Archief - PORTFOLIO: savab

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

SavaB

Legacy Member
Dit is de tweede keer dat ik m'n site hier post. Waarom? Omdat ik er nu een hoop degelijke veranderingen in heb doorgevoerd.
Ten eerste heb ik al die *$%grmbl*$% flash er uitgegooid. Nu dit niet langer een schoolproject is kan ik eindelijk m'n hartje ophalen met html en css (met een vleugje javascript hier en daar, binnenkort ook wat ajax).
Ten tweede is het design volledig verandert van opmaak en ordening (op aanraden van jullie) wat alles véél duidelijker maakt.

Ik ben maar een studentje uit het zesde middelbaar, dus verwacht geen hoogstaand werk van een derdejaars design-afdeling van de KDG. Ik tracht gewoon mijn hoofd boven water te houden, en ben al blij als ik daar in slaag.:cool:

dus: shoot, but don't kill plz.

http://savab-multimedia.com
resolutie best groter dan 1024*768

Bram

Legacy Member
http://www.savab-multimedia.com/

veronderstel ik, da staat toch op z'n site profiel

eerste dingen die me opvallen:
-het menu is heel slecht uitgewerkt, ik vond eerst, bij toeval, het menu links beneden (waar ik voor naar beneden moest scrollen = :naughty: ), en dan pas het menu bovenaan (home-contact), en wat gebeurd er?! Ik hover m'n muis en klik, maar moet merken dat het hele menu een pixel of 50 naar beneden gesprongen is en ik dus eerst nog eens m'n muis moet verplaatsen. Dit is allesbehalve aanlokkelijk om nog te willen klikken.

Met dit design kan veel gedaan worden, maar met die witte Times tekst er nu in ziet het er echt niet uit... Ik zou toch opteren voor een ander font (geen idee of sans serif beter zou zijn) en mss ook een ander kleurtje...

Dat is het zowat

SavaB

Legacy Member
Beste,

Ik snap niet echt hoe je "bij toeval" daar op kon komen. Er staat namelijk nogal duidelijk "WEBPAGES" enz. Maar het is inderdaad nogal lastig dat je naar beneden moet scrollen op lage resoluties. Probleem is dat het design geen enkele verkleining meer toelaat (het was oorspronkelijk zelfs ietsje groter).

Het menu is de wil van het volk, zeg maar. Ik had 'em gewoon statisch willen houden, maar toen kreeg ik van jan en alleman (en meer mensen) te horen of dat niet naar beneden kon gaan als je erover kwam. Ik weet het, het zou eigenlijk wat vloeiender kunnen, maar daar ben ik nu mee bezig (om met javascript objecten te kunnen laten bewegen).

De witte Times text had ik eigenlijk nog niet gecheckt op een pc. Ik werk hier thuis met een aantal macs, waar het lettertype voller, mooier naar buiten kwam dan op een pc het geval is. Sans Serif herkent m'n mac LTcatalogus niet direct als een webfont, dus heb nu gekozen voor andale mono. Geen idee hoe dat er weer uit gaat komen op pc... laat me maar iets weten zeker?:P

vriendelijke groet,
SavaB

Brock

Legacy Member
SavaB zei:
Beste,

Ik snap niet echt hoe je "bij toeval" daar op kon komen. Er staat namelijk nogal duidelijk "WEBPAGES" enz. Maar het is inderdaad nogal lastig dat je naar beneden moet scrollen op lage resoluties. Probleem is dat het design geen enkele verkleining meer toelaat (het was oorspronkelijk zelfs ietsje groter).

Geloof me, ik ben er ook "bij toeval" opgekomen :)
Het is quasi onleesbaar/onzichtbaar als je je er niet op focust.

Verder:

Dat stuk hout dat naar beneden komt is:

1) Hoogst gebruiksonvriendelijk: Je moet namelijk ineens een stuk naar benden gaan met je muis na mouseover
2) Helemaal niet nodig. Het feit dat je daar veel commentaar over gehad hebt, is het teken dat die mensen zelf niet zo into webdesign zijn vrees ik.

Verder komt het geheel nogal amateuristisch over. Ik heb dit type designs al 100x gezien bij mensen die origineel willen zijn, maar nog wat ervaring missen. Je moet er maar eens op letten; het grootste deel dat de eerste keer iets origineels maakt qua webdesign zal zoiets maken :) ( met hout, plakaten, tandwielen, etc. Kortom "we zijn es gaan surfen op brushes" :) )

Maar wees gerust, er zijn er weinig die een mooie website kunnen maken met "hout" en "roest" etc. Het goed gebruik hiervan zal zich dan hoofdzakelijk in de details situeren. Bij jou is het allemaal nogal bombastisch, donker en onafgewerkt.

De website vind ik helemaal niet geslaagd, maar oefening baart kunst, en zo te zien oefen je wel betrekkelijk :)

Desperatozz

Legacy Member
1) niet erg leesbaar
2) scrollen voor gewoon op een subpagina te geraken is foute boel
=> men laptop is al 15,4" widescreen, dus daar zou't toch zeker nie zo op vertoond mogen worden

SavaB

Legacy Member
-- voor brok:

ik heb eigenlijk (behalve voor de tandwielen) geen enkele brush gebruikt. het hout, de metaalstructuur, enz zijn allemaal eigengemaakte dingen. (persoonlijk vind ik het gebruik van brushes e.d. nogal rip-off, da maakt het minder van jezelf).
je hebt wrs wel gelijk, maar het was vooral om in lijn te blijven met m'n zgn "zelfportret" van op de voorpagina.
maar ik zal in elk geval m'n neervallend dingkje weghalen tot als m'n animatie in orde is, daarna zal ik zien of ik het zo zal houden of niet.
ik zal me dan ook ineens proberen te zetten aan het herschalen van de dingen.


-- voor desperatos:

misschien heb je de werking van een beeldscherm niet volledig door, maar de weergave van iets op je computer hangt dus af van je _resolutie_, niet van de grootte. Voor mijn part heb je een laptop van 9" of 21", maar daar zul je evenveel op zien als je dezelfde resolutie instelt... :-p

NecroNeo

Legacy Member
SavaB zei:
-- voor desperatos:

misschien heb je de werking van een beeldscherm niet volledig door, maar de weergave van iets op je computer hangt dus af van je _resolutie_, niet van de grootte. Voor mijn part heb je een laptop van 9" of 21", maar daar zul je evenveel op zien als je dezelfde resolutie instelt... :-p

15,4" widescreen resolutie is doorgaans 1280x800 dus groter als 1024x768. en in die resolutie past het er net op, maar als je een extra toolbar hebt of in een tab opent moet je ook scrollen.

Ik denk dat je ook beter je pagina centreerd.

Desperatozz

Legacy Member
NecroNeo zei:
15,4" widescreen resolutie is doorgaans 1280x800 dus groter als 1024x768. en in die resolutie past het er net op, maar als je een extra toolbar hebt of in een tab opent moet je ook scrollen.

Ik denk dat je ook beter je pagina centreerd.

idd, met die 15,4" wees ik op de maximale resolutie daarop haalbaar ... 1280*800 ...

mij daarom afdoen alsof ik de werking van een beeldscherm niet ken vind ik dan ook maar een goedkoop excuus om te vermijden dat de effectieve comment behandeld wordt ... maarja, hetzij zo :unsure:

::edit:: /plaagmode: hier thuis kijk ik op een 21" scherm en daar stoort mij dan de eerder vermeldde niet-gecentreerdheid van uw site ... (ma da zal ook wel aan de grootte van mijn scherm liggen dan :D)

Bram

Legacy Member
SavaB zei:
Beste,

Ik snap niet echt hoe je "bij toeval" daar op kon komen. Er staat namelijk nogal duidelijk "WEBPAGES" enz. Maar het is inderdaad nogal lastig dat je naar beneden moet scrollen op lage resoluties. Probleem is dat het design geen enkele verkleining meer toelaat (het was oorspronkelijk zelfs ietsje groter).

Errrr... Pak dees niet verkeerd op maar euh "lage resoluties" Ik zit op een 19" op 1280*1024, je krijgt de commentaar nogmaals en weeral weerleg je hem.
Als twee mensen mij zeggen "je bent fout" ga ik niet beweren dat ik gelijk hebt. De commentaar is goed bedoeld, maar je moet er natuurlijk iets mee doen, anders zit je hier verkeerd...

SavaB

Legacy Member
Beste SveltestSword,

als u uw webdesigns (of andere) laat beïnvloeden door welgeteld twee mensen die u van toeten noch blazen kent zult u uiteindelijk wel zien dat u enorm veel werk zult hebben. Het is waar: ik had rekening moeten houden met lagere schermresoluties, windows (of het mac-geripte Vista), e.d. Maar om daar een punt van te maken is misschien toch wel wat overdreven? (maar een suggestie hoor, maar als je wilt haal ik er een tweede mening bij zodat je je post wel moet veranderen)
Op het werk hebben ze me al min of meer uitgelachen. Nee, niet om de website, maar om het feit dat ik de mening vraag op een forum waar 90% van alle blaaskaken (ik ben er zelf één) niets kent van het web, design of de combinatie van de twee. Maar ach, wat kan het voor kwaad, he? Hoe meer verschillende invalshoeken, hoe beter. Zo heb ik die van jullie ook 'ns gehoord. Het was eens een leuke poging om uit dat standaard "roos-wit-zwart-en-schuinestreepjes" te komen dat je nu ziet in elke website.

Mocht je je er beter bij voelen: ik heb niet enkel jullie mening gevraagd, en de meerderheid is het erover eens dat het er voorlopig goed staat. Maar ja, dat zijn dan weer professionals... die werken niet al te vaak onder de 1680x1050...

Maak hier nu alsjeblieft geen persoonlijke kruistocht van (je bent precies al halverwege Jeruzalem), leven en laten leven he ;)

groetjes,
SavaB

d.C.

Legacy Member
Als je hier op het forum je portfolio (naar mijn mening toch een belangrijk onderdeel van menig webdesigner) laat checken, dan mag je naar mijn mening toch een beetje meer openstaan voor commentaar ipv alles proberen tegen te spreken. Als je zelf vind dat het zo een geweldige site is, hou hem dan voor jezelf. Beetje zielig om nu al te denken dat je de wereld aankan...

Over de site zelf. Ik deel grotendeels de mening van anderen. Ik zit nu bijvoorbeeld op de homepage en kijk naar je menu. Het onderdeel 'webpages' kan ik al amper lezen, tenzij ik erover scroll, maar dat hoor ik niet te doen. Het bovenste menu dat naaronder komt... fout. Zo gebruikonvriendelijk als het maar kan. En de stijl, tja, smaken verschillen.

En ga nu maar websites maken op 1680x1050 zodat je enkel de mening van je 'professionals' hoeft te vragen.

orez

Legacy Member
@SavaB...

Jij komt hier beweren dat het blaaskaken zijn, dat 90% niets van het web afweet enzovoort...

Sorry om je teleur te stellen, maar om te beginnen:
Brock is een professional.
SveltestSword Kan designen en gebruiksvriendelijke sites maken.

Degene op je werk... ik vraag mij af waar zij mee bezig zijn. En waar jij mee bezig bent ook trouwens. Het web kent een aantal gestandaardiseerde fonts... die je ten alle tijde moet gebruiken... De fonts die jij gebruikt, op je Mac zijn geen standaard fonts overal. En laat het nu net die fonts zijn die je moet gebruiken.

Resolutiegezever --> Dit zijn niet enkel 2 mensen... Je maakt een portfolio, dient dus toegankelijk te zijn voor IEDEREEN, en 1024*768 is momenteel de meest gebruikte resolutie.. Niet iedereen heeft het budget om een 19" of hoger aan te schaffen... meeste 19" TFT's hun maximale resolutie is trouwens ook "maar" 1280*1024.

Om je nog eens teleur te stellen, over uw Windows gezever --> sorry maar 80% of nog iets meer gebruikt nu eenmaal windows... Dus hou jij slechts rekening met enkel macgebruikers... (in die 20%, vergeet niet dat we nog eens linux en zijn variaties hebben ook...)

Het merendeel van de mensen surft nu ook namelijk met Internet Explorer.
en zo kan ik nog wel ff doorgaan.

Ik denk nu trouwens ook dat jouw "professionals" nog nooit van usability en dergelijke gehoord hebben.

JIJ bent HEEL slecht bezig, punt.
zeker met uw mentaliteit... toon jij me hier nu een mentaliteitsverandering, laat ik deze topic open, doe je het niet, dan sluit ik deze topic, en heb je eveneens een infraction aan je been... want met de mensen uit te schelden als blaaskaken enzo, lok je enkel maar geflame uit.

SavaB

Legacy Member
En toen kwam het ridderlijke team der Blaaskaken aan bij de muren van Jeruzalem...

Beste,

Ik heb meermaals toegegeven dat ik fout zat, ik heb een aantal keren gezegd dat ik enkele aanpassingen zou maken.

Degenen op het werk hebben al grotere opdrachten aangenomen dan die waar jij ooit van hoopt te dromen, het spijt me dus ook dat ik hun oordeel meer apprecieer dan die van mensen die ik niet ken en die niet verder durven zien dan hun neus lang is.

"Resolutiegezever" (alsjeblieft, leer een klein beetje de nederlandse taal te respecteren) --> "IK WAS FOUT" wilt dus NIET zeggen dat ik tegenspreek, maar wilt dus zeggen dat ik akkoord ga met wat er gezegd wordt.

Jij stelt mij niet teleur, m'n beste, als je mijn "Windows gezever"(leer nederlands, nogmaals) tracht af te breken. Je stelt me eerder teleur dat je, als webdesigner een browser steunt die de W3C-standaard niet respecteert, absoluut niet data-vriendelijk is en achterstaat op de meeste andere browsers.
Ik hou niet slechts rekening met enkel macgebruikers, maar ik heb een mac! Ik heb niet altijd de luxe om te testen op windows... Lees niet enkel de reacties die je nodig hebt om mensen af te breken, want als je wat naar boven scrollt zou je zien dat ik niet wist hoe dat lettertype zou weergegeven worden op windows.

Ik zou zeggen (en ik citeer): JIJ bent HEEL slecht bezig, punt. Ga je iemand van je forum halen omdat zijn mening niet overeen komt met de jouwe? Goed, het is niet aan mij om dat te beslissen, ik heb de gebruikersovereenkomst gelezen. Op die manier kun je discussies houden over onderwerpen waar je geen grond hebt om op te staan, en steeds "winnen", want daar gaat het hier toch om, niet? De kruistocht winnen en Jeruzalem binnenstormen?

Leer lezen, leer praten, leer argumenteren en leer iets van verdraagzaamheid, dan zal ik me verder verdiepen in webdesign.

Met vriendelijke groeten,
SavaB

pay&go

Legacy Member
SavaB zei:
En toen kwam het ridderlijke team der Blaaskaken aan bij de muren van Jeruzalem...

Beste,

Ik heb meermaals toegegeven dat ik fout zat, ik heb een aantal keren gezegd dat ik enkele aanpassingen zou maken.

Degenen op het werk hebben al grotere opdrachten aangenomen dan die waar jij ooit van hoopt te dromen, het spijt me dus ook dat ik hun oordeel meer apprecieer dan die van mensen die ik niet ken en die niet verder durven zien dan hun neus lang is.

"Resolutiegezever" (alsjeblieft, leer een klein beetje de nederlandse taal te respecteren) --> "IK WAS FOUT" wilt dus NIET zeggen dat ik tegenspreek, maar wilt dus zeggen dat ik akkoord ga met wat er gezegd wordt.

Jij stelt mij niet teleur, m'n beste, als je mijn "Windows gezever"(leer nederlands, nogmaals) tracht af te breken. Je stelt me eerder teleur dat je, als webdesigner een browser steunt die de W3C-standaard niet respecteert, absoluut niet data-vriendelijk is en achterstaat op de meeste andere browsers.
Ik hou niet slechts rekening met enkel macgebruikers, maar ik heb een mac! Ik heb niet altijd de luxe om te testen op windows... Lees niet enkel de reacties die je nodig hebt om mensen af te breken, want als je wat naar boven scrollt zou je zien dat ik niet wist hoe dat lettertype zou weergegeven worden op windows.

Ik zou zeggen (en ik citeer): JIJ bent HEEL slecht bezig, punt. Ga je iemand van je forum halen omdat zijn mening niet overeen komt met de jouwe? Goed, het is niet aan mij om dat te beslissen, ik heb de gebruikersovereenkomst gelezen. Op die manier kun je discussies houden over onderwerpen waar je geen grond hebt om op te staan, en steeds "winnen", want daar gaat het hier toch om, niet? De kruistocht winnen en Jeruzalem binnenstormen?

Leer lezen, leer praten, leer argumenteren en leer iets van verdraagzaamheid, dan zal ik me verder verdiepen in webdesign.

Met vriendelijke groeten,
SavaB

Go SAVAB Goooo ! :applause:

Xavez

Legacy Member
Degenen op het werk hebben al grotere opdrachten aangenomen dan die waar jij ooit van hoopt te dromen.
De Aldi heeft ook grote opdrachten, daarom leveren ze nog geen kwaliteit.

"Resolutiegezever" (alsjeblieft, leer een klein beetje de nederlandse taal te respecteren)
Schrijf Nederlands dan ten minste zelf met een hoofdletter.

Jij stelt mij niet teleur, m'n beste, als je mijn "Windows gezever"(leer nederlands, nogmaals)
Schrijf het met een hoofdletter, nogmaals.

Je stelt me eerder teleur dat je, als webdesigner een browser steunt die de W3C-standaard niet respecteert, absoluut niet data-vriendelijk is en achterstaat op de meeste andere browsers.
Vraag eens rond bij je collega's met de "grote opdrachten". Denk je nu werkelijk dat zij IE even gaan vergeten? Als ze werkelijk zo goed zijn, houden ze zelfs nog rekening met IE5 for mac.

Ik hou niet slechts rekening met enkel macgebruikers, maar ik heb een mac! Ik heb niet altijd de luxe om te testen op windows... Lees niet enkel de reacties die je nodig hebt om mensen af te breken, want als je wat naar boven scrollt zou je zien dat ik niet wist hoe dat lettertype zou weergegeven worden op windows.
Er bestaan wat fonts betreft genoeg resources op het net. Zoek ze op.

De kruistocht winnen en Jeruzalem binnenstormen?
Je oneliners vervelen echt wel. Het moet waarschijnlijk gewoon de aandacht van je inhoudloze betoog afleiden.

Leer lezen, leer praten, leer argumenteren en leer iets van verdraagzaamheid, dan zal ik me verder verdiepen in webdesign.
Leer xhtml, leer CSS, leer werken met divs, leer iets over crossbrowser compatibility, leer iets over usability, leer iets over accessibility, leer iets over lettertypen, leer zelfkritiek te hebben, leer kritiek te appreciëren, leer Nederlands met een hoofdletter schrijven en vooral: leer zwijgen in een discussie waar je nul komma nul aan bij te dragen hebt.

SavaB

Legacy Member
Vreemd, ik dacht dat ik een eerlijk recht had mezelf te verdedigen... was ik even fout...

SavaB

Legacy Member
Mijn bijdrage was een eerlijk betoog, de jouwe was eerder "ga akkoord, of vlieg buiten".
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan