sandervdw zei:
Hormonale problemen gaan echt in een miniem percentage er iets mee te maken hebben. En zelfs voor mensen met hormonale problemen geldt:" als je minder calorieën eet dan je verbrandt, dan val je af".
Maar er leeft nog heel veel verkeerde "volkswijsheid" bij de bevolking over dat soort dingen. Gisteren bvb nog uitgelegd dat als je vet eet, dat niet persé wil zeggen dat je vet bijkrijgt en dat het dus niet datzelfde vet is dat op 1 of andere magische wijze zich in uw lichaam nestelt. Uw lichaam zet de ingenomen calorieën (oa van vet) om en als je dan nog een surplus hebt, zet uw lichaam dat terug om in vet. Maar als je evenveel calorieën via eiwitten of koolhydraten binnenkrijgt, ga je evenveel vet aanmaken. Voeding zit al in hetzelfde schuitje als "als je met nat haar buiten komt, ga je verkouden geraken"...
Het effect is dat je met hormonale problemen net nog minder mag eten omdat je ook minder verbrand. Het klopt dat je dan minder moeten eten dan je verbrand, maar het probleem is dat dit een laag aantal kcal's zijn. En dus voor veel mensen gewoon niet vol te houden omdat het zodanig weinig is.
Het heeft dan met karakter te maken dat klopt. Maar dan komen we weer terug op hoe mensen koken en eten. Het komt er op neer dat dit gewoon niet voor iedereen evident of makkelijk is. En dat mensen die ogenschijnlijk toch goed en normale porties eten toch bijkomen of niet afvallen. Net door die hormonale huishouding.
M°°nblade zei:
De fout is ruimer dan koolhydraten tellen, het is slecht dieetadvies in het algemeen.
Iedere zomer komen ze in de media weer met iets anders afdraven. Paleodieet, ketodieet, etc ...
Mensen laten zich graag blaasjes wijsmaken dat ze veel kunnen blijven eten zonder bij te komen zolang je maar 'het juiste' eet. En dan laten ze hun patatten en brood maar schrokken ze iedere dag 2 troggen vol groenten, vet, vlees en oversuikerde fruitjogurt binnen en zijn ze verbaasd dat ze ondanks hun 'opofferingen' maar niet afvallen.
Als je daar dan iets over durft zeggen heb je geen recht op spreken want je weet niet wat het is om een traag metabolisme te hebben.
Mensen zien je 15 kroketten binnenspelen op een diner en denken dat alles kunt eten zonder een gram bij te komen. Maar waar echt om gaat is je dagroutine op die 364 andere dagen van het jaar.
Je moet het mij niet vertellen hoor. De vriendin is zelfstandig consulente dieet en voedingskunde. Laat ons zeggen dat het deel van mijn leven is
De basis van die diëten zijn allemaal een tekort van kcal inname en daardoor afvallen. Maar de vraag is hoe weinig kcal, dat is voor ieder individu verschillend. Aardappel en brood zijn trouwens belangrijke onderdelen van een gezond en evenwichtig dieet, wat sommige trouwens niet snappen
Groenten zijn ook heel goed omdat dit goed vult en laag in calorieën is. Je kan in feite nooit te weinig groenten eten (onder voorbehoud). Vet eveneens, mag en kan niet ontbreken in een gezond dieet. Maar let wel op dat vet en vet niet hetzelfde is. Vlees moet je minimaal houden. Yoghurt met suiker, voedsel van de duivel.
Routine en discipline zijn de belangrijkste zaken trouwens. En "zondigen" is trouwens ook niet verkeerd, sterker nog het kan en mag gewoon.