Archief - Bouwgrond als schenking, daarna relatie, wat te doen?

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

inktpatroon

Legacy Member
Hallo

Ik zit met een vraag en ik wou ze eens voorleggen aan het forum. Ik heb een andere, tijdelijke, account aangemaakt omdat het anders misschien te herkenbaar wordt. Ik hoop dat dit mag!

Drie jaar geleden kreeg ik op m'n 21e een stuk bouwgrond als schenking van mijn ouders toen ik pas begon te werken. Leuk voor jou zal je zeggen en dat is het ook.
Maar... er is een maar. Momenteel heb ik al 1,5 jaar een relatie en het klikt erg goed, maar mijn vriendin laat soms (teveel naar mijn goesting) vallen bij vrienden dat "wij onze bouwgrond al liggen hebben". Dan denk ik steeds: "wtf, het is de mijne en niet de uwe!!".

We hebben het natuurlijk al wel eens over huisje-tuintje-kindje gehad, maar ik ben altijd vrij vaag gebleven over wat ik eigenlijk wil doen qua bouwen "later" of kopen oid. Ik ben er nog maar steeds 24 en bouwen is niet iets waar ik echt nu al wakker van lig (we wonen nog niet samen, maar zijn dat wel van plan trouwens binnenkort). We zijn dus van plan samen te gaan wonen, maar ik doe dat met het idee om elkaar nog beter te leren kennen om dan superzeker te zijn, maar zij is eerder van het gedacht dat wij gaan samenwonen met het oog op ondertussen vrijwel direct een huis te zetten op mijn grond (zij zegt steeds "onze" grond...). Zij vindt lange periode huren weggesmeten geld (ik ook trouwens), maar ik zou eerst een halfjaar willen samenwonen en dan eventueel aan trouwen denken.
Kan ik haar zeggen: "schat, ik wil niet bouwen, ik wil een huis kopen"?


Een ander, bijkomend, probleem is dat zij niet echt een spaarder is en haar ouders ook niet echt (in tegenstelling tot mij en mijn ouders) waardoor ik wel al een mooi startkapitaaltje heb en zij niet. Zij werkt al 2 jaar en heeft amper iets gespaard in die twee jaar, ze woont wel al 2 jaar alleen en dat kost ook veel geld natuurlijk, maar goed, zelfs dan nog! Ik weet wel dat als je alleen woont je niet bijster veel kan sparen, maar dan moet je imo maar niet alleen wonen. Natuurlijk heeft het wel zijn voordelen :D
Ze verdient ook wel wat minder dan mij.

Ik weet wel dat als we zouden trouwen onder wettelijk stelsel of scheiding van goederen dat die grond dan van mij blijft, maar ik vind het zo moeilijk om te zeggen tegen haar dat ik liever die grond niet bebouw en dat ik liever samen iets zou kopen ofzo. Dan gaat ze direct denken dat ik haar niet vertrouw. Pas op, ik vertrouw haar wel, maar ik denk dat iedereen die in mijn situatie zou zitten ook wel een diep zou nadenken.
Als we zouden bouwen op mijn grond zitten we ook natuurlijk met recht van natrekking (of is het opstal? Help!), wat maakt dat alles wat daaropstaat eigenlijk van mij is (of heb ik het nu verkeerd).
Kortom, het maakt het allemaal zou moeilijk.

Ik kan die grond natuurlijk ook verkopen, maar dat zouden mijn ouders niet graag hebben. Zij hebben die in de tijd gekocht voor een appel en een ei (waar is de tijd...).

Kortom, ik zie haar doodgraag, maar telkens als ik haar hoor zeggen "onze grond", dan zegt het duiveltje in mij: "wat is ze toch bezitterig". Ofwel ben ik paranoia, ofwel niet. Ofwel zegt ze dat gewoon omdat ze ons als koppel ziet (wat we natuurlijk ook zijn) en denkt ze dat alles wat van mij is, van haar is en omgekeerd.

Ik wil ook niet het risico lopen een huis te zetten op mijn grond waarbij ik het meeste kapitaal injecteer en dat onze relatie dan stukloopt en zij met de helft wegloopt... Ik weet het, ik zou dat allemaal niet mogen zeggen en denken, maar anno 2009 is een huwelijk (gesteld dat we zouden trouwen) voor velen niet meer dan een contractje dat je ten allen tijden kan opzeggen en waarbij de vrouw dan in 99% van de gevallen het voordeel krijgt en de man gaat pluimen!
Mijn vader heeft indertijd ook 70% van mijn ouders hun huis gefinancierd, omdat mijn moeder ook een financieel mindere achtergrond had, maar dat waren andere tijden waar een huwelijk nog iets voorstelde terwijl men nu voor het minste scheet uit elkaar gaat.


Dus, wat zouden jullie doen? Het jammere is ook dat het zo ongelijk is qua financiën. Ik wil wel mijn spaargeld stoppen in mijn toekomstig huis (wie niet), maar ik zou liever hebben dat het wat gelijker is. En als ik zeg dat ik mijn spaargeld liever privé hou en niet investeer en ik liever bv 80% leen, dan gaat ze zich afvragen waarom ik dat doe en gaat ze zeggen dat ik haar niet vertrouw enzo..

Pff :sad:

SweetEmmaRose

Legacy Member
Ge kunt da toch op voorhand opstellen (in geval van trouwen) en zeggen da alles wa gij op uw grond bouwt van u is? Dan ga zij ws wel ni meebetalen natuurlijk.

Ksnap eigenlijk ni waarom ge da hier post, communiceer met haar en vertel haar wa ge ons vertelt..

jer0nim07

Legacy Member
hmm ik begrijp de vervelende situatie

maar kan je wat je hier hebt geschreven niet gewoon tegen haar zeggen?
of zou dat echt een ongewenste reactie uitlokken?

want ik ben wel van mening dat communicatie in een relatie het allerbelangrijkste is, en dat je alles maar dan ook echt alles gewoon tegen elkaar moet kunnen zeggen. Niet dat er dan niet gediscussieerd zou worden ofzo natuurlijk..

en indien je nog niet zeker bent over wat je met de grond wil doen dan zou ik zeker nog wachten met bouwen..
mij lijkt het zeer slim om eerst gewoon samen te wonen want dan leer je elkaar zowiezo nog beter kennen alvorens samen grote investeringen te maken..
want wie weet valt het toch tegen het samenwonen..

en ook over dat sparen zou ik haar aanspreken, dat zijn toch belangrijke zaken en als zij van plan is niet te sparen en jij bent iemand die wel voor sparen is dan lijkt dat mij ook niet zo makkelijk te combineren... zelf vind ik sparen ook zéér belangrijk, niet dat je nooit mag uitgeven maar dat moet toch wat in evenwicht zijn

voor zover mijn mening voor zover dat veel betekent (ben nog maar 20, wel relatie van 3,x jaar nu )

Arifiene

Legacy Member
Tis recht van natrekking, en helaas, dat werkt niet zoals jij denkt.
Dat huis wordt niet automatisch van u alleen als jullie daar beiden voor betaald hebben.

Besides, uw probleem is niet juridisch maar emotioneel.
Spreek met uw vriendin en maak duidelijke afspraken omtrent bouwen/die grond/ etc.

En als het emotioneel is en niet juridisch, wrm the f*** heb ik dit gelezen ?
Misleidende titel :p.

SweetEmmaRose

Legacy Member
Op uw reactie die ge al hebt weggedaan: niemand kan u zeggen wa ge met uw relatie moet doen he, maar uit de reacties denk ik wel da het duidelijk is da ge dit met haar moet bespreken en niet met een forum...

Ik zeg ni da ze er gratis moet wone (moest ge bouwe) da zij dan huur betaalt aan u ofzo e :') Maar kdenk da ge wel inziet da ge het en ni alleen kunt en niet met haar wilt delen

deathsythe

Legacy Member
ge geeft haar de link van dees topic en zegt, "hé toevallig, dat zou ik wel kunnen zijn, wat er g voor die persoon hé"

Tha_nOn

Legacy Member
ik zou haar rustig en tactvol al nekeer een aantal dingen zeggen ^^

ik hoop dat ge soms ook serieus babbelt over de toekomst, zeg haar dan hoe gij dat ziet, kunt ook laten vallen hoe gij dat ziet met uwe grond(nadruk:p) etc

maar uiteindelijk als ge het serieus meent met haar en met haar verder wilt is het niet zo bezitterig van haar om te spreken van 'onze' grond, allé kan best maar hoeft niet (na 1,5 jaar vind ik da zelf wel vrij vroeg en beetje bezitterig maar uiteindelijk van zodra ge plannen naar later begint te maken beziet ge dat wel als gezamelijk startgerief, ik praat ook over ons geld terwijl het meeste van mijne vriend komt ^^ maar ik weet goed genoeg dat dat zijn geld is, langs den andere kant probeer ik wel vanuit mijn eigen mijn steentje bij te dragen:p)

anyway kunt haa raltijd duideljk maken dat ge over een jaar ofzo wilt beslissen wat te doen (trouwen? kopen/bouwen/nog even huren etc) en dat het dus goed zou zijn als ge allebei (nadruk hierop:p) wa meer begint te sparen in afwachting
kunt dan direct de mogelijkheden aanhalen ivm trouwen (het is niet onredelijk een contract te willen als het verschil tussen eigendom zo groot is) en wat gij het liefst zou doen/voordeligst is/makkelijkst om te regelen ivm bouwen of huren
(eerlijk gezegd, ze zal da misschien niet fantastisch oppakken op den eerste moment, maar als ze wa realistisch is en u graag ziet moet da nu ook ni zo'n probleem zijn, tenzij ge het uitermate tactvol aanbrengt natuurlijk)

ge moet trouwens eerst nog zien hoe het samenwonen afloopt (maar ik vrees desastreus:p tenzij ge elkaar wa meer begint te verstaan ivm financiën en de bouwgrond)

J3rry

Legacy Member
goede raad, uw vriendin = geldwolf
eens getrouwd dikke kans da ze u pluimt is groot

ik ken een pak mensen die hun huis, appartement, auto zijn kwijtgespeeld door zo een trien
pas getrouwd en na 2 weken de (vecht) scheiding al aangevraagd
zijn eigen huis heeft zij volledig ingepikt, het enige wat hij ocht houden was zijn seat die gloednieuw was
zij was blijkbaar in haar voordeel omdat ze een kind had daarom kreeg ze het huis
nooit zou ik durven trouwen in belgie
een koppel dat verliefd is hoeft niet te trouwen, tegenwoordig willen ze trouwen om u daarna te pluimen
en met de jaren is het er niet op verbeterd in belgie
ikzelf ga trouwen en wonen in panama met mijn spaanse schoonheid
maar de wet in panama is ieder gelijk voor de wet, wat ik kan bewijzen wat ik gekocht heb is van mij en blijft van mij
in belgie mag je nog bewijzen dat jij het betaald hebt maar dikke kans om het alsnog te verliezen

inktpatroon

Legacy Member
SweetEmmaRose zei:
Op uw reactie die ge al hebt weggedaan: niemand kan u zeggen wa ge met uw relatie moet doen he, maar uit de reacties denk ik wel da het duidelijk is da ge dit met haar moet bespreken en niet met een forum...

Ik zeg ni da ze er gratis moet wone (moest ge bouwe) da zij dan huur betaalt aan u ofzo e :') Maar kdenk da ge wel inziet da ge het en ni alleen kunt en niet met haar wilt delen


Ik wou eens polsen of er nog mensen zijn die in een gelijkaardige situatie zitten (de ene heeft redelijk wat meer dan de andere) en hoe die het dan doen?

Idd, ik kan het niet alleen en misschien ben ik wel te bezitterig, maar ja ik zou niet graag iets kwijt raken waar mijn ouders voor gespaard hebben hé. Ik denk dat dat bij iedereen wel zo is!
Daarom is het zo lastig qua financiën (praktisch en emotioneel) dat het zo scheefgetrokken is bij mij en m'n vriendin. Ok, zij kan daar weinig aan doen dat haar ouders haar geen spaarboek hebben meegeveven bij wijze van spreken, maar ik weet ook niet of ze wel goed beseft dat een hypo-lening voor een deftig bedrag een serieuze maandsom betekent en dus een ferm lager beschikbaar inkomen. Ik heb het haar wel al gezegd, maar dan zegt ze: "we hebben toch wel wat spaargeld" enzo. We we we. Ok, we zijn een koppel en dan denk automatisch in termen van "we" en "samen" en "onze". Misschien dat vrouwen daar iets anders in zijn? Dankzij mijn ouders en spaarinspanningen van mezelf heb ik wel een som, maar als ik dan bedenk dat zij dan alleen bij de maandelijkse sommen zou bijdragen dan maak ik mij soms wel eens de bedenking dat ik wel eens ferm genaaid zou kunnen worden als het fout zou aflopen. Ok, ik weet niet veel van die juridische dingen, maar ik weet 1 ding en dat is dat de man dan steeds aan het kortste eind trekt.


Ach, misschien ben ik wel een doemdenker.




Tha_nOn zei:
ge moet trouwens eerst nog zien hoe het samenwonen afloopt (maar ik vrees desastreus:p tenzij ge elkaar wa meer begint te verstaan ivm financiën en de bouwgrond)

Tja, ik zal de vijs moeten aandraaien en haar verplichten een bestendige opdracht te nemen zodat ze wel moet sparen.
Eigenlijk is die grond een vergiftigd geschenk. Je bent beter dat je samen van nul begint bij wijze van spreken, dat maakt het simpeler.

EternalSilence

Legacy Member
Eigenlijk is die grond een vergiftigd geschenk. Je bent beter dat je samen van nul begint bij wijze van spreken, dat maakt het simpeler.
idd


En inderdaad, ik zou eerst eens met u madam praten over haar 'geldprobleem'.

LeSec

Legacy Member
Maak gewoon van in het begin klare afspraken en laat bij notaris gewoon optekenen wat van u is en wat haar inbreng is. Zo moet ge dat bij alles doen btw.

Heb het daar met mijn vriendin ook al over gehad. Mijn geld en activa blijven de mijne, die van haar blijven van haar. Voor de rest gezamelijke rekening waar elk hetzelfde bedrag maandelijks inlegt. Niet dat ik er van uitga dat we ooit uit elkaar gaan ofzo maar klare afspraken moeten er wel gemaakt worden imo.

Dus: vraag raad aan een notaris hoe ge dat moet regelen en leg dat ook gewoon uit aan uw vriendin..

inktpatroon

Legacy Member
J3rry zei:
goede raad, uw vriendin = geldwolf
eens getrouwd dikke kans da ze u pluimt is groot

ik ken een pak mensen die hun huis, appartement, auto zijn kwijtgespeeld door zo een trien
pas getrouwd en na 2 weken de (vecht) scheiding al aangevraagd
zijn eigen huis heeft zij volledig ingepikt, het enige wat hij ocht houden was zijn seat die gloednieuw was
zij was blijkbaar in haar voordeel omdat ze een kind had daarom kreeg ze het huis
nooit zou ik durven trouwen in belgie
een koppel dat verliefd is hoeft niet te trouwen, tegenwoordig willen ze trouwen om u daarna te pluimen
en met de jaren is het er niet op verbeterd in belgie
ikzelf ga trouwen en wonen in panama met mijn spaanse schoonheid
maar de wet in panama is ieder gelijk voor de wet, wat ik kan bewijzen wat ik gekocht heb is van mij en blijft van mij
in belgie mag je nog bewijzen dat jij het betaald hebt maar dikke kans om het alsnog te verliezen

Dat is natuurlijk wel hét doemscenario en daartoe zie ik haar niet in staat, maar het zoals je zegt vooral als man moeilijk als het verkeerd afloopt. Hier in de buurt zie ik het ook dat de vrouw steeds in het huis blijft wonen en de man het mag afbollen. Hoe ze dat dan allemaal regelen weet ik niet, maar het wordt er inderdaad niet beter op de laatste jaren.
Toen ik nog studeerde waren er ook veel meisjes die echt op zoek waren naar iemand met een goed diploma (ne student rechten, ne ingenieurstudente of een dokterstudent aan de haak slaan), dus ik weet wel dat voor vrouwen materiele welstand erg belangrijk is en ze er (nog meer dan mannen) met bezig zijn. Liefde is belangrijk, maar het lijkt er soms op dat bezittingen nog meer een criterium is waarop ze selecteren.
Een studiegenote van mij zei ooit eens dat haar moeder had gezegd dat ze "er ne goeie moest uitkiezen". Tja... Vrouwen onder elkaar zeggen blijkbaar zulke dingen? pff

jongegast

Legacy Member
Nooit trouwen met een arme vrouw. Alleen met een rijke vrouw. Je komt er financieel altijd slechter uit op die manier. Zet je spaargeld op een zwitserse bankrekening, zodat zij er niet bij kan komen. Ik vind je vriendin raar. Zij verwacht zeker dat jij betaalt als jullie samen uit eten gaan?
lekker geld uitgeven van jou en jij maar werken terwijl ze vreemd gaat?

als je wel met haar trouwt wedden dat je geen eens seks hebt op eerste huwelijksnacht. ze zal nooit meer zin hebben in seks ze doet nooit meer make-up op en ze wordt dik en ongelukkig. Dat is wat een huwelijk met een vrouw doet. en ook de SLEUR. Ze zal dreigen met een scheiding als ze haar zin niet krijgt krijgt ze de helft van je bouwgrond!

Dit geldt niet als je een rijke vrouw trouwt. :)

P.S. Als je nu al geen financiele dingen kuntregelen gaat je huwelijk zeker op de klippen financien is nummer 1 reden scheiding. Trouwens vrouwen aan het stuur bloed aan de muur EN na een huwelijk zijn vrouwen meestal opeens financieel imbeciel! Ze willen opeens niks meer met financien te maken hebben ze vragen je gewoon om geld en verwachten dat jij alles regelt!

inktpatroon

Legacy Member
jer0nim07 zei:
hmm ik begrijp de vervelende situatie

maar kan je wat je hier hebt geschreven niet gewoon tegen haar zeggen?
of zou dat echt een ongewenste reactie uitlokken?


Ik ben bang dat ze gewoon gaat denken dat ik haar niet vertrouw. Ik vertrouw haar natuurlijk wel, maar anderzijds ben ik nogal een voorzichtig iemand qua geld en denk ik daar soms teveel over na. Ik heb op twee jaar tijd ook twee echtscheidingen meegemaakt in mijn familie en dat heeft mij aan het denken gezet.

Zij denkt dat wij op die grond gaan bouwen (wat natuurlijk het meest logische zou zijn). Enfin, ze zit daar soms al over te praten en soms denk ik dat zij denkt dat het er al staat, terwijl het voor mij gewoon een stuk grond is waar ik blij om ben, maar waar ik verder niet bij stilsta qua plannen en dromen enzo.


jer0nim07 zei:
en indien je nog niet zeker bent over wat je met de grond wil doen dan zou ik zeker nog wachten met bouwen..
mij lijkt het zeer slim om eerst gewoon samen te wonen want dan leer je elkaar zowiezo nog beter kennen alvorens samen grote investeringen te maken..
want wie weet valt het toch tegen het samenwonen

Bouwen ga ik (we) nog niet doen. Ik voel mij er te jong voor, ik zou liever eerst nog wat sparen om minder te moeten lenen, maar dan komen we aan het ander punt dat zij in die twee jaar dat ze alleen woont eigenlijk nog niets heeft gespaard. In het begin ergerde ik mij er niet zo aan omdat ze altijd wel tof gekleed was en wel vaak iets speciaals klaarmaakte als ik bij haar bleef slapen, maar nu ergert het mij wel. Toen ze haar vakantiegeld kreeg was het eerste dat ze zei dat ze al iets leuks in de winkel had zien hangen, terwijl ze een dag eerder nog iets liet vallen tegen een vriendin van haar over "onze" grond en dat bouwen niet goedkoop is? Dan denk ik: wat heb ik aan de haak geslagen... Maar ja, ik zie ze doodgraag. Ze leeft van dag tot dag, maar toch maakt ze plannen. Ze weet wel dat ze moet sparen, maar ze doet het niet.

En samenwonen gaan we zeker doen. Ik denk dat ik na een halfjaar wel zal weten wat het is :)

SweetEmmaRose

Legacy Member
Mja da is nog wel veraf eigenlijk he, plan eerst het samenwonen gewoon, zie da zij akkoord is met het feit da gij wel vindt da da 'uw' land is. Wees gewoon eerlijk. Ge weetd a ze ni echt spaart, met het samenwonen zal er zij haar wa geld vrijkomen bekijk dan of ze dit weldegelijk opzij zet of gewoon verkwist.. dan weet ge genoeg imo.

SweetEmmaRose

Legacy Member
jongegast zei:
Nooit trouwen met een arme vrouw. Alleen met een rijke vrouw. Je komt er financieel altijd slechter uit op die manier. Zet je spaargeld op een zwitserse bankrekening, zodat zij er niet bij kan komen. Ik vind je vriendin raar. Zij verwacht zeker dat jij betaalt als jullie samen uit eten gaan?
lekker geld uitgeven van jou en jij maar werken terwijl ze vreemd gaat?

als je wel met haar trouwt wedden dat je geen eens seks hebt op eerste huwelijksnacht. ze zal nooit meer zin hebben in seks ze doet nooit meer make-up op en ze wordt dik en ongelukkig. Dat is wat een huwelijk met een vrouw doet. en ook de SLEUR. Ze zal dreigen met een scheiding als ze haar zin niet krijgt krijgt ze de helft van je bouwgrond!

Dit geldt niet als je een rijke vrouw trouwt. :)

P.S. Als je nu al geen financiele dingen kuntregelen gaat je huwelijk zeker op de klippen financien is nummer 1 reden scheiding. Trouwens vrouwen aan het stuur bloed aan de muur EN na een huwelijk zijn vrouwen meestal opeens financieel imbeciel! Ze willen opeens niks meer met financien te maken hebben ze vragen je gewoon om geld en verwachten dat jij alles regelt!
:rofl::rofl::rofl:

inktpatroon

Legacy Member
The_Messenjah zei:
Maak gewoon van in het begin klare afspraken en laat bij notaris gewoon optekenen wat van u is en wat haar inbreng is. Zo moet ge dat bij alles doen btw.

Heb het daar met mijn vriendin ook al over gehad. Mijn geld en activa blijven de mijne, die van haar blijven van haar. Voor de rest gezamelijke rekening waar elk hetzelfde bedrag maandelijks inlegt. Niet dat ik er van uitga dat we ooit uit elkaar gaan ofzo maar klare afspraken moeten er wel gemaakt worden imo.

Dus: vraag raad aan een notaris hoe ge dat moet regelen en leg dat ook gewoon uit aan uw vriendin..

De ideale situatie natuurlijk, wat ik ook graag zou willen. Maar dat betekent wel dat die grond niet kan gebruikt worden, wat voor haar een "schok" zal zijn. Misschien kan ik wel wat opmaken uit haar reactie :ironic:

Feit is wel dat als we samen van nul zouden beginnen sparen en ik niet méér inbreng van spaargeld dan dat zij inbrengt en ik alles dat van mij is privé hou en niet investeer, we wel een heel zware lening zullen moeten nemen als we een huis zouden kopen (zij heeft dus geen spaargeld, misschien een paar duizend euro van haar ouders, maar dat is eigenlijk peanuts bij de huidige vastgoedprijzen).
En met een loodzware lening zitten die als een zwaard van damocles boven onze hoofden hangt wil ik ook niet opgescheept zitten.

Straks moet ik haar nog zeggen dat het met haar onmogelijk iets op te bouwen :eek::sad:
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan