Archief - Gravity

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Sensational

Legacy Member
Net de Avant Première gaan zien van deze film. Wat een visueel indrukwekkende film was me dit! Mooi staaltje technologie en filmtechniek dat hier werd neergezet. Het is al lang geleden maar dit is eindelijk nog eens een film waar het 3D effect nut heeft en goed uitgewerkt is. Acteer prestaties waren ook zeer goed. Het verhaal is iets of wat simpel maar dat stoorde mij totaal niet in deze film, alsook het feit dat er maar 2 acteurs echt in meedoen heeft me niet gestoord.

Petje af aan de regisseur voor dit audiovisueel pareltje. Zeker gaan kijken en in 3D, het is het waard deze keer!

clercqie

Legacy Member
Deze film heeft ervoor gezorgd dat ik toch nog positieve dingen over 3D kan zeggen. Wat een beelden! Die openingsshot was echt ongelofelijk. :drool:

MJ!

Legacy Member
Prachtige film! En zoals hierboven al gezegd werd, voor één keer kan ik iedereen aanraden deze film in 3D te bekijken! :)

Dr. Sheldon Cooper

Legacy Member
Wat een film :love: Geniale Bullock trouwens. Maar het CGI en 3D-gedeelte is werkelijk ongezien. Prachtige film.

10/10

hashtag

Legacy Member
zo. veel. spijt. dat ik die nie de 10e al op FF Gent heb gezien, echt nog geen enkel slecht woord gelezen of gehoord :bow:

The Moff

Legacy Member
blijft de film goed na het ongeluk, of wordt het dan maar een saaie boel?

Lav

Legacy Member
Het ongeluk gebeurt eigenlijk al in het begin, dus het zou maar erg zijn als het daarna saai wordt :p Ik vond dat het echt van begin tot einde spannend was

Brick Top

Legacy Member
Ik besef maar al te goed dat het wellicht aan mij ligt maar ik begrijp de fuzz rond deze film niet zo goed. Ok, qua soundtrack/CGI is het inderdaad erg goed maar inhoudelijk is deze film toch niet zo speciaal, wel? Het mondt toch al snel uit in een dertien-in-een-dozijn strugge for survival met hier en daar een verplicht emo-momentje?

't Is een degelijk film hé, don't get me wrong. Maar dit is toch één van de eerste keren dat ik de hallucinant hoge scores op rotten tomatoes niet zo goed begrijp.

PBR Streetgang

Legacy Member
Brick Top zei:
Ik besef maar al te goed dat het wellicht aan mij ligt maar ik begrijp de fuzz rond deze film niet zo goed. Ok, qua soundtrack/CGI is het inderdaad erg goed maar inhoudelijk is deze film toch niet zo speciaal, wel? Het mondt toch al snel uit in een dertien-in-een-dozijn strugge for survival met hier en daar een verplicht emo-momentje?

't Is een degelijk film hé, don't get me wrong. Maar dit is toch één van de eerste keren dat ik de hallucinant hoge scores op rotten tomatoes niet zo goed begrijp.

Ik kan uiteraard niet spreken voor de reviews op RT want ik heb er geen gelezen. Wat ik zelf zo geweldig vind aan deze film is hoe Cuaron je van begin tot eind het gevoel geeft dat je mee met de personages rondzweeft in de ruimte, dat je zelf in banen rond de ruimtestations beweegt. Het is de best gechoreografeerde sci-fi film die ik gezien heb sinds 2001: A Space Odyssey en de survival tale van Gravity vond ik best nog wel mooi en geloofwaardig uitgespeeld, zonder al te veel woorden (hoewel de dog bark scene echt een gigantisch wtf-gehalte had).

En ja, de acteerprestaties zijn best ok. George Clooney, fantastisch als altijd, is hier perfect gekozen als de afwisselend goofy and serious man die zijn droom beleeft en over enorme competentie beschikt als astronaut. Ben zelf geen Bullock fan, maar buiten die ene scene die ik daarnet vermeldde heb ik me hier nooit gestoord aan haar spel. Het is een echte calvariefilm en dat houdt natuurlijk heel wat huilen en hijgen in, maar je kan wel de volle 90 minuten lang genieten van prachige, uiterst serene panorama's die af en toe verstoord worden door de sattelite debris die zorgt voor sommige van de meest spectaculaire actiesequenties die ik in een erg lange tijd in een film gezien heb.

Altogether great stuff - het grote publiek is tevreden omdat de film spreekt over de humane drang naar zinvol leven, het stilt de honger van de blockbuster-crowd omdat de actiescenes zo cool zijn en de CGI echt knap afgewerkt is, maar voor vele sci-fi geeks is dit een treat omdat je hier - meer dan in meeste films in het genre - weinig anders doet dan rondvliegen in de ruimte.

clercqie

Legacy Member
PBR Streetgang zei:
Ik kan uiteraard niet spreken voor de reviews op RT want ik heb er geen gelezen. Wat ik zelf zo geweldig vind aan deze film is hoe Cuaron je van begin tot eind het gevoel geeft dat je mee met de personages rondzweeft in de ruimte, dat je zelf in banen rond de ruimtestations beweegt. Het is de best gechoreografeerde sci-fi film die ik gezien heb sinds 2001: A Space Odyssey en de survival tale van Gravity vond ik best nog wel mooi en geloofwaardig uitgespeeld, zonder al te veel woorden (hoewel de dog bark scene echt een gigantisch wtf-gehalte had).
Dit. Ik had ook het gevoel dat ik echt zelf in die lege ruimte aan het rondtollen was. Gravity moet je imo vooral bekijken als een echte ervaring waarin je ondergedompeld wordt, ipv. enkel maar een filmpje waar het verhaal het belangrijkste is (hoewel de plot hier toch genoeg subtiliteiten bevat).

gibbles

Legacy Member
Visueel is het allemaal zéér stunning maar dan is alles ook gezegd imo... Dus wie zich niet ergert aan doodstille momenten en saaie dialogen maar wel graag geniet van visuele pracht gaat hier zeker van genieten!

FreakyJP

Legacy Member
Gisteren gaan zien en toch ietwat teleurgesteld uit de filmzaal gekomen.

Op visueel vlak is het ongezien wat Lubezki en Cuaron hier klaarspelen. Maar eerst en vooral was de muziek vaak veel te opdringerig.
De film had ook heel wat facepalm-scènes zoals die met het geblaf (dat PBR ook aangaf), die womb-scène en net wel/niet momenten (vb. wanneer Bullock met die sojoez probeert te ontsnappen en die antenne aantikt).

Het dieptepunt voor mij was echter het domme einde, en hier verliest de film veel van zijn waardigheid.Het is gewoon te heroïsch, te Hollywoodiaans en voelt vooral te geforceerd aan.

Electrizzy

Legacy Member
Ik sluit me aan bij FreakJP, wat een teleurstelling. Stijl over inhoud en de score was idd meer storend dan wat anders. Om nog maar te zwijgen van de overdreven geforceerde emotionele scenes...

DaFreak

Legacy Member
Gravity - 9/10
Gaat dat zien, gaat dat zien! Een edge of your seat thriller met enkele grootschalige actie momenten en visuals die je achterover doen vallen. Je kijkt de hele tijd mee over de schouders van astronauten en dankzij het geniale camerawerk heb je echt het gevoel dat je zelf daar boven aan het rondvallen bent. De sfeer is ronduit fantastisch. De dubbele hoofdrol; zwaartekracht/ruimte laat zien wat voor een fenomenaal range aan emoties ze kan opwekken. De ene moment is ze betoverend mooi, het andere onheilspellend en dreigend. De actie maakt duidelijk hoe hard je in de ruimte moet werken om erin te kunnen overleven maar zelfs tijdens de stille momenten voel je de constante druk en besef je dat die dunne wand alles is dat je leven van de dood scheidt. Zonder twijfel de beste en meest accurate spaceflick ooit gemaakt, de machteloosheid van een 2potig land geoptimaliseerd wezen dat zich al spartelend door de ruimte moet verplaatsen om te overleven wordt haarfijn weergegeven en vertaalt zich over de hele lijn in een zeer beklijvend, ongemakkelijk gevoel. De leads, Clooney en Bullock doen dat goed tot zeer goed alhoewel ik denk ik liever minder bekende acteurs in die rollen had gezien. Ook het geluid is gewoon af. Ik denk vooral aan die dreigende, opzwepende score maar ook aan de technische kant; de manier waarop voice comms en geluid dat zich door een romp voortplant wordt weergeven voegt veel toe. Zulke details tesamen met de verbluffende manier van schieten en het uitstekend gebruik van 3D zorgen er voor dat het verder gaat dan observatie en reflectie. Gravity is een ervaring. Wanneer Stone achter zich een luik dicht trekt dat de ruimte buiten sluit, zal zelfs de meest claustrofobe kijker haar opluchting delen. Het 3D effect versterkt het gevoel van schaal, wij kleine mensjes in onze beschermende technologische luchtbelletjes maken geen schijn van kans tegenover de onmetelijke nietsvergevende leegte. Het was al van Avatar en een handvol kleinere films geleden dat 3D nog een echte meerwaarde kon bieden, maar nu hebben we met Gravity dus een nieuwe.

moehaa!

Legacy Member
Ik begrijp de kritiek die gegeven wordt helemaal, en stoorde me ook aan verschillende dingen. Toch vond ik het een zeer goede film, uiteindelijk was het een spectaculaire audiovisuele ervaring die me tevreden de zaal deed uitwandelen. Zeker iets om in de cinema te zien!

vliegtuigje

Legacy Member
ik had er meer van verwacht
mooie beelden, leuke effecten maar bij momenten echt wel saai, niet zozeer vanwege de stille momenten (die normaal zijn in de ruimte waar niets hoorbaar is) maar het verhaal kon me gewoon niet echt boeien.
En ik las al op een website dat zowat alles wat er in de film gebeurt niet realistisch is, maar ja daarom is het ook film :)

Dr. Sheldon Cooper

Legacy Member
Snap niet hoe mensen die saai kunnen vinden. Ik piste in mijn broek toen die zuurstof bijna op was. Mijn vriendin en ik zaten echt met onze handen voor onze mond en met onze benen in foetushouding omdat dat zo spannend is. Je wordt er ook echt ingezogen.

The Moff

Legacy Member
Sheldon Cooper zei:
Snap niet hoe mensen die saai kunnen vinden. Ik piste in mijn broek toen die zuurstof bijna op was. Mijn vriendin en ik zaten echt met onze handen voor onze mond en met onze benen in foetushouding omdat dat zo spannend is. Je wordt er ook echt ingezogen.

Moest ik zonder zuurstof zitten in de ruimte zou ik niet zo treuzelen hoor. Maken dat ik vlug binnen ben, ipv van een gesprekje aan te knopen met Clooney.

Ik vond het echter wel een goeie film qua visuele pracht. Maar kvond het bij momenten te langgerokken, zoals ik net aanhaalde.

shiftyke

Legacy Member
FreakyJP zei:
Gisteren gaan zien en toch ietwat teleurgesteld uit de filmzaal gekomen.

Op visueel vlak is het ongezien wat Lubezki en Cuaron hier klaarspelen. Maar eerst en vooral was de muziek vaak veel te opdringerig.
De film had ook heel wat facepalm-scènes zoals die met het geblaf (dat PBR ook aangaf), die womb-scène en net wel/niet momenten (vb. wanneer Bullock met die sojoez probeert te ontsnappen en die antenne aantikt).

Het dieptepunt voor mij was echter het domme einde, en hier verliest de film veel van zijn waardigheid.Het is gewoon te heroïsch, te Hollywoodiaans en voelt vooral te geforceerd aan.

Wat bedoel je met womb-scene, dat heb ik precies gemist?
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan