Archief - Schakel + Master Informatica

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Nico_rhns

Legacy Member
Beste forumleden,

In het middelbaar heb ik 2 jaar moderne - ASO en 4 jaar IW - TSO gedaan. Na het middelbaar heb ik 1 jaar ind. ing. geprobeerd (HoGent) maar dat is omwille van gebrek aan motivatie en/of interesse en/of inzet niet zo heel goed afgelopen.

Nu ga ik naar mijn 3de jaar Toegepaste Informatica aan de EhB. Ik in die 2 jaar nog geen enkel herexamen gehad en heb ook vrij mooie eindresultaten gehaald (73,6% in het 1ste jaar, 73% in het 2de jaar).

Omdat ik in het middelbaar een degelijke basis wiskunde heb opgedaan en informatica mij wel ligt, begin ik nu te twijfelen of ik na mijn bachelor voor een master zou proberen gaan.

Vraag 1: Wat denken jullie hier van? Iemand die (uit ervaring) kan zeggen hoe moeilijk de overgang vanuit TI is?

Vraag 2: Ik zou deze master liefst in Gent doen (ben in m'n jaar Ind. Ing. zowat verliefd geworden op Gent). Maar UGent bied blijkbaar geen schakelprogramma aan. Enig idee hoe ik daar dan toch geraak?

Vraag 3 (en ik weet dat deze vraag al vaak gesteld is): Is het halen van een master in de IT echt zo'n groot voordeel? Er zijn blijkbaar genoeg jobs met degelijke verloningen voor zowel bachelors als masters, dus waarom nog (minstens) 2 jaar extra studeren (en ervaring opdoen)?

Alvast bedankt voor jullie tijd en antwoorden!

phixiuZ

Legacy Member
welke master wil je exact halen?

wat je kan doen volgens mij is in gent is het volgende, 2 opties:

1. verkorte academische BACHELOR informatica op 2 jaar ipv 3 (owv vrijstellingen toegepaste informatica) + 2 jarige MASTER ingenieurswetenschappen: computerwetenschappen (burgerlijk ingenieur)
2. industrieel ingenieur schakelprogramma om het jaar nadien je 1-jarige MASTER te halen in de toegepaste ingenieurswetenschappen: informatica (industrieel ingenieur) + eventueel nog de 2 jarige MASTER ingenieurwetenschappen: computerwetenschappen (schakelprogramma dmv een vak of 2 dacht ik in de eigenlijke master, master is dus "gewoon" 120 stp)

en je moet weten dat de academische bachelor minstens evenveel waard is dan de 1-jarige master op industrieel niveau (op de arbeidsmarkt qua jobmogelijkheden en verloning), in hoeverre dat die academische bachelor beter is ga ik mij niet uitspreken, daar zijn de meningen nogal verdeeld over :). hou er ook rekening mee dat als je de master op industrieel ingenieur niveau wil halen ge u zult mogen worstelen door een paar interessante wetenschapsvakken die niet iedereen even boeiend vindt :p, via de verkorte academische bachelor heb je dat niet, idem bij de master die daarop volgt

om specifiek te antwoorden op uw derde vraag: ik heb ook al gemerkt dat in sommige bedrijven masters niet (veel) meer betaald worden dan bachelors, maar daar ga je als master ook niet solliciteren lijkt me. en wat betreft master vs bachelor, moeilijk om dat kort ff te schetsen, maar ik probeer: in de master verwerf je een veel groter abstract inzicht in alles wat met informatica te maken heeft, je leert het niet alleen toepassen, maar ook zelf nieuwe oplossingen uitwerken doordat je ook weet hebt van hoe alles achter de schermen tot in de details werkt.

Nico_rhns

Legacy Member
Aan de VUB kan ik ofwel een 1 jarig schakelprogramma (60 stp) of een verkorte bachelor (78 stp) volgen, en erna kiezen uit 2 masters (Master Toegepaste Informatica of Master Computerwetenschappen (dezelfde ze op UGent aanbieden)).

Master Toegepaste Ing. Wet. Inf. zegt me eigenlijk niet veel. De fysica, chemie, mechanica,... in de schakel lijken me nogal "zinloos" in de softwareontwikkeling richting die ik uitwil. Kheb ook het gevoel dat je dan tot een ander soort informaticus opgeleid wordt.

Dus de snelste optie is volgens mij de verkorte bachelor aan de VUB, en daarna master op UGent?

Ohja, ik heb Software Engineering als specialisatie gekozen. Houdt eigenlijk niet zoveel in. In het 2de jaar de vakken Software Testing, Usability Engineering en Project Management. Volgend jaar Mobiele Applicaties & Game Programming.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan