Archief - DISCUSSIE: 9lives, de look

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

L0|2|23

Legacy Member
Het is de bedoeling om de betere en slechtere punten te bespreken van het nieuwe design/layout.

Ik vind het kaal en persoonlijkheid tekort komen tov de vorige site. En nee dat is niet omdat ik niet van verandering hou, deze is voor mij gewoon geen verbetering. En het wordt alleen maar erger als je adblock plus gebruikt (FF plugin), dan zijn er grote lege ruimtes op de hoofdpagina (dit viel lang niet zo op op de oude gt). Ook wordt de witte strook rechts vaak niet benut.

Dan heb je ook nog het te snel willen implementeren van lightbox voor de screenshots/fotos van (p)reviews, het valt echt op vind ik en het is niet origineel.

Het lichtpunt voor mij is de betere organisatie van de content, maar het zal toch even duren voor ik alles weet staan.

Een beetje offtopic: ik heb de RSS feeds nog niet gevonden, de oude werken niet meer, iemand die ze ziet staan?

frenzal

Legacy Member
"het is te kaal omdat mijn adblocker voor witte vlakken zorgt"
vind ik maar een dwaas opmerking eerlijk gezegd.

Ik vind de nieuwe design heel clean, en een enorme verbetering. Enkel minpuntje vind ik dat de font op forum iets te klein is zeker wanneer je veel moet lezen, nu vergroot ik tekst meestal in browser.

EagleEye

Legacy Member
Ja frenzal waar dat op neerkomt is dat de advertentie blokken nogal belachelijk groot zijn...

Het design zelf vind ik weinig mis mee, maar de manier waarop het geïmplementeerd is, als het dan al werkt, is niet om over naar huis te spreken...

TS: probeer eens 9lives lite, als ge FF gebruikt

brecko

Legacy Member
De frontpage vind ik goed meevallen. Het is inderdaad nog even wennen,
alles weten staan enz.., maar het ziet er heel strak uit.

Minpunten voor mij op frontpage zijn:

*meescrollende background: (nooit fan van geweest)
*icoontjes boven (platformen) staan daar maar wat te staan. Lijkt alsof daar niet zo hard over nagedacht werd..

Minpunten forum:

*véél te kleine font: ik vergroot het ook, net zoals frenzal
*gradients boven post: ik weet niet of ik de enige ben bij wie dat enorm stoort.
Het leidt mij echt af terwijl ik post probeer te lezen. Links valt je oog op het rood, terwijl dat vermindert als je rechts op de pagina zit. En dat werkt enorm vermoeiend.

Xavez

Legacy Member
Voor mij persoonlijk hebben ze drie grote misstappen begaan:

1) Padding tussen forumtext en omringende tabelrand moet groter (whitespace, ademruimte!)
2) Fontgrootte en lijnhoogte móet groter
3) Rood is een signaalkleur. Het leidt af van de posts. Hóe een designer er op komt om rood te gebruiken om te posts visueel van elkaar te scheiden is me écht een raadsel. Ofwel weet je niks van kleuren, ofwel ben je te lui

En wat me nog het meeste stoort: dat zijn veranderingen die ook door de community geapprecieerd zouden worden (zie mijn topic ergens bij "suggestions"). Die veranderingen zijn 5 minuten werk. En er gebeurt niks.

brecko

Legacy Member
Nog iets:

*icoon voor nieuwe posts en geen nieuwe posts: (die >>) ik vind er een beetje te weinig verschil op zitten. Het valt niet echt op dat er nieuwe berichten zijn gepost, en dat lijkt mij toch de bedoeling van zo'n icoon.

*icoontje naast nicknames: rood bij online status, nogal verwarrend.

Mithrandix

Legacy Member
Hetgene dat me het meeste stoort is het rode en de gradients tussen posts, die gradients zorgen ervoor dat je bijna scheel gaat kijken :oink:

Bigbuddha

Legacy Member
gvd, als ge da nu niet had gezegd van die gradient! ;)

Op de home vind ik het jammer dat er geen thumb meer bij de items staat.

Voor de rest vind ik het ook zeker wennen, maar al met al vind ik het meevallen. Forum font zou idd wat groter moeten.

Visueel is er ook iets minder orde, maar 'k weet niet meteen waar dit door komt.

Het is trouwens geen rood, het is meer een orange en dat vind ik in combinatie met grijs en wim wel ok.

Het zal wel wennen, patients ;)

orez

Legacy Member
als deze discussie deftig blijft mag deze topic voor mijn part openblijven. Maar teveel nutteloze / belachelijke comments en hij gaat toe, bij de eerste nutteloze comments geeft ik ook onmiddellijk een infraction.

Weze gewaarschuwd.

Normaal dienen deze discussies plaats te vinden op da bovenste ding daar, Frontpage discussies ofzo. Maar alé, kzal ne oogske toedoen ;)

Xavez

Legacy Member
Denk dat de discussies hier ook van een iets hoger niveau zijn. Te meer omdat hier mensen zitten die er dagelijks mee bezig zijn.

@Bigbuddha: rood/oranje, dat hangt van een aantal factoren af hé. Omgevingslicht, kleurcalibratie van het scherm en persoonlijke kleurperceptie. Maar het staat toch wel vast dat het om een signaalkleur gaat.

Ik snap niet hoe een webdesigner dat überhaupt kán integreren in een forum. Behalve om iets duidelijk aan te duiden (in dit geval de posttijd, joepie), lijkt me dat een compleet foute kleur. Ze moeten die kleur ofwel meer verzadigen, ofwel een blauwtint uit dezelfde familie pakken, ofwel er gewoon een donkergrijze balk van maken. Dat zorgt voor visuele afscheiding, maar het stoort niet.

killgore

Legacy Member
Het rood stoort me niet zozeer, maar zoals ik gisteren iemand zei hangt dit ook serieus af van instellingen bij persoon thuis. Vorige groene layout leek op ene laptop niet veel verschillend van blauwe & op andere was ze dan weer duidelijk groen.
Maar het is inderdaad een signaalkleur, een grijstint zou hier beter passen (geen blauw aub).
Ter verduidelijking: 1e gaat over persoonlijke mening over gebruik van rood in een site, 2e over eigenschappen van die kleur & het gebruik ervan in grafisch ontwerp.

Het lettertype is te klein. Ze zeveren dat je zelf kan inzoomen, maar ik heb geen zin om telkens als ik op deze site kom terug in te zoomen. Welk font wordt hier gebruikt trouwens? edit: verdana blijkbaar.

Ik gebruik trouwens wel de horizontale stijl omdat deze ten eerste minder druk is & ten tweede beter gepad en gealligneerd is.

Linwe

Legacy Member
Ik versta toch niet goed hoe mensen durven klagen, in vergelijking met de vorige site. Er wordt eindelijk op de "moderne" web-trein gesprongen en iedereen wil er plots terug af ? En met modern bedoel ik niet enkel 2.0, maar ook qua layout. De verfijning ervan, de "flashyness". Ok, voor op een forum is verdana 10px misschien wat klein maar sja...

Probeer maar eens een site te ontwikkelen die perfect in orde is, geschikt voor een dergelijke grote community én voor dagelijks (&& constant) gebruik.
Juist ja, opmerkingen en extra development blijft zelfs voor de kleinste sites lopen :)

Maar zoals ik al in andere threads zei: het enige dat ik jammer vind is dat we als gebruiker geen mogelijkheid hebben om de newsitems op de front page opengeklapt te zien staan (standaard). Zeker met de poll op de oude site in het achterhoofd...

Al bij al, knappe vooruitgang ! ;)

killgore

Legacy Member
Je hebt web 2.0 en web 2.0 .

Imho is het belangrijkste van web 2.0 de scheiding van technieken in webdev. Je functionele (php) code staat in 1 bestand, je layout-schikking (html) in een ander, en je design (css) in nog een ander. En dan heb je nog de toevoeging van nuttig gebruik van technieken als javascript (dat hiervoor meestal voor bs als sneeuw werd gebruikt rond kerstmis).

De meeste van deze zaken waren ook in de vorige versie aanwezig, enkel op achterliggend code-vlak konden we niet veel zeggen.

En dan heb je web 2.0 als user-content. Dit is imho een systeem dat teveel wordt toegepast tegenwoordig, hier heeft men gelukkig de belangrijkste delen statisch gehouden, niets te klagen.

Dus de gigantische web 2.0 sprong vind ik hier relatief. Zeker als je bekijkt hoe ze zitten sukkelen hebben met drupal.

De layout is properder, afgewerkter. Is ook logisch, deze layout is er in 1x gekomen itt de vorige die in 100 kleine stapjes aangepast is. Daarover hebben we niet te klagen.
De kleurencombinatie is ook niet lelijk zoals ik al zei, enkel slecht gekozen (vergelijk het als blauwe tekst op zwarte achtergrond, die combo is niet noodzakelijk lelijk, gewoon een slechte keuze).

En tjah, qua content is de home page te druk opgesteld imho. Hier kon dan weer wel goed gebruik gemaakt worden van web 2.0 in de zin van user-adapted content mogelijkheden. Maar die mening had ik ook al bij vorige versie :).

Xavez

Legacy Member
m.a.w. teveel gekeken naar andere gaming sites en te weinig naar wat de wensen van de community zelf zijn. Of zoals een wijs man ooit zei: if it ain't broken, don't fix it. Of die andere wijze man: good designers redesign, great designers realign.

orez

Legacy Member
I know Xavez, dat het hier veel hoogstaandere discussies zijn, ma normaal moeten wij doorverwijzen, maar kom...

Kheb ook liever dat er hier een deftige discussie ontstaat dan dat de onwetenden op de generalfora er commentaar op geven die dan in 90% van de gevallen op niveel trekt :)

Trouwens een paar mensen van de comm. hebben ne scriptje geschreven om te gebruiken ivm met Firefox, zodat ge zelf kunt bepalen wat je wilt zien op de mainpage.

Xavez

Legacy Member
Ik heb voor mezelf ook eventjes wat aanpassingen gedaan. Het maakt het er voor mij persoonlijk alleszins veel aangenamer op. If you want the same shit:

* Stylish voor firefox installeren
* firefox herstarten
* Onderaan rechts: schrijf stijl > lege stijl
* Omschrijving invoegen (ninelives of zoiets, maakt niet veel uit)
* Volgende code invoegen

Code:
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document url-prefix(https://www.beyondgaming.be/forums) {
.thead1, .thead2 {background: #aaa !important;}
.alt1 div {font-size: 110%; margin: 6px 12px !important; line-height: 170%;}
.alt1 div div {font-size: 100%; margin: 0px 0px !important;}
.alt1 div div textarea, #vB_Editor_QR_textarea, td .smallfont {padding: 3px; line-height: 150%;}
}

@-moz-document url-prefix(https://www.beyondgaming.be/forums) {
.stuck {background: #eee !important;}
table td {font-size: 12px !important; padding: 3px;}
}

Et voila, een aangenamer forum.
(nog wat aangepast voor quick edit form)

Mithrandix

Legacy Member
Xavez zei:
Ik heb voor mezelf ook eventjes wat aanpassingen gedaan. Het maakt het er voor mij persoonlijk alleszins veel aangenamer op. If you want the same shit:

* Stylish voor firefox installeren
* firefox herstarten
* Onderaan rechts: schrijf stijl > lege stijl
* Omschrijving invoegen (ninelives of zoiets, maakt niet veel uit)
* Volgende code invoegen

Code:
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document url-prefix(https://www.beyondgaming.be/forums) {
.thead1, .thead2 {background: #aaa !important;}
.alt1 div {font-size: 110%; margin: 6px 12px !important; line-height: 150%;}
#vB_Editor_QR_textarea, td .smallfont {padding: 3px;}
}

@-moz-document url-prefix(https://www.beyondgaming.be/forums) {
.stuck {background: #eee !important;}
}
Et voila, een aangenamer forum.

fantastisch :niceone: eindelijk diene ambetante gradient weg

L0|2|23

Legacy Member
Leuke extension Xavez, zo kan ik zelf bepalen waar wat staat en in welke kleuren, echt heel goed :).

Even ter verduidelijking: mijn opmerking is dat door het overvloedig witgebruik de site een heel kale uitstraling geeft en ik zei daarbij dat als je ads blocked, dat dit effect nog versterkt wordt, niet dat dat de enige oorzaak was. Die witruimte samen met de inconsistentie met de marges/padding en kleiner lettertype zorgt ervoor dat ik (en waarschijnlijk vele anderen) veel meer moeite moet doen om te zien wat waar staat. Ter illustratie: kijk eens bovenaan dit forum, je ziet dan niet minder dan 15 knoppen zonder duidelijke afscheiding, allemaal met andere marges ertussen. De oude gt deed dat beter met duidelijk afgelijnde knoppen imo.

Ook jammer van de verdwenen uitgeklapte nieuws versie, maar er zijn toegegeven wel wat nieuwe features bij gekomen en verbeterd die ik wel kan apprecieren. Dit lijkt ondankbaar, maar dat ben ik niet, ik ben blij dat telenet games ook naar de toekomst kijkt (en handelt), alleen stelt het nieuwe design mij wel wat teleur.

EDIT
Mithrandix, ik gebruik vanaf nu permanent uw sig om tg nieuws te lezen, lekker zoals vroeger en geen stress voor de ogen :), dat samen met de CSS hack hierboven die het forum al wat verteerbaarder maakt is voor mij een goede middelweg.

L0|2|23

Legacy Member
Kheb de eerste versie van mijn CSS aanpassing voor dit forum gemaakt. Het doet het forum min of meer op het oude forum lijken, er zitten nog wel wat bugs in maar tis nu al bijna 2u snachts en kheb er wel ff genoeg van :) Vooral de header van de pagina is al goed in orde, de posts zelf nog niet zo.

EDIT
Die extensie schrijft blijkbaar toch niet altijd de CSS over van de site, ge kunt de CSS style refreshen door te rechterklikken op het icoontje onderaan rechts en dan de 9lives CSS hack uitvinken en terug aanvinken, het is een wereld van verschil hoor, kweet niet waarom dat zich nu voordoet (kheb temp alles ff aangezet met !important, dat helpt al een beetje maar niet veel..).

EDIT2
Ok tis gelukt, het forum ziet er zoals vroeger uit en de (meeste) bugs zijn weg.

Instructies:

° Installeer de FF extensie Stylish
° Rechterklik onderaan rechts op het Stylish-icoontje en kies Manage Styles.
° Klik op de Write New... knop en copy paste de code hieronder in het tekstvak.
° Klik op Save en voila, een beter forum!


Code:
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document url-prefix(https://www.beyondgaming.be/forums) {

#header_super_cont td.smallfont,#logo_leaderboard_cont {


display: none !important;
}
#leaderboard_cont,#play_and_win_cont{
visibility: hidden !important;
}
#super_cont {
background: transparent !important;
}
.toolbar, .home {
background-image: none !important;
}
.nav_top a, .toolbar a span {
color: white !important;
}
.nav_top,.tfoot {
border: 1px solid white !important;
}
.smallfont, .navbar strong, .time {
color: white !important;
}
a {
color: #5bd !important;
}
a {
color: #6ce !important;
}
.page {
background: transparent !important;
}
.thead1,.thead2,.tcat,.tfoot {
background: #0F3857 !important;
}
.panel {
border: none !important;
}
.alt1,.alt2,.panelsurround,.panel {
color: white !important;
background: #113f62 !important;
}
.alt2 table {
background: #0F3857 !important;
}
.alt1 {
padding: 10px !important;
}
#header_super_cont .tborder, .nav_top {
padding: 15px !important;
background-color: #0F3857 !important;
background-image: url(http://news.loiqdesign.be/titleback.gif) !important;
background-repeat: repeat-x !important;
}
#header_super_cont .tborder td {
background: transparent !important;
}
.vbmenu_control a, .alt1 .smallfont strong {
font-size: 14px !important;
color: white !important;
}
body {
background-image: url(http://news.loiqdesign.be/bg.gif) !important;
background-repeat: repeat !important;
}

}

killgore

Legacy Member
Xavez zei:

Nice!

Voor quick reply ook beter te zien:

Code:
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document url-prefix(https://www.beyondgaming.be/forums) {
.thead1, .thead2, .tcat {background: #aaa !important;}
.alt1 div {font-size: 110%; margin: 6px 12px !important; line-height: 170%;}
.alt1 div div {font-size: 100%; margin: 0px 0px !important;}
.alt1 div div textarea, #vB_Editor_QR_textarea, td .smallfont {padding: 3px; line-height: 150%;}
}

@-moz-document url-prefix(https://www.beyondgaming.be/forums) {
.stuck {background: #eee !important;}
table td {font-size: 12px !important; padding: 3px;}
}
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan