Archief - Het grote Gent-adresjestopic

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

RickHarrison

Legacy Member
Aangezien ik dit wel een goed idee vond, maar misschien iets te algemeen was om overzichtelijk te houden, dacht ik het wat gerichter aan te pakken voor mijn Geliefde thuisstad nl. Gent.

Dagelijks ontdek ik nog steeds verborgen pareltjes in eigen stad, dus Gentenaars, post hier jullie places to be, or... not to be eventueel ook! Origineel caféeke, lekkerste frieten, culinaire hoogvliegers, hell zelfs de beste thaise massages for all I care, anything goes!
Ik zal als dit wel wat meer succes heeft alles in de openingspost samenvatten en up to date houden.

Om het ijs te breken:

Resto:

- A Food Affair: 1 van mijn lievelingsrestaurantjes. De meest geslaagde fusion Belgisch-Aziatisch die ik al mogen proeven heb. Als ik wat meer uitgeef in een restaurant vind ik originaliteit erg belangrijk en dat kan je de gerechtjes hier zeker noemen

- La Malcontenta: In de wat meer budgetvriendelijke categorie dit tapasrestaurant. Choufke van't vat of een glaaske wijn met een lekker tapakke. Onlangs goe vol gegeten en gedronken met 2 en slechts 40 euro kwijt!

- Argenvino: perfect voorbeeld waarom ik dit topic ook voor de Gentenaars zelf interessant kan zijn, tot voor kort dagelijks gepasseerd daar in de donkersteeg zonder dat het me ooit opviel en op een gegeven moment viel mijn oog daar op de kaart: Argentijns. Onlangs gaan aperitieven: ipv Een pint met een nootje een supergoed glas wijn met een mini-empanada, een aanrader.

- Aperto Chiuso: den besten Italiaan in Gent. Punt



Uitgaan:

- Jigger's: Cocktails met de grootste vakmanschap bereid. Reserveren verplicht en kan enkel dezelfde dag.

- Old fashioned: idem behalve het reserveren, ook absinthbar

- De Drij zinne: uw trein vertraging? Ga hier ene drinken, sfeervolste café aant station

verder: Het spijker, Manteca, Dulle Griet (bieren), Trollenkelder, enz..


Lunch:

- Soup'er: Het feit dat ze elke middag tot buiten staan aan te schuiven zegt genoeg. Lekkere, originele soepjes met telkens een extraatje, de broodjes zijn ook fenomenaal goed: Probeer in de zomer zeker is broodje kortgebakken tonijnsteak niçoise!

- Den Aula: een begrip in Gent denk ik wel, maar met reden. Ofwel pak je de dagschotel om mee te nemen voor een paar euro, ofwel kies je een broodje uit het ruimste assortiment aan beleg van heel gent en als het iets meer mag zijn zet je je aan de toog rond de kok voor een gerechtje in het genre "betere brasserie kwaliteit"

- Exqi: Een keten in het lijstje maar ik vind dat ze het verdienen. Imho niet alleen de beste koffie 's morgens maar of je nu een broodje, een slaatje, of stuk quiche neemt: Prijs-Kwaliteit altijd TOP!


Nu is efkes denken aan een categorie voor als ge efkes geen honger of dorst hebt:)

Lijst:

Resto:

- A Food Affair: Aziatisch-Belgisch fusion
- Aperto chiuso: Italiaans
- La Malcontenta: Tapa's - budgetvriendelijk
- Argenvino: Argentijns (wijnbar)
- Dali: budgetvriendelijk, dagschotels
- J'ai trouvé: dagschotels, (ook bekend voor uitgebreid ontbijt(+bubbels)), budgetvriendelijk
- C'est Fou: studentenkaart = korting
- Belfort Stadscafé: Steak van slagerij Dierendonck, lokale bieren, hapjes
- Café Parti: Uitstekende brasseriekeuken in modern interieur
- Café Theatre: Betere Brasserie, bekend om steak tartare, gekoppeld aan lounge bar
- Mimosa: Marokkaans, budgetvriendelijk
- Pakhuis: Betere Brasserie, visgerechten, Lunch
- Jilles: Burgers?

Uitgaan:

- Jigger's: Cocktails
- Old Fashioned: cocktails + absinth
- Drij Zinne: sfeervol, stationsbuuurt
- Het spijker: authentieke sfeer, korenmarkt/graslei
- Manteca: jazz
- Dulle griet: 250+ bieren
- Waterhuis aan den bierkant: Bieren
- Trollenkelder: Bieren
- hot club de gand: jazz
- Club reserva: jazz
- Dreupelkot: 200+ jenevers

Lunch:

- Soup'er: originele soep, lekkere broodjes
- Aula: Dagschotel om mee te nemen, broodjes, betere brasserie, luxesupermarkt
- Exqi: Bio, gezonde, lekkere fast-food
- Slagerij Hooiaard: lekkere sandwiches
- caffee caffee: verloren kost, lunch, budgetvriendelijk

Ontspanning:

- Huize Colette: warme choco etc. + Goed boek (aanwezig)
- The lunatics @ trefpunt: Comedy
- Arena snooker & pool: budgetvriendelijk poolen

Keep'em comin'! (oproep aan de dames voor een shopping-sectie mss;))

Jack-in-the-box

Legacy Member
Old fashioned is echt wel een bezoekje waard.

Cocktails zoals ze moeten zijn en ze nemen echt de tijd om u het hoe en waarom van absinth/cocktails uit te leggen.

memorexxx

Legacy Member
Jack-in-the-box zei:
Old fashioned is echt wel een bezoekje waard.

Cocktails zoals ze moeten zijn en ze nemen echt de tijd om u het hoe en waarom van absinth/cocktails uit te leggen.
Ooh een absinthbar, hebben ze daar veel verschillende soorten? En manieren van bereiden?

Put_met_keren

Legacy Member
Dali
De dagschotels zijn daar echt wel goed: soep, hoofd- en nagerecht voor € 11,70. Ze zijn recent wel 0,40 opgeslagen maar nog steeds niet veel geld want ge gaat zeker niet met honger buiten :)

J'ai trouvé op de Ajuinlei, ook hier hebben ze een dagschotel, wel enkel soep en hoofdgerecht maar bijgevolg ook iets goedkoper dan de Dali.
De salade pollo & hun desserts zijn ook echt een aanrader trouwens.

c'est fou
Met uw studentenkaart krijg je hier korting 's avonds op uw hoofdgerecht.
Wel oppassen voor een bepaalde serveuse, haar Nederlands is alles behalve goed & ze doet alsof ze u begrepen heeft maar ge krijgt dan wel iets helemaal anders voor uw neus dan ge besteld had.

Jack-in-the-box

Legacy Member
memorexxx zei:
Ooh een absinthbar, hebben ze daar veel verschillende soorten? En manieren van bereiden?

Normaalgezien wel, k moet er nog eens binnenspringen :)

Faun

Legacy Member
Goed topic! Er bestaat inderdaad meer dan de gekroonde hoofden, amadeus of de belgaqueen in Gent!

Het Belfort Stadscafé ( onder stadshal)
Nieuw restaurant. Laatst met het werk daar gaan eten en het was echt zeer goed. Vooral de 5 weken gerijpte steaks van slagerij Dierendonck zijn een aanrader!

Café Parti (vlakbij station)
Perfect voor een lunch in een modern interieur. Hier lunch ik vaak met mensen die met de trein komen en dus geen taxi meer moeten nemen richting binnenstad.

Slagerij Hooiaard
Hier kun je broodjes krijgen (eigenlijk belegde sandwichen) voor 1 euro per stuk in een authentieke slagerij. Deze slagerij bevindt zich in de buurt van de Graslei.

Café Theatre
Dit bevindt zich op de kouter in het oude opera gebouw. Het is een bar-restaurant, ideaal dus om eerst aperetieven (véél gins) in de bar en nadien hun superbekende steak tartare te proberen in het restaurant

eS

Legacy Member
Uitgaan
Hot Club de Gand/Club Reserva: 2 heel leuke jazz-cafeetjes aan de groentenmarkt en het gravensteen. Meerdere keren per week optreden.
Hot Club is echt een hidden gem en ligt volledig teruggetrokken op het einde van een smal steegje. Er kan maar 50 man binnen, maar het terras, dat zowel zomer (mojito in de shaduw) als winter (warme choco, gezellig rond een vuurkorf) open is, maakt veel goed.
De Reserva is iets groter, vooral de oude, gewelfde kelder met vleugel is heel aangenaam voor optredens.

Het dreupelkot: gelegen in hetzelfde steegje als de Hot Club. Met meer dan 200 jeneversoorten ideaal om nog een slaapmutske (of 2, of 3) te drinken.

Huize Colette: ideaal voor een winterse chocomelk of koffie in combinatie met een goed boek, die door het hele café verspreid liggen.

The Lunatics @Trefpunt: Elke donderdag van het academiejaar om 20h, impro comedy met aansluitend een bekende of minder bekende comedian (zowat elke bekende Belgische comedian heeft hier de afgelopen jaren wel op het podium gestaan). Een beetje de Gentse tegenhanger van het Antwerpse comedycafé the Joker.

Resto
Mimosa: sympathiek Marokkaans restaurantje tegen het Baudelopark met overheerlijke tajines en couscous. (€20/p.p. incl. drank)

Nahrtent

Legacy Member
Voor mensen die graag poolen of snookeren:
https://www.facebook.com/pages/Arena-Snooker-Pool/251447841571024

Zeer kwalitatieve pool/snooker-bar (10 pooltafels en evenveel snookertafels) aan overdag zeer degelijke prijzen voor studenten (€4/uur voor 16.00u, daarna wordt het wel gevoelig duurder). De koffie is ook een echte aanrader, 2 kwaliteitskoekjes en een klein glaasje baileys of amaretto erbij voor €2,50. Ge kunt er ook kleine dingen eten zoals spaghetti maar die heb ik nog nooit geprobeerd. Ze ruiken wel altijd zeer lekker :unsure:.

Je vindt hiervoor ook bonnen in je guido-gids.

Edit: vergeet ik toch wel de locatie zeker :lol:. Je vindt deze biljartbar op de Zwijnaardsesteenweg, vlakbij de Smatch.

Kysr

Legacy Member
caffe caffee aan verlorenkost. Deftige lunch aan democratische prijzen, en met vriendelijke bediening.

Jilles aan de tentoonstellingslaan (buurt van Kinepolis). Was redelijke teleurstelling, hun specialiteit is de jillesburger met zelfgemaakte tartaar. Ik bestel dat, kom ze 5 minuten later zeggen dat ze het met andere saus gaan maken omdat er geen tartaar is, hoewel het uiteindelijk wel meeviel kan ik maar moeilijk aanvaarden dat ze hun specialiteit niet kunnen opdienen. Net iets te duur ook voor wat het was, wel gezellig zitten.

Pakhuis: Hoewel relatief bekend, zeker en vast een aanrader voor een lunch.

RickHarrison

Legacy Member
Weet iemand hoe ik van de verschillende adressen in de lijst in de openingspost een link kan maken naar de post waar ze aangeraden worden?

tgc_9012

Legacy Member
RickHarrison zei:
Weet iemand hoe ik van de verschillende adressen in de lijst in de openingspost een link kan maken naar de post waar ze aangeraden worden?
Rechts bovenaan iedere post zie de de nr. van de post (vb. #11 hier). Als je die link kopieert en in de beginpost zet, ga je rechtstreeks naar die post als je op de link klikt.

RickHarrison

Legacy Member
tgc_9012 zei:
Rechts bovenaan iedere post zie de de nr. van de post (vb. #11 hier). Als je die link kopieert en in de beginpost zet, ga je rechtstreeks naar die post als je op de link klikt.

K thx eens proberen...

awesome gelukt thx!

Robust²

Legacy Member
eS zei:
Uitgaan
Hot Club de Gand/Club Reserva: 2 heel leuke jazz-cafeetjes aan de groentenmarkt en het gravensteen. Meerdere keren per week optreden.
Hot Club is echt een hidden gem en ligt volledig teruggetrokken op het einde van een smal steegje. Er kan maar 50 man binnen, maar het terras, dat zowel zomer (mojito in de shaduw) als winter (warme choco, gezellig rond een vuurkorf) open is, maakt veel goed.

Hot club is al lang geen "hidden gem" meer hoor :p Als je er niet vroeg genoeg bij bent zit het daar zo goed als altijd stampvol, zowelbinnen als buiten.

H1G5

Legacy Member
C'est Fou heb ik toch een zeer slechte taaie steak gegeten .

eatlove aan de Ajuinlei overheerlijke pizza's.

eS

Legacy Member
Robust² zei:
Hot club is al lang geen "hidden gem" meer hoor :p Als je er niet vroeg genoeg bij bent zit het daar zo goed als altijd stampvol, zowelbinnen als buiten.

Hidden gem in de zin van, als ge het niet weet zijn, gaat ge er ook niet spontaan binnen stappen (zeker als ge Gent niet kent).

bountty

Legacy Member
Eten:
Il Cortile
Siciliaans restaurant aan de Kraanlei, niet zo groot (best reserveren dus!), maar wel supergezellig. De pizza's voor 2 zijn echt huge, én lekker! Ook pastaschotels voor 2 personen zijn altijd de moeite. Ook niet duur, grote aanrader dus!

eatlove
Italiaans restaurant aan de Ajuinlei, pizza's zijn gewoon lekker, maar daarnaast ook nog supergoeie risotto's en andere italiaanse specialiteiten. Zeker ook de moeite


Drinken
Volta
Cocktailbar (naast het restaurant, dat trouwens ook uitstekende lunches aanbiedt voor niet zoveel geld prijs/kwaliteit), heel sfeervol, lekkere (maar vrij dure) cocktails. Ook eens vragen naar de suggesties die dus niet op de kaart staan. Top!

Spinnekop
Totaal niet opvallend, langs de grote baan ook, maar heerlijk voor een avondje doorzakken. Chouffekes van het vat voor weinig geld, gezelschapspellekes, zondagavond vaak ook bandje. Vrij alternatief, maar vooral authentiek!

Plan B
Aanrader in de zomer: ballustrade wordt dan omgetoverd tot toog/terras aan het water, zalig als het weer meezit!

Matador

Legacy Member
broodnodig: een goedkope maar zeer lekkere broodjeszaak in de klepperstraat nabij de ledeganck

Raukaris

Legacy Member
bountty zei:
k pastaschotels voor 2 personen zijn altijd de moeite. Ook niet duur, grote aanrader dus!

eatlove
Italiaans restaurant aan de Ajuinlei, pizza's zijn gewoon lekker, maar daarnaast ook nog supergoeie risotto's en andere italiaanse specialiteiten. Zeker ook de moeite

Vond ik allesbehalve de moeite waard.

Drinken

De Geus van Gent, een supergezellig café juist buiten de overpoort. Ligt tegenover het arteveldegebouw, naar beneden aan het water.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan