Archief - Game PC samenstellen voor €750 - Advies gevraagd!

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Jenthe

Legacy Member
Ik heb besloten een game-computer in elkaar te steken omdat ik ook wel eens wil genieten van de kracht die de hedendaagse pc’s bieden. Ik heb al vele artikelen en topics doorlezen (zowel hier als op andere fora) en kwam tot onderstaand systeem:

Voeding:
XFX XXX Edition P1-650X-NLH9 (€77,71)
Voldoende voor Crossfire/SLI en modulair. Bovendien een fractie goedkoper dan vergelijkbare voedingen.

Case/behuizing:
Cooler Master CM 690 II Basic (€68,98)
Bekende case die ook redelijk veel aangeraden wordt. Ik zie niet meteen voordelen in de Advanced versie. Zou alles hier in passen? Betere alternatieven?

Moederbord:
ASRock P67 Extreme4 (€128,00)
Heeft denk ik alles wat ik nodig heb. SLI/Crossfire, USB 3.0 en goede mogelijkheden tot overklokken.

Grafische kaart:
Sapphire RADEON HD 6950 (€204,06)
Deze kaart wordt algemeen als de beste keuze beschouwd dus ik denk dat dit de beste keuze is. Ook zeer goede prestaties in Crossfire (wat ik in de toekomst overweeg te doen).

Processor:
Intel Core i5 2500K (€175,55)
Wederom een veel aangeraden processor, bovendien ben ik waarschijnlijk van plan deze te overklokken.


Harde schijf:
Samsung SpinPoint F3 Desktop Class HD103SJ (€44,26)
SSD is iets te duur voor mijn budget dus deze harde schijf voldoet prima.

RAM:
Kingston ValueRAM (2x2) (28,60)
Spreekt voor zich denk ik. Ik zie geen heil in meer dan 4 GB.

Optische schijf:
Sony Optiarc AD-7260S (€20,83)
Goedkoop en degelijk.

Totaal: €748,99
Totaal incl verzeding: €773,96
Totale kostprijs op azerty.nl

Vooral advies gevraagd voor de voeding en de case. Ook andere opmerkingen zijn welkom. PC zelf zal binnen een tweetal weken aangekocht worden dus er is genoeg tijd om te perfectioneren ;)

mdgf

Legacy Member
Van de xfx 450/550 zijn er tot zover ik weet nog geen berichten over problemen met de fan, maar dat kan evengoed komen doordat ze nog niet lang uit zijn.

De modxstream reeks van ocz heeft geen super reputatie (en mijn onderbewustzijn heeft ook gewoon iets van: das te goedkoop om goed te zijn + het is van een fabrikant die me niets zegt (Sirtec)).

Voor Crossfire wil je een 620/650W psu (tenzij je van plan bent de kaarten oko nog eens serieus te overklokken), voor een enkele kaart een 450W.
Bv. seasonic S12II 620/ Antec HCG 620, corsair tx 650,...

De case heb ik ook en ben er zeer tevreden van, de advanced heeft een extra fan, een hotswapbay voor 2.5" schijven, een houder voor zware graka's en een 2.5" adapter voor een SSD.

graka: nu heb je aan de prijs te zien wss een 1Gb variant, eventueekl kijken voor een 2GB variant zolang het niet te veel scheelt in prijs. Momenteel heb je nog niks aan het geheugen, maar het kan/zal in de toekomst van pas komen en als je CF gaat steken zul je wel een eindje met de kaarten doen.

Spreekt voor zich denk ik. Ik zie geen heil in meer dan 4 GB.
Je kunt redeneren dat RAM op termijn weer duurder zal worden, dus dat je het beter nu koopt. Maar ik heb zelf ook 4GB ram en zie er het nut niet van in er nog bij te steken.

vnzz

Legacy Member
de case zou'k tog de advanced nemen, beetje meer toekomst gericht en 20/30€ duurder ?
je krijgt er een extra hdd opening bij vanboven op je case
een houder om je graka's vast te zetten (mocht je'm versleuren + kan je eventueel nog een kleine fan op zetten)
ssd bracket mocht je in de toekomst een ssd kopen en deze willen gebruiken
en dan ja de binnekant etc volledig tool less (persoonlijke voorkeur) en je krijgt 1fan extra bij de case, 3 vanplaats 2

en van de xfx550 nog niks gehoord en die modxstream las ik in eerdere topic dat het maar "matige" voedingen waren

FlameDB

Legacy Member
Best ook een CPU koeler nemen als je hem, zoals je zegt, gaat overclocken.

Een scythe mugen II is onverslaanbaar qua prijs/kwaliteit, net als de CM Hyper 212+ (die zal wat warmer worden, maar is ook weer bijna 20 euro goedkoper)

Lan

Legacy Member
Da_GoDoFuNReaL zei:
Best ook een CPU koeler nemen als je hem, zoals je zegt, gaat overclocken.

Een scythe mugen II is onverslaanbaar qua prijs/kwaliteit, net als de CM Hyper 212+ (die zal wat warmer worden, maar is ook weer bijna 20 euro goedkoper)

+1

en vergeet ook niet dan zo een scythe VEEL stiller is dan de stock koeler.

Prima systeem voor de rest

JackF

Legacy Member
Dat tikken van de fan bij XFX is overdreven hoor . Ik monteer hier dagelijks XFX voedingen zowel de modulaire als de fully wired edities en nog geen enkele gehad met een tikkende fan . Misschien een slechte batch ergens geleverd met dit probleem maar het is absoluut geen algemene klacht . Wat mij betreft zijn het zeer goede voedingen voor een zeer lage prijs . Prijs/kwaliteit absoluut bij de betere keus .

Twinturbo

Legacy Member
JackF zei:
Dat tikken van de fan bij XFX is overdreven hoor . Ik monteer hier dagelijks XFX voedingen zowel de modulaire als de fully wired edities en nog geen enkele gehad met een tikkende fan . Misschien een slechte batch ergens geleverd met dit probleem maar het is absoluut geen algemene klacht . Wat mij betreft zijn het zeer goede voedingen voor een zeer lage prijs . Prijs/kwaliteit absoluut bij de betere keus .

Zo denk ik er ook over.

mdgf

Legacy Member
Ik ben ook na nog wat verder opzoekwerk van gedacht aan het veranderen, op het eerste gezicht zeer veel klachten, maar als je verder kijkt valt het eigenlijk goed mee.
Het probleem zit em gewoon een beetje: als je het dan toch hebt (en het zijn toch precies ook geen echt geïsoleerde gevallen) dan heb je wel brute pech (maar je kunt die wel RMA'en zonder problemen en er zou bij andere voedingen evengoed iets anders mis kunne zijn).

Het enige wat ik zo raar vind is dat Da_GoDoFuNReaL er twee achter elkaar heeft gehad (zou dan inderdaad wel 1 batch kunnen zijn).

Jenthe

Legacy Member
De voeding moet dus hoger? Welke raden jullie specifiek aan. mdgf stelde al deze voor: seasonic S12II 620, Antec HCG 620 of corsair tx 650. Ikzelf kwam deze van XFX nog tegen XFX XXX Edition P1-650X-NLH9 Deze is een fractie goedkoper en heeft modulaire verbindingen. Wat denken jullie?

De case ga ik zo laten denk ik. Ik heb voorlopig niet veel marge op mijn budget en als ik een duurdere voeding ga nemen zit ik er sowieso al over.

Aparte koeler en 2GB versie ga ik nog even over nadenken. Alvast bedankt voor alle hulp!

D0nut X zei:
Ge kunt ook een seasonic voeding nemen als ge wilt (is modulair + kwaliteit). :)
Seasonic S12II 520W prijzen | Core | Tweakers.net Pricewatch

Ik had je bericht net gemist ;) Ik denk dat deze niet voldoende is voor een eventuele Crossfire HD6950, of heb ik het mis?

mdgf

Legacy Member
Neem dan maar die xfx xxx edition, uiteindelijk is die kwalitatief minstens even goed of beter dan die andere 3 + modulair.
En neen 520W is niet genoeg voor cf, ik denk dat hij de 620W wou linken, maar die zijn alletwee niet modulair, daar moet je de m12II voor hebben.

D0nut X

Legacy Member
mdgf zei:
Neem dan maar die xfx xxx edition, uiteindelijk is die kwalitatief minstens even goed of beter dan die andere 3 + modulair.
En neen 520W is niet genoeg voor cf, ik denk dat hij de 620W wou linken, maar die zijn alletwee niet modulair, daar moet je de m12II voor hebben.

Woops , ge hebt gelijk khad de non modulair versie genomen :$.
Maar inderdaad kbedoelde deze :
Seasonic M12II 620W prijzen | Core | Tweakers.net Pricewatch
Wat mdgf voorstelde is inderdaad beter dan de seasonic (kost 97 euro op azerty)
Excuses voor het fout :p.

Jenthe

Legacy Member
De zwaardere XFX is toegevoegd aan de voorlopige configuratie. Enige opmerkingen op de case? Betere alternatieven voor minder dan €70?

mdgf

Legacy Member
Kijk voor de case zeker naar looks, uiteindelijk moet jij erop kijken, wij niet.

Misschien andere bekendere cases rond dat budget: CM HAF 912 en de Lancool PC-K58.

Jenthe

Legacy Member
mdgf zei:
Kijk voor de case zeker naar looks, uiteindelijk moet jij erop kijken, wij niet.

Misschien andere bekendere cases rond dat budget: CM HAF 912 en de Lancool PC-K58.

Akkoord, maar voor mijn eerste zelfgemaakte computer heb ik liefst een case die in de eerste plaats zeer degelijk is, goed kabelmanagment enzo. Maar ik denk dat die CM 690 II Basic wel voldoet aan mijn eisen :)

darko

Legacy Member
Ik denk dat dit de 'standaard' gaming rig is.
Niks op aan te merken.
Ikzelf heb die 690 II-case ook besteld. Prima ding!

Voedingen zou ik persoonlijk verhogen want:
- je wilt overklokken
- crossfire
- misschien nog uitbreidingen waar je nu niet aan denkt...

Een andere koeler dan de stock koeler zou ik als een MUST beschouwen als je gaat overklokken...
In afwachting van het overklokken zou ik nog geen andere koeler steken en dat geld gewoon ff bewaren :D

mdgf

Legacy Member
650W voor 2x6950 en overklokte i5 is geen enkel probleem zolang je de graka's niet al te zot gaat overklokken (en zelfs dan...).
AnandTech - Bench - GPU11
509W onder furmark uit de muur => ~450W verbruik en dat is met een zwaarder systeem.
http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-6950-crossfirex-review/14
Hier nog wat minder, wederom met een zwaarder systeem.
Daar komt natuurlijk nog redelijk wat bij omdat de cpu niet 100% belast wordt in furmark, maar 650W ga je heel moeilijk passeren, al helemaal in realistische omstandigheden (geen furmark+cpu stress toestanden).

CPU koeler: Dat moet hij zelf weten, op zich is de stock meer dan voldoende, zelfs met een "lichte" overklok. Als je op budget zit zou ik dat pas later kopen.

darko

Legacy Member
mdgf kan je die 6950 nog overklokken naar een bios van de 6970?
ik dacht dat al die shaders eruit waren gehaald enzo??

Hier is een goede site die je op weg helpt voor een juiste voeding te kiezen (wattage in ieder geval):

eXtreme Power Supply Calculator

650W is toch het minimum denk ik
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan