Archief - Opvoeden van Katjes

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Rocknsad

Legacy Member
Wij hebben juist 2 "zwerfkatten" geadopteerd van 6 weken oud , maar zijn zeer tam en laten zich goed vrijven en spelen goed tesamen ( Broer en zus hé ). Maar er zit 1 iemand in de familie die niet echt van katten moet hebben. Dus ja... Enkele vraagjes:

a)Vanaf welke leeftijd kan je een kat alleen buiten laten zonder dat ze verloren lopen? En hoe leer ik hun dat ze moeten terugkomen naar binnen op een bepaald signaal ofzo. De deur staat hier ook vrij veel gewoon open , kan het kwaad qua risico op weglopen ? Ze hebben nu alles buiten wat al gaan verkennen maar ben er bij gebleven.

b)Het is de bedoeling dat de katjes binnen slapen ( ze hebben daarvoor zo'n tentje van de Ikea , die kennen ze al ), maar ik weet vrij zeker dat als ik niet thuis zal zijn dat de katjes buiten zullen slapen soms. Moet ik hun daar ook ergens een plaatsje duidelijk maken waar ze hun kunnen leggen of hoe moet ik dat fixen ? Ze hebben de eerste 6 weken buiten geslapen in een doos ( met andere broertjes en zusjes , de moederkat is verdwenen na 3 weken ) en zijn nooit echt ver gelopen , maar toch ben ik bang dat ze nu hun baan niet zullen terug vinden.

c)We hebben een product tegen wormpjes en vlooien al toegediend , is er nog iets speciaal waar we moeten op letten ? ( De katjes hebben namelijk nogal diahree en gaan toch 1x om de 15 minuten gaan kaka doen , maar volgens de buurvrouw die als dierenarts is afgestudeerd is dit normaal in het begin)

D)Ze krijgen geen melk. Voorlopig alleen Junior Korrels en drink(bron) water. Maar kan het kwaad om hun af en toe een schelletje smeltkaas of een snee kippenfilé o.i.d. te geven ? Melk is voorlopig verboden naar't schijnt...

e) Ik heb zelf al een krabpaal ineengestoken , en in hun tentje heb ik een paar veters en een bol wol gelegd, daar spelen ze wel mee. Met al de rest dat ik voor hun gekocht heb spelen ze helemaal niet ( balletjes enzo ) omdat ze er denk ik bang van zijn. Hoe kan ik hun leren dat dat speeltjes zijn ? ( Catnip of kattenkruid helpt niet )

f) In mijn omgeving zitten 2 Supervette en ik denk ook aggresieve katers. Moet ik daarop speciaal opletten of zouden die gewoon goed met elkaar overweg kunnen ?

Veel vragen ;) Alvast bedankt !

Oh ja : foto'tje :



http://img.photobucket.com/albums/v661/rocknsad/P1000269.jpg

SweetEmmaRose

Legacy Member
omg zo schattig.
Het klinkt alsof je overal aan hebt gedacht, ze zijn nu al verwend :p
Komt wel goed :)
Zo lang als ze bij jullie eten krijgen, komen ze terug. Effe s avonds de namen roepen als ze er nog ni zijn. Die van ons kwam dan altijd afgerend :D

R|Jonas

Legacy Member
Volgens mij zijt ge al te bezorgd en te betuttelend.
Tuurlijk moogt ge die kipfilets geven en of schel kaas of patatten met saus over of al de rest wa over blijft van uw maaltijd.
Katten zijn ook zeer zelfstandig. Zelfs na dagen weg te zijn, kunnen die hun weg nog terug vinden. Maar wel niet na 6 weken inderdaad. Na een half jaar toch. Qua speelgoed is nen krabpaal of een een boom genoeg en eventueel nen tennisbal of balleken wol (of er zijn van die plastiek muizen met semi-echt muizenhaar waar ze verzot op zijn). Maar waarom meer en dure speeltjes kopen en ze hun amuseren met de basis? Om ze binnen te lokken op een bepaald signaal moet ge hun altijd voederen na dit signaal te geven. Dan zullen ze wel komen als ze dit opnief hore, behalve als ze jusit gegeten hebben :). Een kat is uiteraard geen hond die blind bevelen opvolgt.

Het enigste waar ge u zorgen voor moet maken als uw huis zich aan een relatief drukke baan bevindt en de overkant interessanter is dan de huidige kant.

Rocknsad

Legacy Member
Denk niet dat ze de overkant interessant zullen vinden, aangezien daar een duitste scheper van een meter hoog loopt :D. Mijn tuin ligt aan de achterkant en is 100 meter lang. Voor de rest enkel weides en andere achtertuintjes in de omgeving

R|Jonas

Legacy Member
Rocknsad zei:
Denk niet dat ze de overkant interessant zullen vinden, aangezien daar een duitste scheper van een meter hoog loopt :D. Mijn tuin ligt aan de achterkant en is 100 meter lang. Voor de rest enkel weides en andere achtertuintjes in de omgeving
ok, dan zijn de levensverwachtingen van die katjes al verdubbeld. Behalve als het een loslopende katjesverslindende duitse scheper is :)

Tha_nOn

Legacy Member
ons katten vonden toch ook vaak genoeg de weg naar de drukke straat ookal hebben ze ne grote tuin :p

anyway ge maakt u idd veel te veel zorgen
en melk is eigenlijk altijd verboden, volwassenkatten (of van zoda ze niet meer bij de moeder drinken) kunnen melk niet meer verteren, maar ze vinden het wel altijd lekker (niet geven dus, of mss een drupke in hun water)

en de rest wijst zijn eigen allemaal uit, die dieren zijn niet echt te trainen op zo'n dingen, ze zullen wel komen als ze weten dat ze eten bij u krijgen

Yo-Han

Legacy Member
Dogs have masters

Cats only have servants

Meer dan voorzorg genoeg. ..

;)

?therapy?

Legacy Member
Wij hebben vroeger nog met een leiband rondgelopen in onze tuin met onze katjes. :) Zodat ze de tuin goed kenden ( en dat is dus niet makkelijk om een leiband te vinden voor zo'n klein katje ze :D ).

NSA.Rhinox

Legacy Member
toen ons guinness nog een pruts was was die verzot op pingpongballekes. we hebben haar dan dagelijks een paar uur achter zo'n balleke laten crossen, en die gaf ni af. :D Na nen tijd begon ze zelf daarmee te voetballen en da zelf weg te smijten om er dan nog is achter te zitten. Was echt een plezier om te zien. :)

steckie

Legacy Member
Ik geef u ook de tip om zeker het mannetje te laten castreren.
Ongecastreerde mannetjes besproeien een hele hoop in de omgeving, binnen dus ook. Kan echt gigantisch hard stinken
En als ze gecastreerd zijn, zijn ze ook minder agressief en minder onafhankelijk (weet niet of dit echt zo is, het was toch zo bij mijn katten)

Het vrouwtje kan je ook laten steriliseren als je niet echt zin hebt in nog een nest kleine katten.
Haar eerste nest is misschien katten, maar de volgende nesten zullen rond de 4-5 katten liggen meestal. En ook erg vaak zijn het 2 nesten per jaar (rond Pasen ergens en meestal nog rond september als het weer wat meevalt).

joriske18

Legacy Member
Katten zijn meestal vrij zelfstandig, die komen wanneer ze goesting hebben en die slapen waar ze willen. Ons kat sliep soms op de zetel, op de bureau stoel, op het bed,...

R|Jonas

Legacy Member
joriske18 zei:
Katten zijn meestal vrij zelfstandig, die komen wanneer ze goesting hebben en die slapen waar ze willen. Ons kat sliep soms op de zetel, op de bureau stoel, op het bed,...
Mja, ge kunt ze moeilijk bevelen waar ze juist moeten slapen in uw huis overdag maar ge kunt ze wel bevelen waar ze het niet moeten doen door ze te berispen

gecko

Legacy Member
f) Ik zou je kat alvast laten steriliseren... Ik spreek uit ervaring, voor je het weet zit het daar vol katten ;p

balbe

Legacy Member
zowiezo steriliseren --> kleintjes met iemand die het al niet heeft voor katten thuis kan voor ruzie zorgen.

door ze op tijd te laten steriliseren/castreren gaan ze seksueel ook minder geinteresseerd zijn in andere katten en minder het risico lopen ziektes op te lopen

als je het over een bol breiwol hebt, haal dat dan weg, ze kunnen het in hun kop halen om een grote lengte draad in te slikken en da's gevaarlijk


als je wilt dat ze afkomen op een signaal dan associeer je dat signaal het best met eten

als ze soms buiten moeten slapen dan kan je daar zo'n tentje zetten of zo, als ze ergens een betere slaapplaats (kattenmadam...) vinden zou het kunnen dat ze niet terugkomen. Probeer af te spreken met iemand van het gezin dat ze hen ook binnen laten 's avonds

jonge katten kunnen vrij veel stinken ja

melk is totaal niet nodig

als je ze voor de eerste keer weg wilt laten zonder op de uitkijk te blijven kan je wat boter op hun poten smeren


voor de rest heb je zowat al aan alles gedacht, veel geluk met uw mormels ;)

balbe

Legacy Member
ochja das een bommatruk, maar da's gemakkelijk om er op te smeren, blijft er lang genoeg op en geeft genoeg geur af
dus 's avonds hebben ze extra kans om weg terug te vinden

Rocknsad

Legacy Member
't is eerder de bedoeling dat de deur kan open blijven zonder dat ze weglopen he. Daarmee :)

Pvt Martin

Legacy Member
Rocknsad zei:
't is eerder de bedoeling dat de deur kan open blijven zonder dat ze weglopen he. Daarmee :)

iemand die een beetje verder in de straat woont heeft zulk probleem zo opgelost: een kabel gespannen doorheen heel de tuin op ongeveer 1.5 meter hoogte. de kat een leibandje aandoen en dit aan die kabel hangen.
resultaat: kat kan de hele tuin doorlopen zonder weg te kunnen lopen.
al moet ik zeggen dat ik het niet kunnen vind dat hij die kat nu die "volwassen" is daar nog steeds aan vast maakt.
kvind het elke keer erg die kat daar dan zo te zien zitten.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan