Archief - X3: The Reunion

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Avondland

Legacy Member
Ik heb gezocht of er geen gelijksoortige topic bestond in de 'Simulation Games' of in 'Flight sims'. Dus bij deze dit topic:

Ik heb onlangs dit spel gekocht voor 6 euro en merkte meteen op dat er een moeilijke leercurve aan is verbonden. Nu ik de campagne ben begonnen begin ik langzamerhand te begrijpen hoe dit allemaal werkt. Wel een mooi spel overigens, met genoeg mogelijkheden om je uren mee bezig te houden. Het is een vrij groot universum, dus er is genoeg om te ontdekken me dunkt.


Maar hoe begin je eigenlijk met écht geld binnen te rijven? Ik heb bij die trading stations wat geprutst en bij die andere stations en ik blijk dan toch 1 van mijn 2 laserkanonnen hebben verkocht te hebben. Ik heb hier en daar wel wat kunnen kopen en terug verkopen maar de winstmarge is blijkbaar nihil. Bovendien kan ik vaak niets verkopen omdat ik niet genoeg laadruimte blijk te hebben (of omgekeerd, er staat in het rood XL). Ik zou willen weten hoe je in eerste plaats geld moet verdienen in dit spel wanneer je begint.

Mods: indien deze topic op de verkeerde plaats is gezet, mijn excuses. ;)

Frieza

Legacy Member
als ik U was zou ik nog wachten met die XTM mod te installeren.
naar het schijnt is die echt de moeite, maar maakt het spel nog zoveel moeilijker.

anyway, ik ben een maand geleden ook begonnen met dit spel. je moet er veel tijd insteken eer je iets bereikt, maar het is het waard.

momenteel heb ik 16 Universal traders, 4 fighters die ik heb gecapped, zelf vlieg ik met een M3. Verder heb ik nog een Bogas factory, rimes Factory en space fuel distillery en 12 milj op mijn account. het duurde wel even voor ik dit had en eigenlijk is het nog peanuts met wat je in dit spel kunt bereiken :)

anyway, om je verder te helpen, kijk eens op onderstaande link.
deze guide heeft mij geholpen een trade fleet op te bouwen.

http://www.x-dc.net/tutorial.php?id=10&tid=169

Avondland

Legacy Member
Toevallig ben ik ook met die guide begonnen. :D

Maar de eerste stap met het verkopen van de Buster ging niet. Ik verkocht hem maar kon geen Mercury S kopen, ook al had ik genoeg geld daarvoor. Dus laat ik de Buster maar voor het was en ben ik langzaam Energy Cells met enige winstmarge aan het verkopen aan de Ore Mines in de Ore Belt. De guide zegt ook ore te kunnen kopen verkopen met een hoge winstmarge maar dat is me nog niet gelukt. Ik heb al wel twee sattelites losgelaten in Argon Prime en in de Ore Belt. Je kan de exacte prijzen niet zien, maar als je Energy Cells koopt in zo'n Solar Factory waar de voorraad vol zit zijn de prijzen altijd zeer laag (12) en als je gelukt hebt kan je in een Ore Mine waar de voorraad nagenoeg nihil is de Cells verkopen voor 19.


Maar het gaat wel vrij traag moet ik zeggen. Ik heb m'n Mercury dan wat upgrades gegeven zoals een betere motor en extra laadruimte maar dat is nogal kostelijk. Ik zit nu terug boven 100.000 credits omdat ik met 1/3 laadruimte vol Ore zat dat ik gewoon niet aan de straatstenen kwijtraakte. Enige tips om ore te verkopen? Als ze 50 zijn is het wel een koopje om aan te kopen, maar de fabrieken die Ore nodig hebben, hebben meestal genoeg voorraad zodat ik het met enorm weinig winst kan verkopen. Ik haal meer winst uit mijn Energy Cells.

PureFun

Legacy Member
Speel het ook al even en vind het wel interessant. Niet bepaald de jump in and shoot stijl van freelancer maar eens je de controls wat onder de knie hebt gaat het vlot. Ook geprobeerd die trading tutorial te volgen maar had de indruk dat die mss voor een oudere dan 2.5 versie geschreven is. Ik moest nog wat reputation verdienen voor ik de mercury s kon kopen en toen ik bij het omwisselen van ship mijn cargo ejecte en achterliet vlak buiten de shipyard lag deze helemaal verspreid over de sector. Sommige cargo ontplofte zelfs automatisch na verloop van tijd.

Allessinds spijtig dat deze game weinig aandacht kreeg, wsl hadden de devs de eerste paar minuten beter meer klassieke tutorial tips geplaatst om nieuwe spelers in het genre niet teveel af te schrikken.

Avondland

Legacy Member
Ik heb m'n Buster dan toch verkocht en heb nu zo'n 500.000 credits. Eerst m'n wapens verkocht en daarna het schip zelf. Dan terug in mijn Mercury gekropen om nog wat verder te traden. Dus straks ga ik proberen zo'n Discoverer te kopen en een autonome trader te bekomen. Eerst wel nen hoop sattelieten kopen zodat ik ze in interessante gebieden kan achterlaten. Gelukkig heb ik straks mijn laatste examen zodat ik er wat meer tijd in kan steken.

Avondland

Legacy Member
Ik heb net mijn eerste autonome trader, maar die lijkt bijna geen winst op te leveren. Die blijft maar hangen rond de 40.000-50.000, hoewel hij voortdurend koopt en verkoopt. Ligt het misschien aan het niveau van de trader zelf? Ik vermoed van wel, dus dan zal ik wel moeten wachten eer ik écht geld verdien. Ik wil immers mijn handelsvloot uitbouwen. :D


Edit: nu hij level 4 bereikt heeft (momenteel al 5) begin ik wat winst te maken. Ondertussen zit ik rond de 75.000, dus dat zijn geen zorgen. Ondertussen ben ik het heelal wat aan het ontdekken, maar ik zou eens wat sattelieten moeten maken om commercieel interessante gebieden beter onder controle te houden. Als ik zo een Universe Trader betere winsten kan doen opleveren zit ik er warmpjes in.

Avondland

Legacy Member
Oké, het begint traag op gang te komen, nu heb ik twee autonome traders en zit rond 150.000 credits. Enige jammer is dat je telkens die dure Trade Command Software Mk. 3 moet kopen dat 500.000 credits kost. Bij dit spel moet je wel massa's geduld hebben. Ik heb al een groot deel van het universum bezocht, maar ik ga eens wat sattelieten kopen om commercieel interessante gebieden te markeren, zoals ik hierboven reeds zei.

Wanneer is het bijvoorbeeld aangeraden om tankers te kopen of andere ruimtetuigen dan Mercury's? Iemand?

passero

Legacy Member
Ik ben het ook net beginnen spelen. IS wel leuk en uitgebreid. Denk dat ik er uren plezier aan ga beleven. Eerst wel nog eens goed de manual lezen en de hierboven vermelden guide.

Nog een vraagje voor de mods... moet dit niet in de flight sim sectie? Of huren space sims niet in de flight sim sectie?

Avondland

Legacy Member
Het is niet zomaar een space simulator. Je kan immers een ruimte-imperium uitbouwen.

passero

Legacy Member
ja i know :)
Ik vlieg nu zo wat verloren... heb de startmissie gedaan en nu....
Waar kan ik opdrachten vinden enzo?

Avondland

Legacy Member
Ik ben direct begonnen met een handelscarrière, die ik aan het uitbouwen ben. Voor de tweede missie moet je naar de Goner Temple. Ik dacht in Red Light? In ieder geval waar je de eerste missie geëindigd bent.

dJeez

Legacy Member
Is er iemand die het kan vergelijken met X2? Want daar was ik toch wel vrij in teleurgesteld...

Nu ja, ik wacht al jaaaaren op Elite IV, en om 't even wat ik met de Elite (vooral de Elite 2 & Frontier: Elite dan) vergelijk valt mij tegen (beste alternatief was Hardwar totnogtoe, maar dat was dan qua wereld heel beperkt).

BTW Avondland, mag ik vragen waar je die op de kop hebt getikt voor 6 EUR? :p

Archangelus

Legacy Member
In een aantal MediaMarkten en Saturns zouden ze het hebben liggen, maar daar heb ik het zelf niet gevonden. Ik heb mijn exemplaar besteld op www.bol.com en binnen een paar dagen stak het in mijn bus.

Ikaruga

Legacy Member
ik heb dat ook in gamemania gekocht voor 6 euro, 'k heb dat eens geinstalled, kwartier gespeeld maar dan dag erna geformat voor 8800GT en Vista, en sindsdien niet meer gespeeld.
ik weet alleen dattek het enorm ingewikkeld vond om mee te beginnen, maar 'k neem aan dat da vanzelfsprekend wordt alsek er wa tijd insteek?!

draait het overigens volledig rond traden?

en most of all, is er soms een magische manier (read: mod) om in third person rond te vliegen met wa meer feeling (zoals freelancer?). Kheb de indruk dat mijn mobiel gewoon statisch draait, 'k vin da beeke spijtig eigenlijk

Avondland

Legacy Member
Je moet er veel tijd insteken, maar het loont wel de moeite hoor. Het is geen spel dat je op 1-2-3 uitspeelt en in de kast laat liggen. Ik heb het spel voor 6 euro zien liggen in de Fnac in Antwerpen, vorige week lag er nog 1 of 2 exemplaren in dat budgetgedeelte.

Op vlak van Mods weet ik niets, dus misschien iemand anders?

passero

Legacy Member
ge kunt toch de camera veranderen zodat ge in 3th person vliegt? Zit toch standaard in X³ maar persoonlijk vind ik het niet echt leuk om zo te vliegen ;)

Wat ik me trouwens afvraag... In veel guides over x³ lees je dat je begint met 2 schepen en redelijk wat geld. Nu... ik ben begonnen met de normal start en niet de quickstart. Blijkbaar heb je bij de normal start 5k en 1 schip (buster) terwijl bij de quickstart 100k ofzo en 2 schepen waaronder de buster en een mercury ofzo.

Als ik dus nu geld probeer te verdienen is da vree moeilijk. Mijn cargo hold is vree klein waardoor ik maar kleine hoeveelheden kan meedragen en enorm moeilijk winst kan maken.
Iemand enige tips om in de normal mode toch gemakkelijk wat te verdienen?
Een voorbeeld: als ik energy cells koop in de solar plant in de ore belt tegen 12c en verkoop tegen 19c maak ik wel wat winst maar door mijn kleine cargo hold levert me dat eigenlijk maar 500 winst op wat dus belachelijk weinig is voor een trip van een half uur ofzo.

128MB

Legacy Member
Is zo vet spel ma ksnap er de ballen van :( 'k leef nie langer dan een kwartierke. Eer ik doorheb hoe dat dat ding werkt komt er ineens zo'n wave van vijanden en die knallen me af :p

Dat indocken vind ik geweldig, zeker me men 27" tv voor men ogen :love: en dan da muziekske zo en uww schip binnemanuvreren.

passero

Legacy Member
het besturen is nu toch totaal het moeilijkste nie ;)
het moeilijkste is een goeie bron van inkomsten vinden vind ik :s
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan