Archief - informatica of burgerlijk ingenieur computerwettenschappen?

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

witteken

Legacy Member
Hallo,

Ik twijfel tussen 2 studie richtingen aan de universiteit, nl. burgerlijk ingenieur (ir.) :computerwetenschappen of informatica te studeren.
Ik weet dat je bij de richting ir. een hoop natuurkunde en chemie (wetenschappelijke vakken) heeft en bij informatica minder. Als je de academische bachelor informatica na 3 jaar met succes afrond, heb je de keuze om "ingenieurswetenschappen: computerwetenschappen " te kiezen, net zoals bij burgerlijk ingenieur heb je die keuze. Mijn vraag is dus, met welke academische bachelor ben je het best voorbereid voor de master computerwetenschappen in het 1st master jaar? Moet je na academische bachelor informatica bv enkele wetenschapsvakken inhalen?

Bedankt!

stinky

Legacy Member
Ik vermoed dat je naar de UGent of de KUL (mss Brussel, maar dat weet ik niet) gaat, aangezien daar alle bach inf naar CW doorstromen?

Normaal zijn denk beiden evengoed voorbereid op hun doorstroom, maar je moet wel rekening houden met het feit dat bach inf niet zomaar naar alle afstudeerrichten van CW kunnen doorstromen, maar enkel software-ontwerp (In Gent toch denk ik).
In Gent heb je ook nog een master wiskundige-inf, maar daar weet ik niets over.

FirminCopain

Legacy Member
ik denk dat als je alle opties wilt openhouden, je best voor een bachelor burg ir computerwetenschappen kiest. In het eerste jaar is dat dan veel wiskunde, basis wetenschappen en basis informatica (java). Vanaf het 2e jaar moet je dan al je afstudeerrichting kiezen, bij jouw wrs dus computerwetenschappen.

Je moet natuurlijk wel in het hoofd houden dat burgelijk ingenieur een van de moeilijkste studies is die er zijn. Daar tegenover staat dus wel dat je met je bachelor diploma burg ing geen beperkingen hebt m.b.t het doorstromen naar het masterjaar. Hangt er imo vanaf hoeveel werk/moeite/tijd je bereid bent in je studies te pompen.

SharkyXTS

Legacy Member
Als de chemie en fysica van de eerste jaren burgie je niet afschrikken => burgie. Heeft als voordeel dat je niet van bij het begin vastzit aan een studie computerwetenschappen. Voor de rest maakt het weinig uit welke bachelor je hebt, zijn evenwaardig van niveau imo.

MrKend54l

Legacy Member
Als de moeilijkheid uw niet afschrikt zou ik zeker en vast voor burgerlijk kiezen. Uw keuze is hiermee niet beperkt en je krijgt de titel van ingenieur :P

NotoriousP

Legacy Member
Dat krijgen die van informatica ook want enkel het masterdiploma telt daarvoor.

Nooby4Ever

Legacy Member
Ik heb net zelf ongeveer (herexamens) de eerste ba informatica gedaan aan de KUL, het grootste verschil is dat je met burgie veel meer keuzen hebt in de masters en de richting ook veel breder is.

Nu eigenlijk maakt het niet zoveel uit, je hebt namelijk nog 32 studiepunten aan minoren (geen idee of dit getal ook exact hetzelfde is bij de brugies) die je vrij mag invullen*. Hierin kan je vb als je informatica volgt, extra vakken van de brugies nemen (maar ook andere dingen zoals 32 studiepunten biologie, of een mix...).

Ik zou zeggen, heb je een breed interesse veld kies brugie; Ben je zeker** dat je master CW wilt en wil je vooral informatica hebben, kies informatica.

Voor de master CW maakt het niet uit, de mensen uit informatica moeten brugi vakken inhalen en vica versa.

*het moet wel goedgekeurd worden (slechts zeer uitzonderlijk wordt er geweigerd) en ze garanderen niet dat er geen overlappende vakken zijn.
**met ba informatica kan als je wat met je minor speelt ook andere masters nemen maar het is natuurlijk vooral bedoeld om als master CW verder te gaan.

Vragen? Shoot :)

edit: dat van die minoren zal waarschijnlijk wel anders zijn bij brugies.

Neovo

Legacy Member
Even voor de duidelijkheid in Gent kun je na een bach informatica nog alle afstudeerrichtingen volgen van de master CW. Er wordt dan wel aangeraden bij bepaald afstudeerrichtingen om je keuzevakken in de bach in die richting te kiezen. Aangeraden maar niet verplicht dus.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan