Archief - Pc upgrade of nog ff wachten voor een totaal nieuwe

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

agrash

Legacy Member
Intel(R) Core(TM) i7 CPU 870 @ 2.93GHz
CPU Speed: 2.9 GHz
6.0 GB RAM
ATI Radeon HD 5570
Microsoft Windows 7 Home Premium Edition 64bit
Basically, deze samengestelde pc van HP


Ik speel m'n games op een 1920 x 1080 monitor en bij sommige nieuwe games moet ik m'n settings op het allerlaagste zetten en in het slechtste geval zelf een resolutie minderen.
Niet dat ik zo'n grafics whore ben, integendeel want ik speel nog vaak oudere games, maar ik heb gewoon graag een leuke fps en bij the witcher 2 was dat een kleine ramp, want daar kreeg ik zo'n 20tal fps gemiddeld zelfs met alles op het allerlaagste en een kleinere res :/


Dat is de reden waarom ik nog niet aan een verplichte 2de playthrough begonnen van deze game maar swat, ik denk dat het beter zou zijn om bv nog een jaartje te wachten om dan volledig een nieuwe pc samen te laten stellen voor een 1000 tal €'s, maar ik wil graag eens de mening horen van mensen die er beter van kennen dan ikzelf :)

En tegen dan is de nieuwe windows ook al uit (vermoed ik? ik hou totaal niet het windows nieuws in de gaten)

FreeStyler[SdX]

Legacy Member
In jou geval heb je enkel een GPU update nodig. Een 5570 is met moeite een mainstream kaart te noemen. Nieuwere games gaan daar zeker niet meer vlot op draaien.
Voor een 200 euro kan je een HD7850 kopen, die alles veel vlotter laat lopen.
De CPU kan zeker nog even volgen.

Vic 40+

Legacy Member
Voor een paar tientjes meer is de gtx 660 ook wel een goede optie.

FreeStyler[SdX]

Legacy Member
Die "paar tientjes" zijn er eigenlijk al meer dan 40 (beide de goedkoopste vergeleken), wat komt op een meerprijs van 25%. De GTX660 komt op hetzelfde niveau als de HD7870, en die 2 zijn meer aan elkaar gewaagd, hoewel de 7870 meestal net wat voordeel heeft.
Een HD7850 lijkt me het meest aanbevolen, er is op dat prijsniveau niet veel alternatief.
Tenzij je meer geld wil uitgeven om nog sneller en betere kwaliteit te krijgen.

Vic 40+

Legacy Member
Gezien wat ik uit het volgende review haal is de gtx 660 toch in de meeste benchmarks een stuk sneller dan de hd 7850,
Nvidia GeForce GTX 660 & GTX 660 SLI review: Kepler naar 229 euro | Hardware.Info Nederland
zelfs in een vergelijk met de 7870 is ie over het algemeen dacht ik de betere,
Nvidia GeForce GTX 660 & GTX 660 SLI review: Kepler naar 229 euro - GTX 660 vs. Radeon HD 7870 | Hardware.Info Nederland (we vergelijken 'm hier met de hd 7850)

Het verschil in prijs met een gelijk geheugen is een €28 via tweakers bekeken,
Videokaarten | Core | Tweakers.net Pricewatch Prijzen

Dat lijkt het mij wel waard.

FreeStyler[SdX]

Legacy Member
Tenzij je hoge resoluties gaat doen, of zeer hoge AA settings wilt gaan toepassen (wat hoe dan ook niet gepast is op deze klasse kaarten) ben je met een 1GB kaart genoeg:
[Review] Club3D HD 7850 1GB vs Sapphire HD 7850 OC 2GB - www.hardwarezone.com.sg

En ja, de GTX 660 is sneller dan de HD7850, maar de HD7870 komt er nog net iets boven.
GeForce GTX 650 And 660: Nvidia Fights Back : Nvidia GeForce GTX 650 And 660 Review: Kepler At $110 And $230
Het verschil is echter nagenoeg onbestaanbaar in de praktijk.
HARDOCP - Conclusion - ASUS GeForce GTX 660 DirectCU II Video Card Review

De HD7850 1GB is toch wel aanzienlijk goedkoper, en gaat meer dan genoeg zijn voor hetgeen hier gevraagd is. Als een 5570 al zo lang voldoende was...

Xtralecherus

Legacy Member
Gewoon gpu updaten. Kzou een 7850 2gb nemen of 660 GTX welke ge ook verkiest AMD/Nvidia. 1gb is niet de moeite zeker niet als je weet dat sommige spellen meer als 1gb geheugen al in beslag nemen. Pak gewoon die die je het goedkoopst kunt verkrijgen.

agrash

Legacy Member
Thanks alvast voor de hulp.
Is deze site nog een aanrader?

Stel dat ik dan een HD7850 zou kopen, hoelang zou mijn pc dan in het algemeen nog meegaan.
Rare vraag i know, maar ik ben eerder van het principe om dan nog ff te wachten en iets totaal beters te kopen dan nu een temp upgrade.
Maar aan de ene kant, nu heb ik Max payne 3 liggen dat ik nog moet installeren en naar het schijnt is dit ook geen malse game voor mijn instellingen en als de rest toch nog in orde is.. ^^



Zal deze kaart anderszijds ook geen probleem vormen met mijn huidige systeem? Voeding nog zwaar genoeg, ata/sata, koeling of luchttoevoer, etc. Ik heb in het verleden al eens slechte ervaringen gehad met het steken van een nieuwe graka.. :p
En ik heb vroeger al altijd gehoord dat het niet zo verstanding is om nieuwe dingen te steken in zo'n premade pc'kes.

Kheb daarnet m'n case eens opengedaan, want ik zie dat deze 2 slots vanachter nodig heeft, maar ik heb nog wat plaats, hij zal wel redelijk dicht bij dat kaartje zitten waar er een wit & rode ingang zit (die ik eigenlijk toch niet gebruik, dus eventueel uithalen? :unsure:)

FreeStyler[SdX]

Legacy Member
De rest van het systeem is zo slecht nog niet. De CPU is nog "maar" 2 generaties oud, en kan nog wel eventjes mee.
Dat kaartje is maar een kleinte, dus er zal nog wel genoeg luchttoevoer zijn.
Je moet alleen letten dat er voldoende plaats is in de diepte om de grafische kaart te plaatsen. Ik kan niet goed opmaken wat het kaartje is, maar als je het inderdaad niet gebruikt, kan je het eventueel er uit halen.

agrash

Legacy Member
Ok, dan zal ik me er zo eentje aanschaffen.
Nog eens bedankt :niceone:

Vandaag is m'n nieuw kaartje toegekomen en na veel proppen en duwen heb ik hem erin gekregen, maar m'n pc (=ik denk de voeding, maar het is moeilijk om na te gaan) gaf een melding: Een soort piepend geluid, 2 keer kort en 1 keer lang piepen.


Alles was goed aangesloten en aangespannen, maar ik had maar 1 kabel vrij van mijn voeding (een 6 kop) die ik in mijn kaart kon steken vanvoor. Dit is m'n eerste kaartje die blijkbaar moest rechtstreeks aangesloten moest zijn op mijn voeding en ik heb alle 2 de ingangen geprobeerd op mijn kaart, maar hij starte niet op.


Van mijn voeding zelf heb ik nog enkele kabels met ingangen vrij die nu aan elkaar hangen met een snelbindertje, maar dat zijn allemaal platte. Ik denk dat ik 2 kabels rechtstreeks van de kaart naar de voeding moet laten lopen, maar ik ben het niet zeker want het "plannetje" dat erbij kwam was kon ook duidelijker geschreven worden.


edit: wat ik wel niet aangesloten heb is dit, maar ik vermoed dat dit gebruikt wordt voor pc's met 2 graka's aangezien het maar zo'n kort stukje is?

Giovanny

Legacy Member
agrash zei:
Alles was goed aangesloten en aangespannen, maar ik had maar 1 kabel vrij van mijn voeding (een 6 kop) die ik in mijn kaart kon steken vanvoor. Dit is m'n eerste kaartje die blijkbaar moest rechtstreeks aangesloten moest zijn op mijn voeding en ik heb alle 2 de ingangen geprobeerd op mijn kaart, maar hij starte niet op.

Het is me nogal onduidelijk wat je hiermee wil zeggen :)

Die kaart heeft 2x 6pin aansluitingen dus het is wel de bedoeling dat ge die dan ook alletwee aansluit. (of wat bedoel je met 'alletwee ingangen') Als er maar één is aangesloten gaat uw kaart niet werken.

Verder betekenen die 'bieps' wel degelijk iets :) Gebruik google en zoek de biepcode op overeenkomstig met uw type moederbord.

agrash

Legacy Member
Giovanny zei:
Die kaart heeft 2x 6pin aansluitingen dus het is wel de bedoeling dat ge die dan ook alletwee aansluit. (of wat bedoel je met 'alletwee ingangen') Als er maar één is aangesloten gaat uw kaart niet werken.


Verder betekenen die 'bieps' wel degelijk iets :) Gebruik google en zoek de biepcode op overeenkomstig met uw type moederbord.


Ik heb maar 1x 6pin connecter die ik kan aansluiten dus dat zal wel het probleem zijn. :/

biep check, doe ik sebiet

Giovanny

Legacy Member
Mja, daar zit duidelijk uw probleem.

Ge gaat de adapter moeten gebruiken die bij de kaart zat in de doos. 2x molex (wit) naar 1x 6pin (zwart) aansluiting.

Maareuh... ik vrees eigenlijk voor uw voeding dat die niet gaat voldoen :s

agrash

Legacy Member
Buiten wat reclamebriefjes, die orangje crossfire verbinding en een driver cd zit er niets meer in de doos.

Kun je eens zo'n adapter op een afbeelding tonen?


Stel nu dat ik een nieuwe voeding nodig heb, dat is zeker al moeilijker om aan te sluiten op m'n pc? Daar heb ik totaal geen ervaring mee

Waelvis

Legacy Member
Dit kabeltje ga je nodig hebben..

Ik had hetzelfde probleem (kheb een HD6870 gekocht).
Ik zit met een voeding van 500W, en die kan het goed trekken.. (half uurtje skyrim gespeeld op high, en alles bleef werken).

En een nieuwe voeding aansluiten is 2x niks.. Alles spreekt voor zich qua aansluitingen.

agrash

Legacy Member
Maar dat kabeltje op de foto heeft een 2x 4Pin Molex, hoe moet ik die 2 einden dan verbinden, want ik heb een 2x 6pin ingang op de kaart zelf? Of mogen er 2 pins open blijven (ben alles behalve handig in electronica zoals je kunt horen.. :p )


Zal vanavond als ik misschien nog tijd heb eens binnenspringen in de vandenborre hier in kortrijk, hopelijk hebben ze dat dat daar




Of zou het beter zijn om een nieuwe voeding te steken, want anders zal dit een verloren kost zijn (ondanks dat er al 2 mensen gezegd hebben dat die het normaal moet trekken)

Tweek

Legacy Member
Kijk in je pc of je nog 2 vrije molexen hebt. If so dan koop je dat kabeltje en sluit je de 2 molexxen daar op aan en de 6pin bij in je grafische kaart.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan