Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Wil je ook sharen waarom je Prosus verkocht? Schrik van de Q3 cijfers? of was het enkel voor een kort ritje?Bij deze: https://beta.portfoliodividendtracker.com/p/P5muJIuvBTc5anQJ
Vandaag Prosus van de hand gedaan.
Kan me voorstellen dat daar enig geluk aan te pas komt maar hoe vind/selecteer je dat type van aandelen - conservatief als ik ben heb ik me er nooit durven aan te wagen maar rationeel bekeken is het mss wel verantwoord om 1-2% van port te gebruiken voor iets dergelijks.
Mss nog toevoegen: oprechte vraag uit interesse (om eventueel zelf eens te proberen) en niet om commentaar te leveren,ik zie dat het soms nogal snel de verkeerde kant op gaat met dit soort post en/of vragen en dat is niet de bedoeling.
Als iemand nog op zoek is naar een Small / medium cap met hoog opwaarts potentieel, ik quote mijn post van in juni waarbij ik dLocal introduceerde hier.
Dit weekend bracht iemand dLocal weer tot mijn aandacht dus heb mijn thesis nog eens herbekeken. Sinds mijn vorige post zijn de Q2 cijfers ook gerapporteerd:
Omzet: 59m (+186% YoY)
EBITDA: 25.9m (44% margin)
Net retention rate: 196%
Total payment volume (TPV): 1.5b (+318%) => TPV stijgt sneller dan omzet, dus de take rate daalt. Voornamelijk door volume discounts.
Gemiddeld aantal payment methods per merchant: 62 (vs. 44 eind 2020) => Hoe meer payment methods, hoe hoger de switching costs
Als we over de laatste 4 kwartalen kijken ziet de omzetgroei er als volgt uit (meest recent eerst):
186% / 124% / 95% / 96%
Met andere woorden, een business "that is firing on all cylinders" Ze hebben ook preliminair een indicatie gegeven van Q3 cijfers. Ze gaan uit van omzet tussen 68m en 69m, wat neerkomt op 120% YoY groei.
Mijn analyse van sterktes en zwaktes die ik dit weekend heb neergeschreven in een discord groep met enkele andere 'High growth investors':
What I like:
1) High revenue growth, consistently near triple digits or above over the last couple of years.
2) Very profitable, EBITDA margin of 44% in the last two quarters. High revenue growth + high margin justifies current valution imo, especially after recent sell-off
3) Industry tailwinds: cross-border e-commerce in emerging markets is growing significantly faster than the overall e-commerce market.
4) Focus on emerging markets differentiates them from competitors such as Stripe and Adyen (the two leaders in the developed markets)
5) Impressive list of customers such as Amazon, Microsoft, Didi and Netflix. The sales cycle is approx. 6 months with significant due diligence, this validates dLocal. This also creates a moat against the more established competitors once they will focus more on the emerging markets
6) High take rate of 4.1% in the most recent quarter confirms their compelling offering, as Adyen and Stripe’s takerate are significantly lower (Adyen at 0.2% and Stripe at approx. 2.5%). Take rate has been trending down due to volume discounts to customers and I expect this to continue when competitors take notice of these take rates. I know that Adyen for example has recently been expanding their offering into Brazil
7) Founded in 2016 and already 13B mcap and 250 mil revenue run rate is pretty impressive. Founder = current CEO and has skin in the game.
8) Average number of payment methods adopted by merchants have been increasing over the years, from 29 end of 2018 to 62 in most recent quarter. This creates significant switching costs.
9) Low cost structure as most employees are based in Uruguay with much lower salaries than in developed countries, could also explain the high EBITDA margins
What I dislike:
1) High customer concentration, top 10 customers is around 60% of revenue IIRC. Not going to change anytime soon as they have like 350 merchants and only added around 10 in last quarter. However they can grow fast within existing merchants with net retention rates of almost 200%
2) High geographical concentration, 90% of revenue is from payments processed in South America. They started in South America, this is understandable. They have been expanding to Asia and Africa, so I expect the concentration to reduce
3) Stripe, Adyen and others will surely try to move into emerging markets, so expect continued pressure on takerate
4) Spin off from a company called Astropay that processes payments in the porn, gambling,.. industry. They wanted ‘clean’ company for IPO and spinned off dLocal. Management is now shareholder in Astropay and dLocal which have similar offerings, possible conflict of interest risk here
Imo an interesting company for a small allocation (high risk / high reward), potential to double by end of 2022 if they can sustain current growth rates
Geen investment advies. Ik overweeg zelf om opnieuw een kleine positie te nemen nu de waardering na de recente sell-off weer interessant is, 2-5% allocatie ergens. Maar heb de knoop nog niet doorgehakt. Dinsdag after hours rapporteren ze Q3 cijfers.
Ik volg eigenlijk een paar mensen die af en toe eens een ballonnetje oplaten binnen whatsapp groepen. (En die zitten dan weer in whatsapp groepen met mensen die nog meer kennis van zaken hebben etc). Ik ken zelf véél te weinig van de beurs om die informatie op te gaan zoeken. Ik weet dat veel mensen hier daar kritiek op hebben, want je belegt dan in bedrijven die je niet echt kent etc. Maar dat is eigenlijk niet anders dan wanneer je in een fonds zit, met dat verschil dat het risico groter is (vandaar dat je zo'n dingen met beperkte bedragen doet...).Kan me voorstellen dat daar enig geluk aan te pas komt maar hoe vind/selecteer je dat type van aandelen - conservatief als ik ben heb ik me er nooit durven aan te wagen maar rationeel bekeken is het mss wel verantwoord om 1-2% van port te gebruiken voor iets dergelijks.
Mss nog toevoegen: oprechte vraag uit interesse (om eventueel zelf eens te proberen) en niet om commentaar te leveren,ik zie dat het soms nogal snel de verkeerde kant op gaat met dit soort post en/of vragen en dat is niet de bedoeling.
Als dat met geen te zotte bedragen is dat je blind zo'n tip volgt, dan lijkt het wel ok -> Probeer je dan ook bij te leren door van die bedrijven het nieuws op te volgen, de kwartaalresultaten te analyseren en proberen te begrijpen waarom het fel stijgt of zakt?Ik volg eigenlijk een paar mensen die af en toe eens een ballonnetje oplaten binnen whatsapp groepen. (En die zitten dan weer in whatsapp groepen met mensen die nog meer kennis van zaken hebben etc). Ik ken zelf véél te weinig van de beurs om die informatie op te gaan zoeken. Ik weet dat veel mensen hier daar kritiek op hebben, want je belegt dan in bedrijven die je niet echt kent etc. Maar dat is eigenlijk niet anders dan wanneer je in een fonds zit, met dat verschil dat het risico groter is (vandaar dat je zo'n dingen met beperkte bedragen doet...).
Goh, ik heb (nuja, had) zo 2 aandelen he.Als dat met geen te zotte bedragen is dat je blind zo'n tip volgt, dan lijkt het wel ok -> Probeer je dan ook bij te leren door van die bedrijven het nieuws op te volgen, de kwartaalresultaten te analyseren en proberen te begrijpen waarom het fel stijgt of zakt?
Op die manier kan je dan wel je positie vergroten als je je zelf wat meer confident voelt op basis van je eigen analyse.
Had wat extra turbo's gekocht bovenop mijn gewone Ageas-aandelen, jawadde, die zijn lekker aan 't gaanNe keer klagen en zagen over Ageas en het gaat omhoog. Als we nu 's collectief zagen?
Welke AD medicatie bedrijf?Goh, ik heb (nuja, had) zo 2 aandelen he.
De ene is een bedrijf dat bezig is met medicatie tegen Alzheimer. Dé beslissende factor zijn daar de resultaten van clinical trials en die kan je niet voorspellen.
De ander (die ik nu dus verkocht heb), is een bedrijf dat in moeilijkheden zat. En de reden dat het gisteren omhoog geschoten is, is omdat het aangekondigd heeft dat ze overgenomen gaan worden...
Cassava, Ze zijn al een paar keer gepiekt (rond momenten dat er "nieuws" moest uitkomen), maar ondertussen ook weer gezakt. Maar mijn gerealiseerde winst op dat aandeel is hoger dan mijn huidige positie, dus wat er nu in zit laat ik staan tot de beslissing van FDA er is.Welke AD medicatie bedrijf?
Een zeer speculatieve overname - niet voor het eerst dat deze opduikt, is ook te verantwoorden en zou op heel wat vlakken logisch zijn voor BNP Paribas - als bescheiden aandeelhouder hoop ik dat deze overname er niet komt. Het opbouwen van een zeker belang zou ik dan weer wel zien zitten.Had wat extra turbo's gekocht bovenop mijn gewone Ageas-aandelen, jawadde, die zijn lekker aan 't gaan
Ben wel eens curieus wanneer er iets van nieuws gaat uitlekken, want die stijgen toch niet zomaar 2 dagen op rij 4% ...
. Weet wel nog niet echt goed wat nu doen, sowieso maandelijks ETF blijven doen want dat is toch buy n hold. Maar heb daarnaast nog wel wat kapitaal in cash staan waar ik iets mee zou moeten doen. Heb sinds 2 jaar geleden vastgoed gekocht dus er hoeft geen cash meer bij te komen, maar wat doe ik ermee..
Iemand tips?

rook ... vuur ... , zou jammer zijn als weer iets Belgisch in Franse handen valt, maar als aandeelhouder gaan we hier wel een goede cent aan verdienen op korte termijn natuurlijkEen zeer speculatieve overname - niet voor het eerst dat deze opduikt, is ook te verantwoorden en zou op heel wat vlakken logisch zijn voor BNP Paribas - als bescheiden aandeelhouder hoop ik dat deze overname er niet komt. Het opbouwen van een zeker belang zou ik dan weer wel zien zitten.
Ondertussen heb ik terug wat cash opzij staan om te investeren en wellicht zal ook een deel naar Ageas vloeien, is nu 10% van port maar zou geen bezwaar hebben naar 15% te gaan.
Meer ETF's kopen![]()
Dat vind ik zelf ook een lastige. Want door dat te doen, wijk je af van je strategie. Je gaat dat namelijk maar tijdelijk kunnen doen, waardoor uw spreiding over tijd niet uniform is. Hierdoor verhoog je je risico dus (stel dat we momenteel op een absolute top op de beurs zitten).Uiteraard blijf ik dat doen. Maar pak nu dat ik nu maandelijks €500 in ETF steek, dan is het beter om dat op te trekken naar bv 1000 of 1500 tot mijn cash reserves gedaald zijn?
Thanks.Cassava, Ze zijn al een paar keer gepiekt (rond momenten dat er "nieuws" moest uitkomen), maar ondertussen ook weer gezakt. Maar mijn gerealiseerde winst op dat aandeel is hoger dan mijn huidige positie, dus wat er nu in zit laat ik staan tot de beslissing van FDA er is.
Hangt ervan af wat je strategie isUiteraard blijf ik dat doen. Maar pak nu dat ik nu maandelijks €500 in ETF steek, dan is het beter om dat op te trekken naar bv 1000 of 1500 tot mijn cash reserves gedaald zijn?
bij mij is het heel simpel, ik zit enkel in twee ETF's (CSPX en CNDX) dus ik koop enkel die en als ik meer geld heb koop ik gewoon meer van hetzelfde. Meer is er niet aan.Geldt momenteel een beetje voor alle experimentele medicatie rond Alzheimer he. Je hebt zeker gelijk dat het speculatief is, en dat ze "gokken" op een behandeling die zou kunnen werken. Eerste resultaten zijn positief, maar nog niet tegenover placebo getest, dus dat zegt nog niet zo heel veel (al weet ik niet hoe ver placebo's werken bij mensen met Alzheimer, gezien ze hier logischerwijs minder besef van zouden hebben).Thanks.
Net even gezien wat ze juist doen, dit lijkt mij toch echt wel heeeeeeeel speculatief om hier geld in te steken.
(PhD in neuroscience hier, dus begrijp de science wel min of meer).