Architecture #3)
Alastair Reynolds - Redemption Ark
Arthur C Clarke - Rendezvous with Rama
Blake Crouch - Dark Matter
Emily St John Mandel - Station Eleven
John Scalzi - Old Man's War
Heb ik allemaal gelezen. Children of Time & Rendezvous with Rama zijn imo de beste uit je lijstje, Dark Matter de minste. Old Man's War begon goed, maar eindigde zwakjes.
 
Heb ik allemaal gelezen. Children of Time & Rendezvous with Rama zijn imo de beste uit je lijstje, Dark Matter de minste. Old Man's War begon goed, maar eindigde zwakjes.

Heilige Koe, de Straddle is terug.

Rendezvous heb ik al gelezen, fantastisch boek. Nu gekocht omdat het in de aanbieding stond.
 
De bescheiden buit na een middagje Antwerpen:

PXL_20240706_155746137.MP.jpg
 
Wat rondgezocht op Goodreads en deze besteld:

Crashing Heaven - Al Robertson (SF)
The Measure - Nikki Erlick (SF)
All Systems Red - Martha Wells (SF)
A Short History of Nearly Everything - Bryson Bill (NF)
 
Terug
Bovenaan