Archief - Aankoop 2dehands wagen -> enorme gebrekken

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

IkKe

Legacy Member
Hallo iedereen,
Mijn verhaal even kort houden.
Ik had dringend een auto nodig omdat ik met een stage bezig ben die met het openbaar vervoer moeilijk te bereiken valt.
Nu gezien ik zelf met de stage bezig was kon ik me niet echt bezig houden met naar auto's rond te zien in de week en moest alles geconcentreerd zijn in het weekend.
Dus was ik vorige zondag even snel met mijn vader wat gaan rondzien en uiteindelijk bij een noord afrikaanse verkoper (ik blijf beleefd) een voorschot gegeven voor een wagen (een saxo diesel).

Nu ik had er al vanaf het begin een slecht gevoel bij, maar mijn vader is het type persoon van "och je hebt een auto nodig en het is maar voor even" en heeft de deal een beetje opgedrongen.

Zelf wou ik nog de typische pijnpunten bekijken, namelijk koppaking, roest,... enz enz.

Nu ik zat de hele week bij mijn vriendin en heeft mijn vader inmiddels de wagen in ontvangst genomen.

Nu kom ik semi aarzelend vanavond wat later op de avond thuis, ik doorloop even alle papieren alles lijkt ok (buiten een punt op de keuring corosie dragend koetswerk (auw)).
Dus voorzichtig naar buiten gegaan en eens de wagen bekeken.
Ik had er bijna de tranen van in de ogen:
-2 verschillende velgen achteraan
- koetswerk zat plots vol deuken
-ik duik onder de auto en wat zie ik, frankensteinlaswerk zonder er ook maar een laagje verf over te doen!! dus gewoon al terug aan het roesten.
-Ik wil de auto starten: niets, na heel veel aandringen start hij even.
Draait amper op 3 cilinders en enorme witte rookwolk achteraan ik vrees dus al het ergste.
Heb even in kvs vat gekeken: geen druppel water.

Op dit punt voel ik alles in elkaar storten in mezelf -> FUCK.
Ik kijk op de verkoopsovereenkomst en ja hoor "de wagen wordt verkocht in de staat waarin deze zich bevind goedgekeurd door de koper".

Nu een simpele vraag : wat nu?

Obvious antwoorden zoals "haha ge zijt int zak gezet nooit een auto van dit of dat kopen" weet ik ook wel.
Ik zou liever iets hebben van iemand die concreet in een soortgelijke situatie heeft gezeten.

Ik heb al ettelijke malen wagens gekocht en verkocht en die 1e keer dat ik me laat meevoeren door mijn vader is het echt een opeenstapeling van afschuwelijkheden. FML

Muscleduck

Legacy Member
Dik in de kont genaaid idd, maar daar is niks aan te doen. Je quote zelf dat zinnetje uit het contract, ik neem aan dat dat bindend is.
Gewoon uw stage mee doen en dan terug verkopen zou ik zeggen, of in frieten rijden op een derby.

IkKe

Legacy Member
Gewoon in rijden, lol ding valt zelfs nietmeer mee te rijden na urenlang starter laten rondgaan draait die op 3 cilinders en komt er meer stoom uit als iets anders.
Heb er zelfs meer voor betaald als de gemiddelde prijsstelling is voor zo een auto ik ga denkik zondag een roadtrip doen naar die verkoper, dit is pure afzetterij.
Een eerlijke keuring had die wagen ook echt niet doorstaan hoor.

IkKe

Legacy Member
rscaboy zei:
Professionele verkoper?

Ja proffesionele verkoper

Burny zei:

Gaat hij proberen maar ik kan hem ook niks verwijten hij heeft een testrit gedaan toen die hier was en toen was er geen enkel zichtbaar probleem.

We gaan gewoon morgen bellen met de verkoper, mijn vader is nogal strikt op zo een punt en desnoods eindigen we voor de rechter.
De wagen heeft hier nog geen meter gereden sinds de verkoper weg is gegaan, ik heb geen platen.

Ook heb ik even met een advocaat die kennis is van de familie gebeld en die zegt dat als het zo obvious is dat de garantie tegen verborgen gebrekken altijd telt, en zeker in het geval van een proffesionele verkoper ook al staat die zin in het contract.

Even opgezocht en dit lijkt me toch wel correct:
KMO-brief: 81.1. De garantie tegen verborgen gebreken

w3bb3r

Legacy Member
idd, uw vader het laten oplossen en gy koopt een andere wagen? :p

Dastardly

Legacy Member
ik kan er naast zitten, maar normaal zijn clausules in een contract die ingaan tegen de wet toch niet geldig? (je kan bijvoorbeeld geen afstand doen van je mensenrechten in een contract). geen idee wat juist wel en niet mag.

wat ik zou doen:

1) is een serieus klapke met de vader, 't is aan uw verhaal te horen een groot deel zijn schuld.

2) is bellen naar een advocaat en horen wat hij te vertellen heeft. gratis is het niet, maar het kost zeker geen fortuinen en die mens gaat u tenminste kunnen helpen. zat er bijvoorbeeld een carpass bij, is er bij dit soort aankopen recht op afzien van aankoop, ... allemaal dingen waar jan met de pet niets van weet maar waar die mens u met verder kan helpen.

P.S. NOOIT andere mensen zaken voor u laten regelen als het gaat om geld. zelf al weet je niks van wagens (is bij u nu waarschijnlijk niet het geval), dan nog ga je mee. als je buikgevoel zegt dat er iets niet klopt, dan klopt er ook iets niet.

edit: miljaarde, antwoord is niet zo snel :p was hier mijn brief nog aan 't schrijven en nu blijkt dat ge dat allemaal al gaat doen / hebt gedaan :D

rscaboy

Legacy Member
SaoT|IkKe zei:
Ja proffesionele verkoper



Gaat hij proberen maar ik kan hem ook niks verwijten hij heeft een testrit gedaan toen die hier was en toen was er geen enkel zichtbaar probleem.

We gaan gewoon morgen bellen met de verkoper, mijn vader is nogal strikt op zo een punt en desnoods eindigen we voor de rechter.
De wagen heeft hier nog geen meter gereden sinds de verkoper weg is gegaan, ik heb geen platen.

Ook heb ik even met een advocaat die kennis is van de familie gebeld en die zegt dat als het zo obvious is dat de garantie tegen verborgen gebrekken altijd telt, en zeker in het geval van een proffesionele verkoper ook al staat die zin in het contract.

Even opgezocht en dit lijkt me toch wel correct:
KMO-brief: 81.1. De garantie tegen verborgen gebreken

Dan is hij verplicht om een jaar garantie te geven. Er is recent nog een reportage geweest in Volt over het onderwerp. Indien hij weigert klacht neerleggen bij de economische inspectie plus evt rechtszaak.

edit
http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuws/mediatheek/programmas/volt zoeken op garantie.

IkKe

Legacy Member
Bedankt mensen, khad daarnet even een breakdown toen ik de auto zag en het topic starte en voor een keer gaat het hier over een topic met best nutige reacties :P.
Ik heb er nu al wat beter zicht op maar ik vrees dat ik zowieso nog even zal moeten wachten, mijn vader heeft al voorgesteld om mij het geld terug te geven en de klap te incasseren.
Maar gezien het toch mijn vader blijft gaan we eens zien of we niet op een normale manier ons geld terug kunnen krijgen.
De wagen bijhouden is voor mij geen optie, na wat verdere inspectie gaat de deur niet eens dicht, de gordel niet dicht, de maten van banden/velgen op de achteras zijn verschillend.
Ga ik nu met de auto naar de keuring (als hij nog zover zou uithouden teminste) wordt die met een hele lijst aan opmerkingen afgekeurd, wat al genoeg wilt zeggen denkik.

Ik zie nu wel net het contract dat we hadden getekend met het voorschot stonden de gegevens van een autohandelaar op, maar op het uiteindelijk verkoopcontract staat zijn eigen naam en gegevens.

Burny

Legacy Member
Ik ben benieuwd hoe dit gaat aflopen. Aangezien het een professionele verkoper is kan je idd garantie eisen. Aangezien je de wagen toch niet lang gaat gebruiken is hem onder garantie laten oplappen misschien wel een oplossing ja.

Swagger

Legacy Member
Is die wagen gekeurd voor verkoop?

Je spreekt dat er aan gelast is: is dat aan het chasis?
Laswerken aan vitale onderdelen die stevigheid van chasis bepalen mag enkel als je goedkeuring hebt van keuring?

En draaien op drie poten: als die gekeurd is, dan geeft dat zeker problemen bij emissie-test. Je duwt immers onverbrand mengsel naar buiten. En pas maar op voor uwe katalysator, die zal rap kapot gaan.

Dastardly

Legacy Member
w3bb3r zei:
@dastardly: je typt precies wat traag hé dan :p

:sad:

ik geef toe, ik was ook met andere zaken bezig.

@SaoT|IkKe:

kan je eventueel morgen eens wat foto's trekken? ben eigenlijk best nieuwsgierig naar hoe dat krel er uit ziet.

IkKe

Legacy Member
Wagen is gekeurd voor verkoop geweest (jup wonder boven wonder).
Hij draaide nog niet op 3 poten op de moment van aankoop, ik vrees dat de lek nogal belangerijk is en er wat water in de cilinders zit momenteel.
Het laswerk heb ik nog niet deftig kunnen bekijken, het gaat om kaal opgelapt metaal met een laag olie erover ipv verf.

/edit

Foto's is np, dat kan ik zelfs nu nog doen als je wilt sec.

Swagger

Legacy Member
Idd bizar dat hij dan gekeurd geraakt is.

Voor die cilinder die niet mee werkt kan je toch al terug gaan bij die verkoper. Laswerk zou ik toch ook is aankaarten, lassen aan chasis is delicaat.

Ben is benieuwd naar foto's.

IkKe

Legacy Member
Foto's zijn wazig met de gsm en is enige dat ik tot hiertoe heb ontdekt in de donkere nacht:
Binnenspatbord las met olie/koelvloeistof over?
IMG_20111021_220704.jpg

Welke koelvloeistof?
IMG_20111021_220647.jpg


IMG_20111021_220637.jpg

Verschillende wielen:
IMG_20111021_220536.jpg

IMG_20111021_220527.jpg

Vreemde onderkant, lijkt toch gewoon afgeschuurd metaal zo?
IMG_20111021_220516.jpg

IMG_20111021_220449.jpg

IkKe

Legacy Member
Dat is het plan, straks eens kijken wat exact het probleem is, maar ik wil eigenlijk dit nachtmerie op wielen zo snel mogelijk weg en mijn geld terug.
Nu moet ik me weer bezighouden met zoeken naar een andere auto.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan