Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
MrKend54l zei:Je zorgt dat een proces zo soepel mogelijk loopt. Je stuurt eventuele operators aan, je stelt maintenance plans op, verbetering, je monitort wijzigingen, jij kent het proces langs binnen en buiten, je buiten burgerlijk of industrieel ingenieur.
Wat wil je exact weten?

Zijn het bij Exxon ook al zo'n conservatievelingen dat ze enkel burgies voor die jobs aannemen?DBK zei:Bij ons (Total) nemen ze volgens mij enkel burgies aan voor zo'n jobs, hetzelfde bij de buren van Esso. Wat ze doen, die zorgen ervoor dat alles zo vlot mogelijk loopt en als er iets gebeurt dat niet direct te verklaren is dan zoeken zij dat uit en sturen eventueel bij. Een groot deel van hun job bestaat er uit data te analyseren en op basis van hun conclusie het anders/beter te doen. Bv. over een tijdspanne van een run bekijken of de door hun opgestelde temperatuursprofielen van reactoren het maximum uit de catalyst hebben gehaald. Uit de conclusie die men dan bekomt kan men beslissen op een agressiever profiel te draaien of net niet. Of een langere run te proberen. Of te gaan voor andere catalyst/belading.
Als je op een ander soort eenheid staat kan die job weer helemaal anders zijn natuurlijk. Wat ze ook nog doen is tijdens een turn around in bepaalde toestellen (vaten, reactoren, torens,...) gaan om alles langs binnen te bekijken of er geen schade is. Net zoals inspectie, onderhoud en productie dat ook doet.
Process Engineer lijkt mij echt een droomjob, als ik een beetje slimmer had geweest was het nog wel iets voor geweest denk ik![]()
ad:Goh, ik ken toevallig 2 mensen die daar werken als process engineer en dat zijn beide burgiesMike 90 zei:Zijn het bij Exxon ook al zo'n conservatievelingen dat ze enkel burgies voor die jobs aannemen?ad:

Ah, want heb al eens bij Total gaan horen en daar nemen ze ons (bio-irs) zelfs niet aan als proces ingenieur. Hoewel ik een scheikundige richting doe. En van catalyst ga ik wss meer afweten dan eender welke burgie die pas begintDBK zei:Goh, ik ken toevallig 2 mensen die daar werken als process engineer en dat zijn beide burgies![]()
.Mike 90 zei:Ah, want heb al eens bij Total gaan horen en daar nemen ze ons (bio-irs) zelfs niet aan als proces ingenieur. Hoewel ik een scheikundige richting doe. En van catalyst ga ik wss meer afweten dan eender welke burgie die pas begint.
ericbetaald zei:Inderdaad, veel bedrijven zien er weinig verschil in. Er zit gewoon nog een zeker conservatisme in de petrochemie op dat vlak.
Bij BASF is het eerder berust op slechte ervaringen (rekrutering van incompetente bio ir(s) en die lijn dan doortrekken naar de gehele studierichting).
Ik moet zeker toegeven dat een burgie chemie een grote voorsprong heeft in zo'n job, maar veel van die zaken leer je on the job.
Dat zal ook van fabriek tot fabriek afhangen vermoed ik. Bij ons is dat effectief wel belangrijk.ericbetaald zei:De chemie en katalyse achter de processen zijn eigenlijk relatief onbelangrijk als proces ingenieur. Dat is eerder voor R&D.
Niet dat het niet nuttig is om te weten, maar eerder nice to know.