Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
(bron)Eén jonge kerel wil wel uitleg geven. “Het Hilton kapot? Dat is toch niet erg, dat is toch maar voor de rijkelui. Hilton is een symbool van de bourgeoisie. Enkel mensen met geld gaan daar”, aldus de jongeman. Hij is 25, musicus en heeft eigenlijk geen werk. “Ik woon ergens in Brussel. Ik ben hier om duidelijk te maken dat deze regering de gewone mensen uitzuigt. Ze besparen op gezondheidszorg, op hulp aan jongeren. Ik ben arm daardoor. Ik kom op voor sociale rechtvaardigheid.”
Het feit dat ze geen volledige "opengrenzen" politiek meer hanteren, asielzoekers op straat laten slapen, het is extreemlinks hé, ze zijn niet akkoord met het asielbeleid van vandaag en dienst vreemdelingenzaken vergenwoordigd dat beleid.Wat heeft extreem-links, antifa tegen de Dienst Vreemdelingenzaken?
Ik zou denken dat een ander extreem aan het werk was daar...
Aandoenlijk? Ronduit schandalig zal ook wel goed zijn. Dat leeft dan vermoedelijk al op kap van ons allemaal, gaat dat nog wat schade toerichten aan andermans eigendom.(bron)
Ik vind het ergens een beetje aandoenlijk, met zijn "symbool van de bourgeoisie" alsof hij vastzit in de jaren '20 van vorige eeuw. Ik mag alvast hopen dat we hem niet mogen beschouwen als een "gewone mens". Als je opkomt voor sociale rechtvaardigheid door dure hotels kort en klein te slaan scheelt er toch wel wat in je bovenkamer. Dit is eerder gebruik maken van een betoging om je uitzichtloze bestaan wat kleur te geven door iets kapot te maken. En iets kapot maken, da's plezant.
Ze doen betalen voor de geleden schade heeft geen zin, want een gepluimd kieken kan je niet meer pluimen.
Wat mij vooral stoorde aan de 3 cases is dat de meeste van de betogers er dus geen bal van begrepen hebben, zoals Jambon verduidelijkt in zijn antwoordt. Je verliest enkel pensioen als je geen 35 jaar gewerkt hebt van de 45 jaar die je zou moeten werken (dus ge moogt al 10 jaar geen kl""ten gedaan hebben). Zelfs 35 jaar 4/5de of halftijds tellen als 35 gewerkte jaren en verlies je dus niks, geen enkele van die klagers schijnt dat begrepen te hebben, ze gaan staken maar weten eigenlijk niet waarom.Geen nood babyboomers en gen X'ers, voor jullie verzachten we de bittere pil wél...
![]()
Minister Jambon reageert op de pensioenbesognes waarover Gerry*, Annick en Sofie* getuigden bij VRT NWS | VRT NWS Nieuws
Gerry* is boos over de pensioenhervormingen, Annick denkt dat vrouwen de dupe gaan zijn en Sofie* vreest dat ze een pak langer zal moeten werken. Allemaal getuigden ze bij VRT NWS waarom ze mee wilden betogen. Maar minister van pensioenen Jan Jambon (N-VA) wil de puntjes op de i zetten en...www.vrt.be
Er zijn ten andere quasi geen overgangsmaatregelen voor Gen-X. Gen-X is de enige generatie die volledig gejost is (niet voor niets de verloren generatie genoemd), geboren in laagconjunctuur en werken voor lagere lonen dan de generatie voor hen (want anciïeniteitsopslagen afgeschaft) nu de eersten met een lager pensioen dan de generatie voor hen, langer werken, privé pensioenplannen die geen ruk meer opbrengen.Ik vind eigenlijk al die 'overgangsmaatregelen' een schande, op maat van de net-niet-babyboomers (generatie X).
Omdat een huidig 59-jarige mentaal diens pensioen al aan het plannen was op diens 63e moet ze recht hebben om toch alsnog op diens 65e te gaan in plaats van al de rest na diens 67e?
Overgangsmaateregelen zijn maar normaal. Jonge mensen kunnen hun keuzes nog maken, zijn net aan hun carriere gestart, iemand die bijna aan de finish is kan dat niet meer, dus die kan niet snel nog wat zelf gaan bijsparen omdat de regering plots beslist dat ze morgen 300€ netto minder pensioen gaan uitkeren door eventuele geplande maatregelen, die staan voor een voldongen feit.Trek dat gewoon zoveel mogelijk gelijk voor iedereen, vanaf nu, punt aan de lijn, en niet nog effe wat milder omdat iemand op tijd geboren is.
Tenzij je statistisch kan aantonen dat diens levensverwachting lager ligt dan generaties na hem of haar, en laat daar nu eens het schoentje nog eens wringen.
De meeste vrouwen worden dan ook niet geïmpacteerd, enkel diegene die volledig gestopt zijn met werken voor de kinderen. Dat deze "minder" gaan krijgen dat is niet meer dan normaal. Je kan toch niet verwachten dat als je maar gewerk hebt tot je dertigste en daarna tot je 50 ste thuis bent gebleven dat je hetzelfde pensioen gaat krijgen dan iemand die 45 jaar voltijds zijne nikkel is gaan afdraaien in't fabriek.Alle begrip voor dat voor vrouwen periodes van zwangerschap en moederschapsrust tellen als gewerkte periode. Dat mag zeker niet worden afgestraft. Maar als je deeltijds gaat werken om meer tijd voor de kinderen te hebben, dat is ook iets waar je zélf return van krijgt (tenzij tijd met je eigen kinderen doorbrengen een straf is), én dan zou het voor het pensioen ook nog eens gecompenseerd moeten worden? Dat is dan aan de partner om een deel pensioenrechten af te staan.
Over één van de grote statististsche ongelijkheden in ons pensioensysteem in het voordeel van vrouwen zwijgen we immers steevast.
Een vrouw leeft in België gemiddeld 3 à 4 jaar langer dan een man, en krijgt in die periode ook pensioen, moesten we dat in rekening brengen...
(en voor de duidelijkheid: dat moet voor mij niet per se, mannen en vrouwen zijn wat mij betreft verschillend maar mogen op dit vlak gerust gelijk behandeld worden, mannen hebben gewoon andere 'voordelen' elders, maar enige erkenning dat een gelijke pensioenleeftijd in het voordeel van vrouwen is mag ook wél, in plaats van continu klagen hoe er niet voldoende extra uitzonderingen zijn op maat van vrouwen
Die mensen hebben misschien geen spaargeld ? Waarom zou je als er je een pensioen is beloofd waarvan je deftig kan leven ?En wij mogen allemaal bijdragen voor al die gen X-ers en hun overgangsmaatregelen. Iedereen gelijk voor de wet zou eerlijker zijn.
Wil je toch vroeger op pensioen, dan moet je het zelf maar bekostigen met je spaargeld, maar de maatschappij moet dat niet betalen.
Omdat het weer een kluwen is waar een kat haar jongen niet in terugvindt ?Wat mij vooral stoorde aan de 3 cases is dat de meeste van de betogers er dus geen bal van begrepen hebben, zoals Jambon verduidelijkt in zijn antwoordt.
Wat mij vooral stoorde aan de 3 cases is dat de meeste van de betogers er dus geen bal van begrepen hebben, zoals Jambon verduidelijkt in zijn antwoordt. Je verliest enkel pensioen als je geen 35 jaar gewerkt hebt van de 45 jaar die je zou moeten werken (dus ge moogt al 10 jaar geen kl""ten gedaan hebben). Zelfs 35 jaar 4/5de of halftijds tellen als 35 gewerkte jaren en verlies je dus niks, geen enkele van die klagers schijnt dat begrepen te hebben, ze gaan staken maar weten eigenlijk niet waarom.
Er zijn ten andere quasi geen overgangsmaatregelen voor Gen-X. Gen-X is de enige generatie die volledig gejost is (niet voor niets de verloren generatie genoemd), geboren in laagconjunctuur en werken voor lagere lonen dan de generatie voor hen (want anciïeniteitsopslagen afgeschaft) nu de eersten met een lager pensioen dan de generatie voor hen, langer werken, privé pensioenplannen die geen ruk meer opbrengen.
Voor babyboomers geef ik je gelijk die hebben al altijd de dans ontsprongen en zijn steeds op alle vlakken rijkelijk bedeeld geweest.
Overgangsmaateregelen zijn maar normaal. Jonge mensen kunnen hun keuzes nog maken, zijn net aan hun carriere gestart, iemand die bijna aan de finish is kan dat niet meer, dus die kan niet snel nog wat zelf gaan bijsparen omdat de regering plots beslist dat ze morgen 300€ netto minder pensioen gaan uitkeren door eventuele geplande maatregelen, die staan voor een voldongen feit.
Jeugd van vandaag die weten dat ze niet op de overheid gaan kunnen rekenen (dat is duidelijk nu) en kunnen zelf nog een ander carrierepad / pensioenplan nastreven, of misschien als er nog gloriejaren komen, misschien zelfs genieten van betere pensioenvoorwaarden.
De meeste vrouwen worden dan ook niet geïmpacteerd, enkel diegene die volledig gestopt zijn met werken voor de kinderen. Dat deze "minder" gaan krijgen dat is niet meer dan normaal. Je kan toch niet verwachten dat als je maar gewerk hebt tot je dertigste en daarna tot je 50 ste thuis bent gebleven dat je hetzelfde pensioen gaat krijgen dan iemand die 45 jaar voltijds zijne nikkel is gaan afdraaien in't fabriek.
Jaren terug was dat echter ook zo, mijn moeder bijvboorbeeld is huisvrouw geweest en die heeft 0 euro pensioen (maar heeft zich dan ook niet valselijk ingeschreven als werkzoekende uiteraard, terwijl velen dat wel doen en zo aan een pensioen geraken).
Een nonissue? 'Je kunt je er naar schikken dus moet je maar slikken'? Mensen moeten ook het kapitaal hebben om te kunnen sparen voor hun pensioen hé...
Het is een nonissue dat er volop op leeftijd gediscrimineerd wordt?
Er zijn genoeg vangnetten in België om de effecten van een gelijke behandeling op te vangen voor mensen die dichter bij hun pensioen staan.
Echt, vreemde redeneringen, met serieuze overdrijvingen, om discriminatie goed te praten.
Dat is ook discriminatie.En uitzonderingen voor mensen op hogere leeftijd - die nog werk hebben - vroeger op pensioen te laten gaan zijn géén discriminatie?
Het is niet alsof wanneer die met pensioen gaan dat hun bedrijf in ruil een werkloze 55+'er gaat aanwerven, die leeftijdsdiscriminatie is een afzonderlijk probleem.
Dat is ook discriminatie.
Ik zit in dit geval er wellicht relatief extreem in. Pensioenregels veranderen? Oké, dan veranderen ze voor iedereen. Ook voor degenen die reeds op pensioen zijn.
Ik ken precies teveel 80+'ers met riant pensioen na gewone arbeidersloopbaan om hier vaak veel compassie mee te hebben. De 1000 euro+ die ze over hebben na hun vaste kosten per maand gaan gewoon integraal door naar de kinderen/kleinkinderen.
Langlevende, gezonde grootouders zijn een absolute goudmijn.
Dat het niet bij iedereen het geval is en dat er dan mensen effectief in de problemen dreigen te komen, daar heb ik wel begrip voor. Dus dat het eventueel, voor iedereen gelijk, gefaseerd ingevoerd wordt vind ik wel belangrijk. Alsook dat we de mensen die het echt nodig hebben ook wel opvangen, maar hier zijn vaak wel vangnetten voor.
Zo krijg je alvast effectief een besparing. Zonder discriminatie.
Ook akkoord.Ik ken vooral te veel babyboomers via via die (vaak ook nog eens met zwart geld, typerend voor de Belgische economie) vastgoed aan spotprijzen verworven hebben, daar nu huurinkomsten op innen die nauwelijks belast worden en die zo ook een luxeleven leiden, waarschijnlijk ook nog eens met sociale tarieven voor alles en nog wat. Ik ben 'socialist' op dit vlak, maar hierin zouden niet alleen huurinkomsten deftig belast moeten worden voor intragenerationele solidariteit én een vermogenstoets.
Het nieuwsblad heeft nog een follow up artikel gepubliceerd.Beetje dramatisch hé, "cellen". Relschoppers op een betoging die zich onder een extreme vlag scharen en het is plots of de RAF of CCC zijn terug. Tuig is tuig.
Voor wie Bertrand Sassoye niet zou kennen door hun jeugdige leeftijd hij is berucht genoeg dat hij een wiki heeft.Classe Contre Classe
De twee meest terugkerende groeperingen in de gedeelde posts zijn de links-extremistische beweging Secours Rouge en een afsplitsing, Classe Contre Classe – volgens een politiebron een links-extremistische knokploeg. Secours Rouge noemde dinsdag “een belangrijke actiedag tegen de Arizona-regering”. Ze deelde in de aanloop een juridische basis voor activisten en verspreidde ook een noodnummer voor juridische hulp. Het begeleidende beeld bij de post kwam uit Better call Saul, een spin-off van de reeks Breaking bad over een advocaat en ex-zwendelaar.
De spil bij beide organisaties zou Bertrand Sassoye (62) zijn. Hij is een ex-lid van de CCC of de Cellules Communistes Combattantes. Die extreemlinkse terroristische groepering pleegde in de jaren tachtig tal van aanslagen. Sassoye, die al jaren opnieuw vrij is, bouwt als grootvader-inspirator aan een nieuwe extreemlinkse groepering. Dat Classe contre classe afgekort wordt als CCC is dan ook geen toeval.
Op 5 juni 2008 werd Sassoye, en drie andere leden van "Secours Rouge", gearresteerd op beschuldiging van terrorisme omdat ze zouden samenwerken met de Italiaanse Partito Comunista Politico-Militare, een linkse groepering waarvan in 2007 een twintigtal leden werden gearresteerd door de Italiaanse politie omdat werd vermoed dat ze moorden beraamden op verschillende prominenten.

Is toch nonsens dit ?Ik zit in dit geval er wellicht relatief extreem in. Pensioenregels veranderen? Oké, dan veranderen ze voor iedereen. Ook voor degenen die reeds op pensioen zijn.
Ik toch niet hoor, ik ken er veel die met hun pensioentje niet toekomen om hun eigen kosten te dekken, maar danzij eigen vermogen er toch in slagen om rond te komen.Ik ken precies teveel 80+'ers met riant pensioen na gewone arbeidersloopbaan om hier vaak veel compassie mee te hebben. De 1000 euro+ die ze over hebben na hun vaste kosten per maand gaan gewoon integraal door naar de kinderen/kleinkinderen.
Voor de sociale zekerheidsbijdragen focust men toch enkel op inkomsten uit witte arbeid ?Ook akkoord.
Voor alles wat sociale zekerheid (en meer) betreft wordt er veel te veel blind gestaard op inkomen uit (witte) arbeid.
Ik pas nu wel voor een of andere "limiet" waar van bovenaf wordt opgelegd wanneer het niet meer economisch nuttig is een mens te verzorgen hoor. Laten we misschien ook niet vergeten dat deze besparingen het doel hebben de welvaartstaat te redden.Hoogbejaarden hun steeds veeleisendere gezondheidszorg blijven financieren, in steeds duurder wordende woonzorgcentra, om zo nog langer hun pensioenen te moeten blijven betalen.
Persoonlijk maak ik me minder zorgen als blijkt dat die groepering al gekend is in detail. Dat lijkt me nu eens echt geen "rode dreiging" hoor, zoals je er van wil maken. We hebben al langer een communistische partij alsook communistische studentengroepen, dat er uit die groep een paar naïeve zielen helemaal radicaliseren kan zeker, maar volgens mij heeft het communisme het gewoon niet in zich om veel mensen zo ver te krijgen op dit moment in ons land.Ik zou het nu zelfs wel dramatisch durven noemen. Zeker in huidig politiek klimaat en de heropflakkering van de koude oorlog. Dat zijn mensen die maar een klein duwtje nodig hebben om voor een ideologisch gealigneerde buitenlandse macht (zoals een china/rusland) clandestiene operaties uit te voeren in het westen.
Maar net daardoor is de bevolkingspiramide compleet overhoop gegooid.Ik pas nu wel voor een of andere "limiet" waar van bovenaf wordt opgelegd wanneer het niet meer economisch nuttig is een mens te verzorgen hoor. Laten we misschien ook niet vergeten dat deze besparingen het doel hebben de welvaartstaat te redden.
Geen idee waar je dat vandaan haalt. Ik ga al wat langer mee vandaar volgende:Tot hier zijn we het eens...
De oudere gen X'ers zijn nu oververtegenwoordigd ik deze betogingen, krijgen overgangsmaatregelen, hebben buiten die laagconjunctuur waar jij van spreekt, desondanks ook héél wat voordelen gehad, bv. woningen kunnen bouwen/kopen aan verhoudingsgewijs véél voordeligere prijzen (uitgedrukt in jaarlonen), langer werken lagere lonen (check rapport NBB) gelden voor iedereen, waarom een extra uitzondering voor hun?
Waar in Belgïe ken jij nog bedrijven met anciïeniteitsopslag (overheid buiten beschouwing uiteraard) ? Alle opslagen bij de bedrijven waarvoor ik heb gewerkt is enkel prestatiegebonden opslag. 0 euro anciëniteitsopslag. Hetgeen betekent iedere keer je veranderd van werk je top performer moet zijn om opslag te krijgen (ongeacht leeftijd).Anciënniteitsopslagen mag je me toch nog eens uitleggen... verloning verloopt in België nog steeds via anciënniteit.
Ik stel voor dat jij als eerste uw ouders euthanaseert van zodra ze kwaaltjes vertonen, om het systeem wat te ontlasten, liefst nog voor ze pensioengerechtigd zijn uiteraard (gaan we de grootste winsten mee boeken) en daarna vraag je dan aan je kinderen om voor jou hetzelfde te willen doen (lead by example).Hoogbejaarden hun steeds veeleisendere gezondheidszorg blijven financieren, in steeds duurder wordende woonzorgcentra, om zo nog langer hun pensioenen te moeten blijven betalen.