Archief - Hoe goed is ubuntu nu eigenlijk?

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Racemaniac

Legacy Member
had wa probs met m'n pc (hd's die het helemaal aan't begeven waren), en heb via de ubuntu live cd er af gehaald wa'k nog kon.
daarna ook eens ubuntu geinstalleerd, en wa mee gespeeld, maar 'k ben eerlijk gezegd ni bepaald overtuigd, bijna alles wa ik deed ging er wel iets mis....
1) m'n drives stonden in striped raid, na wa zoeken gezien da'k dmraid nodig had voor die raid te detecteren en beschikbaar te maken (apt-get wou natuurlijk ni werken via die live cd, dus dan maar manueel package gedownload en geinstalleerd -_-). na wa zoeken gevonden hoe het te mounten, en 'k kon weer aan m'n data.
al goe da'k wa van pc's ken, de gemiddelde gebruiker zou hier al vast zitten ^^ (maar het is ook een wa aparte setup, dus nog begrijpelijk).

het branden en zo ging goed met standaard methode, geen klachten op, daarna om eens te testen ubuntu echt geinstalleerd.

2)'k had m'n raid er nog op steken, en dan een 3e hd waar ik ubuntu op zette. de installer zag de volgorde van m'n hd's verkeerd, dus zei aan grub dat hij van hd2 moest booten terwijl alles op hd0 stond (nee, ben ni tussenin de volgorde van de hd's in de bios gaan wisselen of zo, had ik al op voorhand gedaan). dus bij opstarten die grub dingen moeten editen zodat ze de juiste hd werd opgeroepen. om da permanent te maken die file eens aangepast, maar natuurlijk ging da ni zonder admin rechten. dus via terminal sudo gedit moeten doen eer ik die file kon wijzigen ^^.

3)'k dacht, 'k smijt wine er eens op, en voor't plezier vlug proberen of trackmania er ni op draait (had van sommigen gelezen da ze het min of meer aan't werk hadden met wine op ubuntu). geen geluk (no big deal, is wel te verwachten).
maar he had een nieuwe entry gemaakt in m'n applications menu (in other stonden de trackmania links). 'k runde van daar de uninstaller, die mooi uninstallde, ware het niet dat die icoontjes daar bleven. ik overal aan't zoeken waar ik die lijst kon aanpassen, nix te vinden, ff later waren ze plots vanzelf weg -_-
dan nog eens tmn geinstalleerd, wou nog een keer zien wa er gebeurde, kwam de shortcut deze keer op m'n desktop, ni in da menu.... na uninstall wel makkelijker te verwijderen, maar vrij raar ^^

4)dus was'k maar eens voor een game da ik wist da een native versie had voor linux gegaan: frets on fire. 'k ga naar da repository ding, zoek op frets on fire, hoera, staat er tss, download en install maar.
draait voor geen meter op m'n pc (heel lage fps) (die er meer dan snel genoeg voor is) -_-. na wa zoeken op internet blijkt dat de versie van de repository idd gewoon slecht is omdat de python code ni gecompileerd is, en dus geinterpreteerd moet worden... is da zo moeilijk daar een goede versie te zetten.
ni enkel da, als'k de res veranderde, en naar m'n desktop ging, stond die ook in die resolutie, mits wa gesukkel desktop weer goe gekregen.

5)Buiten da proberen met wine, het zien van de instellingen van wine was ook ni simpel. ten eerste, als'k in die instellingen ging, da duurde echt bijna een halve minuut eer da op sprong, en alle tabs gingen goed, buiten die waar de drives ingesteld stonden, die had ook een tijd nodig om te laden... in't begin reageerde hij ook voor geen meter als'k op explore c:\ klikte, maar na wa prutsen in die settings (vooral de drives tab), zonder er uiteindelijk echt een wijziging in te hebben gedaan, schoot hij plots in actie
ten tweede is de wine dir verborgen, en verbergt ubuntu natuurlijk mooi verborgen dirs in de verkenner (nog ni gevonden hoe'k da uitzet), dus als'k in de instellingen de plaats van de c drive zag, vond ik ze ni terug.

op zich lijkt ubuntu me wel een mooi ding en zo, maar 'k vraag me nu echt wel af of da permanent zo'n gesukkel is met alles??
heb'k nu gewoon pech gehad met de dingen die ik probeerde? of is da echt vaak da ge zo'n dingen tegenkomt? 'k ken nu wel genoeg van pc's en internet om m'n weg te vinden en gedaan te krijgen wa'k wil, maar 'k vind dit toch wa overdreven....

J3rry

Legacy Member
mijn zus had enorm veel problemen met virussen een paar jaar geleden met windows dus heb ik ze ook volledig overgeschakeld naar ubuntu sinds vorig jaar
ubuntu is traag en na een paar weken/maanden veel problemen mee gehad
een paar keer een nieuwe installatie moeten doen
nu heb ik de laatste nieuwe versie van ubuntu geinstalleerd, hopelijk is dit wat beter nu
de nadelen van ubuntu dat ik heb ondervonden:
-instabiel na een tijdje
-loopt traag vergeleken met een fedora installatie
-veel slechte software/packages die ik ben tegengekomen bij hun installer

hopelijk zijn deze kinderziektes er nu uit bij de nieuwste versies

Feignasse

Legacy Member
Naar Linux overschakelen omwille van virusproblemen op Windows, vreemde reden imo. Beveilig de pc dan gewoon beter :/

J3rry

Legacy Member
Ulixes zei:
Naar Linux overschakelen omwille van virusproblemen op Windows, vreemde reden imo. Beveilig de pc dan gewoon beter :/

geef mij 5 min op de best beveiligde pc met windows en die staat vol virussen als ik wil

sommige mensen hebben hier totaal geen verstand van wat ze mogen downloaden of openen, op die pc van mijn zus zitten haar 2 jongste gasten op te spelen, haar man en soms nog de zoon van haar man, virus scanners houden niet alles tegen, ubuntu was dan ook geschikt voor hun aangezien ze enkel surfen, emailen, msnen, muziek downloaden

ik heb thuis een windows xp installatie al 5 jaar draaiend zonder virussen/malware of trojans en dit zonder virus scanner of enige andere brol
- ik gebruik geen internet explorer
- geen outlook express of enige aplicaties die gebruik maken van de ie engine
- firefox + noscript & adblock plugin
- IE proxy settings op localhost ingesteld zodat IE per toeval niets kan openen
- ik open geen ketting mails ook pps bestanden kunnen macro virussen bevatten, of enige mails waar de afzender onbekend zijn
- ik heb ook geen firewall, zit enkel achter een router met dmz voor mijn ip geactiveerd kwestie voor geen probleen te hebben met bepaalde software

enfin windows xp of zelfs vista kan je gewoon niet veilig genoeg maken voor
personen die weinig van computers kennen

RpR

Legacy Member
Veel hangt af van uw drivers.
Dat games niet draaien is meestal omdat je de opensource driver gebruikt voor nvidia kaarten.

MiniJeffrey

Legacy Member
Kzen kik content van mijn vista, mensen mogen zeggen wa ze willen maar het is zeker een degelijke opvolger van XP. Als je hem een beetje naar je hand zet draait hij super. Ook XP moest je naar je hand zette in het begin, remember.

Geen behoefte hier dus aan een totaal nieuwe ervaring/leerproces...

xardy

Legacy Member
uiteindelijk van alle problemen da ge hebt is der niets da echt aan ubuntu zelf lingt, behalve die iconen in het menu.

Software raids zijn gewoon lastig te configureren in linux. Een deftige hardware raid daarintegen zou geen problemen moeten geven.

Wine config tja, ligt aan wine zelf.

Dat spel dat niet goed draaide. Vind ik wel raar maar ik denk dat ze aan games in de officiele repository niet zoveel aandacht geven. En dat je desktop in andere resolutie staat is idd wel een probleem dat ik ook ben tegengekomen. Gewoon in het menu bij de settings weer goed zetten.

Als ik ubuntu heb geinstaleerd moet ik zelf niet meer veel prutsen. Vooral met de laatst nieuwe versie. Vorige versies was wel nog es gepruts met drivers.

Natuurlijk kan het wel zijn dat er moet geprutst worden als je software wil bij instaleren. Ligt dan wel meestal aan de software zelf.

GuntherDW

Legacy Member
MiniJeffrey zei:
Kzen kik content van mijn vista, mensen mogen zeggen wa ze willen maar het is zeker een degelijke opvolger van XP. Als je hem een beetje naar je hand zet draait hij super. Ook XP moest je naar je hand zette in het begin, remember.

Geen behoefte hier dus aan een totaal nieuwe ervaring/leerproces...

we weten ondertussen wel dat je vista leuk vindt en soepel draaien ;)

ubuntu is nu niet echt een van de "beste" distro's imo :p
als ge al ietofwat kennis hebt of moeite wilt doen kunde eigenlijk al meer naar de 'moeilijkere' distro's zoals bv debian/gentoo/slackware kijken

ubuntu heeft er bij mij max 20 mins opgestaan, voor ik het zo beu als koude pap was :p
(komaan, welke dist komt zonder gcc e.d. standaard erbij zeg :eek: )

Racemaniac

Legacy Member
xardy zei:
uiteindelijk van alle problemen da ge hebt is der niets da echt aan ubuntu zelf lingt, behalve die iconen in het menu.

Software raids zijn gewoon lastig te configureren in linux. Een deftige hardware raid daarintegen zou geen problemen moeten geven.

Wine config tja, ligt aan wine zelf.

Dat spel dat niet goed draaide. Vind ik wel raar maar ik denk dat ze aan games in de officiele repository niet zoveel aandacht geven. En dat je desktop in andere resolutie staat is idd wel een probleem dat ik ook ben tegengekomen. Gewoon in het menu bij de settings weer goed zetten.

Als ik ubuntu heb geinstaleerd moet ik zelf niet meer veel prutsen. Vooral met de laatst nieuwe versie. Vorige versies was wel nog es gepruts met drivers.

Natuurlijk kan het wel zijn dat er moet geprutst worden als je software wil bij instaleren. Ligt dan wel meestal aan de software zelf.
mja, het stomme aan die res was dat de menu waar ge da verandert dacht da'k nog in de goede res stond, 'k moest dus ff naar een andere res veranderen en dan terug zetten, en dan kwam het in orde ^^

owkee, nog wa ubuntu zitten spelen, deze keer dual monitors aangezet, en surprise, dual monitors en linux is ook maar zwak precies. in windows installeer ik ultramon (ja, betalend programmake, i know, maar het is er tenminste), en schermen tss monitors wisselen en maximaliseren over beide monitors is geen probleem. aparte menubalken voor elke monitor werkt gelukkig al wel, maar das nog maar de helft van wa nodig is.
erger nog, 'k dacht da'k de frets on fire die wel goe werkte eens op te starten, rarara, da ding freakt helemaal door die dual monitors. ik krijg het enkel in een kleine window opgestart, en in z'n menu kan'k enkel de res 2560x1024 selecteren (grootte van bureaublad dus) -_-. ligt da nu puur aan't spel, of is da ook deels da linux daar gewoon slechte ondersteuning voor biedt.
da'k voor twinview aan te krijgen op m'n nvidia kaart weer een file met admin rechten moet editen ben'k ook al gewoon aan't worden.... zo'n dingen in een menu steken is wss weer te moeilijk -_-

ubuntu is zeker iets moois, 'k ga er zeker nog wa mee blijven werken, maar ze hebben duidelijk nog wel een eindje te gaan op vele gebieden...

Racemaniac

Legacy Member
RpR zei:
Kracht van linux zit in de console in tegenstelling to windows.
i know, 'k weet ook wel hoe linux is, maar 'k had gedacht da ubuntu toch al wa verder zou staan als wa'k zie ^^
'k heb weinig zin om constant alles via de console te zitten doen... en vele dingen zijn gewoon helemaal ni beschikbaar precies. heb gegoogled achter ultramon alternatief voor linux. verder dan de 2e menubalk beschikbaar maken, of de monitor via een prog aan een andere desktop toewijzen, en dan shortcuts krijgen om de vensters tss die desktops te wisselen heb'k ni gevonden. wa echt wel jammer is...

is de 1e keer da'k eens echt wa met linux zit te foefelen, en 'k vind het atm toch vrij zwak van wa'k zo snel allemaal al van dingen tegenkom...
en mss zou een wa meer "nerd" distro voor mij ook geschikt zijn, omdat'k wel goe genoeg met pc's en google en zo omkan om m'n weg te vinden (bij dual view ne keer m'n X om zeep geholpen, en via console terug in orde moeten zetten ^^). 'k had eigl gewoon gehoopt da ubuntu toch al wa verder stond dan wa'k nu zie... voor heel gewoon dagdagelijk gebruik is't nog vrij geschikt, doe iets min of meer speciaal en ge zijt geneukt.

ook nog leuk was die firefox beta in de laatste ubuntu. m'n moeder was er op aan't surfen, klikt op een foto reeks op de site van de standaard, en da ding opent full screen, zonder enige window controls -_-. nu 'k ken de firefox shortcuts ook ni van buiten, dus uiteindelijk gewoon ctrl-alt-backspace gedaan en opnieuw ingelogd, shortcuts opgezocht, en met f11 te doen gaat da fullscreen uit. na wa testen blijkt da venster in fullscreen soms wel, soms ni de controls te hebben om de full screen weg te doen -_-. erg praktisch

metalleke

Legacy Member
GuntherDW zei:
daarom da'k zei da em es een "nerd" distro moet proberen :p

Hangt zo hard af van wat de bedoeling van de computer is. Ubuntu vind ik zeer goed voor lichte desktop. Tekstverwerking, muziek, filmpje, ... Draait hier op een heel oude computer die dienst doet als opslag en media center.

Dual screen was idd wel beetje irritant. Maar verder geen noemenswaardige problemen gehad.

GuntherDW

Legacy Member
Racemaniac zei:
i know, 'k weet ook wel hoe linux is, maar 'k had gedacht da ubuntu toch al wa verder zou staan als wa'k zie ^^
'k heb weinig zin om constant alles via de console te zitten doen... en vele dingen zijn gewoon helemaal ni beschikbaar precies. heb gegoogled achter ultramon alternatief voor linux. verder dan de 2e menubalk beschikbaar maken, of de monitor via een prog aan een andere desktop toewijzen, en dan shortcuts krijgen om de vensters tss die desktops te wisselen heb'k ni gevonden. wa echt wel jammer is...

is de 1e keer da'k eens echt wa met linux zit te foefelen, en 'k vind het atm toch vrij zwak van wa'k zo snel allemaal al van dingen tegenkom...
en mss zou een wa meer "nerd" distro voor mij ook geschikt zijn, omdat'k wel goe genoeg met pc's en google en zo omkan om m'n weg te vinden (bij dual view ne keer m'n X om zeep geholpen, en via console terug in orde moeten zetten ^^). 'k had eigl gewoon gehoopt da ubuntu toch al wa verder stond dan wa'k nu zie... voor heel gewoon dagdagelijk gebruik is't nog vrij geschikt, doe iets min of meer speciaal en ge zijt geneukt.

ook nog leuk was die firefox beta in de laatste ubuntu. m'n moeder was er op aan't surfen, klikt op een foto reeks op de site van de standaard, en da ding opent full screen, zonder enige window controls -_-. nu 'k ken de firefox shortcuts ook ni van buiten, dus uiteindelijk gewoon ctrl-alt-backspace gedaan en opnieuw ingelogd, shortcuts opgezocht, en met f11 te doen gaat da fullscreen uit. na wa testen blijkt da venster in fullscreen soms wel, soms ni de controls te hebben om de full screen weg te doen -_-. erg praktisch

ivm dual screen nog : zoek nog es iets op over xinerama :)
als ge imo deftig met linux wilt werken hebde ni veel andere keuzes dan in de console te liggen foefelen :p

metalleke zei:
Hangt zo hard af van wat de bedoeling van de computer is. Ubuntu vind ik zeer goed voor lichte desktop. Tekstverwerking, muziek, filmpje, ... Draait hier op een heel oude computer die dienst doet als opslag en media center.

Dual screen was idd wel beetje irritant. Maar verder geen noemenswaardige problemen gehad.

Welke distro's hebde dan nog al geprobeerd mss? ;)
ik heb gentoo op elke pc van me hier thuis geinstalleerd, ervoor slackware op een aantal :p
debian heb ik op een server op m'n werk geinstalleerd ma ik wou da'k het niet gedaan had :sop:

Racemaniac

Legacy Member
GuntherDW zei:
ivm dual screen nog : zoek nog es iets op over xinerama :)
als ge imo deftig met linux wilt werken hebde ni veel andere keuzes dan in de console te liggen foefelen :p



Welke distro's hebde dan nog al geprobeerd mss? ;)
ik heb gentoo op elke pc van me hier thuis geinstalleerd, ervoor slackware op een aantal :p
debian heb ik op een server op m'n werk geinstalleerd ma ik wou da'k het niet gedaan had :sop:
ah, die xinerama had'k idd ook tegengekomen, maar dan weer her en der negatieve dingen over gelezen. is't de moeite of ni?

Coax

Legacy Member
Mja, ik doe dat op Debian Lenny met Xinerama. Compiz fusion op beide beelschermen met nivdia hunnen proprietary driver. Wel vet. :-)

Met die linux distro's is het altijd een beetje schipperen tussen de aanwezigheid van nieuwe grafische tools om iets te configureren, en stabiliteit.

Bleeding edge noemen ze dat dikwijls. :-)

Ubuntu is dicht in de buurt aan het komen, maar met Linux is het meestal nogaltijd wat gehack om dingen echt te laten doen wat ge wilt dat ze doen. Zeker met de distro's die proberen om altijd de laatste nieuwe versies van alles te bundelen zoals ubuntu of fedora core...

Het coole aan die OOS is dan wel dat het altijd wel _mogelijk_ is om iets te laten werken. Hangt alleen af van uw technische kennis. Uiteindelijk kunt ge van alles ook de source code downloaden, het veranderen, en het dan terug compileren... of nen gratis een bugreport invullen...

Ik heb het zelf meer voor Debian omdat dat doorgaans wat beter getest wordt voor het uitkomt als een echte release, maar da kiest ge zelf natuurlijk eh?
Er is genen "beteren" distro, alleen maar andere. Hebben we zo gene FAQ van "welke distro kiezen"? :-)

metalleke

Legacy Member
GuntherDW zei:
Welke distro's hebde dan nog al geprobeerd mss? ;)
ik heb gentoo op elke pc van me hier thuis geinstalleerd, ervoor slackware op een aantal :p
debian heb ik op een server op m'n werk geinstalleerd ma ik wou da'k het niet gedaan had :sop:

Gentoo
Debian woody / sarge / etch
CentOS
Fedora
Mandrivia
Ubuntu
Suse
Kubuntu
Damm Small Linux

Nog wel mss iets dak vergeten ben. Servers draaien momenteel Debian Etch. Terwijl media pc's ubuntu draaien. Game pc vista / xp.

sneax

Legacy Member
Van alle distro's die ik heb geprobeerd vind ik ubuntu de beste. Maar er zijn wel dingen waar ge moet rekening mee houden:
- geen raid toestanden of niet-standaard configuraties
- kans is relatief groot dat sleep niet goed zal werken (hoewel hier de laatste tijd veel verbetering is ingekomen, mijn laptop werkt nu toch perfect)
- webcams, scanners etc... ge moet wa geluk hebben dat ze werken
- geen games mee spelen tenzij ge nvidia hebt en enkel native games probeert uit de repositiory (alien arena en van die toestanden)

zolang ge op deze dingen let dan blijft ubuntu perrfect draaien, moet ge ni in configs foefelen etc...

ideaal dus voor mijn 3j oude laptop, ubuntu werkt er sneller op dan xp (beide even stabiel want geen enkel is ooit gecrashed het laatste jaar)

vista werkt ook goed op mijn pc, en ik vind da toch het beste voor desktop

wet eigenlijk moet ik echt wel ne gelukzak zijn want alles wat ik draai werkt perfect, ofwel zijn het andere mensen die veel knoeien da kan ook

Racemaniac

Legacy Member
weer nieuw probleem met ubuntu, ben nog aan't zoeken hoe ik het oplos (mss weten jullie het).
als'k veel (nu ja, *veel*, vanaf 5 begint het al) vensters open heb, worden grote vensters gewoon zwart, als'k ze dan wa kleiner maak werken ze weer zoals het hoort doe ik ze weer fullscreen, nix dan zwart -_-.
iemand enig idee? enige da'k weet da'k recent heb gedaan is kate (en dus wa kde libs) geinstalleerd. zorgen die daarvoor?
heb m'n 2e scherm afgezet, dan gebeurt het al minder snel, maar dan nog -_-.
videodriver is die van nvidia (graka is 6600gt)
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan