Archief - Egoïsme, Misantropie en Redemptie

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Tr1ckstar

Legacy Member
"Egoïsme (uit het Latijn: 'ego' betekent 'ik'), ook wel ikzucht of zelfzucht genoemd, is een menselijke eigenschap.

Er zijn twee soorten egoïsme.

Egoïsme in morele zin
Dit is egoïsme waarbij een persoon meer aan zijn eigen bevrediging denkt dan aan de bevrediging van anderen. Dit wordt algemeen als een negatieve eigenschap beschouwd.
Egoïsme in andere zin
Dit is het zorgen voor het eigen welzijn. Dit soort egoïsme heeft over het algemeen geen negatieve connotatie, omdat het een vanzelfsprekende zaak is dat organismen op hun eigen welzijn letten."


Egoïsme vormt het fundament van deze kapitalistische samenleving, zonder het ego zou er minder geconsumeert worden, zou het gehele systeem in duigen vallen. En het voeden van datzelfde ego is iets dat ik dagdagelijks zie gebeuren, het is me ondertussen de strot uitgekomen. Mensen die lijden aan mentale ziektes die aan hun lot worden overgelaten in dit soort samenleving, misselijk word ik ervan. Het is allemaal zo eet of wordt gegeten en al geloof ik niet in Darwin's theorieën en vond ik hem ook een ongelofelijke trol, toch moet ik zeggen dat survival of the fittest weldegelijk gaande is zelfs met ons sociaal systeem en vangnet. Ongelukkig word ik ervan, zelfs een glimlach kost me nog teveel kostbare energie nu. Ik heb het echt gehad met dit soort samenleving, ik blijf vrienden verliezen aan zelfmoord en overdosissen. De realiteit is fucked up en er is nergens een uitgang uit die onzichtbare gevangenis die ze samenleving doopten. Ik zie alleen stagnatie en ruines om me heen, alles valt aan diggelen, mensen behalen bachelors en masters omdat ze zichzelf een zekere toekomst willen garanderen maar NIKS is zeker. Alles is in twijfel, er zijn geen zekerheden meer. De toekomst is dystopisch en de hemel roodgekleurd. Planeet Aarde zal niet altijd blijven bestaan, we tekenen onze eigen ondergang. 2012 moet een jaar worden van complete bewustzijnsverandering, iedereen die iets afweet van quantum-fysica en new-age voorspellingen weet dat 2012 een belangrijk jaar is. Maar hoe ik het zie, zeer duister, niet subjectief pessimistisch maar objectief realistisch. Natuurlijk is dit allemaal wartaal en zal niemand hier langer dan vijf minuten over nadenken want uw 9 tot 5 job waarmee ge de wereld veranderd begint straks, maar laten we er even bij stilstaan dat we allemaal in de goot zitten. Zelfs de financieel rijkste man op aarde zit dat, want alles houd uiteindelijk op met bestaan zeggen ze. Het eindigt in een kist of een urne. Of misschien in stukken op een spoor. Hoe kunnen we uit deze hel dat aarde heet ooit ontsnappen? Naar het volgende, hogere bestaan? We zitten vast hier, op een stapsteen. Vast in de aardse dimensie. Hoe kun je hier gelukkig zijn door enkel je ego te voeden en je tv aan te steken iedere avond, naar entertainment kijken dat eigenlijk niks meer dan een afleiding is van wat er echt gaande is? Egoïsme, we moeten af van het ego maar het is niet eenvoudig. Het moet in hapbare brokken gebeuren en niet in overkill.

Ik zoek antwoorden, als spiritueel verlichte egodode sjamaan heb ook ik nog vele vraagtekens over. één van die vraagtekens is; wat als taal verdwijnt, taal en de symbolen. Wat blijft er nog over voor de mens? Moest taal verdwijnen en het symbolisme dat ons tot hypnose brengt, zouden we dan minder egoïstisch worden en redemptie vinden binnenin onszelf? Ik weet dat er weinigen zullen zijn hier die een benul zullen hebben waarover ik het heb maar deze vragen zijn belangrijk voor me en ik weet dat er hier wel geschoolde mensen aanwezig zijn. Zij zullen wel orde in mijn chaos vinden. Of misschien er zichzelf in verliezen, en eruit komen met de antwoorden want vraagtekens zijn er in overvloed.

Namaste

Kandul

Legacy Member
Gelieve normaal of helemaal niet te reageren.

Zonder taal is de mens niks, hoe ga jij iets leren zonder taal denk je...

Tr1ckstar

Legacy Member
Kandul zei:
Gelieve normaal of helemaal niet te reageren.

Zonder taal is de mens niks, hoe ga jij iets leren zonder taal denk je...

Maar is taal niet ook iets wat ons tot slaven maakt ? Taal beïnvloed hoe we de wereld percipiëren, iedere cultuur en beschaving had een andere kijk op de wereld onderling. Ook wij. We moeten gehoorzamen aan de voorgeschreven regels van taal. Velen denken in dit land volgens dit land en kijken vreemd op als ze in een cultuur terechtkomen die zo verschillend is dat ze bijna buitenaards aanvoelt. Maar als taal verdwijnt, zijn we dan werkelijk vrij zover dat mogelijk is op het aardse plan ? Het is onze enige mogelijkheid tot communiceren buiten de symbolen, ik vraag me af wat komt er na taal ? Nieuwe talen blijven uitgevonden worden of veranderen steeds (om de zoveel jaar nieuwe Van Daele edities). In het postmodernisme (filosofische stroming en ook kunststroming) gaat het erom om de taal te deconstrueren, en in zekere zin ook de realiteit. Want taal schept onze realiteit en hoe we kijken naar andere culturen. Vele mensen denken dat ze echt alles weten en gebruiken duur jargon in hun veld van wetenschap, maar datzelfde jargon heeft ook vat op hen en men kan nooit echt 300% objectief zijn tenzij ge stilstaat bij de macht van taal over uzelf en uw eigen wereldschepping. Ik weet dat dit allemaal erg filosofisch klinkt maar ik hoop dat misschien anderen hier wat meer toelichten kunnen geven naar het soort antwoorden waar ik opzoek naar ben wil ik meer vrede kennen met mezelf nu.

WarBlade

Legacy Member
Soms denk ik ook zo, vooral de laatste tijd... Ik lijd namelijk steeds weer aan terugkerende depressies, die me precies veel meer doen inzien dan iedereen om me heen, maar het is altijd zwart en doods... Alles lijkt in ruïnes te liggen, net op de manier hoe jij het verteld eigenlijk... Ik probeer me er constant van af te zetten, neem zware anti-depressiva tegen mijn zin (maar het helpt me enigszins, vandaar), maar het lukt me minder en minder goed...

Is er iets meer? Wat doen we hier?

Ik versta je teksten heel goed eerlijk gezegd... Interessante leesvoer...

Musilitar

Legacy Member
Interssant onderwerp. Ik vind je tekst boeiend, maar ben het onmiddellijk oneens met een aantal zaken:
1. Darwin een trol noemen lijkt me ontzettend vergaand. Dat je het oneens bent met zijn theorieën, dat is jou zaak, maar je hebt niet genoeg redenen om hem hier neer te schieten.

2. Egoïsme is geen slechte eigenschap. Het is iets waar we als mens niet onder uit kunnen: we beschouwen de zaken die we creëren automatisch als ons eigendom. Dit is altijd zo geweest! Je moet niet denken dat een jager-verzamelaar, die lang aan een sterke boog heeft gewerkt, deze zomaar zou weggegeven hebben aan iemand anders. Dit gaat volledig in tegen onze natuur. Dat is nu dus nog zo, enkel in een andere vorm, namelijk: geld. We werken voor geld, en wat we met dat geld doen, is onze zaak. Sommige mensen spenderen het aan auto's, anderen aan drank en eten, etc. Allemaal erg logisch. Het probleem hier is NIET het egoïsme, het is simpelweg de manier waarop onze maatschappij is opgebouwd. Wat een andere manier zou kunnen zijn, en hoe we dat zouden kunnen bereiken, is een volledig andere discussie die we nu misschien best niet voeren.

3. Je beschouwt deze aarde als een hel. Ik zie dat je een erg spiritueel persoon bent, maar als je het zo beschouwt, kan je er beter een einde aan maken. Persoonlijk zie ik het meer als een open speelveld: alles is mogelijk, zolang je het maar wil en ook daadwerkelijk doet. Er is niets te verliezen. Ga je dood? Tsjah, pech gehad. Het is gedaan. Punt. Meer niet. Dus waarom zou je dit beschouwen als een gevangenis? De enige die het tot een gevangenis maakt, ben jij zelf. Uiteraard, er zijn maatschappelijke regels, maar als je die als een belemmering beschouwt dan komt je post wel erg ongeloofwaardig over.

4. Taal is er altijd. Is het geen gesproken taal, of geen taal met symbolen, dan is er ALTIJD nog lichaamstaal. Deze taal is er altijd geweest, en zal er, zolang wij menselijk blijven, altijd blijven. Je vraagt of taal ons tot slaven maakt? Misschien is dat wel deels zo, maar het is ook een bevrijding. Het is namelijk ook net dankzij taal dat we andere culturen kunnen begrijpen. Er zit dus wel een paradox in denk ik.

Ach ja, dit zijn maar enkele bedenkingen van mijn kant...

Tweak37

Legacy Member
Taal is juist wat ons mens maakt, wat ons los maakt van de onmiddellijke gegevenheid, van zuiver zelfbehoud. Het is het limiterende kader van ons bestaan, maar het zijn precies begrenzingen die mogelijkheden creëren. Zonder taal zouden we geen mensen meer zijn, en zou moraliteit elke betekenis verliezen. Of er meer of minder altruisme zou zijn weet ik niet, maar dat altruisme zou elke mogelijke waardering verliezen.

Tweak37

Legacy Member
Musilitar zei:
Taal is er altijd. Is het geen gesproken taal, of geen taal met symbolen, dan is er ALTIJD nog lichaamstaal. Deze taal is er altijd geweest, en zal er, zolang wij menselijk blijven, altijd blijven.

Lichaamstaal is niet echt taal. Tenminste, gebaren kunnen uiteraard wel taal zijn wanneer ze bedoeld zijn om iets uit te drukken, maar dan zijn je gebaren evengoed symbolen, en er lijkt me geen enkele reden om aan te nemen dat gebarentaal inherent is aan de menselijke soort op een biologisch niveau (dat is wat je bedoelt vermoed ik). De idee om met bvb een handbeweging naar iets te verwijzen verschilt niet van de idee om met een klank naar iets te verwijzen, beide zijn een (niet triviale) sprong in de symbolische orde. Lichaamstaal in de brede zin zoals we het meestal begrijpen (i.e. het interpreteren van lichaamshouding e.d.) valt daar echter niet onder. Toegegeven, er is een grijze zone waarin zich bovendien ook andere diersoorten begeven, maar het verschil met volwaardige taal is duidelijk genoeg denk ik.
Punt is: ik denk dat het wel mogelijk is om een "mens" (als biologische soort dan) te denken zonder taal. Maar die zal geen mens meer zijn in een filosofische zin. Hij zal niet meer onderscheiden zijn van andere dieren.

Misericordiam

Legacy Member
Tr1ckstar zei:
Mensen die lijden aan mentale ziektes die aan hun lot worden overgelaten in dit soort samenleving, misselijk word ik ervan.

Ik dacht dat er volgens jou niet zoiets als mentale ziektes bestaat? Of verschilt mijn interpretatie van die van jou?

toch moet ik zeggen dat survival of the fittest weldegelijk gaande is zelfs met ons sociaal systeem en vangnet.

Dat is inderdaad het geval. Op 1 of andere manier meedraaien of jezelf erin verliezen. Zowel psychologisch als materialistisch is adaptatie vereist. Hoge zelfmoordcijfers, schulden, depressief gedrag in ons klein landje zeggen mi toch wel iets.

De realiteit is fucked up en er is nergens een uitgang uit die onzichtbare gevangenis die ze samenleving doopten. Ik zie alleen stagnatie en ruines om me heen, alles valt aan diggelen, mensen behalen bachelors en masters omdat ze zichzelf een zekere toekomst willen garanderen maar NIKS is zeker. Alles is in twijfel, er zijn geen zekerheden meer.

Ik vind dat je ook hier weer wat nuancering nodig hebt. De realiteit is zowel fucked up maar heeft zeker zijn mooie kanten. Je bent natuurlijk beperkt in je vrijheid maar soit. Rond die vrijheid kan je toch bepaalde zaken uitbouwen. Je leven is naast een biologisch ' in zekere zin gedetermineerde' essentie ook nog een sociale constructie die zoals ik aangaf evenwel voor een stuk ruimte heeft.

Niks is inderdaad zeker, behalve dat het leven eindig is. Alhoewel dat wetenschappers zoals Aubrey de Grey daarmee bezig zijn. We zien wel maar ik ben pessimistisch.


Egoïsme, we moeten af van het ego maar het is niet eenvoudig. Het moet in hapbare brokken gebeuren en niet in overkill.

't is ook zo dat onze behoeften oneindig zijn en idealisme is een abstractie die mi die behoeften ook voedt of kan voeden. Er is dan nog de wisselwerking met de sociale factoren in de wereld die behoeften ook kunnen voeden. Ik denk dat het heel moeilijk is om egoïsme uit te sluiten en dat er naast sociale factoren ook de psychologische, biologische kanten hebt die je niet volledig kan herconditioneren of verdoven met medicijnen.


wat als taal verdwijnt, taal en de symbolen. Wat blijft er nog over voor de mens?

Mooie vraag. Zonder taal zou je nu je gedachten niet kunnen overbrengen. Zonder taal zouden wij nu je boodschap niet kunnen lezen. Dus zonder taal zou je vermogen tot redeneren niet kunnen uiten en dat zou zeker een impact hebben op de wereld en zou misschien een groot stuk van het egoïsme geneutraliseerd worden maar of je daarmee het volledig kan uitsluiten dat weet ik niet. Je moet ook ergens rekening houden met onze natuurlijke instincten, onze overlevingsdrang en de zelfzucht die daar inherent aan kan zijn. In welke mate? Wie zal het zeggen?

De vraag is dan natuurlijk hoe je redeneert zonder taal. Heb je dan eigenlijk geen taal of een zekere taal nodig om te kunnen redeneren? bv. Hoe denkt iemand die doof en blind is?

glashelder

Legacy Member
WarBlade zei:
Ik lijd namelijk steeds weer aan terugkerende depressies, die me precies veel meer doen inzien dan iedereen om me heen
Da's omdat je ánders denkt. Dat is niet meer of minder, gewoon anders. Toen ik depressief was, haatte ik naast mezelf ook nog eens de hele wereld (vermoeiend hoor). Ik dacht ook dat ik het allemaal doorhad en hoe de wereld in elkaar zat, en dat ik één van de enige was die het snapte.

Ja, niet dus. Depressie fucks with your mind.

Anopheles

Legacy Member
Wat een donker wereldbeeld schets je zeg...Alhoewel ik en vele anderen hier ongetwijfeld enkele zaken van je denkbeeld herkennen vrees ik dat jouw psyche een opfrisbeurt kan gebruiken; een fijne gebeurtenis die de zwart wit tekening van you perceptie wat grijser kan maken zou je erg goed doen. Er is meer in het leven dan zwartgalligheid en depressie.

Wat ik wel een interessant idee vind is jouw plaatsing van taal als belemmering van ons "zijn". Al zou ik wel een onderscheid maken tussen symboliek en taal zelf.

Ik vermoed dat je met taal "woordgebruik" bedoeld, anders hebben we het over het wegnemen van de capaciteit te communiceren, wat niet alleen tegen de menselijke natuur, maar tegen de natuur over het algemeen zijn (alle levende wezens communiceren).

Tweak37

Legacy Member
Misericordiam zei:
De vraag is dan natuurlijk hoe je redeneert zonder taal. Heb je dan eigenlijk geen taal of een zekere taal nodig om te kunnen redeneren? bv. Hoe denkt iemand die doof en blind is?

Niet. Je hebt taal nodig om abstractie te kunnen maken van de wereld, van de directheid van de input die je lichaam krijgt. Zonder die abstratie kun je niet redeneren. Iemand die (volledig) doof en blind is, kan echter wel een taal leren (bvb. door tactiele gebaren). Hoe die dan "denkt" is zeer moeilijk voor te stellen.

KnightOfCydonia

Legacy Member
In plaats van al te serieus in te gaan op de threadstarter, misschien de wartaal en de pseudowetenschappelijke nonsens in zijn post eens adresseren?

1. Zoals Musilitar al aanhaalde de uithaal naar Darwin en zijn evolutietheorie, of bij uitbreiding evolutie in zijn geheel, is niet op zijn plaats. Of je hem nu een "trol" vindt of niet, staat het feit van evolutie onomstotelijk vast. Ik weet niet of het nu nog enigzins positief is, of net des te treuriger dat je wel de vergelijkbare competitie ziet in onze samenleving...
Survival of the fittest, is ook niet noodzakelijk een negatief begrip, het betekent het overleven van de best aangepasten, wat in onze samenleving niet noodzakelijk de sterkste of meest egoïstische individuen zijn. In verschillende opzichten is onze samenleving al veel zachtaardiger dan de natuurlijke omgeving waar de mens vandaan komt.

Tr1ckstar zei:
... iedereen die iets afweet van quantum-fysica en new-age voorspellingen weet dat 2012 een belangrijk jaar is...

2. Ik durf er mijn hand voor in het vuur steken dat iedereen die intelligent genoeg is om échte kwantumfysica enigzins te begrijpen, weet dat dat de theoriën rond "2012" nergens op slaan. Kwantumfysica, als in de tak van de fysica, niet de New Age variant, waarbij men wetenschappelijk klinkende woorden als "quantum" of andere duur klinkende termen rondstrooit, maar fundamenteel nog steeds onzin uitkraamt.

Tr1ckstar zei:
Ik zoek antwoorden, als spiritueel verlichte egodode sjamaan heb ook ik nog vele vraagtekens over. één van die vraagtekens is; wat als taal verdwijnt, taal en de symbolen. Wat blijft er nog over voor de mens?

3. Mijn advies, je hebt geen behoefte aan een filosofische discussie over hoe taal mogelijk het denken stuurt, maar een afkickkuur en/of mogelijk professionele hulp van een psychiater.

Tweak37

Legacy Member
Ik was verbaasd om na al die (overigens best wel grappige) onzin een min of meer serieuze en interessante filosofische vraag te lezen. Ik denk niet dat het veel nut heeft om in te gaan op die andere zaken, die op 9lives en elders al tot in den treure behandeld zijn en zelden tot een interessante discussie leiden.

BeeLz

Legacy Member
Tr1ckstar zei:
Er is niet zoiets als "Asperger Syndroom", dat is de uitvinding van trollen die u willen stigmatiseren door taal en ontmenselijken voor hun eigen sadistische plezier. Dus zet u af van die losermentaliteit dat ge daaraan zou lijden, als ge dat omarmt zijt ge voor mij inderdaad minder dan menselijk.

Het leven gaat erover om ballen te kweken en u over uzelf heenzetten, en af en toe ook eens de ballen in te trappen van smalende assholes die u zeggen wat ge kan en niet kan doen.


Het is de samenleving, de samenleving die zo iemand 'gehandicapt' maakt. De persoon an sich is dat niet, als er iets is dat z'n functioneren erin belemmerd dan moet daar direct een label op van grote of kleine mongool. Dat is niks meer dan bespottelijk. Met één woord kunnen ze deze persoon z'n leven tot een persoonlijke hel maken, het lijkt erop alsof ie z'n noodlot al heeft aanvaard. Ie heeft zichzelf erin laten lullen dat ie zou lijden aan een fake-syndroom terwijl wat seks en zichzelf vermannen hem al een heel eind verder zou brengen. Ook al een hele apotheek in huis laten halen door die charlatans klinkt het. Ohja dankzij die industrie ook dat zij steeds grotere huizen kunnen bouwen hé en als parasieten zitten op mensen zoals de OP. O en nu ga je ook nog de narrenkap beledigen, wel misschien moet je je dit afvragen... Wat zit er onder, een ezel of een vos ?

Na posts als dat en nu deze thread is het toch heel moeilijk om u serieus te nemen. Je rijgt de contradicties aan elkaar maar dat heeft wss wel te maken met je DIS
Wat me vooral stoort aan uw uiteenzettingen is dat je steeds zo bekrompen uit de hoek komt. Je bent op zoek naar antwoorden maar staat niet open voor meningen, want daar voel je je duidelijk te goed voor.

GMotha

Legacy Member
Egoïsme en misantropie zijn allemaal te herleiden naar de natuur van de mens. We zijn misschien een sociaal zoogdier, maar tegelijkertijd zijn we territoriaal van nature en leven we nog steeds naar onze instincten.
Om antwoorden te vinden moet je ergens de aard van begrijpen.
Causaliteit is de sleutel.
Tr1ckstar zei:
Ik weet dat er weinigen zullen zijn hier die een benul zullen hebben waarover ik het heb maar deze vragen zijn belangrijk voor me en ik weet dat er hier wel geschoolde mensen aanwezig zijn.
Allright...

Muscleduck

Legacy Member
Tr1ckstar zei:
Ik zoek antwoorden, als spiritueel verlichte egodode sjamaan heb ook ik nog vele vraagtekens over.

:wtf: :lol:

Ik ben naar Penn & Teller: Bullshit aan het kijken, je zou niet misstaan in dat programma.

Akai

Legacy Member
Tr1ckstar zei:

Tijd maakt alles kapot, heb ik geleerd.

De meeste mensen beseffen dit ook. De meeste mensen kunnen er mee leven en maken er het beste van zolang het duurt. Sommigen gaan eraan kapot. Ik denk dat jij bij deze groep behoort.

Nietzsche zei ooit: “Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And if you gaze long enough into an abyss, the abyss will gaze back into you.”

Dit is van toepassing op jou imo.

jeronimo_jd

Legacy Member
Zonder taal zou de mens geen mens meer zijn hé. Het is maar dankzij taal dat er een samenleving, cultuur, bewustzijn,... kan zijn.

Verder verwart de topicstarter voor een deel egoïsme met individualisme. Mensen in deze wereld hebben de vrijheid om hun eigen keuzes te maken en te zijn wie ze zijn. Egoïsme is niet het fundament van het kapitalistisch systeem, maar individualisme. Individualisme is niet negatief en m.i. de enige weg naar een leefbare maatschappij voor iedereen, hoewel het voor velen zeer negatief lijkt en ze vaak het "systeem" de schuld geven van hun eigen problemen.

Tr1ckstar

Legacy Member
Ik zag nu pas de kans tot de gelegenheid verder te reageren hier, sinds ik vandaag wel betere dingen te doen had en ook zeer lage verwachtingen had van de reacties hier die voor mij iets konden betekenen. Ik moet zeggen niet teleurgesteld te zijn in eerste instantie omdat ik mezelf dat eigenlijk nietmeer toelaat dat nog te worden. Maar dan nog ga ik reageren en nadere toelichting geven over hoe betekenisvol mijn "bullshit" daarboven wel was en dat iedere zin over iets gaat en meer was dan een pure stream-of-conciousness rant.

Zoals ge misschien opgemerkt heb ben ik iemand met een vrij duistere kijk op de wereld sinds ik het een hel noemde, specifieker duidt ik daarmee op de huidige consensus en staat van dingen... Iets waar ik openlijk aan wil ontsnappen. Mensen leiden het leven van musici en artiesten om die eigenste reden, de idealisten willen ontsnappen en dromen van iets beters. Het is de monotoniteit van de realiteit waarin we ingegooid worden, we willen iets beters, we willen iets beters om naar uit te reiken. Ook ik ben zo, zelfs als grootste nihilist die je ooit tegenkwam. Mijn realiteit is niet getekent door pessimisme, maar wel door ervaring en leed. Was ik werkelijk zo pessimistisch hield ik totaal geen gevoel voor humor meer over. Ik heb de echte wereld gezien en ik weet vooral wat ik niet wil. Ik ben één van de laatste echte personen op deze wereld, iemand die nooit meedeed aan het gemaskerde bal van de samenleving die 'we' spelen en aldus verstoten zal worden door velen en omarmt door weinigen. En er zijn ook zoveel mensen die claimen over een soort universele, allesomvattende waarheid te beschikken terwijl ze eigenlijk niks weten buiten de data die ze lezen overgenomen van andere mensen (zogenaamde leerkrachten) die claimen over een soort universele, allesomvattende waarheid te beschikken. De evolutietheorie is zoiets. Darwinisten zijn voor mij al even erg als creationisten. Alleen nemen die een nog grotere asshole-positie in in deze samenleving. Als ge véél meegemaakt hebt in uw leven moet ge het maar zien te overleven anders waart ge te zwak en verdient ge uw dood. Ook dat gegeven dat de mens van de aap zou afstammen, hilarisch. Lach ik al mee sinds het begin van de biologie lessen op school. Nee, mensen zijn spirituele wezens die een aardse ervaring beleven tot het volgende plan bereken is. Ik lach zelf met het spirituele eigenlijk, maar eigenlijk is er vanalles waarmee ik lach omdat er gewoon geen zekerheid is. Mensen die anders beweren zitten uit hun aars te zeveren want ge kunt niet absoluut weten. Als er één ding is dat ik zeker weet is het dat mijn waarheid meer waarheid kent dan de waarheid van velen, zoals die van Jan DePet die vandaag in de fabriek stond voor het zoveelste jaar, deed wat hem gevraagt werd en naar huis ging om absoluut hilarische kijkbuis tv mee te pikken op vtm waar een hond een pik afbeet (insert HILARISCHE XDXDXD lachband hier).

Maar nu, stiekem hoopte ik dat er één of andere wijze kerel dit topic ging ontdekken en me ging vertellen zo de magische woorden naarwaar ik opzoek ben en die alles zullen veranderen voor me. Een soort goeroe als ikzelve ben, alleen ouder en met nog meer wijsheid in pacht.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan