Archief - 1994 BMW E34 520i Touring

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Asserti

Legacy Member
Heb geen zin om meer dan 1 topic te onderhouden, maar aangezien ik hier nog ergens een projecttopic heb van de 318is zal ik dit maar houden voor de Touring.

Tijd om mijn nieuwste aanwinst voor te stellen.
De 516g vraagt wat teveel nieuwe onderdelen, en heb geen zin meer om zoveel geld te steken in een auto die niets meer gaat opbrengen, en ook niet zó goed vooruit gaat.

Moest de 516g nog altijd evenveel gebruiken als in het begin (10-12), had ik er mss nog over nagedacht, maar na het steken van een nieuwe verdamper ligt dat verbruik eerder tussen de 13 en de 14l.

Maar genoeg over die trouwe 4 cilinder, tijd voor m'n 1e sixpack.

Optielijstje:

Order options
No. Description
220 SELF-LEVELING SUSPENSION
240 LEATHER STEERING WHEEL
243 AIRBAG FOR FRONT PASSENGER
314 HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES
354 GREEN STRIPE WINDSCREEN
385 DACHTRAEGER-LAENGSSCHIENEN
404 DOUBLE SLIDING SUNROOF ELEC
410 WINDOW LIFTS, ELECTRIC AT FRONT
413 LUGGAGE COMPARTMENT NET
438 WOOD TRIM
472 CENTER ARMREST FRT DRIVER/PASS
498 HEADRESTS IN REAR, MECHANIC. ADJUSTABLE
510 HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM
520 FOGLIGHTS
540 CRUISE CONTROL
556 EXTERIOR TEMPERATURE DISPLAY
564 INTERIOR LIGHT PACKAGE
687 RADIO PREPARATION
900 APPR. VEH.IMMOBILIZAT. ACC. TO AZT/TUEV

Later is er nog een manuele airco ingebouwd. Spijtig genoeg zijn ze de roostertjes in de middenconsole achteraan vergeten, maar dat heb ik liggen :p

Kleur is Orientblau Metallic en het interieur is Anthrazit stoff. Ik hoop dat ooit nog te vervangen door leer. Weet momenteel een mooi zwart leren interieur staan, maar zou liever een beige willen, zoals in de 516g, en goedkoper :p
Een leder interieur is eigenlijk het enigste dat ontbreekt op de wagen, voor de rest heeft ie alle gewenste opties.


De wagen heeft 240 000kms, dat zie je aan een paar scheurtjes in het interieur, de dakhemel, en spijtig genoeg ook de staat van de lak. Het lukt me precies niet een wagen te kopen die deftig in de lak zit :sop:. Verder zit er een M50 motor in met 150pks. Mogelijks komt er later een 2.5 of een M52B28 in, afhankelijk van hoe ambitieus ik ben.

Momenteel staat ie bij de carrossier, zit een gaatje in de dorpel en dat wordt hersteld. Voor de rest leek ie me nog redelijk roestvrij, de kofferklep, een bekende plaats voor roest, leek me keihard. Eind deze week zou ie klaar moeten zijn.

Aangezien de wagen uit Nederland komt heb ik al wat papierwerk moeten doorlopen, maar uiteindelijk viel dat allemaal heel goed mee.
Heb de wagen gekocht op een zaterdag, 21 januari. Door het werk pas de donderdag er op naar Bornem kunnen bellen, voor de volgende woensdag (2 februari) een afspraak gemaakt, meteen gelijkvormigheidsattest gekregen, te laat bij de douane toegekomen, pas vrijdags terug kunnen gaan, en dinsdag 8 februari was ie ingevoerd.
Nu enkel nog 2ehandskeuring doorlopen, hoop dat nog te kunnen doen op de transitplaten, zou moeten lukken.


Wat moet er nog aan gebeuren? De obligatoire vraag :D
-speling op ophangingsgewricht linksvoor, ga meteen de ganse ophangingsshizzle buiten de veerpoten, dempers, veren en topmounts vervangen, dus alle triangels en pendelsteunen. Dan zit dat al zeker goed.
-druklager van de koppeling moet dringend vervangen worden, piept constant
-kabelboom van de kofferklep. Bekend probleem, draadjes moeten gesoldeerd worden omdat ze verslijten door het open & toedoen van de koffer
-Funkfernbediening installeren. Geen zever meer met de sleutel in de deur steken. Meteen een deftige, zodat ik ook comfortclose van op afstand kan bedienen :cool:
-Herspuiten, maar dat is zo'n lange termijn voornemen. Zou kofferklep, bumpers, motorkap en zijvleugels willen herspuiten.
-Elektrische ruitjes achter installeren. Heb die al liggen, maar dat is zo'n dom en tijdrovend werkje om te doen, dus zal ook wel nog even duren.

Er zit ook wat speling op de achteras of op de trillingsdemper van de kardan. Passagiers merken het niet, maar ik merk het en bij een vlottere rijstijl / niet 100% correct terugschakelen valt het zeker op, dus dat wil ik ook ooit gefixt zien.

Het belangrijkste ben ik precies nog aan het vergeten, de LPG installatie uit de 516g wordt overgebouwd. Ga nu wel opteren voor een ringtank (Giostyle!), anders valt het nut van een touring wat weg. Normaal past eentje van 75l, dus qua rijbereik zou dat best moeten meevallen.

Heb zelf nog geen deftige foto's getrokken, heb er wel wat van de verkoper en van op de gelijkvormigheidskeuring.

In Bornem:

179215_10150130884959974_560554973_7751665_7143269_n.jpg



180065_10150130885304974_560554973_7751669_4968175_n.jpg


De witte pinkers worden er natuurlijk nog uitgesmeten en vervangen door oranje. Dit zijn ook de winterwielen, heb nog 15" kruisspaak voor in de zomer.

Naast die van Wouter:

179845_1845291097919_1409893531_2128999_528722_n.jpg

Asserti

Legacy Member
Vorige eigenaarfoto's:

2vsf0cx.jpg


Foto-IJVVZ7QB-D.jpg


Foto-RTLY3DLT-D.jpg


Ultieme reismobiel dus. Hopelijk deze zomer een dikke roadtrip met die kar :love:

Asserti

Legacy Member
20poqhw.jpg


zjatlk.jpg


2rq29sm.jpg


Ie lijkt wat op z'n poep te hangen, maar daar stond ie op een hellingkje, in het echt ziet het er zo niet uit. Mss dat ik hem vanvoor wel verlaag.

Asserti

Legacy Member
Wil je hem hebben?

LPG install wordt gerecupereerd. Mss kunnen we de rest van de kar gebruiken voor een TG-like challenge?

sir oinksalot

Legacy Member
Vetjes, het vroegere E30 clubje begint steeds meer op een E34 club te lijken!

citrofenwick

Legacy Member
LPG ftw!

Zalige kar dude! Ooit, na de Gasbaru ga ik mij toch zo eentje overwegen denk ik.

bombermonk

Legacy Member
kheb die garage van BMW in bornem nog gekuist als vakantiewerker ...

Propere E34, heb ook al enkele keren liggen zien voor zoeentje.

Mr. SLASH

Legacy Member
al zie ik persoonlijk de E34 sedan veel liever , een E34 blijft 1 van de vetste bmw's ooit :p

gaat ge uw lpg-installatie dan niet moeten aanpassen ?
moogt ge dat eigenlijk zelf zomaar plaatsen ?
ik herinner mij toch dat ik een aantal papieren moest voorleggen toen mijn installatie gekeurd werd :)

ComputerVISTA

Legacy Member
Ideetje voor de 516:

- Voorruit overtrekken met zo'n metaal rooster
- Carterbescherming aanpassen, rob heeft nog iets liggen :D
- Lichter maken
- Aan onzen boer vragen of hij zijn koeien wilt binnen zetten


*grijns*

BlueSkyraider

Legacy Member
strippen en meedoen met nen cross lijkt me wel een strak plan :cool:

Asserti

Legacy Member
Mr. SLASH zei:
al zie ik persoonlijk de E34 sedan veel liever , een E34 blijft 1 van de vetste bmw's ooit :p

gaat ge uw lpg-installatie dan niet moeten aanpassen ?
moogt ge dat eigenlijk zelf zomaar plaatsen ?
ik herinner mij toch dat ik een aantal papieren moest voorleggen toen mijn installatie gekeurd werd :)

Dat gaat, maar moet nog altijd gecontroleerd worden door installateur. Ga ook niet alles zelf doen

BlueSkyraider zei:
strippen en meedoen met nen cross lijkt me wel een strak plan :cool:

Kist is daar veel te zwaar voor, en motor veel te licht.

citrofenwick zei:
Tzal geestig worden met ne 1600 tussen alle zware koten :D

Zwaar is die 516 wel, maar dan letterlijk

Kwertie

Legacy Member
Die "todo's" daar gaan we maar niet te hard op rekenen :p. Tzal al goed zijn als em gewoon goe rijdt / gekeurd / ingeschreven raakt :).
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan