Archief - PC geeft biepsignalen en start ni op

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Fredvdp

Legacy Member
Ik krijg de laatste tijd nogal regelmatig bluescreens of death. Nu ineens crasht hij en wanneer ik hem terug opstart, krijg ik geen beeld en hoor ik één kore biep en één lange. Is mijn moederbord kapot?

Ik heb hem uitgetrokken en na nen tijd terug ingestoken. Nu heb ik hem terug in gang gekregen en hij is opgestart in veilige modus. Aangezien de problemen altijd erger worden, zou ik da wel zo snel mogelijk willen oplossen.

DxDiag (Het begin dan toch, want ne post mag blijkbaar geen kilometers lang zijn. Als ge meer info nodig hebt, laat me dan iets weten.):

------------------
System Information
------------------
Time of this report: 4/14/2009, 14:46:47
Machine name: PC_FREDERIK
Operating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6001) Service Pack 1 (6001.vistasp1_gdr.080917-1612)
Language: Dutch (Regional Setting: Dutch)
System Manufacturer: HP-Pavilion
System Model: GU509AA-B14 m9050.be
BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (2 CPUs), ~3.0GHz
Memory: 2046MB RAM
Page File: 1387MB used, 2947MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 10
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 6.00.6001.18000 32bit Unicode

------------
DxDiag Notes
------------
Display Tab 1: No problems found.
Sound Tab 1: No problems found.
Sound Tab 2: No problems found.
Sound Tab 3: No problems found.
Input Tab: No problems found.

maximvdb

Legacy Member
Om zeker te zijn bios beep codes opzoeken van jouw mobo ( Kan ze niet vinden :sad: )

Fredvdp

Legacy Member
Ik heb mijne PC gescand en dat ding zegt dat ik geen bios heb. Hoe kan da?

Mijn batterij van mijn moederbord is kapot dus elke keer als ik de pries uittrek, reset da. Kan dat ermee te maken hebben?

Als het inderdaad mijn VGA is, is da geen gigantisch probleem want ik heb hier nog nen Geforce 8500 GT in mijn schuif. Maar ja, mijn huidige grafische kaart is beter.

P.s.: Ik heb geen verstand van computers.

maximvdb

Legacy Member
Wilde dan is rap die grafische kaart der in steken ... Dan weten we direct of het aan de grafische kaart ligt of niet... Zo een mobo batterij kost ni veel ze.

Exit

Legacy Member
zo'n bios batt kost iets van 1à 2 € (te krijgen vrijwel overal, colruyt, gb, brico, ....)
is meestal een CR2032 of CR2025

maar dat heeft daar niets mee te zien, zelfs zonder batt zal de pc werken, maar enkel aanpassingen in bios worden niet bijeehouden als de stekker uit stopcontact gaat.

Fredvdp

Legacy Member
't Is da mijn grafische kaart nog macheert. Ik heb daar overlaatst nog TF2 mee gespeeld. Die bluescreens gebeuren ongeveer tweedagelijks.

Ik ben nu normaal opgestart, nog geen problemen.

Zou het een driverprobleem kunnen zijn? Ik heb geen zin om hardware te vervangen.

Edit: Volgend de supportsite van mijn PC kunnen biepsignalen ook betekenen dat er een toets vastzit in mijn keyboard. Ik gebruik een wireless muis en een bedraad keyboard. Er zit wel in mijn schuif een keyboard da kapot is omda'k er ooit cola op heb gesmost, maar dat ding communiceerde nog altijd met de USB-stick van mijn muis. Zou het kunnen dat een PC zo zot doet omwille van een kapot keyboard?

Fredvdp

Legacy Member
Ik heb da keyboard weggesmeten en hij is nu goed aan't bollen. Als hij de volgende twee dagen geen bluescreen of death meer geeft, zal ik ervan uitgaan dat hij in orde is.

Fredvdp

Legacy Member
Zeker! Hij is nog altijd aan't bollen. ;)

Uiteindelijk, al krijg ik af en toe nen bluescreen, als ik dat ding hier nen dag aan een stuk kan laten macheren, is er ni echt een probleem vind ik. :p

Exit

Legacy Member
toetsen op keyboard die blijven hangen => dan gaat ge nog wel beeld krijgen en zal tuut blijven gaan (omdat de buffer vol komt)

en bsod => wat staat erop die bsod (zet autom reboot uit)
0x000000... en eventueel file die vernoemd wordt

mijn pc staat nu al 2,5 weken nonstop aan ...
hoelang die aanstaat mag geen bsod geven.

Fredvdp

Legacy Member
'k Zal de volgende keer den bluescreen bijhouden. Derstraks greep ik al direct naar mijne camera omda'k wist dat die ging rebooten maar 'k zal da nu afzetten.

Edit: Ik besef net da mijn bios overlaatst heeft gekozen om de naam van mijn VGA te veranderen van Geforce 9600 GT naar één of ander code. Als mijne PC dus ooit echt te lastig doet, zal ik mijne crappy reserve Geforce er insteken.

Fredvdp

Legacy Member
Update: Mijn errorcode begint met Stop: 0x00000116.

Ik heb dat opgezocht en het is een Nvidiaprobleem. Ik zal mijn drivers is opnieuw installeren.

Edit: Ik ben van plan om eerst mijn oude drivers er volledig af te smijten, maar ga ik dan nog iets zien? :p

Edit 2: Ik zie trouwens dat er in mijn errorcode een bestand staat 'nvlddmkm.sys' en in de map drivers onder system32 staat dat da bestand dateert van 7 oktober 2008. Mijn huidige Geforcedrivers zijn veel recenter maar er staat nog een map op mijn PC met Nvidia drivers die net als da sys-bestand dateren van 7 oktober. Als ik mijn drivers downgrade naar die van 7 oktober, kan het dan opgelost zijn?

In mijn apparaatbeheer staat ook dat mijn Geforcedrivers van 7 oktober zijn. Wat is trouwens de beste manier om drivers te downgraden? "Vorig stuurporgramma" in apparaatbeheer is niet klikbaar.

Exit

Legacy Member
drivers eraf gooien => windows neemt dan de standaard drivers.
drivers updaten/herisntalleren moeten de oude drivers er niet eerst af, om oudere versie te installen wel.

Fredvdp

Legacy Member
Ik heb de drivers gedeïnstalleerd en Windows heeft automatisch drivers geïnstalleerd na reboot. da sys-bestand en de drivers hebben nu allemaal 30 april als datum.

Edit: En hij blijft nu al meer dan nen dag bollen. 't Is kleir.

Fredvdp

Legacy Member
Ok, het is nog ni volledig opgelost. Mijn PC is wel stabiel (geen bsod meer), maar de performance is serieus verslechterd. Ik ga bjivoorbeeld van 75 frames per seconde in Team Fortress 2 naar 15 op dezelfde settings. Ik heb verschillende drivers geprobeerd waaronder de laatste nieuwe. Zou er een verband zijn me mijn vorig probleem of moet ik hier een nieuw thread over starten?

Exit

Legacy Member
ge hebt nu dus de standaard windows drivers dan ...
drivers van site van HP eens erop zetten en testen
anders drivers van nvidia eens opnieuw installen

Fredvdp

Legacy Member
Hij was dus ni stabiel. Hij is net weer gecrasht. Ik zal de situatie nog eens schetsen zodat iedereen mee is. ;)

Het probleem begon met frequente blue screens. Er stond een bestand vermeld op da scherm, namelijk nvlddmkm.sys. In deze periode was mijn computer labiel, maar had ik tenminste een deftige framerate.

Ik zag dat da sys-bestand nen anderen datum heeft dan mijn Geforcedrivers. Ik heb toen maar mijn drivers gedeïnstalleerd en mijn computer opnieuw opgestart. Windows zoekt en installeert zelf drivers.

Ik speel Team Fortress 2, mijn framerate is crap. (Geen lag, het is bij elk spel zo.)

Ik upgrade mijn drivers naar versie 186.18. Mijn framerate blijft crap en mijn PC crasht weer. Een zwart scherm nu in plaats van een blauw.

Edit: Nu heb ik in veilige modus mijn drivers terug gedeïnstalleerd en Windows heeft er automatisch driver 8.15.11.8585 opgezet (een driver van april 2009). Is da ni wa recent voor ne standaard driver? Wa zou er gebeuren moest ik manueel mijn map Nvidia, waar al die bestanden zitten, leegmaken?

TeddySo

Legacy Member
het kan ook aan u voeding liggen, die u grafische kaar instabiel maakt, heb ik onlangs voorgehad, en dan crasht die driver ook altijd, of reageert niet meer en is hersteld.
heb mijn voeding vervangen, en nu draait hij als een trein. !!!
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan