Archief - Wat nodig voor HTPC ?

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Gamer

Legacy Member
Wat heb ik al liggen :
Intel Core Duo T2600
of
Amd AM2 3500+
HDD's in overvloed :p
DVD-RW

wat heb ik nog nodig ?
Ram (duh)
moederbordje
Case
Capture card

What else ?

Ben een leek op dit gebied, dus graag wat info.
Veel geheugen nodig, snelheid CPU, Hardware decoding ????
Bedankt.
Verdere info :
Telenet digital TV, DVD en Dell W3706MC 37' HD LCD TV verbonden via Scart.

FLT

Legacy Member
grafische kaart en afstandsbediening :)

Hoe sneller je cpu hoe beter natuurlijk, als je WMCE gaat gebruiken zorg dan dat je producten het MCE label hebben.

En just for the record je zal geen digitale beelden op je pc kunnen ontvangen, alleen de analoge :)

Yank

Legacy Member
als je High Definition beelden gaat willen en-/decoderen ga je veel meer cpu-kracht nodig hebben dan bij 'gewone' TV/DVD/...-beelden.
Een redelijk recente gpu kan daar ook bij helpen.

Gamer

Legacy Member
Dus, als ik het goed begrijp kan ik bv films van Telenet Digital niet opnemen hiermee ?

FLT

Legacy Member
Gamer zei:
Dus, als ik het goed begrijp kan ik bv films van Telenet Digital niet opnemen hiermee ?

Nee aangezien Telenet alleen digiboxen en digicorders toelaat.
Mocht je je scart op je pc aansluiten zou het wel nog lukken maar wat schiet er dan nog over van je digitale kwaliteit...

AccuCore

Legacy Member
ben er ook 1 aan het samenstellen!
wat heb ik al ondertussen:
amd 4800+ X2
2X512mb ddr (kingston :p is wel redelijk goed geheugen met lage timings)
1X 80gb sataII hdd 7200rpm(voor windows wss gewoon xp)
2X 320gb sataII hdd 7200rpm(moetek nog halen worden zeer waarschijnlijk seagate om hun stilte)
1X nec dvd brander(dual layer me allen bulshit op en aan ni zo stil spijtig genoeg)
hoopje fans om standaard casefans te vervangen + fancontroller(wil geen lawaai aan men tv!)
1x asus a8r mvp deluxe mobo(goei mobo vor goeie processor he)
1X x850xt van sapphire(geflasht naar XTpe om spellen echt fantoendelijk op 800*600 te kunnen draaien :) )
1 case: thermaltake bach silver remote media control center(vrij duur rond de 200€ maar das dan ook een goeie case....deze is helaas bijna niet te verkrijgen en daarom wacht ik nu al een goeie 4maanden enkel en alleen op men case om men htpc samen te stellen! de rest ligt hier op een hoopje)
1 pci tv kaartje (moet nog kiezen de welke...wss een haupage of zoiets :) iets deftig en dan binnenkort een digitale als telenet eindelijk dit toelaat!)
ik hoop dat je hier een mooi voorbeeld aan hebt :)

FLT

Legacy Member
AccuCore zei:
1 pci tv kaartje (moet nog kiezen de welke...wss een haupage of zoiets :) iets deftig en dan binnenkort een digitale als telenet eindelijk dit toelaat!)
ik hoop dat je hier een mooi voorbeeld aan hebt :)

Hilarisch, je zal nog hééééél lang mogen wachten hoor. De nieuwe digiboxen/corders zullen er dit of volgend jaar al zijn...

Gamer

Legacy Member
Dus, ik kan die films niet opnemen ?
raar, want met mijn VCR zou het dan wel lukken ?
Ok, Digitale kwaliteit hoeft niet.

RealFlub

Legacy Member
Gamer zei:
Dus, ik kan die films niet opnemen ?
raar, want met mijn VCR zou het dan wel lukken ?
Ok, Digitale kwaliteit hoeft niet.

enkel die van digitaal niet, maar de analoge wel ;)

AccuCore

Legacy Member
owkee dan wachten we iets langer he :)
vind het nu ni echt hilarisch maar soit...er zijn altijd mensen met een zeer rare zin voor humor.....waartoe ik persoonlijk NIET behoor!

FLT

Legacy Member
AccuCore zei:
owkee dan wachten we iets langer he :)
vind het nu ni echt hilarisch maar soit...er zijn altijd mensen met een zeer rare zin voor humor.....waartoe ik persoonlijk NIET behoor!

Ja ik vond het gewoon grappig dat je dacht dat Telenet ooit andere toestellen ging toelaten behalve de digibox/corder.

Blackend

Legacy Member
btw, op welke manier laat 'telenet' dat niet toe?

Als ge een smartcard hebt, kunde toch via DVB-C kaart & Alphacryt CAM Card lezer, digitaal tv zien, of heb ik het nu mis ?

AccuCore

Legacy Member
hmmmm met de opkomst van domotica(alles ga via pc's) en ook de htpc's zouden ze bij telenet echt dom zijn om dit niet toe te laten he!

nu moogde is lache se want ik ga een domme vraag stelle:
-in america is hdtv al verder ingeburgerd dan hier he? bestaan er dan al hdtv pc kaarten? zoja: werken deze op het telenet netwerk?(ga eerst ff zelf googlen wou eerst dit al ff posten :p )

ah the power of google....just amazing :p : http://www.adstech.com/products/PTV-380-EF/intro/PTV-380EF_intro.asp?pid=PTV-380-EF das de kaart al! nu nog zoeken of em overal zelfde is :p of dat het zoals bij sateliet en filmnet(bestaan die nog?) in den tijd was da ge een speciaal bakje(decoder) of kaartje nodig had(decoderkaartje :p )
en vor de prijs moete het ni late....129dollar :s (euhm evenveel als een DEGELIJKE tv tuner kaart!dacht ik toch he?)

apa

Legacy Member
Je kan wel opnemen van digitale TV hoor... Maar daartoe moet je een digibox of digicorder (analoog) aansluiten op je PC (via een video-in poort). Je moet dan ook het kanaal selecteren op de digibox zelf (je kan het niet aansturen via de PC).

Telenet zendt digitale TV uit via DVB-C (wat dé internationale standaard is voor digitale TV via de kabel). DVB-C wordt ondersteund door een hele hoop standaard-hardware (VCR's, DVD-recorders, TV-kaarten, ...). Spijtig genoeg heeft Telenet er nog een extra codering aan toegevoegd (NagraVision genaamd). Deze extra codering maakt geen deel uit van de DVB-C standaard en kan dus ook niet gedecodeerd worden door standaard DVB-C gerief: daardoor moet je dus een digibox of digicorder kopen.

Tegen 2012 zijn alle Europese lidstaten verplicht om alle TV digitaal uit te zenden. Ik vermoed dat Telenet tegen dan de NagraVision codering eenvoudigweg disablet waardoor je plots wel alle standaard DVB-C hardware kan gebruiken.

Dat NagraVision uitgeschakeld wordt betekent overigens niet dat je niet meer zal moeten betalen voor digitale TV. De standaard omvat namelijk ook de mogelijkheid om een smartcard te gebruiken voor het kunnen decoderen van de beelden...

Exit

Legacy Member
digitale zenders kunt ge WEL recorden MAAR dan de digicorder of digibox verbinden naar de pc/vcr die dan de beelden waarop ge de digibox zet op neemt. dus enkel opnemen naar wat ge op de digibox kijkt. dan moet ge analoog kijken om andere zender te kijken.

ik heb hier een dvb-c digitale tv kaart zitten en ik ontvang .... NIETS omdat telenet ook de vrije/gratis zenders codeert.

de link hierboven verwijst naar een hdtv tv kaart maar GEEN vermelding van dvb-c ondersteuning dus daarmee gaat ge telenet digitaal al niet kunnen ontvangen vrees ik.

van zodra er (meer) tv's en video/dvd recorders komen die dvb-c gaan ondersteunen dan zal telenet MOETEN de standaard enders vrij geven omdat ge dan dus een digitale tv hebt en ALSNOG zo nen digibox moet kopen = koppelverkoop + monopolie omdat ze geen andere digitale ontvangers toelaten.

EDIT
damn, APA, kon ge niet wachten tot ik mij uitleg klaar had, DAMN (moet sneller typpen en midner vensters openen)

EDIT2
@ Apa,
als telenet reclame maakt dat ge niet extra moet betalen voor het standaard pakket gaan ze ook de smartcard en codering moeten weglaten omdat ze anders verkeerde en misleidende reclame maken.

AccuCore

Legacy Member
wat doet die dvb-c daarbij?
# DVB-T (Terrestial) Het signaal wordt draadloos verstuurd. De openbare omroep (Een, ketnet/canvas, en de bijhorende radiozenders) zijn op die manier te ontvangen. Helaas zijn dit dan ook de enige zenders.
# DVB-C (Cable) Dit is het systeem dat gebruikt wordt door de kabelproviders. Meestal zijn de signalen gecodeerd.
# DVB-S (Satellite) DVB via satteliet. Digitale betaal TV is gecodeerd, maar er zijn in België zo'n 400 gratis (en ongecodeerde) digitale stations te ontvangen

telenet codeerd het singnaal nogmaals waardoor je dus een digibox nodig hebt :) (ff link zoeken met bewijzen :p ik dacht dat ze acravision gebruikte)

soit gwoon om aan te tonen dat het gewoon digitaal over KABEL wil zeggen.....
hetgeen ik duidelijk wil maken(ook met men post hierboven over die digitale kaart) is dat het wel mogelijk is het verkrachte tv signaal van telenet(analoog naar digitaal...hoe dom kunde zijn? :s ) toch verder digitaal op uw pc te krijgen!
als je met een gewoone tv kaart werkt ga je als volgt te werk
analoog naar digitaal(hiervoor zorgt telenet!) jij krijgt het digitaal binnen en gaat het NOGMAALS omzetten naar analoog(hierdoor krijg je 2 keer een convertering waardoor je veel meer verlies hebt) met een digitale tv kaart KAN je 1 omzetting omzeilen en de kwaliteit relatief goed houde!


http://www.knudde.be/index.php?page_name=tv&page=5

FLT

Legacy Member
Exit zei:
digitale zenders kunt ge WEL recorden MAAR dan de digicorder of digibox verbinden naar de pc/vcr die dan de beelden waarop ge de digibox zet op neemt. dus enkel opnemen naar wat ge op de digibox kijkt. dan moet ge analoog kijken om andere zender te kijken.

Ja dus de enige manier om dat te doen is analoog aangezien er nog geen digiboxen zijn met digitale output. Dus het verschil wordt wel zeer klein met analoog dan (als je een goed analoog signaal hebt)

Lord Benno

Legacy Member
AccuCore zei:
1 case: thermaltake bach silver remote media control center(vrij duur rond de 200€ maar das dan ook een goeie case....deze is helaas bijna niet te verkrijgen en daarom wacht ik nu al een goeie 4maanden enkel en alleen op men case om men htpc samen te stellen! de rest ligt hier op een hoopje)
bij jaha:
http://www.jaha.be/ashop/?mod=product&cat_id=3,47&product_id=1446
of zilver
http://www.jaha.be/ashop/?mod=product&cat_id=3,47&product_id=1445

respectivelijk 193€ en 179€ geleverd binnen de 5 dagen :)

JMke

Legacy Member
Gamer zei:
Ben een leek op dit gebied, dus graag wat info..

en gij komt da hier vragen :-/

Dual capture card kan goed van pas komen indien je TV wilt zien/opnemen tegelijkertijd;

dan moet je u afvragen ofdat ge met Windows Media center wilt werken, Windows Vista Media Center, of Windows XP met een of ander freeware pakket dat media center achtige features evenaart.

hier is een GOUDMIJN aan informatie en software links (shame on you for not finding this!) http://www.madshrimps.be/vbulletin/showthread.php?t=27602
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan