SimonABC zei:
ik denk da'k toch voor een iets goedkoper scherm ga gaan.
Dat betekent dan dat je je maximumprijs uit je startpost aanpast (EUR 600,00) of niet?
De keuze tussen plasma en LCD is vrij persoonlijk: de ene zweert bij plasma, de andere dan weer bij LCD. Om tussen beiden te kiezen moet je dus zelf gaan vergelijken in winkels. Probeer liefst een realistische vergelijking te doen: met het soort content dat jij wil afspelen (HD of niet, analoog of digitaal, omgevingsverlichting vergelijkbaar met die waar je de TV zal plaatsen, een vergelijkbare afstand als die vanwaar je meestal naar je TV zal kijken, ...).
Weet alvast dat zowat alle fabrikanten hun specs "oppeppen". De contrastwaarden van moderne LCD TV's overstijgen in werkelijkheid slechts heel zelden de 1000:1. De extreem hoge contrastwaarden uit de specs slaan op het "dynamische contrast" wat in werkelijkheid nietszeggend is.
Wanneer ook het (zelden opgegeven) statische contrast hoog lijkt, dan is dat meestal door een absurd hoge maximale helderheid. Aangezien het contrast de verhouding is tussen de hoeveelheid helderheid van een witte pixel en de helderheid van een zwarte pixel ernaast, dan is besef je dat het contrast "verhoogd" kan worden door de teller (= de helderheid van een witte pixel; in de praktijk stel je de helderheid doorgaans in op ongeveer 240cd/m²) te verhogen of door de noemer (= de helderheid van een zwarte pixel = het belangrijkste) te verlagen.
Merk op dat het contrast van een plasma, net als dat van de oude CRT's, praktisch oneindig is omdat de noemer in de verhouding vrijwel nul is.