pieterm
Legacy Member
Amerikaanse miljardair koopt Aston Villa voor 93 miljoen euro
De Amerikaanse miljardair Randy Lerner heeft de Engelse voetbalclub Aston Villa gekocht. De 44-jarige zakenman heeft 93 miljoen euro over voor de club uit de Premier League. Door de overname komt een einde aan het voorzitterschap van Doug Ellis, die sinds 1982 in Birmingham de touwtjes in handen had.
Lerner is ook eigenaar van de American Football-ploeg Cleveland Browns. Aston Villa, waar de Nederlander Wilfred Bouma op de loonlijst staat, beleefde zijn sportieve hoogtepunt in 1982. Toen werd de Europa Cup 1 in de wacht gesleept door een 1-0 zege in de finale op Bayern München.
Aston Villa is niet de eerste Engelse club die wordt opgekocht. Eerder werd Chelsea overgenomen door de Russische miljardair Roman Abramovich en kwam Manchester United in handen van de Amerikaanse zakenman Malcolm Glazer.
Bron: Het Laatste Nieuws
Zoals in het bericht gezegd; Aston Villa is niet de eerste Engelse club die wordt opgekocht. Kijk maar naar Manchester United. Een paar seizoenen geleden nog dé topploeg bij uitstek in Europa, de laatste twee jaar enorm verzwakt door de komst van die Amerikaan. Zulke zaken 'verzieken' feitelijk het voetbal. Een ploeg uit de hoogste divisie wordt opgekocht door een Amerikaan die evenveel afweet als een gemiddelde Belg over American Football (niets dus). Die ploeg koopt dan alle topspelers uit Europa waardoor de kleintjes hun talent niet meer kunnen bijhouden.
Wat is jullie mening hierover?



