Archief - tips, hints en trucks bij heb snookeren

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

BMW lover

Legacy Member
hallo
ik ben begonnen met snookeren en heb er zo een avondje of 3opzitten van een uurtje of 3 snookeren en zit nog met een paar vragen van het regelment. weet er iemand een link waar ik alles eens kan nalezen enzo liefst in het nederlands. en ook hoe je heb beste je hand legt waar je op mikt enzo. kortom een hoop info om een beetje op weg te kunnen gezet worden.

hopelijk kunnen jullie mij verder helpen

dank u bij voorbaat

Massis

Legacy Member
hand leg'k (wel bij pool ma kom) met de keu over men duim langs men wijsvinger af en steunend op de overige vingers...

tips, tjah, 'k zou zeggen, mik in't midden op de witte bal tegen de andere ballen en dan veel oefenen :p

beetje wiskundig inzicht kan ook van pas komen

chance nog veel meer...

edit: ik raad u ook aan om dit soort sporten , waarvoor toch wel wat concentratie vereist is, op iets normale uren te beoefenen dan het posten van de vraag naar tips :)

BMW lover

Legacy Member
punkrockdude zei:
hand leg'k (wel bij pool ma kom) met de keu over men duim langs men wijsvinger af en steunend op de overige vingers...

tips, tjah, 'k zou zeggen, mik in't midden op de witte bal tegen de andere ballen en dan veel oefenen :p

beetje wiskundig inzicht kan ook van pas komen

chance nog veel meer...

edit: ik raad u ook aan om dit soort sporten , waarvoor toch wel wat concentratie vereist is, op iets normale uren te beoefenen dan het posten van de vraag naar tips :)

ik ben ook van plan om zelf een keu te kopen weet er iemand een goede zaak
naar het schijnt in oostende zou er een zaak zijn waar je voor 200€ een volle carbonstok hebt

edit: ik heb daarjuist naast de 2beste spelers van die club gestaan en ik moet zeggen dat zei niet op het center van de witte bal maar wel onder de helft daarvan mikken
en twas niet dat die gasten het niet konden want ze knalden de ene na de andere erin wij deden (ik en vriend) aan 1 spel evenlang als zei aan 3 :crazy:

zijn er ook een paar zekere weetjes ivm het reglement

Massis

Legacy Member
mjah, ik zou toch beginnen met ongeveer op't midden te mikken, ik bedoelde vooral links/rechts midden eigenlijk...

iets onder het midden in de verticale richting, dan stopt em beter als ge ne andere bal raakt (zoda em bijv nie mee de pocket ingaat)
als ge echter te laag gaat , gaat uwe bal springen he...

VenilixTheHoly

Legacy Member
regelement...nja
nie beginnen vechten met de cue zkrs?
verder zou ik het nie weten

sneax

Legacy Member
waar ge moet 'mikken' op de witte bal? tja da hangt er van af waar ge hem na uw shot wilt hebben eh ... links/rechts effect is moeilijker om in te schatten maar bv. een eenvoudige toepassing is dat ge de witten daardoor zeer stomp of zeer scherp op de rand kunt laten botsen

boven/onder is zéér belangrijk en een gemakkelijk effect, gewoon zien waar ge hem wilt hebben moeten wa verder zijn dan ewa vanboven moetem blijven stilliggen of zelfs terugtrekken dan vanonder eh ... dunno, 'waar moet ik mikken?' is wel een idiote vraag, tis gelijk bij het voetballen vragen waar in de goal ge er hem het best inschiet :/

ik zou ook ni na 3 dagen al ne keu van 200EUR kopen tenzij ge natuurlijk geld genoeg hebt, als ge schiet hoe ge de stok 'vasthoud' vanvoor daarvan is het belangrijkste dat het gewoon zo stabiel mogelijk moet zijn, als ge aan de kant zit leg hem dan op de rand (rocksolid) en twee vingers er rond, als ge gewoon schiet uw vingers goed op tafel zetten (of aan de rand) vooral stevig uw hand neerpoten en dan vorm ik gewoon een V met mijn top van mijn duim tegen de rechterzijkant op het 1e vingerkootje (dichts bij de palm) van mijn linkerhand (moeilijk om uit te leggen :p ), om te mikken uw kin op de stok maar meestal glijd da ni goed dus best iets boven houden, volgens mij op den bbc doen ze vaseline op hun kin ofzo :p

gewoon veel spelen zo simpel ist, en naar de matchen op tv kijken, die zijn echt geschift

Fartman

Legacy Member
als je onderaan de bal schiet, dan gaat de witte bal terugrollen (terugtrekken)

als je bovenaan de bal schiet, dan gaat de witte blijven doorrollen.
Dan heb je nog links effect steken en rechts effect steken.

Ik snooker nu al een aantal maand elke zondag paar uurtjes, gewoon voor mijn plezier :p en ik speel ook mee competitie biljart ( 8ball ) maar dat is gewoon in mijn stamcafe ;)



Veeel oefenen ;) en beetje leren spelen met de banden (voor als je snooker ligt )
en ook bij snooker moet je iets minder scherp spelen dan bij biljart heb ik al ondervonden ;)


kunt nie echt tips geven, gewoon veel oefenen


enja bij snooker speel je zacht, nie vollenbak op die bal gaan stampen :p

ge0x.

Legacy Member
Ik heb één gouden tip voor jouw, zie dat je cue goed recht blijft als je afstoot, kijk wat matchen van proffesionele snookers, geven ze vaak op de BBC. Gewoon blijven oefenen en mss wat digitale wedstrijdjes op u PC doen hé :P

Verivalta

Legacy Member
de keu klemmen op 4 plaatsen ; hand , kin , borstkas en stoothand
zorgen dat uw elleboog een rechte hoek maakt
en door de bal stoten

pro_Vlaming

Legacy Member
Paar goeie regels:

mik altijd op de vertikale lijn die door het midden van de bal gaat. Speel nooit op de linker-of rechterkant van de bal. De ballen zijn zodanig klein, kan je absoluut vergeten terwijl je een prof bent.

Vanboven en vanonder stoten, ok, mooi gezegd, maar je vergeet het belangrijkste. Je moet versnellen met je keu op het moment dat je de bal aanraakt voor zulk effect te geven. F=ma, een harde mep erop zonder versnelling vanonder, en je bal zal niet terugkeren. Trekshots en 'doorrolshots' speel je best niet te hard, maar met een goeie versnelling.

Nooit je wijsvinger boven je keu leggen, das goed voor de Johny's die denken dat ze goed zijn, maar je bereikt er niks mee. Doe het zoals ze het op tv doen.

Als je speelt, mik op het midden van de bal, maar kijk naar de bal waartegen de witte gaat botsen.

Speel met een vloeiende beweging, een kleine acceleratie met je keu als je hem vanuit stilstand in beweging brengt. Je keu stil houden en plots een enorme mep lukt je nooit gezien je arm dat toch niet in een rechte beweging kan.

Recht spelen is natuurlijk vanzelfsprekend :)

Als je een keu koopt, pak 1 uit hout met zulk vernis erop. Je hebt van die zwarte keus, maar die kan je aan je opa geven om te gaan vissen. Die plakken en zijn waardeloos.

Tis echt een enorm moeilijk spel, dus heel veel oefenwerk vereist eer je het een beetje kan. En een balletje potten is niks he, dat kan iedereen wel (soms). Positie is het allerbelangrijkste, maar leer eerst maar de basis :) .

Pinten drinken verhoogt je inzicht en concentratie. :niceone:


Enja, etc he :)

CAS

Legacy Member
snokstok zei:
ik ben ook van plan om zelf een keu te kopen weet er iemand een goede zaak
naar het schijnt in oostende zou er een zaak zijn waar je voor 200€ een volle carbonstok hebt

En dan heb je een keu die je mss totaal niet ligt... Een eigen keu moet gepersonaliseerd zijn. Zo moet je je eerst oefenen en weten hoe je speelt, zo kunnen zij dan weten of je een lange keu nodig hebt of een kortere, hoe veel die keu net moet wegen, waar je hem vast neemt, speel je agressief of eerder zacht, ... Er spelen vele factoren mee in het maken van je keu. Eéntje in carbon kan dus serieuze crap zijn als het beter is voor jou net met een zwaardere te spelen. Ook is volgens mij carbon wat te stijf als je nogal agressief speelt.

Boris Yeltsin

Legacy Member
'k zou het nie beter kunnen zeggen dan pro_vlaming.
Ben nu ook al e paar maand aan't snookeren (4-6uur per week) en het begint wa te gaan. Ballekes potten is idd maar het begin. Nu wa aan't experimenteren met die effecten enzo. Nie simpel!

BMW lover

Legacy Member
bedankt allemaal voor jullie hulp maar kheb nog een vraagske

als de witte bal nu volledig tegen de zijkant ligt hou je dan ook heb bestje je cue plat of maak je beter een hoekje en hoe kan je dan de stevigheid met je hand produceren??


ook als je witte nu tussen een paar andere ligt of net na 1 hoe maak je dan het beste de hand zodanig dat je toch veel stevigheid hebt??

pro_Vlaming

Legacy Member
Als de witte tegen de band ligt, keu zo plat mogelijk houden. Hij moet bijna schuiven over de tafel zelf. Je zet je hand dan geplooid op de rand.
Als de witte tegen de band ligt, is het enorm moeilijk. Dan zonder versnelling spelen! je keu gewoon laten vallen zeg maar.

Witte net achter bal: 3 vingers strekken voor die bal, en met duim en wijsvinger uw gleuf maken. Het zijn 2 situaties waarbij je bijna verplicht bent om safe te spelen dan gezien het enorm moeilijk is dan een bal te scoren.

mvg.

Tom

BMW lover

Legacy Member
ok bedankt pro vlaming voor de gedetaileerde uitleg van mijn vragen

ook de anderen ben ik dankbaar voor het helpen bij een paar problemen bij mij

boaz

Legacy Member
als je effect wilt leren,raad ik je tapbiljart eens aan.Is echt de maks van een spel :)

Massis

Legacy Member
biljart op den toog?

of bedoelde stoppenbiljart? stoppenbiljart is idd best wel cool :)

Mako

Legacy Member
Het beste is natuurlijk om gewoon zo veel mogelijk te oefenen eerst, dan voel je uiteindelijk zelf aan wat je het best ligt.
Ook kan je om het inzicht in het spel te verbeteren, veel kijken naar snooker op bbc2. Ook kan ik je zeker de site van bbc aanraden (http://www.bbc.co.uk/snooker)
Als je even wat rondzoekt, vind je hier zéér veel info voor beginnende snookerspelers, met zelfs videobeelden van de pro's die uitleg geven. (bvb "Ronnie's Cue School", onderaan op http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/other_sports/snooker/video_and_audio/default.stm# )
Ook deze link is dan zeer handig, de sportacademy van bbc: http://news.bbc.co.uk/sportacademy/hi/sa/special_events/snooker/newsid_4437000/4437135.stm
En over die keu kopen: ik zou het echt nog niet doen als je nog maar enkele avonden bezig bent met snooker. Ik heb mijn keu pas gekocht toen ik al zeker 2 jaar regelmatig snookerde (elk weekend dus). Het heeft ook trouwens weinig nut om een goede keu te kopen, als je nog niet eens weet hoe op de bal te spelen. (n/o)

Als je nog wat vragen hebt, stel ze maar, dan probeer ik ze te beantwoorden.

PS: de enige gerenommeerde snookerwinkel die ik ken, is Thissen in Antwerpen. (www.thissen.be )
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan