Archief - Mijn toekomst: VS of Zweden...

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Darks

Legacy Member
Aloha, :)

Zoals sommigen onder jullie misschien al gemerkt hebben adhv mijn posts wil ik weg uit België en heb ik een grote liefde voor 2 landen: De Verenigde Staten en Zweden. Het is mijn droom om ooit permanent in een van deze twee landen te wonen. Het probleem is dat ik blijf twijfelen over welk land het gaat worden, ook al zijn de verschillen tussen de 2 landen ontzettend groot. En nee, het is niet omdat ik nog maar 17 ben dat ik nog meer dan tijd genoeg heb. Ik wil bouwen aan mijn toekomst en de eerste stap daarvan is een jaar school volgen in Zweden of de VS, en dat moet binnen enkele maanden beslist worden.

Ik hou van beide landen. Het is raar, maar de ene week denk ik 'ik ga naar de VS!' en de andere week is het 'Zweden zal het worden'. Zo gaat dat nu al voor 2 jaar... Time to make up my mind, I'd say. :crazy:

De VS lijkt op het eerste zicht de beste keuze. Ik ben zot van Amerikaanse auto's, huizen, de mentaliteit (en nee die is niet zo slecht als de meeste Europeanen denken, ik heb wat contacten ginder), de ruimte, de vaderlandsliefde, de natuur, de economische voorsprong, bijna alles gewoon. Al kan het bestuur stukken beter (maar verkiezingen komen er alweer aan), ze mochten wat meer inzitten met het milieu en het land is een beetje conservatief (alhoewel dat niet altijd slecht is, natuurlijk). Dat zijn dan weer enkele nadelen.

Ik heb echter nogal wat schrik voor de toekomst van het land. De economie groeit al jaren sterker dan die van Europa, ja, maar men zit met een heel hoge schuld, de opwarming van de aarde kon hun graanproductie wel eens lamleggen, ze zijn doelwit bij uitstek in geval van oorlog, en hun verslaving aan olie en vasthouden aan oude principes kan wel eens de doodsteek voor hun economie worden.

Daar komt Zweden erin, geweldig land, prachtige natuur, beste infrastructuur ter wereld, geweldig onderwijs, zeer progressief en staat open voor technologie, lage criminaliteit en uitstekende gezondheidszorg, alles lijkt er soepel te draaien, problemen pakken ze aan en lossen ze op. Tegen 2020 willen ze als eerste land sterk onafhankelijk zijn van olie. Kortom, een voorbeeld voor de rest van de wereld.

Maar ook Zweden heeft zo zijn nadelen. Het is er duur leven (dus vergeet de 4br/3bathroom + 2 SUV's maar), ook zij kampen met vergrijzing ezv. De rijkdom van de VS moet ik er dus niet gaan zoeken, maar ik weet goed genoeg dat veel geld niet gelukkig maakt, heb het zelf getest door een jaar lang hard te werken na school en in de weekends.

Mijn familie is natuurlijk ook heel belangrijk voor mij en dan is Zweden toch aanzienlijk dichter dan de USA om eens af te komen.

Als ik wat verder nadenk zou ik dus eigenlijk best naar Zweden gaan. Maar ik voel er niet zo'n sterke liefde voor als voor de VS, niet dat warme gevoel vanbinnen.

Mijn hart zegt de VS, mijn verstand zegt Zweden. Hoe los ik dit op? Help! :cry:

Ali_

Legacy Member
ENORM moeilijke keuze:

tzijn ook mijn favoriete landen om later te wonen :D
maar ik kies voor de VS en dat omwille van de grootsteden, ik ben echt verliefd op steden als NY en Chicago.
Hoewel ik stockholm ook enorm mooi vond genieten NY en Chicago wel mijn voorkeur.
Maarja als je gaat zien op vlak van sociale zekerheid en dergelijke dan is Zweden natuurlijk de nr.1, maar het is niet zo dat er in de VS totaal geen vorm van sociale zekerheid is. En dan familie in uw geval... (ik wil juist weg van die van mij dus vs is perfect :D)

Maar zoals je perfect zegt: dat warm gevoel krijg ik niet voor zweden, althans niet om mijn leven er door te brengen.

L@TrO

Legacy Member
ik ben ook al in de 2 landen geweest , en ik zou dan toch voor de VS kiezen . Eerder San francisco dan NY.

UnEx|sT

Legacy Member
Wat misschien ook een probleem kan vormen op korte termijn is de taal? Het zal een serieuze inspanning vragen om deze taal goed onder de knie te krijgen, dat vind ik ook een belangrijk nadeel.

Avondland

Legacy Member
Ik zou voor Zweden gaan, maar dat is mijn persoonlijke keuze. VS lijkt me leuk om eens een halfjaar er te gaan rondtrekken (roadtrip) maar om er te gaan wonen ... liever niet.

snake880

Legacy Member
De dollar zakt nog altijd dus de vs wordt ook goedkoper om te wonen.

Howitzer

Legacy Member
Ik heb ook een beetje hetzelfde.
Maar ik zou voor Zweden kiezen. (IMO natuurlijk!)
Vind de leefstijl daar leuker en de mensen besteden precies ook meer aandacht aan de gedragsregels.
(Voorbeeld: Je mag daar in (bepaalde?) bossen kamperen maar ze voelen zich zelf heel verantwoordelijk om te zorgen dat ze niets kapot maken, geen afval achterlaten enzv.)

jan1978

Legacy Member
Studeren zal wel te doen zijn, maar zo maar efkes verhuizen naar de USA? Zonder naaste familie daar kunt ge da plan op de lange baan schuiven. Informeer u eerst maar deftig ivm green card (-lottery) en naturalisatie.

Ik lees trouwens nergens of daar familie hebt wonen of zelfs al op verlof zijt geweest. Zelfs dan kunt ge een vakantie onmogelijk vergelijken met daar wonen/werken of studeren. Hebt ge al eens nagedacht hoe ge uw hoger onderwijs daar gaat financieren (studentenlening afsluiten?).

Het is niet de bedoeling van u hier te ontmoedigen maar ik lees overal tegenwoordig over mensen die naar de VS willen verhuizen zonder goed te beseffen wat dat allemaal inhoudt. Binnen Europa is een pak simpeler (behalve mss de taal dan)

Howitzer zei:
(Voorbeeld: Je mag daar in (bepaalde?) bossen kamperen maar ze voelen zich zelf heel verantwoordelijk om te zorgen dat ze niets kapot maken, geen afval achterlaten enzv.)

Ik weet niet of ge al eens in een national park/forest in de USA zijt geweest maar da is daar piekfijn in orde qua mentaliteit en infrastructuur/natuurpreservatie.

Darks

Legacy Member
jan1978 zei:
Studeren zal wel te doen zijn, maar zo maar efkes verhuizen naar de USA? Zonder naaste familie daar kunt ge da plan op de lange baan schuiven. Informeer u eerst maar deftig ivm green card (-lottery) en naturalisatie.

Ik lees trouwens nergens of daar familie hebt wonen of zelfs al op verlof zijt geweest. Zelfs dan kunt ge een vakantie onmogelijk vergelijken met daar wonen/werken of studeren. Hebt ge al eens nagedacht hoe ge uw hoger onderwijs daar gaat financieren (studentenlening afsluiten?).

Het is niet de bedoeling van u hier te ontmoedigen maar ik lees overal tegenwoordig over mensen die naar de VS willen verhuizen zonder goed te beseffen wat dat allemaal inhoudt. Binnen Europa is een pak simpeler (behalve mss de taal dan)

Rustig maar, ik ben er al jaren mee bezig en weet perfect hoe alles in mekaar zit ivm GC ed. De bedoeling is:

- 12th grade ginder (dus 6e opnieuw) gaan doen, met een organisatie zoals WEP (en dus in een gastgezin verblijven).
- Terug naar België en 3 of 4 jaar studeren
- Werk zoeken in België en meedoen aan GC lottery (tenzij ik er de liefde van mijn leven ontmoet tijdens een reisje)
- Als ik een paar jaar ongeluk heb met de lottery trek ik naar Canada.

TheAntropoid

Legacy Member
In NY zou ik nietmeer gaan wonen man.
Wat een vuile stad en jah de stad waar iedereen iedereen kent maar uiteindelijk niemand.
Mensen met gevoelige luchtwegen of allergieen blijven der beter weg.

Dat was zeker het geval na de instorting vant WTC. Als je toen wiest wat voor vuiligheid erin de lucht is gevlogen.

Michael More maakt nu een film over mensen die der vrijwillig het puin zin gaan ruimen. Bijna allemaal ten dode opgeschreven schijnt
Geen kat die der na omkijkt. Dat is Amerika ..
Sorry is mb een negatief beeld maar dat land is nu eenmaal een basis waar de rijken veel te zeggen hebben en de armen niets.
sociale gezondheidszorg is er nul en als je der iets tegen komt en je bent niet verzekerd dan betaal je zwaar
Een enorm machtige wapen lobby die desnoods aan kinderen wapens zou verkopen.
Amerika is nu eenmaal een gun nut loving land waar je regelmatig eens wel schietpartijen tegenkomt om de meest banale toestanden.

Zorg ook dat je niet in contact komt met de politie. Ik zin der ooit eens een keer bijna neergeschoten geweest omdat nen 'pig' ;) dacht dat ik nen auto ont jacken was.
piepende banden, licht in m'n gezicht, pistool getrokken; STAND STILL, FREEZE DIRTBAG ... ;-) ( die dirtbag was er niet bij hoor ;p )
Die flikken zin der meestal juiced up.. Is ook wel logisch want die maken der echt vanalles mee. Niet zoals de flikjes hier in belgië die nog niet goed zijn om't verkeer te regelen.

Tis echt een prachtig land maar het heeft ook zin keerzijde.



Alhoewel België is ook een zeer vies land met al die chemie en transport.
M'n zou eens moeten weten
geen enkele bodem in vlaanderen is zuiver en met wat ze ons int verleden hebben vergiftigd.
Dioxine in de vis, pcb's, hormonen, antibiotica overloads etc etc
Om dan nog maar te zwijgen van al die vuiligheid die de enorme chemie industrie in de lucht smijt.
Waarom hebben we zoveel ziektes als kanker enzo.. Wij 'scoren' der echt bij die top 5.
Allergie gevallen die toenemen etc etc

En als je verhalen leest van bepaalde top politici..
Flahaut vliegt met een helicopter heen en terug om Al Gore zin milieu film te zien. Geen woorden voor...
Verwilgen rijdt rond met een audio A 6 ( whatever ) allesinds één van de meest vervuilende wagens.
Dat zouden dan voorbeeld functies moeten zijn.


Wat kunnen we soms pessimistisch zijn ;)

Najade

Legacy Member
En what about in Zweden gaan wonen, en elk jaar op vakantie naar de VS?

(Zweden is overigens wel een pak duurder om te wonen, maar je hebt ook een hoger loon dacht ik? Bovendien zit je in scandinavie met een geweldige sociale zekerheid, moest er iets mis gaan)

Oldskooler

Legacy Member
Vs, zweden is zweden, elke kilometer grondgebied in de VS is totaal anders.

TheAntropoid

Legacy Member
Voor zweden is elke km 100 km voor de VS. Bij wijze van spreken
Is een reusachtig land waar sommige steden vele maal groter zijn dan ons land ;)

Oldskooler

Legacy Member
Miami, Ny, las vegas, chinatown tot woestijnen, moerassen, natuurparken, hillbillies tot geniën, ... nergens vind je zulke verschillen.

DarkSnaker

Legacy Member
Ik snap waarom je dat warm gevoel niet krijgt bij Zweden, omdat het daar zo koud is :lol:

Mijn keuze zou Zweden zijn, alleen al omdat ze daar geen wapens verkopen als snoep. Zoals je zei is VS ook een doelwit voor oorlog en aanslagen, maar het land is groot. Ik weet niet hoe het met je Zweeds zit, maar ik ben ervan overtuigd dat het Engels er wel goed verstaan wordt door de bevolking.

Nog een paar redenen waarom ik Zweden verkies:

- lekkere chicks ;)
- veel gamers
- metal is er veel populairder

Kortom, het land van mijn dromen :bow:

Arifiene

Legacy Member
DarkSnaker zei:
Ik snap waarom je dat warm gevoel niet krijgt bij Zweden, omdat het daar zo koud is :lol:

Mijn keuze zou Zweden zijn, alleen al omdat ze daar geen wapens verkopen als snoep. Zoals je zei is VS ook een doelwit voor oorlog en aanslagen, maar het land is groot. Ik weet niet hoe het met je Zweeds zit, maar ik ben ervan overtuigd dat het Engels er wel goed verstaan wordt door de bevolking.

Nog een paar redenen waarom ik Zweden verkies:

- lekkere chicks ;)
- veel gamers
- metal is er veel populairder

Kortom, het land van mijn dromen :bow:
das euh, een rare post :p
De VS loopt heus ni vol met dikke lelijke meiden. IK heb daar veel mooie meisjes gezien ook (en ja ik ben objectief want ik ben zelf een meisje :p). De groepjes die je bij ons hebt heb je daar ook, dus ook metal-freaks, gothics, vanalles een beetje (jump wel nooit gezien/gehoord).
Enneh, gamen zijn ze ook gek op, in elke mall hebde een gaming café enzo (plus ze komen dar vroeger uit én zijn goedkoper :p)

Ali_

Legacy Member
In de VS hebt ge idd ook veel knappe meisjes, vooral kinderen van gemengde ouders enzo :love:

Maar zweden is echt wel het toppunt op dat vlak hoor, als ge even rondloopt in stockholm dan kom je er toch wel wat tegen ze :love:

Oldskooler

Legacy Member
DarkSnaker zei:
- lekkere chicks ;)
- veel gamers
- metal is er veel populairder

euhm :wtf: Ik denk dat ge daar heeeeeel veeel metal, gamers en chicks(ginder hebben ze alle soorten chicks) zult tegenkomen.

Pech als ge op brunettes valt :p.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan