Review: Star Wars: Bounty Hunter

Later deze maand kunnen we aan de slag gaan met de allereerste volwaardige openwereldgame in het Star Wars-universum. Dit klinkt misschien opvallend, gezien de rijke geschiedenis van deze franchise wat betreft computerspellen. Uit deze geschiedenis wordt trouwens nog regelmatig getapt, want Aspyr Media brengt met grote regelmaat klassieke Star Wars-spellen naar moderne platformen. Hun nieuwste aanwinst is Star Wars: Wars Bounty Hunter, een avonturenspel uit 2002 dat destijds werd uitgebracht voor PlayStation 2 en Nintendo GameCube. Zij remasterden het spel en brachten het deze maand naar pc, de Xbox- en PlayStation-consoles, en Nintendo Switch. Voor deze review ging ik alvast met die laatste versie aan de slag.

Star Wars: Bounty Hunter was tijdens de originele release een soort van companion piece en prequel voor het eerder dat jaar verschenen Star Wars: Episode II - Attack of the Clones. Het spel maakte deel uit van het intussen opgedoekte Star Wars Legends Expanded Universe en vertelde het verhaal van Jango Fett. Dit nevenpersonage speelt een belangrijke rol in niet enkel de tweede film, als het model voor de Clone Troopers, maar in het gehele universum, gezien hij ook de "vader" is van de iconische Boba Fett. Het verhaal van Star Wars: Bounty Hunter gaat dieper in op zijn verleden en vormt zo een interessante basis voor de gebeurtenissen in Attack of the Clones.

ed8ed4e90b682b5da61d1dba01741c6011f877651883605987125602f2085c09.jpg

Waar moet ik heen?​

De gebeurtenissen in Star Wars: Bounty Hunter spelen zich een tiental jaren af voor Attack of the Clones en volgt Jango Fett tijdens zijn hoogdagen als bounty hunter. Hij wordt ingeschakeld door Count Dooku om een gevallen Jedi en leidster van het Bando Gora-misdaadkartel uit te schakelen omdat zij een bedreiging vormt voor de plannen van Darth Sidious. Fett is echter niet de enige bounty hunter die werd ingeschakeld door Count Dooku, die deze premiejacht wil gebruiken om de geschikte kandidaat voor het kloonleger te vinden. Het avontuur neemt je mee doorheen het hele universum van Star Wars, van een ruimtestation en een jungleplaneet tot iconische plaatsen zoals Coruscant en Tatooine. Elk hoofdstuk in het spel neemt je zo mee naar een andere locatie en dit zorgt alvast voor voldoende variatie in de levels.

De manier waarop deze levels zijn opgebouwd, deed me wel even slikken. Het leveldesign voelt namelijk helemaal niet intuïtief aan en vaak is het helemaal niet duidelijk welke richting je uit moet. Doordat je personage ook gebruikmaakt van een jetpack, is er ook een redelijk grote verticaliteit aanwezig, wat zeker niet behulpzaam is in het vinden van je weg. Verder lijden de levels ook aan de typische kwaaltjes van dat tijdperk, zijnde een monotoon kleurenpalet en omgevingen die weinig detail bevatten en kaal ogen. Dit is een pijnpunt waar je gelukkig kan overkijken gezien dit uiteindelijk een opgepoetste versie in de vorm van een remaster is en niet een volwaardige remake. De levels zijn bovendien ook relatief kort en zeker eens je je weg weet, kan je ze makkelijk in een vijftien tot dertig minuten uitspelen. Als je weet dat er achttien levels zijn, dan weet je onmiddellijk ook dat Star Wars: Bounty Hunter al bij al ook geen al te lang spel is.

NSwitchDS_StarWarsBountyHunter_05.jpg

Helaas geen perfecte remaster​

Naast het leveldesign vertoont het spel helaas ook nog enkele andere kwaaltjes. Hoewel de camera en de controls gemoderniseerd werden (al kan je ook kiezen voor de klassieke controls), zijn ze nog steeds verre van ideaal en voelen bepaalde aspecten klungelig aan. De manier waarop je met het D-pad moet wisselen van wapen vond ik bijvoorbeeld vrij irritant en dit zorgde meer dan eens voor problemen tijdens de vuurgevechten. De camera langs de andere kant, vertoonde veel problemen wanneer je op een vijand wil locken. Als je dit niet doet terwijl je in de exact goede richting kijkt en je personage naar de vijand gericht is, dan slaat de camera tilt, wat zeer vervelend is. Verder is dit een vrij getrouwe port van het spel, wat wil zeggen dat heel wat elementen die verouderd aanvoelen ook aanwezig zijn in deze nieuwe versie. Dan heb ik het bijvoorbeeld over het vreemde checkpoint-systeem, de snelheid waarmee vijanden respawnen en het feit dat je slechts vijf continues hebt voordat je een level moet herspelen. Zeker wanneer je in contact komt met een van de vele platforming-secties of momenten waarbij je een overweldigend aantal vijanden op je dak krijgt, kan dit voor de nodige frustratie zorgen. Langs de andere kant zijn veel van de baasgevechten dan weer zo simpel dat ze nauwelijks een uitdaging vormen en bijzonder teleurstellend zijn.

Het mag duidelijk zijn dat het spel de tand des tijds niet zo goed heeft doorstaan. Gelukkig heeft Aspyr enkele welkome toevoegingen gedaan die het spel aangenamer maken om te spelen. Naast de moderne camera en controls, krijgen we in deze versie ook een zaklamp die je helpt om door de meer donkere passages in het spel te navigeren. Maar een veel belangrijkere toevoeging, is het slowdown-effect wanneer je de scanner gebruikt. Naast je doelwitten in het verhaal, zijn er namelijk nog een hele hoop optionele bounties die je kan proberen te vangen. Hiervoor moet je echter je scanner gebruiken om ze te identificeren en dit doen in het heetst van de strijd was destijds helemaal geen sinecure. Daarom heeft Aspyr de functionaliteit toegevoegd dat de tijd vertraagt wanneer je de scanner gebruikt, waardoor dit heel wat draaglijker wordt.

Een vrij getrouwe port van het spel, wat wil zeggen dat heel wat elementen die verouderd aanvoelen ook aanwezig zijn in deze nieuwe versie.


Verder mag je je natuurlijk verwachten aan heel wat grafische verbeteringen. Zo draait het spel nu in een HD-resolutie, met verbeterde textures en dynamische belichting. Op Nintendo Switch draait het spel aan dertig frames per seconde in handheldmodus en zestig frames per seconde in docked modus. Het spel draait bovendien zeer soepel op de Switch waardoor het ook aangenaam speelt op Nintendo's console. De muziek en het stemmenwerk zijn ook fantastisch in het spel, maar er is wel een probleem met de audiomix. Zo is het geluid tijdens de cutscenes veel luider dan tijdens de missies, waardoor ik steeds het geluidsniveau van mijn tv moest aanpassen wanneer er een cutscene begon te spelen. Verder voegt deze remaster nog enkele leuke extra's toe. Zo kan je nu ook een stripverhaal vrjispelen, alsook kaarten van het ruilkaartenspel en outtakes in de vorm van blooper-cutscenes. Je hebt ook de mogelijkheid om cheatcodes te gebruiken om hoofdstukken en levels vrij te spelen. En last but not least, de illustere easter egg rond Boba Fett wordt eindelijk werkelijkheid, want Aspyr heeft als bonus de Boba Fett-skin toegevoegd!

Conclusie

Met de remaster van Star Wars: Bounty Hunter krijgt een cultklassieker uit het PlayStation 2- en GameCube-tijdperk een tweede leven op de hedendaagse platformen en kunnen nieuwe spelers de avonturen van Jango Fett ontdekken. Aspyr levert een degelijke remaster af met enkele welkome verbeteringen, die helaas alle problemen die eigen zijn aan de tijdsgeest waarin het spel werd ontwikkeld niet verbergen. Wie het spel niet speelt met een nostalgische bril op, zal zich mogelijks moeten worstelen doorheen alle "jank" die het spel op de speler afvuurt.

Pro

  • Enkele broodnodige quality of life-verbeteringen
  • Draait uitstekend op de Switch
  • Grafisch goed opgepoetst
  • Leuk verhaal met interessante personages

Con

  • Leveldesign
  • Audiomix
  • Zwakke baasgevechten
  • Problemen met controls en camera
  • Kans is groot dat het spel je zal frustreren
6

Over

Beschikbaar vanaf

1 augustus 2024

Gespeeld op

  1. Nintendo Switch

Beschikbaar op

  1. Nintendo Switch
  2. PC
  3. PlayStation 4
  4. PlayStation 5
  5. Xbox One
  6. Xbox Series X|S

Genre

  1. Action
  2. Adventure

Ontwikkelaar

  1. Aspyr

Uitgever

  1. Aspyr
  2. LucasArts
 
Terug
Bovenaan