Archief - zou dit PC samenstelling goed zijn?

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

SWYV_MutcHfakA

Legacy Member
om te beginnen, ik ken niet veel van de PC af ivm hardware maar een vriend van mij doet dat enja het moet een verassing zijn maar ik kreeg al wat info's over mijn toekomstige PC

het gaat als volgt
- P5K moederbord ofzo ale weet ik niet echt
- AMD Athlon X2 64 6000+
- GeForce nVidia 8800GTX
- Windows Vista

kan ik ermee games zoals Crysis op maximaal spelen of niet? als jij beters weet, vermeld even AUB want ik wil een top ÜberPC hebben het kost wat het kost :)

ik weet niet waar dit topic echt thuis hoort in welke subforum en dus plaats ik hem hier maar :)

Yank

Legacy Member
- moederbord en cpu passen al niet. en gezien je budget en eisen: hoe het moederbord, maar verander de cpu naar een intel q6600 of q9450 (als je die al vindt)
- veranderd de 8800GTX naar een 8800GTS 512MB (niet de 320/640mb), een pak goedkoper en even snel.
- wat is de rest van het systeem? (kast, voeding, geheugen, harde schijf,...)

PiRaNhA

Legacy Member
Krijg je die PC als cadeau ofzo, je zegt dat het een verrassing moet zijn? Zoja, hoe kan jij er dan iets aan veranderen, dan is de verrassing er een beetje af hé :p.
Anyway, wat Yankee zegt. GTX -> GTS 512 en misschien best die processor veranderen.
En het niveau waarop je Crysis zal kunnen spelen zal grotendeels afhangen van je resolutie. Wat voor een scherm komt daar bij?

SWYV_MutcHfakA

Legacy Member
ik blijf bij de graka 8800GTX of 8800Ultra en nee ik ga niet naar GTS of GT, duurder ja maar meer MB = meer kwaliteit dus ik ga voor het duurste om te kopen

wat raden jullie aan voor bij de AMD Athlon X2 64 6000+ of waarschijnlijk kan ook 6400+ van moederbord?

Bram

Legacy Member
SWYV_MutcHfakA zei:
ik blijf bij de graka 8800GTX of 8800Ultra en nee ik ga niet naar GTS of GT, duurder ja maar meer MB = meer kwaliteit dus ik ga voor het duurste om te kopen

Uhu, net als bij fotocamera's he: meer megapixels is meer kwaliteit.

:ironic:

Gast, als de mensen hier zeggen dat nen GTS even goed is als een GTX, geloof ze dan maar... En als ge dan echt den big spender wilt uithangen, steekt er dan twee in SLI...

Moederbord voor AMD processor? Gigabyte GA-M52S-S3P ofzo...

Mor als ge Crysis op max gaat willen spelen, denkek da ge sowieso beter gaat af zijn met een Intel processor voor de moment... Dus idd nen q6600 of q9450. 4Gig ram natuurlijk, best van een beetje een deftig merk (OCZ, Corsair, GSkill...) en geen Value of Premium of whatever Ram...

Voor de rest uw voeding niet uit het oog verliezen, pakt een goeie sterke voeding in een goeie kast mee goeie airflow (Antec P182?) met 600W voeding ofzo...

SWYV_MutcHfakA

Legacy Member
ja, net als fotocamera, meer pixels = meer kwaliteit, ik let altijd op de beste kwaliteit maar ik blijf bij mij beslissing, ik wil geen goedkoper maar ik wil juist duurste, beste en niet goedkoper voor evensnel dus nVidia GeForce 8800GTX staat vast of ultra zou ik niet weigeren

dus waarom geen AMD om Crysis op max te spelen? wat is er verschil tussen AMD Athlon X2 64 6000+ en Intel q6600?

ik was ook van plan om 4GB ram geheugen bij te schaffen en niet minder, 4GB ram geheugen staat vast

sarnath

Legacy Member
De gtx is nog altijd het beste hoor:
http://www.hardware.info/nl-BE/articles/amdnZWpuZGCa/nVidia_GeForce_8800_GTS_512_MB_test/

Je zal enkel voor jezelf moeten uitmaken of deze extra prestatie het prijsverschil waard is.

processor zou ik een q9450 nemen.

een goede merkvoeding van rond de 500 watt is meer dan voldoende.

Ramgeheugen gaat ge met 2gb meer dan genoeg hebben, indien ge gaat overclocken best wat deftig nemen, anders maakt het niet uit. Gaat ge voor 64 bit dan zou ik toch een 3 of 4gb ram nemen.

En crysis op max lukt gewoonweg niet dus vergeet dat al maar :)

SWYV_MutcHfakA

Legacy Member
Linckxs, ik schaf de GTX aan dus maar dan van 768MB graka en niet 512MB

ik zou normaal gezien ook een 64bit PC hebben met 4GB ram geheugen

Vista ook 64bit dusja

en waarom moet ik vergeten om Crysis op max te spelen? reden? :P

migelle

Legacy Member
waarom komt ge hier advies vrage as ge toch nie luistert?

en op uw vraag, der is simpelweg geen enkele hardware config die crysis op max kan spele, da spel is gewoon te zwaar

sarnath

Legacy Member
de 512mb is de gts, gtx is enkel 768 :)

Crysis kan momenteel niet op max gespeeld worden, dan heb ik het met echt alles open he, ik kan het ook wel op hoogste resolutie op max spelen maar dan wel tegen max 20 fps en zonder AA en postprocessing op high.

Volgens mij komt binnekort trouwens de nieuwe generatie beeldkaarten eraan, mss is het de moeite om daarop te wachten? je kan natuurlijk blijven wachten, maar tis nog maar enkele maanden volgens mij.

SWYV_MutcHfakA

Legacy Member
omdat jij dwaas zei tegen me, dus DWAAS PHAETOR

ik blijf bij mijn beslissing over videokaart, ik verander niet van videokaart beslissing

wat ik meer info wil is

welke moederbord is het beste, welke Intel of AMD is het beste ivm moederbord, ... en ik vraag aldus geen advies om videokaart dus

Phaetor

Legacy Member
omdat gvd geen enkele huidige graka crysis op max kan spelen. Tenzij ge op 1024x768 wilt spelen ..
En doe niet zo dwaas over die graka, ge komt heir advies vragen en die krijgt ge. Als gij wat stijfkoppig wilt doen en toch uw zin doen moet ge ook nix komen vragen.
De GTS clockt hoger (heeft hij wel ook nodig door de kleine geheugenbus tov GTX), maakt minder hitte, vraagt minder stroom en kost maar 280-290 euro :)
en meer MB =////= absoluut niet meer kwaliteit .. kijk maar naar Geforce 8800GTS 640 vs 320mb vs 8800 GT 512mb .. de 2 laatste zijn even snel en beter met minder geheugen.

edit tenzij ge op 1920x1200 gaat spelen dan hebt ge een paar fps voordeel uit uw GTX .. maar soit als gij daarvoor 100 euro extra wilt dokken maar pappie zal wel betalen anders piepte je wel anders

en voor de rest Asus P5K (moederbord is dat btw ...) + Q6600 (dat is de intel CPU) + 2 gig pc6400 CL4 DDR2 geheugen van een fatsoenlijk merk (kingston, ocz, geil, corsair)

SWYV_MutcHfakA

Legacy Member
weet je, ik ben wel bereid om 3000eur tot 5000eur te verspillen aan een nieuwe PC dus maar lees even, ik vraag GEEN advies voor graka maar ik vraag advies voor moederbord + processor dus

en als jij GTX overclocken is het meer waard dan GTS zou ik nog denken maar AUB geen advies om videokaart

linckxs, 20fps is perfect voor me, niet te snel maar ook niet te traag perfect dus wat ik wil

Yank

Legacy Member
SWYV_MutcHfakA zei:
ja, net als fotocamera, meer pixels = meer kwaliteit,
:lol: duidelijk een kenner van camera's hier!

kijk he, als ge er neit veel van kent en advies vraagt, ist ook wel de bedoeling dat ge dat een beetje volgt
als je toch je eigen mening hebt en blijft vasthouden aan wat je wilt, maak hier dan geen thread he

de gtx is een paar procent sneller, maar in verhouding wel een pak duurder

grootste verschil tussen 6000+/6400+ en q6600 is dat de q6600 4 cores heeft en de andere maar 2.

ohja, als ge zoveel geld wilt verdoen, kunt altidj van alles gewoon duurste nemen, maar dan hebde binnen 1 jaar voor de helft van de prijs iets dat even sterk is.

SWYV_MutcHfakA

Legacy Member
Yankee zei:
de gtx is een paar procent sneller, maar in verhouding wel een pak duurder

grootste verschil tussen 6000+/6400+ en q6600 is dat de q6600 4 cores heeft en de andere maar 2.

ik vroeg juist geen goedkoper maar ik wil de beste dus vergeet maar van dat GTS of GT videokaarten, ik ga voor de duurste want ik ben bereid om 3000 tot 5000eur te gaan verspillen aan een PC

dus bestata er nog geen 4cores voor de AMD? anders zou ik overgaan naar Intel a6600 dan volgende vraag, welke moederbord past best bij de Intel q6600

Phaetor

Legacy Member
Phaetor zei:
en voor de rest Asus P5K (moederbord is dat btw ...) + Q6600 (dat is de intel CPU) + 2 gig pc6400 CL4 DDR2 geheugen van een fatsoenlijk merk (kingston, ocz, geil, corsair)

dat is een asus mobo goeie prijs/kwaliteit. Maar als je aan 3000 euro wilt komen zou ik eerder voor de Asus Maximus Formula X38 gaan .. zie mijn sig.. kost veel meer en je kan er wat meer mee. Is het zijn geld waard? Prolly niet maar enfin

De Q6600 is een 4 core cpu draait standaard op 2,4ghz .. in uw geval zou ik zeggen koop een Q9650, dat is een nieuwere quad core die minder hitte maakt en veel veeeeel verder overclockt en die draait standaard al op 3 ghz. Je kan best wel een ander moederbord nemen ipv die P5K als je deze CPU neemt.

Geheugen dan, als je voor een DDR3 mobo (x38 chipset) gaat kan je dus DDR3 geheugen kopen :) Echt lekekr snel maar kost je wel 800 euro ofzo voor 2 gig.
Maar geld speelt geen rol zeg je zelf dus

In conclusie zou ik zeggen
Asus Maximus Extreme (DDR3 + x38 chipset) met DDR3 geheugen + een Q9650 CPU + 8800 GTX (of eventueel de 9800GX2 als je nog een maand kan wachten)

Ik weet wel niet welk DDR3 geheugen het beste is of welk je zou moeten kopen daar moet iemand anders je verder mee helpen

SWYV_MutcHfakA

Legacy Member
ik had je geëdit bericht niet gelezen

hmm 2GB ram geheugen, ik zou voor maximaal gaan en dus 4GB zal het dan ook lukken?

Yank

Legacy Member
amd heeft ook een quad-core, de phenom, maar 't is niet bepaald een succes, neem maar de intel dan

en 20fps gemiddeld is echt weinig. da's dan meestal 25-30 met op de zware momenten 5-10, en dan kun je echt niet meer vlot schieten

trouwens, binnen een kleine maand komen er nieuwe grafische kaarten uit, dan zit je daar met 't beste van 't beste van een maand geleden! dan zou je beter wachten op de 9800X2 of HD 3870X2

Phaetor

Legacy Member
SWYV_MutcHfakA zei:
ik had je geëdit bericht niet gelezen

hmm 2GB ram geheugen, ik zou voor maximaal gaan en dus 4GB zal het dan ook lukken?

Ja ik weet niet hoe nuttig 2gb of 4gb is als je met DDR3 gaat werken. Ik weet wel dat Vista 32bit maar met maximaal 3gb kan werken. Dus als je 4gb wilt moet je sowieso met vista 64bit gaan werken en persoonlijk vind ik 32bit fijner omwille van performance & drivers &overclocking.

En bij geheugen moet je oppassen, meer wilt zeker niet betekenen dat het beter is. Zo heeft mijn pa 4gb ddr2 en ik 2gb en er is eigenlijk 0,0 verschil in de snelheid van onze pc's.

Mja ik weet niet zo gek veel van geheugen, moet je aan iemand anders vragen

SWYV_MutcHfakA

Legacy Member
ik ben niet echt voor de ATI kaarten, ben meer voor de nVidia GeForce kaarten

ale als dat toch nVidia GeForce kaarten zijn wil ik best de verwachte prijzen ervan weten + specifications als dat nu al bekend is

Yankee, op dit PC nu speel ik GTA SA op gemiddeld 2-5 FPS hoor en GTA3 op 10 FPS dus hopsakee 20 FPS is beter voor crysis op maximaal te spelen dan GTA SA op 2-5 FPS

ik ga dan maar voor dit gegevens
- moederbord: Asus P5K ofzo
- graka: nVidia GeForce 8800GTX
- processor: intel Quad Core q6600 ofzo
- RAM: 4GB ram geheugen

zou dit wel lukken?

ale verrassing is het niet 100% maar ik zeg dat en dat samenstellen aan een vriend maar ik wil vooraf eerst zekerheid hebben van de echte computerkenners om een vlotte goede PC te hebben, heb ik gegevens en dan geef ik die door aan een vriend zodat die kan regelen voor me

phaetor, ik was van plan om vista 64bit + pc 64bit aan te schaffen dusja
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan