Archief - server HP Proliant dl180 G5

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Foert

Legacy Member
Deze server heb ik zelf in 2009 aangekocht, het was toen een barebone met 2x1Gb ddr2 ecc reg 667 en met 1x 160Gb sata)

4593754-HP.jpg


HP Proliant DL180 G5 (part nummer 470064-766)
2U rackmountable model
12 HDD bays model, geen optical.
ik heb zelf 10 HDD sata/sas trays bijgekocht. om 12 schijven te kunnen steken moet je er dus slechts 2 bijkopen !

configuratie op dit moment :

- Intel Xeon 5405 quadcore 2,0Ghz - 12Mb cache - s771 - 1333FSB (kan een tweede cpu bij)
- 16GB DDR2 ECC REG 667Mhz (HP branded) (2x 4Gb en 4x 2Gb) je krijgt 2x1Gb ddr2 ecc reg 667 (HP) erbij als reserve

- 2x 72GB SAS 15K rpm 3,5"
- 2x 160GB SATA WD RE2 enterprise 24/7 3,5"
- 500GB SATA Seagate ES.2 enterprise 24/7 3,5"
- 250GB SATA Seagate ES.2 enterprise 24/7 3,5"
- HP P400 raid controller met 256mb cache - raid 0,1,10,5,50,jbod. (bij uitbreiding met bbwc module heb je nog raid6) 8port SAS/SATA controller. (nog 1 sas connector vrij)
de 12bay hdd backplane heeft een ingebouwde port expander, dus hangt mee op de p400. een reserve 256mb cache latje krijg je er bij.
- gigabit lan onboard
- pci-e riser card met 2 vrije sloten pci-e x4, waar in 1 van de twee momenteel een HP nc112 single port gigabit NIC zit.
- 750W psu (kan een tweede bijgestoken worden).

dus een super server met xeon quadcore, 16gb ram, 2 supersnelle sas schijven voor het OS (15000rpm!!!), en enterprise sata schijven voor de data, en 2x gigabit lan.


wat krijg je er nog bij?

een sas/sata "cage" (backplane) waar je nog eens 6x 3.5" HP sas/sata trays kan in gebruiken. die kan je aansluiten bv. op de 6x sata ports op het moederbord (onboard controller).
de rails voor rack montage zijn er dus ook bij.


geen verzending, enkel afhaling. kan getest worden. staat momenteel win 2008 test op om werking te tonen.


ik behoud me het recht om de verkoop stop te zetten indien de geboden prijs mij niet bevalt, enz enz..
prive verkoop, geen factuur mogelijk.



minimumprijs voor dit alles: 500 euro
(dit is bespreekbaar)

eigen foto's volgen
staat ook op tones

Foert

Legacy Member
sale effe on hold wegens noodzaak op zoek te gaan naar nieuwe job, moet weer mijn "kunsten" met OS-en en prg's uitproberen.. :(

.conne.

Legacy Member
jammer, zeer interessante verkoop.
mocht je weer te koop stellen, graag bericht.

Foert

Legacy Member
ok dan laat ik het weten.
met een beeke sjans heb ik ook rap een nieuwe dagtaak ;-)

Foert

Legacy Member
gedaan met twijfelen en zeveren, ziekteverlof met 2 maand verlengd.

meeneemprijs met configuratie zoals hierboven vermeld: 550

meeneemprijs met nog 2x 146Gb HP SAS 15K rpm extra : 675

djwesley

Legacy Member
Hoeveel schijven kan je er dan in 't totaal in stoppen? 12? Of 18? met die extra cage?

Foert

Legacy Member
die extra cage komt uit een ander model server, is dus zowieso extern. kan er wel es een foto van maken. er zijn 6 sata poorten op de onboard controller, maar er is ook nog een poort vrij op de SAS controller (de p400 dus). ik ga es zien of ik daar een kabel voor heb.

in de server zelf kunnen 12 hdd's (in de bays), in de cage passen er 6, en als je dan nog een extern bakje zou plaatsen geconnecteerd op de P400 zijn tweede controller dan kan je wel wat schijven steken ja...

djwesley

Legacy Member
Heb je er enig idee van wat dit verbruikt en of het lawaai enigszins meevalt?
Dat ding zou bij ons in de living moeten staan.

Foert

Legacy Member
verbruik geen idee.
in de living zou ik het nu toch ni zetten..
bij het opstarten is het normaal dat die veeel lawaai maakt, maar eens opgestart maakt die toch nog altijd meer lawaai dan een gewone desktop.
bij mij stond die in de garage en op zolder, en dan kon ik hem een verdiep lager/hoger nog horen, maar na een tijd word je daaraan dan wel gewoon.

dus ja, in de living zetten, dat zou ik persoonlijk niet doen.

FreeStyler[SdX]

Legacy Member
'k zou em wel eens een keertje willen zien om zeker te zijn, maar al een bodje van 400 euro.

Foert

Legacy Member
te laag, maar is zeker werkende te zien. dat kan altijd geregeld worden.

McBr@in

Legacy Member
In welke mate is die koel te houden wanneer die in een gewone ruimte staat? Lees; 2de slaapkamer die als bureau dienst doet :)

FreeStyler[SdX]

Legacy Member
da ding zou zich zelfs in vrij warme ruimtes koel genoeg moeten kunnen houden.
Hoeveel lawaai het dan gaat maken is iets anders.

€450

Foert

Legacy Member
server blijft vrij koel inderdaad. ontwerp is zo gemaakt dat er een ideale warmte afvloeiing gebeurt.

ik denk na over die 450, 't is onder mijn absolute minimum, en zou dan toch zonder de 2x 72Gb sas zijn..

Foert

Legacy Member
genoteerd.

je weet dat ik ook nog 2x 146Gb SAS 15k rpm schijven heb (of dan weet je het nu)..
doe een mooi bodje en je hebt ze er ineens bij ;-)

FreeStyler[SdX]

Legacy Member
Hoe interessant het ook is, ik vrees dat mijn geld een beetje opgedroogd is.
Als ik wat stukken van mijn oude server heb kunnen verkopen misschien.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan