Blackend
Legacy Member
Morgen (op de stakingsdag van de vrt) wordt de documentaire 'Kill the referee' uitgezonden op één en canvas (om 21u50). Ik heb hem al gezien en het is absoluut een aanrader voor iedereen, en zeker als je wat in voetbal geïnteresseerd bent.
Ik zou zeggen: zéker kijken en laat nadien maar jullie mening achter over deze docu
Slechts een paar seconden van een voetbalmatch volstaan om het leven van een ganse familie omver te werpen. Voor scheidsrechters geldt dit zelfs nog meer dan voor de voetballers zelf.
Voor Kill the Referee kreeg regisseur Yves Hinant ongelimiteerde toegang tot Euro 2008 om de topscheidsrechters van de catacomben van het stadion tot op het grasveld te volgen.
De impact van de grote media-aandacht wordt duidelijk als scheidsrechter Webb doodsbedreigingen krijgt na een beslissing in het nadeel van Polen. Zelfs de Poolse premier geeft aan "iemand te willen vermoorden". Voor het tornooi werd hij nog getipt als scheidsrechter voor de finale, de politieke hetze die ontstaat doet zijn kansen slinken.
Ik zou zeggen: zéker kijken en laat nadien maar jullie mening achter over deze docu

Had eigenlijk nog nooit bij stilgestaan hoe stressen dat is voor die scheidsrechters tijdens zo een grote matchen.
ad:

