Archief - De grote stap: alleen wonen

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Hoe leef jij ?


  • Totaal aantal stemmers
    228
  • Opiniepeiling gesloten.

Avilowca

Legacy Member
Het is een zeer grote stap. Als (jong)-volwassene het ouderlijk huis verlaten en je intrek nemen in je eerste apartementje of huis.

Voor velen onder ons, mij incluis, is het tasten in het donker wat zo'n uitstap allemaal met zich meebrengt. Voor mij is het nog niet onmiddelijk aan de orde maar alvast een agenda punt in de komende 3 jaar.

Het leek mij een goed idee om wat persoonlijke ervaringen en anekdotes te verzamelen hieromtrend. Alzo: vertel!

Firestyler

Legacy Member
ik wacht nog wel enkele jaartjes met van huis weg te gaan ook al is het hier niet te houden...
ondertussen mij een appartementje kopen en doorverhuren tegen dat ik een huis wil kopen.

jvc

Legacy Member
Ik denk dat ik nog vrij lang bij mn ouders zal blijven, ik kan hier doen en laten wat ik wil en betere ouders kan ik niet wensen dus ik kan zeker niet klagen :)

felixdraait

Legacy Member
Was van zin om met de vriendin op kot te gaan volgend jaar, maar 't is uit dusja, ik blijf nog een tijdje thuis. Alleszins eerst studies afmaken, dan waarschijnlijk een jaartje (of twee) sparen en dan iets gaan zoeken.

Ma je weet nooit wat er gebeurd, als ik morgen iemand tegenkom kan het allemaal anders lopen...

Feignasse

Legacy Member
Student en dus nog thuis/op kot, volledig ten laste van ouders. Ik ben niet van plan meteen na m'n studies te verkassen, of het zou moeten zijn dat ik tegen dan de liefde van m'n leven tegenkom, maar dan nog. Imo kan je beter even thuis blijven en sparen. Zonder partner is het natuurlijk nog moeilijker om snel op eigen benen te staan, zeker als je liever meteen iets koopt ipv te huren. Niks mis met wat soms nogal stompzinnig 'hotel mama' wordt genoemd, zolang je er maar niet als een kneusje tot je 40ste en langer aan moeders rok blijft hangen en vervalt in een soort stereotype dat wel eens op Man Bijt Hond te zien is (gezondheidsschoenen, hoornen confituurpotbodembril, freaky hobby, ruitjeshemd met balpennen in borstzakje, ...)

Japser

Legacy Member
Thuis eerst de studies afmaken en dan een jaar of 5 zwaar doorsparen en dan hopen da ge iets schoon vindt, en da ge de lening kunt betalen

LeSec

Legacy Member
Nog een lange lange tijd thuis blijven wonen ^^ zeker nu we opnieuw gaan bouwen en dus verhuizen, ik en broer krijgen aparte "wooneenheid" dus tzou dom zijn om daar weg te gaan imo. Genoeg sparen eer ik op mezelf ga wonen dus :p

DeViL-M4N

Legacy Member
de dag dat ik 18 werd ben ik alleen gaan wonen :)
studies nog afgemaakt en daarna beetje werken, niet teveel :) zo 6-8 maand per jaar, NOOIT gedopt, veeeeeel lange reizen gemaakt, veel vrouwen,drank en drugs lol

nu 33, net een huis gekocht :) dus ja, iets meer werken , minder vrouwen ;)

killerbeam

Legacy Member
ik zit op kot maar eens ik klaar ben studeren(nog een mooie 4jaar), ga ik toch zo snel mogelijk alleen wonen.
Ik ben altijd al een zeer zelfstandig type geweest dus ik zie dat helemaal zitten, besef ook wel dat dat een moeilijke periode zal worden ivm kosten die ik nu allemaal niet heb maar that's life.

Zibro

Legacy Member
was denk ik 23 of 24 toen we zijn gaan samenwonen.
Denk eraan dat je toch een startkapitaaltje nodig hebt. Huur van appartement/lening huis. Aankopen van meubels, keukengerei, tv, wasmachine, enz...
Als je niet allebei gaat werken gaat het zonder financiele steun zeer moeilijk zijn, of je moet natuurlijk een ferm loon hebben. Wij hebben dan een 4 tal jaar appartement gehuurd en hebben dan een huis gekocht.
Als ik het over kon doen zou ik onmiddelijk voor een huis gaan. Huren is weggegooid geld. Gelukkig hadden wij een zeer goedkoop appartementje op de kop kunnen tikken (zo'n 350/maand) en hebben we nog goed kunnen sparen als we daar woonden.
Mijn advies, zo lang mogelijk thuis blijven wonen, sparen sparen en nog eens sparen en wanneer het kan een huisje kopen. Niks forceren, alles op zijn gemak.

CP-RB2H

Legacy Member
De kost die je betaalt aan huur kan je idd beter kwijt aan een hypothecaire lening.

pieta

Legacy Member
ik studeer en ik woon nog thuis, alsik werk vind, ben ik van plan ook ngo ff thuis te wonen om ene klein budget op te bouwen, ma zal er ook van afhangen welk meisje ik tegen dan heb:p

Delirium

Legacy Member
Zibro zei:
Mijn advies, zo lang mogelijk thuis blijven wonen, sparen sparen en nog eens sparen en wanneer het kan een huisje kopen. Niks forceren, alles op zijn gemak.

Wel daar ben ik ook mee bezig.
Ik woon momenteel nog thuis (en dat zal de eerste jaren nog niet veranderen denk ik), ben ben nu momenteel aan't sparen voor later een dak boven mijn hoofd te hebben.
Alleen gaan wonen is gewoon geen optie meer tegenwoordig: met al die kosten van huur, water, electriciteit, internet, verzekeringen, auto, eten,... wat houdt een mens dan nog over op een maand?
Trouwens ik ben toch niet veel thuis? Ik ga weg en kom thuis als ik het wil (zeg wel steeds tegen mijn ouders waar ik naartoe ga, da's 't minste wat je kan doen vind ik).
Waarom zou ik dan alleen gaan wonen? Beter dat ik dan thuis blijf wonen en elke maand 500 euro spaar voor een huis te kopen dan elke maand zoveel huur te betalen.

Quirinus

Legacy Member
Ik ben op m'n eentje gaan wonen als ik 23 was en dat viel zo goed mee dat ik mij afvroeg waarom ik niet eerder thuis was weg gegaan. Als je nog geen meubels enzo hebt is het wel best om een startkapitaal te hebben.
Ondertussen woon ik wel samen met m'n vriendin en dat is financieel uiteraard gemakkelijker dan alleen.

Gentille

Legacy Member
Ik word er in november 20 en ik woon nog bij mijn ouders. Voor de was en de plas ben ik nog afhankelijk van mijn ouders. Andere zaken zoals reizen, uitgaan enz moet ik wel zelf betalen maar dat zal bij de meeste wel zo zijn.

Desperatozz

Legacy Member
=> door de week op kot, maar volledig financieel afhankelijk van ouders ...

ben wel van plan na men studies (over 2 jaar) alleen te gaan wonen samen met m'n vriendin

Medaphoar

Legacy Member
Ik ben op men 21jaar samen gaan wonen met men vriendin tot men 23 jaar (gehuurd). Nu zijn we uiteen en heb ik een appartement gekocht. Er is nog wat werk aan en woon voorlopig bij men ouders ma kheb toch "woont alleen" aangeklikt

Babs

Legacy Member
Volledig afhankelijk van ouders.

Samenwonen zal ooit gebeuren maar het is moeilijk aangezien ik en mijn vriend ver van elkaar wonen, waardoor we dus eerst moeten beslissen waar we gaan wonen.

Mn zus is 22 en die woont ook nog steeds thuis
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan