Archief - Contamination - Postapocalyptische kortfilm

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Ecnaegnev

Legacy Member
Hallo,

Wij zijn een beginnend productiehuis en elke week maken wij een kortfilm, zonder budget en de acteurs zijn vrienden en vriendinnen die ons graag een dagje komen helpen. We maken deze kortfilms om onszelf te verbeteren qua acteursregie, cameravoering en postproductie.

Dit is de kortfilm van deze week.
Ditmaal met een sterkere verhaallijn dan de afleveringen van 'The Hans Ultimatum'.

De 2 minpunten waar we zelf nog niet tevreden van zijn :
- Het engels (we zijn dan ook Belgen)
- De muziek (we mogen geen copyright-inbreuk plegen & onze bibliotheek is nog niet zo groot)

Voor de rest :
Alle feedback is meer dan welkom.

Wens je zelf graag eens mee te spelen of op de hoogte te blijven van onze volgende projecten, breng dan zeker een bezoekje aan

Studio Blaze | Facebook

Thx for watching.

YOUTUBE-URL : :applause: ‪Contamination‬‏ - YouTube :applause:

pie-jie

Legacy Member
niet mis .. al vind ik het soms moeilijk om jullie te verstaan .. misschien omdat de achtergrondgeluiden te overheersend zijn? Of gewoon omdat het Engels inderdaad niet super is. Waarom niet eens iets doen in het nl?

Ecnaegnev

Legacy Member
eXe./special zei:
niet mis .. al vind ik het soms moeilijk om jullie te verstaan .. misschien omdat de achtergrondgeluiden te overheersend zijn? Of gewoon omdat het Engels inderdaad niet super is. Waarom niet eens iets doen in het nl?

Dat gaan we doen in onze volgende kortfilm. En dan ondertitelen in het Engels.

Dennoman

Legacy Member
Ik heb er al een tijdje aan gedacht om te gaan doen aan dialect coaching. Meteen ook een leuk excuus om nog eens af en toe in Leuven te komen, hoewel ik nu afgestudeerd ben :p

Verder zeker leuk en er is duidelijk de passie, ik heb zéker en vast al veel grotere brol zien passeren van amateurs :p

FurtiveDuck

Legacy Member
Vind het zeer leuk gedaan. Sfeer zit goed. Zoals hierboven al gezegd zou ik het gewoon in het Nederlands doen. Zorgt voor nog meer sfeer. Verder heb ik wel twijfels bij het gebruik van het lettertype. Ik zou iets veel zakelijkers nemen. Nu vind ik het een beetje te groot, uitgerokken, dik. Als je snapt wat ik bedoel. :p

Daarbij kleine details, maar da's waarschijnlijk door tijdsnood. Als je de vrouw wegstuurt valt het geluid voor een fractie van een seconde volledig weg, als je de vrouw afknalt zie je de body wel uit beeld gaan maar hoor je haar niet neerploffen. Bloed zou wel iets donkerder mogen vind ik.

Echt wel bon! :D

Ecnaegnev

Legacy Member
Bedankt, jongens !
Dit zijn drijfveren voor ons om verder te gaan en onszelf te verbeteren :)

ironhorn

Legacy Member
enkele opmerkingen:
- te propere kledij/mensen
- in een post apocalyptische wereld laat je beter geen wapens achter (de bodyguard van de vrouw)

boogje

Legacy Member
Dat is al heel wat andere koek dan de eerdere filmpjes. Puik werk! Maar doe het de volgende keer toch maar in het Nederlands:

1. Je hebt meer mogelijkheden om betere dialoog te schrijven
2. waardoor je niet in die clichématige zinnetjes terechtkomt die je kent in het Engels. Je hebt te weinig speelruimte in die taal, je hebt onvoldoende mogelijkheden om een eigen twist te geven aan de dialogen. (Mijn Engels is ook niet geweldig hoor, daar niet van)
3. Het slecht accent zal de kijker niet meer afleiden. :)

stoomboot

Legacy Member
Die "Damn, another big city" komt totaal niet gemeend over.
't Is zoals bij Spoed. Daar wordt ook alles monotoon afgerateld, zonder echt gevoelens in de stem te leggen.

En de stemmen over het algemeen zijn gewoon ronduit triestig.
Kunt ge die niet meer op de voorgrond brengen, want dat is de grootste dooddoener.

Eventueel moet ge het overwegen om uw teksten ook in het Nederlands te doen.


Maak uw bloed ook iets donkerder van kleur.


Locatie en gadgets zien er wel degelijk uit.

Arvin

Legacy Member
Zelfde opmerkingen ongeveer zoals in je vorige thread:

Arvin zei:
Ziet er al wel redelijk uit. Ik denk wel dat je iets meer tijd in de postproductie moet steken.
De montage is veel te zwak. Zeker voor het genre dat je wil bekomen.
Schenk ook meer aandacht aan het geluid. Voeg een hoop geluiden toe die kunnen bijbrengen aan de sfeer. Extra geluiden toevoegen is ook goed om geluidsfouten bij de opname te verbergen.
Als je visuele effecten met de computer wil toevoegen, kan je niet zomaar wat beeldjes uit het Action Movie Essentials pack nemen, scalen en op het beeld plakken.
Zorg er voor dat je alle bewegende beelden eerst trackt en zorg er dan ook voor dat de effecten in het beeld blenden. Probeer ook zoveel mogelijk effecten bij de opname te doen.
Hierdoor ga je natuurlijk veel meer tijd kwijtspelen bij de opnames, maar als je er even werk in steekt, zal je zien dat het er veel beter uitziet. Achteraf kan je het dan nog altijd verbeteren in een compositing programma zoals nuke (thefoundry.co.uk). Met After effects kan je natuurlijk ook al heel ver komen. Zeker met wat extra plugins.
Zorg er ook voor dat je de continuiteit niet verbreekt met acteraf toegevoegde effecten.

Om even terug te komen op de montage: Een actiefilm van de jaren 80 was nog boeiender gemonteerd. Betrek de camera meer in de gevechtscenes. Nu lijk je vooral te observeren vanaf een afstand. Gebruik meer close beelden en wisel snel genoeg af naar een ander camera standpunt om het ritme er in te houden.
Hou het ritme nu ook weer niet constant hoog, zodat de kijker nog even adem kan nemen.

Over de etalonnage: Begin best met color correction in plaats van color grading. De witbalans lijkt niet altijd juist te zijn.

Geen idee of je hier iets mee bent, maar je kan het altijd eens lezen:
5C_DEF.pdf
Dat is een cursus die ik teruggevonden heb van het eerste jaar BGM in het rits. Het meeste zal je dan waarschijnlijk al wel kennen.

Nuja, zeker blijven verder doen, dan kan je enkel maar verbeteren.

Hier zit nu geen echte actiescene in, maar toch zit de montage nog niet goed. Gebruik eens meer split-edits. Trek de audio verder onder elkaar door en zorg er voor dat die juist gepand is. Probeer ook zoveel mogelijk langs de juiste kant van de ingebeelde as te blijven.
Bij de opnames kan je ook al eens denken hoe je wilt overgaan naar een andere scene zodat je niet hoeft terug te vallen op een fade to black (bijvoorbeeld door een beweging in beeld die verder gezet wordt of overeenkomende elementen/kleuren).

De cameraman weet wel duidelijk hoe hij een beeld moet maken, al zouden er in sommige shots meer beweging mogen zitten. Als het niet mogelijk is om dat op een deftige manier te doen, is het idd wel best om met een vaste camera te werken.

De kleuren leken nu wel constanter te zijn, al was het beeld wel vaak gecrushed. Je moet er voor zorgen dat je dat kan vermijden. De compressie kan er natuurlijk ook wel mee te maken hebben, want het blijft nog altijd youtube.


edit: Als je muziek nodig hebt, zijn er verschillende manieren om er aan te komen. Er zijn bibliotheken die je kan downloaden (soms tegen een prijs) waar royalty free muziek inzit.
Zo heb ik net nog een email gehad van smartsound.com.
Als je denkt dat die prijzen nog te hoog liggen voor je productie, kan je altijd de artiesten zelf contacteren. Bij een Belgische artiest kan je al wel eens een gratis licentie krijgen (als ze je willen verder helpen). Ze zijn ook artiesten die gratis licenties geven (of toch voor weinig geld) aan studenten of kortfilmmakers die geen winst willen maken. Moby is hiervan een voorbeeld.
Op mobygratis.com kan je jezelf inschrijven en gratis licenties aanvragen. Je vindt daar vaak meerdere versies van hetzelfde liedje (met zang of zonder zang...).

Ecnaegnev

Legacy Member
Ok super ! Hier kunnen we mee aan de slag.
Bedankt voor de tips !

Wover

Legacy Member
Nog iets toevoegen dat hier nog niet gezegd is: Ik vind het script en de verhaallijn redelijk saai. Doet me iets te veel aan de verhaallijn van games denken: Een beetje simpel omdat het daar niet centraal staat.

Probeer het hier een centralere rol te geven. Film is in mijn ogen maar 40% audiovisueel en 60% het "idee", de originaliteit.

Zeker mocht je binnekort de volgende stap willen zetten en subsidies aanvragen (wat bijlange niet zo moeilijk is als je zou denken) moet je echt wel met iets moois en origineels afkomen.

Dus mijn advies zou zijn: drop dit idee en steek de koppen eens bij elkaar voor een cool verhaal.

Of behoud het huidige thema (het einde van de wereld), maar geef er een "zwarte" kleur aan (zwarte humor bedoel ik daarmee).

Mijn vriendin werkt nu in een project waar men "met heel Estland" een film maakt. Ze hebben tienduizenden vrijwilligers (amateurs) en maar een handvol professionele filmmakers om alles in goede banen te leiden. Script werd online geschreven (wikipedia-principe) en is echt cool geworden ("de laatste lottowinnaars", mensen die op zoek gaan naar het fysieke einde van de wereld :p,...).

Dus ga misschien die kant op :).

Hier de trailer van het project, maar daar ga je niet veel uit kunnen opmaken waarschijnlijk: https://www.facebook.com/video/video.php?v=10150183979404752

ironhorn

Legacy Member
@wover, die datum van 11/11/11 staat die nog steeds op de agenda of is het uitgesteld? Héél tof idee imho.

Wover

Legacy Member
Dat is nog steeds de datum van de première ja ;).

Er zijn helaas wel wat stokken in de wielen geraakt toen bleek dat geen enkel van de film/cultuurfondsen geld over had voor het project, dus ze werken bijna puur op hun sponsorgelden. De film zal ook korter zijn en er zal heel wat animatie gebruikt worden in plaats van het effectief te gaan filmen. Maar ze gaan wel naar elke provincie van Estland (15 in totaal), want dat is een belangrijk aspect van het project ("heel Estland" moet kunnen meedoen).

taLa.

Legacy Member
Kleine opmerking vooraf: ik besef dat jullie jezelf maar een week tijd geven en met vrienden en kennissen als acteurs werken. Ik ben mij er ter dege van bewust dat dat een zekere grens legt aan de kwaliteit, en ik heb respect voor het werk dat jullie erin steken met beperkte resources. Aan de andere kant heeft een casual observer die voor de eerste keer een van jullie films ziet daar niets mee te zien en moet de bedoeling van kortfilms zijn en blijven om een kort maar sterk verhaal te leveren dat indruk maakt op een publiek. Kwaliteit moet primeren over kwantiteit.

Dat gezegd zijnde; ik vond het niet bijzonder overtuigend. Ik mankeerde vooral een verhaallijn doorheen het geheel. De helft van de tijd had ik geen flauw idee van waar ik naar zat te kijken, en springen de scènes van hot naar her met nul context over het hoe en het waarom.

Ik kreeg het gevoel dat het verhaal raprap verzonnen was om een film met wapens te maken puur om er wapens in te hebben. Dat ziet ge wel vaker bij kleine projectjes van beginnende filmmakers, maar dat is een enorme no-no. Verhaal moet primeren, altijd.

Helemaal aan het begin bijvoorbeeld is er die kerel met die geigerteller die die radioactiviteit van het water moet aantonen. De titel van uw film is contamination, dus dat is al een enorme opportuniteit voor sfeer te scheppen die ge moet gebruiken. Nu doet ge 1 continu shot van 20s van nen random kerel met die geigerteller; in uw geest is da misschien voldoende omda gij al weet waar't over gaat, maar ge moogt nooit vergeten dat uw publiek op da moment nog geen idee heeft waar't over gaat. Wie is die kerel ook? Waar komt die vandaan? Waarom is die juist daar da water aan't meten?

Wa'k bijvoorbeeld zelf anders zou doen daaraan is om te beginnen met verschillende shots van stilstaande waterplassen in dorre landschappen, met bijhorend triestig muziekske. Als laatste shot net voor ge aan uw eigenlijke verhaal begint zou'k dan in de plaats van die random kerel een halfkapotte geigerteller nemen die daar ergens naast wa water gedropt werd en zo nog net wa respons geeft om nog extra het beeld van verlaten radioactief gebied in de geest van uw publiek te versterken. De context is direct gezet en ge kunt beginnen, en ghebt nog geen enkel character moeten introduceren.

Allez, ik ben daar zelf allemaal absoluut niet thuis in, maar dat is bv. een mogelijkheid die'k al direct zie om de sfeer en de context te versterken.

Wat minder concentreren op actiescènes en meer sfeer en emotie scheppen. In echte films hebt ge vaak dat er gewoon shots tussen zitten die niet persé het verhaal vooruitduwen maar sfeer scheppen, en dat mis ik hier. Ge kent da wel: cuts naar andere beeldhoeken, closeups van allerhande objecten/mensen, korte shots van gezichtsuitdrukkingen en reacties en dergelijke. Ge moet ook denk ik qua montage minder me lange shots te werken. Van zodra de fysieke locatie van een scène voldoende in beeld gebracht is moede die ni meer constant in beeld houden en kunde meer beginnen focussen op de karakters zelf (schoolvoorbeeld: cuts tussen personages bij conversaties).

Details zijn ook belangrijk. Nu stopt die geigerteller bijvoorbeeld ineens me geluid maken terwijl em nog over die plas hangt, maar toen die kerel nog net kwam toegelopen begon em al laweit te maken nog voor dat hij goed en wel bij die poel was. Misschien dat hij hem uitzette ofzo? Hij raakte daar kort de zijkant aan maar ik kon ni zien of da was om da pinneke op te bergen of om hem af te zetten. Op die dingen moet ge letten.

Anyway, ik kan hier nog uren over doorgaan, maar 'k ga u voorlopig daarmee laten :)
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan