contextbinder
Well-known member
Dat denk ik niet - ik denk dat Trump een ander, meer Westers en minder Chinees regime wil, dus meer controle over olie, meer stabiliteit in de ruime regio. De laatste jaren zijn redelijk wat terreurgroepen sterk gereduceerd.De grote leider een kopje kleiner maken kan je niet verkopen als doen wat moest. China blijft volgens mij het achterliggende doelwit, China heeft goede contacten en belangen in Iran - ook perfecte ligging.Hij kan TACO-gewijs toch perfect binnen een week zeggen: "Voila, heb gedaan wat moest, nu moet de Iraanse bevolking het maar verder zelf oplossen"
Het zou met trouwens verbazen dat hij zich langer dan 2 weken met Iran gaat bezighouden, dat gaan hem vervelen en hij gaat iets anders zoeken om zijn aandacht op te vestigen. Hij heeft nog niet veel in Afrika gedaan, volgens mij zijn die next![]()
Daarom denk ik dat de VS behoorlijk lang een rol zal spelen, als huidige regime in Iran niet kraakt en bereid is doordacht en lang door te gaan - dan moet de VS dat ook.
gaan?


Inderdaad