Archief - router als switch

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

the_dr@gon

Legacy Member
hoe kan je een router als switch gebruiken ?
heb een U.S. Robotics Broadband Router 8000-02

alvast bedankt

apa

Legacy Member
Tracylover zei:
dit heb ik geprobeerd maar dan krijg ik geen internet verbinding

Je verbindt de kabelmodem met een van de LAN-poorten van je router met een gewone UTP kabel. Je verbindt 2 van je PC's met 2 andere LAN-poorten van je router. De WAN-poort laat je leeg en alle routerfuncties laat je uit (vooral DHCP idd). Heb je dat zo geprobeerd?

the_dr@gon

Legacy Member
dit ik heb ik eens geprobeerd maar toen kreeg mijn pc wel internet maar deze van me broer niet maar als ik het nu nog probeer krijg ik helemaal geen internet meer

Exit

Legacy Member
welke isp hebt ge? indien telenet moet ge min expressnet hebben (dus min 2ip's vantelenet) om 2 pc's online te krijgen hé!!!!

Exit

Legacy Member
modem ontkoppelen, stopcontact eruit, tijdje wachten (min tot 2u .... bvb deze nacht) terug insteken, modem MOET dan op lan al aangesloten zijn!! (niet wan) en sluit andere pc's aan op de andere lan ingangen, DHCP moet dan wel af (voor dat modem terug aangaat)

omdat ge wel 2 ip's hebt is er 1 toegekend aan de wan van de rotuer en als ge dan aansluit op lan hebt ge dus maar 1 ip vrij waardoor maar 1 pc een ip kan krijgen .... door de modem af te leggen en 2tal u te wachten wordt het ip gereleased van de router en vrij gemaakt voor pc2.

anders kunt ge ook ff de modem stekker uit stopcontact halen, terug aansluiten (dhcp af en in lan steken voor modem aangaat) en beide pc's verbinden en werken op 1pc en na 2tal u max zal pc2 ook ip kunnen krijgen (reboot of refresh ip)

the_dr@gon

Legacy Member
okey thx kzal deze nacht de modem uit laten
en ik zal dan morgen iets laten waten

thx

apa

Legacy Member
En niet vergeten: op je router moet je 2 DHCP-items afzetten he:
  • DHCP server
  • IP-adres opvragen via DHCP
Indien de eerste blijft aanstaan, dan zullen de PC's niet weten van welke DHCP-server ze een IP-adres moeten opvragen (van je router of van Telenet). Als je die afzet, dan zullen de PC's hun IP-adres van Telenet krijgen.

Indien de tweede opstaat, dan zal je router al een IP-adres van Telenet innemen. Aangezien je met een ExpressNet abonnement slechts 2 IP-adressen mag nemen, zal je nog maar 1 extra PC kunnen aansluiten.

R!|)|)L3R

Legacy Member
Ipv 2-tal uur te wachten voor je ip te laten verlopen kan je ook in dos-promt volgende intypen --> ipconfig /release
Veel minder wachten imho ;)

apa

Legacy Member
R!|)|)L3R zei:
Ipv 2-tal uur te wachten voor je ip te laten verlopen kan je ook in dos-promt volgende intypen --> ipconfig /release
Veel minder wachten imho ;)
Werkt niet hoor...

R!|)|)L3R

Legacy Member
Vind ik straf, al meerdere keren gedaan en da lukt bij mij. Ikzelf heb wel ADSL maar bij ne maat van mij dieje Telenet heeft lukt da ook!!

the_dr@gon

Legacy Member
hey

ik ben hier terug maar het lukt nog steeds niet :(

ik schakel dus de dhcp uit op mijn router en dan release ik de ip en schalel ik de modem uit en router ook dan hebbek 2 uren gewacht ik steek de utp kabel van de modem in de router op lan 1 en schakel ik de router en de modem aan en steek dan de 2 andere UTP kabels in de 2 andere lan poorten en krijg nog steeds geen internet :( doe ik iets verkeerd ?

Exit

Legacy Member
krijgt de pc dan een ip? bij de netwerk verbinding 2de tab of uitvoeren cmd ipconfig ...

krisse5844

Legacy Member
Hoi , ook ik ben hier na het lezen aan het experimenteren daarmee :D !
Omdat ik hier een thread heb om te vragen start ik geen nieuwe zinloze thread op met zelfde problematiek.

Situatie :

VROEGER :

Modem =Wan poort draadloze router / ap = twee pc's verbonden
Router / ap instellingen :

DHCP aan door router = netwerkip's aan pc's
AP disable

NU :

Modem ===> Lan 1 draadloze router / ap => twee pc's draadloos verbonden

DHCP af
Ap enable

Slechts één pc krijgt ip van telenet andere krijgt 169 reeks van ip

Wat is hier het probleem?

apa

Legacy Member
Het probleem is steeds hetzelfde. Zodus hier even een uitleg van de werking van de IP adressen bij Telenet.

Een ExpressNet abonnement laat toe 2 IP-adressen tegelijkertijd te gebruiken via 1 kabelmodem. De IP-adressen worden toegekend via DHCP. DHCP is een techniek waarmee een netwerk-client zijn netwerksettings (waaronder het IP-adres) opvraagt aan een DHCP-server. De settings die zo ontvangen worden, zijn geldig gedurende een bepaalde tijd die we de "DHCP lease time" noemen.

Een DHCP-server houdt een tabel bij met alle IP-adressen dat die mag toekennen aan clients. Wanneer een client een adres opvraagt, dan zal de server op zoek gaan doorheen deze tabel en een vrij IP-adres toekennen aan het MAC-adres van de client (het MAC-adres is een identificatiesleutel is die uniek is voor elke netwerk-device ter wereld). Dat MAC-adres wordt dan naast het IP-adres in de tabel onthouden samen met een teller die aftelt naar 0. Deze teller stelt de nog resterende lease-time voor (per kloktik verlaagt de DHCP server alle tellers met 1). Daarnaast wordt ook het serienummer van de kabelmodem in de tabel bijgehouden.

De DHCP-client krijgt in het antwoord op de vraag naar netwerksettings de resterende lease-time mee. Vóór het einde van de lease-time stuurt de client opnieuw een aanvraag om netwerk-settings door. De server ziet in zijn tabel dat die MAC-adres er reeds in staat en geeft terug dezelfde netwerk-settings terug aan de client. Tegelijkertijd herinitialiseert de server de countdown teller voor de lease-time.

Bij iedere kloktik verlaagt de DHCP-server de tellers in de tabel met 1. De server verwijdert het MAC-adres, het serienummer en de teller voor alle tellers die op 0 komen te staan. Op die manier komen die IP-adressen terug vrij voor gebruik door andere clients.

Telenet weet hoeveel IP-adressen mogen verbonden worden met ieder kabelmodem-serienummer. De controle daarop wordt overgelaten aan de DHCP-server: iedere keer een client netwerksettings opvraagt, zal de server de tabel doorlopen op zoek naar het aantal keer dat hetzelfde serienummer voorkomt. Komt die niet vaker voor dan het maximum toegelaten aantal keer voor je abonnement, dan zal je netwerksettings krijgen. Heb je het maximum bereikt, dan krijg je geen settings terug.

Belangrijk om weten is dat de DHCP-server geen verdere communicatie meer onderhoudt met de client dan de aanvragen en antwoorden. Daarom kan de server ook niet weten wanneer je het IP-adres niet meer nodig hebt.
Het gebruik van het commando "IPCONFIG /RELEASE" kan enkel werken wanneer de server dat toelaat. De Telenet DHCP-server negeert dat commando en de lease blijft dus lopen. Dit kan je zien aan het feit dat als je daarna terug "IPCONFIG /RENEW" uitvoert, je terug hetzelfde IP-adres krijgt als ervoor.

Nu kan je begrijpen waarom je slechts 1 IP-adres krijgt. Je router was verbonden met de kabelmodem. De router heeft dan een IP-adres opgevraagd aan Telenet via DHCP. Daarna haal je de router van de kabelmodem en wil je rechtstreeks 2 PC's aansluiten. Die zullen elk een DHCP-aanvraag doorsturen. Voor de eerste zal de DHCP-server een IP-adres teruggeven omdat het maximum aantal toegelaten adressen nog niet bereikt is (er was er namelijk al 1: deze van de router waarvan de lease-time nog niet bereikt is). Wanneer de tweede PC zijn aanvraag indient, merkt de DHCP-server dat het maximum bereikt is en geeft die geen nieuw IP-adres.

Er zijn 2 mogelijke oplossingen om hier uit te komen:
  1. Wachten dat de lease-time voor de router verstreken is. De precieze lease-time van Telenet ken ik niet, maar ik gok dat het zo'n 24u is (2 uur is in ieder geval onvoldoende!!).
  2. Het MAC-adres van een van de computers in te stellen op hetzelfde MAC-adres als die van de router (dit kan je in Windows btw). Daardoor ziet de DHCP-server geen verschil met de router en geeft die dezelfde settings terug. Bij deze oplossing moet je er 100% zeker van zijn dat de router NOOIT tegelijk aangesloten wordt met de PC met hetzelfde MAC-adres. Gebeurt dat wel, dan zal je 110% zeker netwerk-problemen krijgen/veroorzaken.

Exit

Legacy Member
2u volstaat vrijwel overal om het ip gereleased te krijgen ....
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan