Cyc1oon zei:
Als je geen 64 bit processor hebt kan je niks doen met 4GB RAM geheugen.
Een 32-bit systeem kan tot 4 GB alloceren (truukjes allerhande buiten beschouwing gelaten). Windows kan echter slechts 2 GB alloceren voor gebruikersprocessen. Dat betekent concreet dat een programma dat je gebruikt niet meer dan 2 GB RAM zal krijgen.
Je kan Windows 32-bit wel zover krijgen dat die tot 3 GB aankan voor programma's (via een setting in C:\boot.ini)... Sommige programma's hebben echter moeite met dat truukje.
Alle RAM dat je boven die 2 GB hebt kan ook gebruikt worden, maar enkel door systeem-processen (zoals cache). Het is dus niet zo dat het niet benut wordt!
Cyc1oon zei:
Maar 2GB lijkt me eerlijk gezegd meer dan genoeg.
Ik zou zeggen, als je XP gebruikt, dan zal je met 2 GB wel toekomen (de snelheidswinst met meer RAM is beperkt). Als je Vista gebruikt, dan ligt het net iets anders en zal je er sneller mee winnen.
Een goede raad is in ieder geval deze:
Davion zei:
Maar ge moet es kijken bij Taakbeheer, als u physical RAM 0 is terwijl ge rendert, dan ist de moeite (of heel laag staat); als ge nog over hebt ist de moeite niet.
forumnaar zei:
Ik maak montages(samenvattingen) van sportwedstrijden, beelden die opgenomen zijn met een digitale camera.
Ik heb dus een AMD Live X2 5000+ processor en Windows Vista Home Premium 32 bit.
Zou een update van 2GB naar 4GB de moeite lonen?
Ik zou zeggen dat het hier mogelijk is ja, maar controlleer in ieder geval je task manager terwijl je aan het werken bent aan een typische montage. Kijk specifiek naar de tab "Performance" naar het grafiekje "Memory". Als dat dicht in de buurten komt van de totale hoeveelheid RAM in je PC, dan kan je wel wat winnen met extra RAM...
In ieder geval kan je, voor de applicaties die je wellicht gebruikt, ook de 64-bit versie van Vista installeren... Als je ook nog 64-bit versies van je applicaties kan vinden, dan zal je een vrij grote winst krijgen. Met een 32-bit applicatie in Vista 64-bit zal je zowieso de volle 2 GB aan RAM krijgen voor de applicatie.